Epidémie - karantény

...alebo tiež rady ako na to, keď sa všetko poser..
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3114
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa R »

emkac: su ludia co vedia ze kychat do priestoru sa nema a mas takych co na to kychaju, chrchle flusnu kde to na nich pride a umyvanie ruk je pre nich neznamy pojem. Staci jedno taketo hoviadko a je vymalovane vsade kde sa pohne.
Používateľov profilový obrázok
dirty harry
častý prispievateľ
Príspevky: 2389
Registered for: 15 years

Príspevok od používateľa dirty harry »

Predpovedal som že v septembri Matovič opäť uzatvorí hranice. Pravdepodobne som sa mýlil a trošku som toho blázna podcenil, urobí to už v júli alebo v auguste. Dnes som čítal jeho varovanie pred poľavovaním opatrnosti....
Pripravme sa na to, zomknime sa a poďme rýchlo všetci útokom na Chorvatsko!!!!! Spoločne dokážeme veľké veci!!!
Peter Elektro
častý prispievateľ
Príspevky: 761
Registered for: 14 years 1 month
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Peter Elektro »

Používateľov profilový obrázok
dirty harry
častý prispievateľ
Príspevky: 2389
Registered for: 15 years

Príspevok od používateľa dirty harry »

Práve preto mám ja osobne jasno v otázke vakcinácie na Covid 19. Navyše v rodine máme makromolekulárneho biologa, ktorý má tiež svoje informácie aj o Covide aj o avizovanej vakcíne, ktorá nebude otestovaná tak ako by mala byť, ale bude schválená WHO, odporúčaná zrejme aj našimi expertmi a ponúkaná všetkým vymasírovaným obyvateľom EU :D :D :D
Používateľov profilový obrázok
mondo
prispievateľ
Príspevky: 496
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa mondo »

V každom prípade si počkám na ruskú vakcínu. Oni rusi majú tu elektroniku odjakživa dosť robustnú,
a tie čípy prejsť cez ihlu striekačky budú mať problém.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5618
Registered for: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Jack »

No... samotná vakcinácia by v princípe dávala zmysel, lenže na základe správ, ktoré prichádzajú - a konšpirácie teraz nechajme bokom - bude zaujímavé sledovať, aká vakcína príde na trh ako prvá. Aké všetky postupy budú prípadne "urýchlené" alebo považované za "zbytočné". Niežeby som tomu nejako zvlášť rozumel, ale celé to obvyklé testovanie nových vakcín má asi opodstatnenie, všakže? Preto, hoci by som vakcináciu určite zvažoval, budem v tomto prípade asi dosť opatrný. A keď takto budú uvažovať tisíce, či milióny ľudí - čo je dosť možné, že budú, nakoniec to s tou vakcináciou možno nebude žiadna sláva. Nejde pritom o žiadne konšpirovanie, iba o prirodzenú opatrnosť. Vo finále bude ale aj tak záležať od x premenných, tak uvidíme...
:roll:

EDIT: Mondo, si zabil!
:mrgreen:
Peter Elektro
častý prispievateľ
Príspevky: 761
Registered for: 14 years 1 month
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Peter Elektro »

"Šéfka Ústavu verejného zdravotníctva: Rúšok sa nezbavíme roky, možno doživotne

Okrem toho na piatkovej tlačovej konferencii na Úrade vlády SR o aktuálnej epidemiologickej situácii padla novinárska otázka o ďalšom uvoľňovaní opatrení nosenia rúšok. Odborníci a premiér Matovič odpovedali zamietavo.
Prof. MUDr. Henrieta Hudečková, PhD., MPH., vedúca Ústavu verejného zdravotníctva JLF UK uviedla, že občania SR sa rúška tak skoro nezbavia.

„My dnes tie opatrenia, ktoré máme – nosenie rúšok v čase, keď to máme nadefinované, osobná hygiena, respiračná hygiena, dezinfekcia prostredia a dodržiavanie tých sociálno-dištančných vzdialeností – to sú naše súčasné zbrane.

Tie opatrenia, ktoré som vymenovala tak ľahko neopustíme, budeme si ich musieť držať. To znamená, že táto COVID-situácia nám mení aj život a prístup k tomu ako seba ochraňovať a ako viac myslieť aj na druhých nie len na seba.“

„Ja myslím, že toho rúška sa tak ľahko nezbavíme. To je na niekoľko rokov a možno, že aj doživotne, ťažko povedať.“

Hudečková uviedla, že je tu jedna šanca, ktorú vidí v prípade zavedenia očkovania."

Tu už človek ani nemusí byť "konšpiračný teoretik" o čo tu ide je jasné...
Používateľov profilový obrázok
fotograf
častý prispievateľ
Príspevky: 803
Registered for: 9 years 5 months

Príspevok od používateľa fotograf »

Aspoň psy sú spokojné:
Prílohy
89722641_2765531286894905_3759408732732129280_n.jpg
Používateľov profilový obrázok
romen3
častý prispievateľ
Príspevky: 809
Registered for: 9 years 10 months

Príspevok od používateľa romen3 »

My sme chceli len oddialit ockovanie deti a nie hned po narodeni. Boli sme lekarkou okamzite nahlaseni a dostali sme pozvanie na ten urad ci hygienu pri ruzinovskej nemocnici. Tam nam jednak povedali ze prve ockovania mozu byt v pohode odlozene ale ze musia byt stihnute do 3ho roku zivota dietata. No po dlhej rozprave s nimi, skusenostami v rodine aj u znamich s dopadmi nepodarenych ockovani sme sa rozhodli uplne neockovat. A az potom sme zistili o com to cele je ked sa s nami zacali rozpravat inak. Neexistuje antivax nabozenstvo ale provax. Hlavne sa nepytat a dat sa poslusne ockovat. Ved je to dobre, tak nam to tlacia do hlav. Neviem ci by slo o dake mikrocipy, ale o neskutocne peniaze ide urcite. A je jedno ze vam inak zdrava babka umrie 2 hodiny po ockovani proti chripke, ved co zdravotna karta sa strati a ked to nahlasujete tak az zmagorene a bez dokazov kazdy zacne na vas kricat, ze to k***a nemoze byt z uzasneho ockovania. Tiez co na tom ze neter dostane tyzden po ockovani cierny kasel, nebolo to nahlasene do 5 dni tak to asi nebude z ockovania, co na tom ze zdrave dieta znameho zmenili na nefunkcnu zeleninu ktoru aspon ze dokazu krmit lyzickou ked uz zrazu o sebe nevie. Alebo ked umrtie alebo trvale nasledky ockovania proti HPV su ovela pravdepodobnejsie ako dostat rakovinu krcka maternice z toho virusu, kde este umriet na danu rakovinu a este ked ta vakcina nie je dost na trhu aby bola ucinnost vobec overena a dokonca bola schvalena takmer bez testovania. A tiez ockovat proti 6tim kmenom HPV zo 150+ znamich je veru "ucinne" na 100%. A na otazku ze ci je pravda ze ockovania proti pneumokokom ci comu to bolo, je u nas zavadzane kmenmi ktore sa u nas nenachadzaju nam toto potvrdili s protiotazkou, "a co ak sa vase dieta rozhodne ist studovat do USA? Tam sa tento kmen nachadza."! Dakujem pekne za taketo ockovania. Ked zistili ze ockovania proti TBC su absolutne neucinne a zrusili v case ked sa pocty chorych zvysuju (svokra robi na Hagoch) a vraj preto, ze uz ockovat netreba. Preco ked sa pocty zvysuju a zvysovali? Vraj cakaju na ockovacie latky od dodavatela z USA... Hmmm. Nie ja ani zena ani deti ockovat nebudeme. Ked budu deti dospele a rozhodnu sa pre ockovanie, nech sa paci. My sme si spravili nazor hlavne po navsteve uradu co to ma na starosti a realnej skusenosti v nasej rodine a u 2 znamich. Aj vy mate na vyber, no neberte sancu na volbu tym co maju iny nazor. Ved ked budete zaockovani vraj sa nemate coho bat.
d-s
častý prispievateľ
Príspevky: 1877
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa d-s »

.
Naposledy upravil/-a d-s v 22 Jún 2020, 11:13, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
emkac
prispievateľ
Príspevky: 401
Registered for: 10 years 1 month

Príspevok od používateľa emkac »

dakujem, ze z tohoto robite modreho konika a riesite diskusiu antivax vs. provax :evil:
Používateľov profilový obrázok
dirty harry
častý prispievateľ
Príspevky: 2389
Registered for: 15 years

Príspevok od používateľa dirty harry »

Ja začínam mať pocit, ako kedy téma vakcinácie a epidémií spolu trošičku súviseli. A provax versus antivax možno trošku tiež.
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Mno, ockovanie s epidemiami a karantenami priamo suvisi, takze nevidim dovod sa o nom nebavit, aj ked tiez by som nebol rad keby sa to 'zvrhlo' na pro-vax a anti-vax natahovanie (tym skor ze ziadna vakcina zatial neexistuje a napriek vsetkym tym prijemne znejucim spravam o klinickom testovani a stadiu tom ci onom, realne skor ako na buduci rok ju mat nebudeme a mozno ani o dva, ci viac rokov).

Pokial Covid nejakym zazrakom nezmizne, a funkcnu (a podla moznosti relativne neskodnu) vakcinu sa podari vyvinut, tak si tiez myslim ze vakcinacia (ci uz vratane cipu, alebo s dalsim razitkom do Medzinarodneho Ockovacieho Preukazu, alebo s nejakym zaznamom v RFIDe na obcianskom preukaze, ci pripadne so samostatnym 'pasom', alebo s ruskym cipom na privesnom voziku) nas bude cakat, a pravdepodobne bude vyzadovana pokial clovek bude chciet vycestovat za hranice (mozno aj ked len bude chciet ist do kina, alebo na futbal, alebo na koncert ci inu hromadnu akciu). Netesi ma to, ale pri sucasnom stave - ked napriek vsetkym tym ochrannym opatreniam pocty nakazenych nadalej rapidne rastu - koniec januara 10 tisic, februar 100 tisic, marec 1 milion, april 3 miliony, maj 6 milionov, jun zatial 9 milionov... sa tomu asi nevyhneme. :roll:

Okrem vakciny by este alternativou bolo aktivne/momentove presne skenovanie namiesto aktualne pouzivanych testovacich kitov ci teplomerov (navyse teplomery ci termokamery su pri viruse s mnohodnovou inkubacnou dobou skor len 'imidzovka'), mam na mysli skor nieco ako tie armadne ocne skenery v 'I am Legend', museli by byt ale takmer 100%ne a je dost otazne ci sa niekedy nieco podobne podari vyvinut na SARS-CoV-2 (napriek tomu ze napr. americka armada na ich vyvoj a dodanie uz davnejsie vyhlasila mnohomilionovy tender).

A k tomu polavovaniu opatrnosti, mno, to nosenie/akoze-nosenie/ne-nosenie rusok ci uz vonku alebo vnutri vidime vsetci okolo, k tomu ako uvedomelo sa k socialno-distancnym opatreniam nasinci stavaju vidime tiez, a k testovaniu sa skoda opat vyjadrovat ... ked v piatok otestovali 1278 vzoriek tak nasli 10 pozitivnych, takze vcera radsej otestovali len 41 vzoriek a nasli len 1 pozitivnu, cize klzavy median sa nam pekne ustalil na 1... :roll: A ze v nemocnici v Cadci prijmu zenu s kaslom a vysokou horuckou a daju ju na interne (do izby k dalsim dvom zenam...) namiesto na infekcne, tak to tiez skoda komentovat. Mozno len taky detail, ze az ked jej potom spravili test a zistili ze je pozitivna, az potom tiez zistili ze je vraj blizka pribuzna toho pozitivne testovaneho skolaka, co len dokazuje ako uzasne mame vsetko pod kontrolou a ako perfektne robime contact-tracing... :evil:

Stay safe and sane,


Gunslinger
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1898
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa matus69 »

dostal som cenove ponuky na taketo automaticke merace teploty, meria to viac ludi naraz, ma to alerty pri zvysenej teplote...zaujimava vecicka. Akurat ta cena od 5tis eur bez dph vyssie. :shock:
Ale viem si predstavit, ze pre urcite zlozky by to bola vynikajuca moznost utracat peniaze.

Vo firme zamestnancom meriame teplotu rucne. Hlavne, ked bolo vonku chladnejsie, tak teplota na čele sa uplne normalne pohybuje medzi okolo 34st. V dnesnych dnoch okolo 35st. Po polhodine 36. (Neviem ako by si stymto ta draha masina poradila - tj ked niekto pride z vonka a ma 35 je to OK, ale aj ma 36,8 tak vlastne uz ma vysoku teplotu...)
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1454
Registered for: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa theplaky »

Banas napisal vcera clanok o corone. Kedze nie vsetci tu maju FB, dovolil som si copy/paste:

Nedávno som písal, že vláda tým, že nás uzavrela, dala nám čas, ktorý mnohí z nás využívajú na premýšľanie. Premýšľanie je nebezpečná vec, pretože vďaka nemu kladieme otázky.
Na tie moje som dodnes nedostal odpoveď...

Korona, rúška a polovodiče

Hoci som sa opakovane pýtal a pýtam, dodnes nikto nevysvetlil v čom spočíva nebezpečenstvo koronavírusu, keď sa podľa oficiálnych štatistík na Slovensku z 1.500 nakazených 1.400 vyliečilo a z nich umrelo 28, aj tí na kombináciu diagnóz. Úmrtnosť na Slovensku je 0,018 percenta, vo svete z celkového počtu nakazených 9,369 milióna umrelo 480,095 čiže úmrtnosť je 0,051 percenta. A vraj pandémia... Tiež som nezaznamenal informáciu o veku, sociálnom statuse a diagnózach tých 28 „obetí“ vírusu. Rovnako nerozumiem, načo nám bude sérum proti vírusu, keď sa tých 1.400 vyliečilo aj bez neho. Jediným vysvetlením je, že vlády za veľké peniaze sérum nakúpia a o to predsa ich výrobcom ide...

V televízii riaditeľka domova dôchodcov s ľútosťou konštatovala, že jej umreli chovanci. Na rozdiel od pani riaditeľky som mal doposiaľ pocit, že do starobincov sa chodí umierať. Znie to cynicky, ale nepočul som o tom, že by niekto zo starobinca odišiel živý.

Mám nedobrý pocit, že nás ani tak neohrozuje vírus korona, ale vírus blbosť.
Rezervoval som si stôl. Keď som vošiel do reštaurácie, v ktorej, podotýkam, nebol nikto, a vykročil k stolu, čašníčka ma upozornila, aby som si nasadil rúško. Ukázal som na stôl vzdialený tri metre od vchodu a pokračoval som bez rúška. Prosila ma, aby som si rúško nasadil, pretože bude pokutovaná ona aj podnik. Uľútostilo sa mi jej, vrátil som sa ku vchodu, rúško som si nasadil, vrátil sa k stolu a sňal som si ho. Čašníčka bola spokojná. Deň predtým som v lese obiehal mladú dámu – bežala s rúškom. Nedalo mi a spýtal som sa jej prečo má rúško v lese. Dáma sa urazila.

Človek je obdivuhodný, dokáže vymyslieť úžasné veci. Jednou z nich je hlúposť, expresívnejšie blbosť. Prezident Miloš Zeman delí blbosť na tri stupne:
Prvý – najnižší, je nevedomosť, sem patríme vlastne všetci, lebo niet nikoho, kto by vedel všetko.
Druhý stupeň označuje ako osprostenosť (pitomost), čo je duchovný stav človeka, ktorý nevie, že nevie. Táto kategória má ešte šancu sa vyvíjať.
Najvyšší stupeň je blbosť sama. Blbec nielenže nevie, že nevie, ale je presvedčený, že to musí ostentatívne dávať najavo a presviedčať iných.

Tieto tri stupne blbosti ilustrujem na príklade polovodičov. Nevedomec prizná, že nevie, čo je to polovodič, osprostený sa pýta – kto je na vine, že to vedie len spolovice a blbec urazene vyhlási, že on sa s ničím polovičatým zaoberať nebude...
V epoche rúšok ma utešuje doktrína Marka Twaina: Čím je spoločnosť sebavedomejšia, tým viac blbcov si môže dovoliť.

Váš Jozef Banáš

zdroj (aby ste vedeli kde mu mozte dat palec): https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 4864806085
Napísať odpoveď

Návrat na "When the shit hits the fan"