Epidémie - karantény

...alebo tiež rady ako na to, keď sa všetko poser..
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

On si Lotos nejak nevie/nechce pripustit/pochopit ze tie vysledky sa dosiahli iba vdaka karantene, nechat tomu volny priebeh pravdepodobne by sme mali vrchol pred mesiacom a plne jisky/ara. So zvyskom sa da suhlasit.
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

a že vlastne sme chránili takých starých kkt ako on :roll: :lol:
Používateľov profilový obrázok
s0m3body
prispievateľ
Príspevky: 264
Registered for: 7 years 7 months

Príspevok od používateľa s0m3body »

theplaky napísal:Banas napisal vcera clanok o corone. Kedze nie vsetci tu maju FB, dovolil som si copy/paste:

...vo svete z celkového počtu nakazených 9,369 milióna umrelo 480,095 čiže úmrtnosť je 0,051 percenta. A vraj pandémia...
Nuz ano, s takymi to poctami to moze vyzerat neskodne... To je ktory z tych troch stupnov?
Používateľov profilový obrázok
dirty harry
častý prispievateľ
Príspevky: 2389
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa dirty harry »

Theplaky, neprerátal si sa trošičku?
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

Kde som ja nieco ratal?
Používateľov profilový obrázok
dirty harry
častý prispievateľ
Príspevky: 2389
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa dirty harry »

Hoci som sa opakovane pýtal a pýtam, dodnes nikto nevysvetlil v čom spočíva nebezpečenstvo koronavírusu, keď sa podľa oficiálnych štatistík na Slovensku z 1.500 nakazených 1.400 vyliečilo a z nich umrelo 28, aj tí na kombináciu diagnóz. Úmrtnosť na Slovensku je 0,018 percenta, vo svete z celkového počtu nakazených 9,369 milióna umrelo 480,095 čiže úmrtnosť je 0,051 percenta.

Toto som mal na mysli.
Mne tá úmrtnosť vychádza 5,1%.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

theplaky napísal:(aby ste vedeli kde mu mozte dat palec)
Palec za čo? Že je schopný sa pri výpočte percent pomýliť o 2 rády, nerozlišovať úmrtnosť a smrtnosť a ešte na tom postaviť článok?
V ktorom pohľadom zvrchu hodnotí, koľko je všade okolo neho blbých ľudí?

Banáš nie je blbý, ale tou svojou aroganciou a presvedčením o vlastnej všeznalosti sa občas sám zaženie do kúta.

Kto vie, či si on sám po sebe čítal toto:
theplaky napísal:Blbec nielenže nevie, že nevie, ale je presvedčený, že to musí ostentatívne dávať najavo a presviedčať iných.
Používateľov profilový obrázok
dirty harry
častý prispievateľ
Príspevky: 2389
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa dirty harry »

Sorry Theplaky, čítam v tempe, moja chyba, moja nepozornosť.
Len tie percentuálne čísla mi udreli do očí a na ne som reagoval.
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

Ano, v tom vypocte % mal Banas chybu a vdaka tomu mozu mat niektori (mozno aj opravneny ) pocit ze si tym "nasr@l do chrápu" - OK. (..najma ak druhu polovicu clanku venoval polemike o ludskej blbosti :mrgreen: )

Odhliadnuc od tych % si argumenty* ktore prezentuje ten palec zasluzia (moj nazor - ak ma niekto iny nech mu tam ide naklikat palec dole alebo nejakeho ineho smajlika).

* postoj:
- Tiež som nezaznamenal informáciu o veku, sociálnom statuse a diagnózach tých 28 „obetí“ vírusu.
- Rovnako nerozumiem, načo nám bude sérum proti vírusu, keď sa tých 1.400 vyliečilo aj bez neho.
- V televízii riaditeľka domova dôchodcov s ľútosťou konštatovala, že jej umreli chovanci. Na rozdiel od pani riaditeľky som mal doposiaľ pocit, že do starobincov sa chodí umierať. Znie to cynicky, ale nepočul som o tom, že by niekto zo starobinca odišiel živý.
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1896
Registered for: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa matus69 »

dirty harry napísal:Hoci som sa opakovane pýtal a pýtam, dodnes nikto nevysvetlil v čom spočíva nebezpečenstvo koronavírusu
nebezpecenstvo spociva v tom, ze je lahko siritelny, zivotaschopny a velmi nakazlivy. U relativne vysokeho percenta nakazenych ma tazky priebeh - tito ludia potrebuju zdravotnu starostlivost na ktoru zjavne nemali kapacity ani v krajinach, o ktorych si myslime, ze maju zdravotnictvo na vyssej urovni ako mame my.
U nas o to horsie, ze priemerny vek nasich lekarov a sestier je pomerne vysoky, t.j. tiez patria medzi tie ohrozene skupiny.

Inak bol by som opatrny s tym "vylieceny" kedze mnoho ludi (cisla nemam) ma trvale nasledky na organoch.
Liek proti korone sa nam bude hodit preto, ze nakoniec zrejme dojde na slova "katastrofistov", ktori uz davno tvrdili, ze sa nakazime vsetci. Vzhladom na tie kapacity a vzhladom na to, ze korona sa da u cloveka celkom spolahlivo diagnostikovat by bolo naozaj super, keby jednoducho clovek doma zalahol na tyzden dva do postele a bral nejaky liek, ktory co najviac zabrani tomu, aby sa chory dostal do stavu, ze potrebuje nemocnicu.
Potom sa z korony naozaj stane viac menej chripka.


PS: my mame pekne cisla, naozaj to papierovo vyzera ako nejaka nadcha, ale to cele kvoli tomu, ze kopec ludi nechodilo dva mesiace do roboty, do obchodov, do krciem atd. Keby pocet nakazenych bol stonasobny, pocet mrtvych by nebol stonasobny ale viac. To sme videli v taliansku, new yorku, spanielsku... a dalsi kopec mrtvych, ktori nezomreli na koronu, ale na nieco uplne ine, avsak kvoli nedostatocnym kapacitam nedostali taku pomoc ako mali. Co sa zial dialo aj teraz, ale urcite nie v takej miere.
Používateľov profilový obrázok
dirty harry
častý prispievateľ
Príspevky: 2389
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa dirty harry »

Sérum proti vírusu môže byť otestované a schválené aplikovať širokým masám najskôr za 3 roky.... je evidentné, že tieto dobré zvyky dnes prekážajú, že sa niekto veľmi usiluje túto dobu radikálne skrátiť a ignorovať roky zaužívané a štandardné normy a predpisy v jednotlivých štátoch EU.
V tom vidím zásadný problém.
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

..takto nejak je to s tou chripkou: https://www.amedi.sk/podujatia/files/fi ... hripka.pdf
Používateľov profilový obrázok
dirty harry
častý prispievateľ
Príspevky: 2389
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa dirty harry »

Matúš vitaj v mojom klube nepozorných :D
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1896
Registered for: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa matus69 »

tak neviem co si chcel pocut, ale aspon som sa vyrozpraval :-)
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

yarco napísal:
theplaky napísal:(aby ste vedeli kde mu mozte dat palec)
Palec za čo? Že je schopný sa pri výpočte percent pomýliť o 2 rády, nerozlišovať úmrtnosť a smrtnosť a ešte na tom postaviť článok?
V ktorom pohľadom zvrchu hodnotí, koľko je všade okolo neho blbých ľudí?

Banáš nie je blbý, ale tou svojou aroganciou a presvedčením o vlastnej všeznalosti sa občas sám zaženie do kúta.

Kto vie, či si on sám po sebe čítal toto:
theplaky napísal:Blbec nielenže nevie, že nevie, ale je presvedčený, že to musí ostentatívne dávať najavo a presviedčať iných.
Podľa jeho cieľom je len vyťažovať kapacity schopných ľudí na kosoštvorcoviny. Typický "spravodajca/rozviedčik" nálad v spoločnosti.
Už to že sme sa tu o ňom pobavili svedčí, že to robí dobre.
Napísať odpoveď

Návrat na "When the shit hits the fan"