Epidémie - karantény

...alebo tiež rady ako na to, keď sa všetko poser..
Používateľov profilový obrázok
fotograf
častý prispievateľ
Príspevky: 802
Registered for: 9 years 4 months

Príspevok od používateľa fotograf »

Myslím si, že v tomto (už takmer úplne) zglobalizovanom svete, sa šírenie takéhoto typu nákazy zrejme nepodarí tak ľahko zastaviť. A to kvôli vlastnostiam CoViD19 a raným (slabým) prejavom infekcie.
Sme (práve teraz) úplne "rozcestovaná" rodina - doma som sám, ostatní sú po celej Európe. Informácie od ostatných členov rodiny sú dosť odlišné (až rozporuplné), hoci niektorí sú dosť blízko ohnísk nákazy.
Gunslinger to vystihol dobre - opatrenia sú takmer neúčinné, lebo...: ľudský faktor! :idea:
dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2077
Registered for: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa dantes »

Zavres vasich do karanteny, ked pridu?
Používateľov profilový obrázok
greenie
častý prispievateľ
Príspevky: 1000
Registered for: 8 years 3 months

Príspevok od používateľa greenie »

astros napísal:
greenie napísal:Mimochodom, pozreli ste si videa, co Cinania najcastejsie teraz nakupuju ?
Nevidel, čo také?
Potraviny, alkohol, cistiace a dezinfekcne pripravky, ale co ma prekvapilo - toaletny papier ...
"... náhlým a neobvyklým nárůstem poptávky,"

PS: Kolegovci sa po tyzdni vratili z dovolenky v severnom Taliansku. Uvidime, ze co bude o 2 - 3 tyzdne ...
veritas
prispievateľ
Príspevky: 288
Registered for: 20 years 8 months

Príspevok od používateľa veritas »

Sracaku nie je nikdy dost. Permanentne drzime min 30 roli v zalohe. Taktiez zubnu pastu a pod. Nekazi sa to casom sa to urcite minie... Sracak ked nahodou chyba tak je strasny pruser...
Používateľov profilový obrázok
greenie
častý prispievateľ
Príspevky: 1000
Registered for: 8 years 3 months

Príspevok od používateľa greenie »

Sracak sa da vyuzit na vselico, napr. na smrkanie, nahrada za nedostatkove rúška, ...

Nieco zo sveta:
https://www.worldometers.info/coronavir ... -opinions/
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 2 months

Príspevok od používateľa DeSade »

fotograf napísal:Myslím si, že v tomto (už takmer úplne) zglobalizovanom svete, sa šírenie takéhoto typu nákazy zrejme nepodarí tak ľahko zastaviť. A to kvôli vlastnostiam CoViD19 a raným (slabým) prejavom infekcie.
Sme (práve teraz) úplne "rozcestovaná" rodina - doma som sám, ostatní sú po celej Európe. Informácie od ostatných členov rodiny sú dosť odlišné (až rozporuplné), hoci niektorí sú dosť blízko ohnísk nákazy.
Gunslinger to vystihol dobre - opatrenia sú takmer neúčinné, lebo...: ľudský faktor! :idea:
ja by som to skvôr nazval ignorancia, egoizmuz, vytesňovanie negatívneho čo skvôr nepripúšťanie niečoho takého, podceňovanie a ľahkovážnosť podľa mňa plynúca z toho, že je nám všetkým už dlhodobo veľmi dobre.
inspiring_cori

Príspevok od používateľa inspiring_cori »

Nedostatkové rúška nahradí kadečo. Mozog je žiaľ nenahraditeľný.
https://www.boredpanda.com/creative-way ... ona-virus/

covid19 je v princípe iba chrípka s iným pomenovaním. S tým rozdielom, že chrípka zabíja denne 795 až 1781 ľudí (290000 až 650000 ročne) je na ňu vakcína a aj tak sa iba málokto zaočkuje.
https://en.wikipedia.org/wiki/Influenza
https://en.wikipedia.org/wiki/2019%E2%8 ... s_outbreak

Namiesto toaleťáku odporúčam elektronický bidet (v postapo svete fľašu s vodou).

https://ae01.alicdn.com/kf/HTB13k3Za0fJ ... -Bowls.jpg
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

DeSade : suhlad a doplnim....Takuto nakazu zvladnu spolocenstva, ktore dokazu vyzadovat od svojich clenov zodpovednost. Rozumej tomu tak, ze nikto nepojde von ani dnu. Proste ma nezaujima, ze mas zaplatenu letenku cez Pelikana - budes sedet doma. Rovnako ma nezaujima, ze Cinski turisti ktori kazdorocne vykupia 70% pobytov tento rok nepridu lebo ich stopnem na hranici... Proste kolaps lberalneho videnia sveta - teraz nastupuje realita...
Prikladom je Taliansko, ktore preukazatalene infikovala skupinka "turistov" z Ciny. Predstavte si, ze by ich destinacia bola BA....
Osobne som presvedceny, ze liberalizmom prekypujuca EU nema sancu epidemiu zvladnut, nakolko kazdy ucinny mechanizmus proti bude zakonite ludskopravnymi aktivistami a sudmi vyhodnoteny ako nedemokraticky a nasledne znefunkcneny.... Postup je rokmi definovany, zrozumitelny ale nerealizovatelny v podmienkach EU...

No a potom mozme ocakavat ako sa zostavajuca spolocnost "vyuctuje" s liberalizmom a demokraciou.... Pri percente umrtnosti a teda rozsahu obyvatlstva ktore bude postihnute umrtim rodinneho prislusnika si tipnite vysledok....
Používateľov profilový obrázok
astros
občasný prispievateľ
Príspevky: 91
Registered for: 9 years 3 months

Príspevok od používateľa astros »

greenie napísal:Potraviny, alkohol, cistiace a dezinfekcne pripravky, ale co ma prekvapilo - toaletny papier ...
Vďaka za info. Tak to sme doma relatívne "v pohode". Vymenované veci máme v zásobe min. na pol roka. Horšie by to bolo so zásobou potravín a hlavne vody, na tak dlhý čas. No to dúfam nehrozí.
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa arminius »

erebos napísal:DeSade : suhlad a doplnim....Takuto nakazu zvladnu spolocenstva, ktore dokazu vyzadovat od svojich clenov zodpovednost.
Prikladom je Taliansko, ktore preukazatalene infikovala skupinka "turistov" z Ciny. Predstavte si, ze by ich destinacia bola BA....
Osobne som presvedceny, ze liberalizmom prekypujuca EU nema sancu epidemiu zvladnut, nakolko kazdy ucinny mechanizmus proti bude zakonite ludskopravnymi aktivistami a sudmi vyhodnoteny ako nedemokraticky a nasledne znefunkcneny....

No a potom mozme ocakavat ako sa zostavajuca spolocnost "vyuctuje" s liberalizmom a demokraciou.... Pri percente umrtnosti a teda rozsahu obyvatlstva ktore bude postihnute umrtim rodinneho prislusnika si tipnite vysledok....
Doplním doplnené.
Mladší si nebudú/nemôžu pamätať na časy, keď boli občas tie cvičenia civilnej ochrany, ktoré sa robili v podnikoch a na školách.
Školy po prednáške vybehli do lesov a žiaci si užili deň voľna, kde sa urobili nejaké súťaže.
Podniky mali prednášku (ktorú mal každý u prdele) si tiež urobili výlet, spojený s gulášom a chlastom.
No pekná zodpovednosť...lenže teraz je to ešte oveľa, oveľa horšie.

Bolo tu spomenuté, že čo sa najviac kupuje.
Ono mi to pripomína rok 1968...vtedy sa kupovalo o 106.
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1897
Registered for: 12 years

Príspevok od používateľa matus69 »

erebos napísal: No a potom mozme ocakavat ako sa zostavajuca spolocnost "vyuctuje" s liberalizmom a demokraciou.... Pri percente umrtnosti a teda rozsahu obyvatlstva ktore bude postihnute umrtim rodinneho prislusnika si tipnite vysledok....
pocitas s tym, ze po takejto zivotnej "rane" clovek precitne...ale to sa nestane.

Kazdopadne som si nie isty, co sa chape pod liberalizmom. Ja vlastne tiez neviem co to je, ale rozumiem tomu tak, ze liberalizmus je za to najvacsie osobne prava. Lenze liberalne europske strany sa mi tak zda skor volaju po co najvacsej regulacii. To mi liberalne nepride. Ale fakt je ten, ze politiku sledujem coraz menej, utahovanie osobnych prav ale pocitujem.

Ak ale ludia budu trpiet, skor budu ziadat este viac regulacie ako je teraz.

No a co myslis pod tym, ze ludia budu uctovat s demokraciou...volas po anarchii alebo tyranii? Mozme o tom volne debatovat, ale zrejme pod inou temou (kym ju nezamknu :) )
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa theplaky »

V radiu prave hlasili ze v Trnave hospitalizovali zenu s podozrenim nakazy na korona virus - vraj sa vratila z Talianska.
Vysledky testov by mali byt dnes poobede.

vid tu:
https://www.cas.sk/clanok/948934/poplac ... ronavirus/

https://www.webnoviny.sk/vzdravotnictve ... talianska/
inspiring_cori

Príspevok od používateľa inspiring_cori »

Nezabudajme, ako to zacalo a pokracuje v Cine. Totalitnej Cine.
Jago
občasný prispievateľ
Príspevky: 24
Registered for: 8 years 7 months

Príspevok od používateľa Jago »

V Trnave bola tá pacientka hospitalizovaná včera poobede, už v Taliansku však mala príznaky, takže je žiaľbohu veľká šanca, že to má.
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa theplaky »

Vysledky testov pacientky v TT su negativne
Napísať odpoveď

Návrat na "When the shit hits the fan"