Epidémie - karantény

...alebo tiež rady ako na to, keď sa všetko poser..
Používateľov profilový obrázok
Laci
častý prispievateľ
Príspevky: 956
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa Laci »

Som zvedavý na tvoju disciplínu a pokoru keď si VŠEMOHÚCI spomenie že tu má skupinu ktorá vlastný zbrane nad ktorou on nemá kontrolu. To príde ďalší level a môžeš si vymýšlať prečo je to dobré aj pre Teba....
Používateľov profilový obrázok
greenie
častý prispievateľ
Príspevky: 1000
Registered for: 8 years 3 months

Príspevok od používateľa greenie »

Mam taky pocyt, ze debata v tomto vlakne z dobrych rad, postrehov a skusenosti sa za posledne obdobie viac menej zvrhla na obycajne politikarcenie. Co myslim, ze je len na skodu ...
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5190
Registered for: 18 years 8 months

Príspevok od používateľa lovec »

Laci napísal:Som zvedavý na tvoju disciplínu a pokoru keď si VŠEMOHÚCI spomenie že tu má skupinu ktorá vlastný zbrane nad ktorou on nemá kontrolu. To príde ďalší level a môžeš si vymýšlať prečo je to dobré aj pre Teba....
Akú kontrolu? :roll:
ALKAJ
prispievateľ
Príspevky: 410
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa ALKAJ »

Nomed napísal:To ALKAY: ale jeho už nechcú ani "doma" v Borovej. :mrgreen:
Niet sa im čo čudovať. Tomu tam ťažko postavia bustu. :twisted:
mondo napísal:Chripôčkarov nepoznáš? Bagatelizujú koronu
Aha, takže už nie popierači, ale chrípôčkári? :)
Podľa teba asi patrí už aj WHO medzi tých čo to bagatelizujú.
Pre rekapituláciu: za cca 8 mesiacov je na SK pripisovaných cca 700 obetí corone.
To sa ti zdá ako nejaké brutálne číslo ktoré ospravedlňuje celé toto šialenstvo?
Peter Elektro
častý prispievateľ
Príspevky: 761
Registered for: 14 years 1 month
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Peter Elektro »

https://youtu.be/XrPsfxuxsP8
Možno by tu niektorí prítomný vedeli na položené otázky Bukovskému odpovedať...
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

ALKAJ: Nechce sa mi uz pisat dlhe prispevky, ale to co spominas je takzvany paradox prevencie: Ak urobis preventivne opatrenia a oni zaberu, tak potom ludia zacnu tie opatrenia spochybnovat (preco nas obmedzovali tymi opatreniami, ved sa nic hrozneho nestalo)...

Zober si ze by sa to 'sialenstvo' ako to nazyvas neurobilo, pocuvali by sme 'odbornikov' typu Bukovskeho, nechali by sme tomu volny priebeh a nechali Covid nech nam zahlti zdravotny system. V momente ked sa toto stalo vo Wuhane tak smrtnost stupla tusim z cca 3-4% na 20-30% len u samotnych nakazenych Covidom (ktorych je u nas v tomto momente 46,046). K tomu si pripocitaj vsetkych ne-Covid, na Slovensku mame cca 20,000 lekarov a cca 40,000 sestriciek, vies kolkym ludom kazdy den pomozu od bolesti alebo kolko zivotov denne zachrania? Teraz nemyslim len akutne operacie, vravim o pripadoch ked Ti sestricka zastavi silne krvacanie, alebo pichne Fraxiparin kvoli zrazenine, alebo vseobecny lekar predpise inzulin alebo lieky na vysoky tlak, alebo zisti ze ta bolest v bruchu nie je zlcnikovy zachvat ale prasknuty slepak, a pod. Uz len na samotne urgentne prijmy pride kazdy jeden den na osetrenie niekolko tisic ludi (a cez sviatky cca o 30% viac). Vies si predstavit ze sa nieco stane Tebe alebo Tvojim detom, chces zavolat sanitku ale ziadna nepride? A ked s nimi doletis na urgentny prijem tak tam najdes pred sebou v rade dvesto ludi a deti z ktorych polovica je na tom velmi zle a napriek tomu uz hodiny a hodiny cakaju a rada sa nehybe? Ak by padol nas zdravotny system, vies si predstavit kolko ludi by zomrelo kazdy jeden den? A co by to urobilo so spolocnostou ako takou? TOTO je to coho sa vlady boja (a nie 3% smrtnosti na Covid).

Tak ako napisal Steyr_H5, tiez si myslim ze nasim hlavnym problemom nie su chyby ktore robi premier ci vlada (ci uz nedostatocne alebo prehnane opatrenia, chybajuci funkcny plan, slaba priprava na dalsiu vlnu a nedostatok kapacit ci vybavenia a pod.), hlavnym problemom su ludia. Este raz ho odcitujem pretoze by som to sam asi nenapisal lepsie:
Steyr_H5 napísal:Koľko ludi tu hľadá vinníka za aktuálny stav, vládu, premiéra, ... A pritom sú to ľudia co tu žijú, čo za to môžu. Totálna absencia pokory, slušnosti, morálky a hlavne disciplíny. Je uplne ľahké vykrikovať co robil premier v lete, ako sa pripravovala vláda na pandemiu, ale ťažké je uz sa postaviť pred zrkadlo a spýtať sa sam seba, kde som bol v lete ja a ako som sa pripravil. Vsetci sme to na jar zažili. Vieme co funguje a co nie, dokonca sme dnes o nieco múdrejší a nemusíme panikáriť. Ale mame sa snad dnes lepsie? No nie, trpíme viac ako na jar. Preco? Lebo EGO. “Mne nebude nikto hovoriť co mam alebo co nemam” “Ruska sú ...” “Sak len chripecka” ... “On za to môže” “Títo za to mozu” A pritom si len kopeme jeden vlastný gól za druhým...
Používateľov profilový obrázok
dirty harry
častý prispievateľ
Príspevky: 2389
Registered for: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa dirty harry »

Pre mna ako obyčajného plebejca sú najdôležitejšie štatistické číslá, ako percentá pozitívnych z počtu testovaných, mám samozrejme na mysli testovaných metodou PCR. A ako posledný relevantný údaj akceptujem percento obetí z celkového počtu pozitívne registrovaných. Všetky ostatné údaje sú čísla, s ktorými sa možno hrajkať, strašiť, vyhrážať sa nimi alebo ich inak zneužívať. S počtom obetí na Slovensku s číslom 700 sa naozaj veľa vody nenamúti, alebo chceme strašiť tým, že sa zdravotníctvo od marca nevedelo skonzolidovať a nepripravilo sa na jeseň? Tak tento fakt ja osobne uznávam, minister svoj post ani svoj plat za toto obdobie v žiadnom prípade neobhájil. A že prečo? Lebo OLANO.
inspiring_cori

Príspevok od používateľa inspiring_cori »

Strc si uz to olano niekam, fakt by to politikarcenie mali moderatori mazat, hnoj nad hnoj. Napisem to posledny raz: inde vo svete a europe maju tiez olano? V rakusku maju olano? Ako to, ze vacsina sveta svoje zdravotnicke systemy nedokaze pripravit ani ked sa na hlavu postavia? Lebo nie je ludi. Medicinsky personal si cez leto nevyrobis. Vsade na svete su ludske zdroje "optimalizovane", vsade je skor menej ludi ako viac, pretoze ich predsa nikto nebude platit za pozeranie do steny. Lenze potom pride covid, pocet pacientov sa zasadne zvysi, pocet personalu sa zasadne znizi a si v prdeli. U nas, v rakusku, vo vacsine sveta. Ty olano...
Používateľov profilový obrázok
aris
častý prispievateľ
Príspevky: 3399
Registered for: 15 years 1 month

Príspevok od používateľa aris »

Steyr_H5 napísal: Jasne, účel sveti prostriedky. Co na tom KTO to hovorí, hlavne nech je to čo chcem počuť JA. Fasista, pedofil, .... secko jedno, ked hrajú tu moju, idem tancovať.
Kto je bez viny, nech prvý hodí kameňom.
Myslím, že tvoje tvrdenie sedí na všetkých tu prítomných.
A myslím, že vám, nám, už kvalitne z toho všetkého prehrabáva a ako sledujem túto diskusiu tlak v hrnci kvalitne stúpa. A stúpať ešte bude. Polarizácia ako sa tu stupňuje je asi obrazom toho čo sa deje všeobecne v spoločnosti. Nepáči sa mi to.
Jedno je jasné, takto to ďalej ísť nemôže, pretože sa všetci zbláznime. Otázkou je, či tomu zabráni nejaká vakcína.
Používateľov profilový obrázok
Steyr_H5
častý prispievateľ
Príspevky: 694
Registered for: 10 years 9 months

Príspevok od používateľa Steyr_H5 »

aris, to šialenstvo nezastaví žiadna vakcína ani liek. Šialenstvo robia ľudia a len tí to môžu zastaviť ...
tomas120
častý prispievateľ
Príspevky: 706
Registered for: 7 years 7 months

Príspevok od používateľa tomas120 »

nech sa páči, čierne na bielom takto sa veci majú.. Ovplyvniť alebo zmanipulovať.. https://www.facebook.com/pressdennik/vi ... 5555368707
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5614
Registered for: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Jack »

Páni, prepáčte, ale pre mňa je jedným zo znakov, že komusi prepína aj flagelantstvo. Naozaj si nemyslím, že práve to nám teraz pomôže. Sebareflexia, čo sme mali/mohli (aj ako jednotlivci) spraviť inak? Tá je isto v poriadku. Ale bičovať samých seba a hundrať si "mea culpa, mea maxima culpa"? To hádam nie! V tom najlepšom úmysle a bez štipky irónie by som poradil zaradiť spiatočku.
:roll:
Najmä však, oddeľujme individuálnu zodpovednosť (každého z nás) od zodpovednosti orgánov verejnej moci a politických elít, ktoré tú krajinu vedú. Sú to dve rozdielne kategórie. Jedna nesupluje druhú a vice versa. Pokojne budem osobný a demonštrujem to na vlastnom príklade: Správam sa maximálne zodpovedne, napriek určitým obmedzeniam žijem v rámci možnosti normálny život, chránim nielen seba, ale aj svojich blízkych. Testovať som sa dal opakovane, aj úplne dobrovoľne, skôr než nám to dobrovoľne-nedobrovoľne nanútil premiér a zrejme sa dám znova a ak bude treba, tak znova. Vždy dúfam v negatívny test, nechcem testovať svoju imunitu takýmto spôsobom. Napriek tomu, že sa celý čas zúčastňujem hromadných podujatí, dokonca aj s medzinárodnou účasťou, ba niektoré som pomáhal organizovať a bol zodpovedný za aplikáciu všetkých aktuálnych opatrení (a aj ďalších nad rámec), nikdy som nepodceňoval možné riziká. Nebudem si klamať, že som za tie mesiace nespravil žiadne chyby, ale bolo ich minimum a vďakabohu sa zaobišli bez následkov. Aj ja si tu mám - podľa niektorých - sypať popol na hlavu alebo sa rovno bičovať výčitkami? Ale no tak... Skôr je to tak, že opakovane som sa do potenciálne nebezpečných situácií dostával pre výmysly štátnych orgánov alebo pre ich neschopnosť vynucovať zavedené opatrenia.
8)
A teda, povedzme si, že čo predvádza naša vláda, najmä jej predseda, je jeden úlet za druhým. Uvedomujete si, že je november a až teraz sa bavíme o pláne? Fakt vám to nedochádza, že sme mali luxusnú východiskovú situáciu a až sem to naozaj nemuselo zájsť, keby sa nebolo pres... prespalo celé leto a časť jesene? A čo je horšie - ono to môže zájsť ešte ďalej, aj keď azda všetci dúfame, že nezájde. Naposledy som sa tu vyjadril pred takmer týždňom, spomínal som lockdown a spomínal som opatrenia na úrovni regiónov. A vypočul som si, ako drahé by to bolo (ako keby dnešný stav nebol drahý a ak bude miesto zlepšenia viesť k lockdownu, tak to bude zbytočne zaplatená cena) a ako nie je možné zavádzať regionálne opatrenia, lebo máme málo policajtov, aby strážili aspoň vonkajšie hranice (ako keby primárne bolo stavať check-pointy na okreskách). Pri všetkej úcte ku konkrétnym diskutérom - naozaj rešpektujem ich názor - ale pri takejto indoktrinácii by ma zrejme neprekvapilo ani keby som bol nakoniec počastovaný ad hominem v štýle nášho pána premiéra.
:lol:
Lenže krátko nato som si tu prečítal čosi v zmysle, že vlastne za všetko môže Matovič. Fakt? To si niekto môže nevšimnúť dvanásť rokov vlády Smeru a nevnímať všetky následky, ktoré tu Fico And Co. zanechali? Vrátane stavu slovenského zdravotníctva... To fakt môže niekto nevidieť, že všetky tie pre nás pomerne drastické opatrenia sú v európskom kontexte ešte pomerne mierne? Môže niekto "veľkoryso" prehliadať, koľko špinavej roboty tu odviedli kadejaké pofidérne politické postavičky, koľko toho vychrlila dezinfoscéna a ako to zaúčinkovalo na ľudí? Áno, všetko, čo nás dosiaľ postretlo, by sa prekonávalo jednoduchšie, keby sa premiér a niektorí ministri správali aspoň trochu štandardne a najmä, keby ľudia, ktorí celé roky živili štát, teraz reálne pocítili, že štát ich pár mesiacov podrží. Nielen symbolicky, aby to vyzeralo dobre na oko, ale naozaj podrží. Aj mňa štve, že hoci sú to celkom legitímne požiadavky, tak u nás nezriedka pôsobia ako sci-fi. Ale napriek tomu, chce to aspoň kúsok nadhľadu aj v týchto časoch, aby sme neskončili ako tí, na ktorých dnes ukazujeme prstom.
:idea:
A vlastne preto som sa po cca týždni zapojil do tohto vlákna. Aby som v dobrom vyzval ctených diskutujúcich, aby si v rámci možností zachovávali nadhľad a keď už musia politizovať, skúsili to robiť v inom vlákne.
:lol:
ALKAJ
prispievateľ
Príspevky: 410
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa ALKAJ »

Gunslinger napísal:ALKAJ: Nechce sa mi uz pisat dlhe prispevky, ale to co spominas je takzvany paradox prevencie
To poznám veľmi dobre keďže pracujem v takom obore v ktorom keď si robím svoju prácu dobre tak o tom nikto nevie a preto z pohľadu iných oddelení vlastne ani nie sme potrební.

Čo sa týka tej štatistilky tak ide skôr o smrtnosť a tá (našťastie) dosť nízka. Či už sa na to pozrieš v našich "lokálnych číslach" alebo celosvetovo. Isto uznáš že teraz máme relevantnejšie dáta ako pred pol rokom. Bolo by asi dobré brať ich do úvahy.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5614
Registered for: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Jack »

Tomáš, prosím ťa, nepanikár. Čo je čierne na bielom? Ako sa veci majú? Niekto, kto je expertom na malú časť podstatne komplexnejšej problematiky si verejne povie svoj názor na tú časť problematiky, v ktorej rozhodne nie je doma a ty z toho ideš vyvodzovať závery? Ale no tak... To asi ako keby si išiel vyvodzovať nejaké ďalekosiahle závery o našej politickej reprezentácii z Kotlebovho tvrdenia, že sa vyliečil vďaka bromhexinu a pálenke. A neboj, žiadny garančný fond nebude, lebo ten už je, volá sa verejné zdravotné poistenie, na iný fond peniaze nebudú a nebude ani vôľa, lebo by to akurát vyplašilo ľudí. A hoci odborník na imunológiu rozhodne nie som, hádam nebude ani dôvod, hoci k tejto téme som už tiež čosi popísal...
:roll:
Tomáš, vieš, teraz, pár dní nazad, som stratil starého známeho, asi by som povedal, že kamaráta, ktorý začal byť regulárne prepnutý po takejto "masáži". Najprv bol len naštvaný, ako mnohí Slováci. Potom mal pocit, že už pozná skrytú pravdu, že je mu vyjavená "čierna na bielom". Teraz sa už sám vyjadruje ako radikál a volá po konflikte a po tom, že kdekoho treba likvidovať v zárodku. Je permanentne nasrdený a odmieta komunikovať s kýmkoľvek, kto nezdieľa jeho názory, aj so starými kamošmi... Zato zdieľa "múdra" Martina Jakubca.
:bez smajlíka:
tomas120
častý prispievateľ
Príspevky: 706
Registered for: 7 years 7 months

Príspevok od používateľa tomas120 »

Jack neboj sa, moje kamarátstvo nestratíš :lol: :lol: Ja nepanikárim a som úplne v pohode. 8)
K tomu videu: Obaja vieme z médií kto je ten pán a ako sa od začiatku angažuje v atg testovaní aj napriek radám iných odborníkov, ktorí nepodporovali/jú plošné testovanie. Jasne tam zaznelo že nikto nevie ako to môže v dlhšom časovom období ovplyvniť zdravie ľudí. Ale napriek tomu duto razí svoju predpokladám dobre platenú mienku o vakcinaci verejne.
Veľmi som zvedavý na osvetu, ktorá by mala predchádzať vakcináciu. Som veľmi zvedavý či vrámci "ovplyvňovania" a búrania negatívnych postojov voči vakcinácií bude z týchto odprezentovaných myšlienok niečo aspoň okrajovo spomenuté..
Som veľmi milo prekvapený, koľko ľudí odmieta očkovanie... je dosť možné /podľa tých %/ že Slovákov netrápi ani tak Covid ako Matovid a všetko to okolo..
Napísať odpoveď

Návrat na "When the shit hits the fan"