Epidémie - karantény

...alebo tiež rady ako na to, keď sa všetko poser..
Ubik
častý prispievateľ
Príspevky: 561
Registered for: 9 years 2 months

Príspevok od používateľa Ubik »

Tak ako mnoho inych tem, ani na tuto nebude realna spolocenska diskusia. Len zakopova vojna extremnych nazorovbz oboch stran. V dnesnej dobe aj bezny skepticizmus uz je casto extremny.
inspiring_cori

Príspevok od používateľa inspiring_cori »

Ja som bol ten, co tvrdi ze PZ SR nema na to, aby robil kontroly na hraniciach okresov ci regionov. A za tym si stojim. Neni lidi. Ostatne tvrdili to verejne aj ministri vnutra a obrany a to sa jednalo len o hranicne priechody. Neviem co je na tom take nepochopitelne a indoktrinacne. A pozor, nehovoril som svoj nazor na regionalizaciu opatreni, len na personalne moznosti PZ. Pretoze je zbytocne snivat a teoretizovat, ked musime hrat len s kartami, ktore mame v rukach.
A poviem aj svoj nazor na lockdown. Mozme si ho robit pokojne aj obtyzden. Nevyriesi nic, pokial ho nezavedieme koordinovane v ramci celej EU. Nasledne by sme museli naozaj dosledne kontrolovat ludi na hraniciach a tiez dodrziavanie opatreni vnutri krajiny. Inak sme o par dni presne tam, kde teraz. Mame na to?
V tomto smere sa mi paci iniciativa neotvorit v celej eu lyziarske strediska. Konecne sa niekto poucil z jari. Paradoxne okrem samotnych rakusanov. A hlavneho sk vlekara, ale to neprekvapuje.
Používateľov profilový obrázok
dirty harry
častý prispievateľ
Príspevky: 2389
Registered for: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa dirty harry »

tomas120 napísal:Jack neboj sa, moje kamarátstvo nestratíš :lol: :lol: Ja nepanikárim a som úplne v pohode. 8)
K tomu videu: Obaja vieme z médií kto je ten pán a ako sa od začiatku angažuje v atg testovaní aj napriek radám iných odborníkov, ktorí nepodporovali/jú plošné testovanie. Jasne tam zaznelo že nikto nevie ako to môže v dlhšom časovom období ovplyvniť zdravie ľudí. Ale napriek tomu duto razí svoju predpokladám dobre platenú mienku o vakcinaci verejne.
Veľmi som zvedavý na osvetu, ktorá by mala predchádzať vakcináciu. Som veľmi zvedavý či vrámci "ovplyvňovania" a búrania negatívnych postojov voči vakcinácií bude z týchto odprezentovaných myšlienok niečo aspoň okrajovo spomenuté..
Som veľmi milo prekvapený, koľko ľudí odmieta očkovanie... je dosť možné /podľa tých %/ že Slovákov netrápi ani tak Covid ako Matovid a všetko to okolo..
Aj ja zastávam názor, že Covid je dnes zneužívaný, za prvé najmä naším súčasným a jediným múdrym vodcom, ale na strane druhej je a bude zneužívaný aj Smerom a celou opozíciou. Z Covidu sa stal aktuálne nástroj politického boja na Slovensku, to nemôže snáď nikto odoprieť. Amaterizmus, s ktorým vodca boj s Covidom vedie, ignorujúc pritom názory odborníkov iba celý tento politický Covid boj umocňuje.
Obávam sa že v týchto dňoch nie je možné oddeliť politiku od Covidu. Čo som chcel povedať? Len to, čo počujem všade denno denne okolo seba, v zamestnaní, doma, vonku pri stretnutí s ľuďmi v prírode, od roznáškovej služby pri preberaní obedu, od šoférov čo nám vozia tovar, od kuriera z DHLky, od ľudí s ktorými chodím otužovať, od každého s kým prídem do kontaktu, že Matovič a Covid,že Matovič a Covid atd...
A nemyslím si, že by tu fakt niekto nejak brutálne politizoval.
mototechna
častý prispievateľ
Príspevky: 1513
Registered for: 13 years 8 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa mototechna »

poniektorých to asi sklame ale vakcicíny tu budú zrejme podstatne skôr ako o rok...
https://slovensko.hnonline.sk/2254167-v ... rdi-krajci
Používateľov profilový obrázok
greenie
častý prispievateľ
Príspevky: 1000
Registered for: 8 years 3 months

Príspevok od používateľa greenie »

ALKAJ napísal:... To poznám veľmi dobre keďže pracujem v takom obore v ktorom keď si robím svoju prácu dobre tak o tom nikto nevie a preto z pohľadu iných oddelení vlastne ani nie sme potrební...
Tusim sme kolegovia ... :lol:
Ospravedlnujem sa za OT
dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2068
Registered for: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa dantes »

Nazor zo zahranicia na plosne testovanie: https://www.postoj.sk/v-skratke/3102/mi ... -testovani
Používateľov profilový obrázok
Nomed
prispievateľ
Príspevky: 423
Registered for: 4 years 4 months

Príspevok od používateľa Nomed »

Používateľov profilový obrázok
bbfh
prispievateľ
Príspevky: 237
Registered for: 6 years 4 months

Príspevok od používateľa bbfh »

Som trochu sklamany, ze pan Flegr nie je schopny priamo priznat a hlavne ochotny analyzovat svoj omyl. Samotny fakt, ze sa zmylil, nepovazujem za problem - nikto nie je neomylny - problem je nedostatok sebareflexie a neochota(?) preskumat priciny vlastneho omylu. Uplnym vrcholom je (parafrazovane): "vedome som zavadzal a manipuloval data, aby som vystrasil ludi, lebo mi je luto mrtvych". Toto si IMO clovek, vedec, ktory je pozyvany do diskusii prave pre jeho odbornost jednoducho nemoze dovolit. Ako je potom nadalej mozne doverovat/brat vazne vyjadrenia cloveka, ktory toto prizna.
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Registered for: 10 years 7 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

Och ... no Flegr bol riadne nervozny, zjavne si uvedomuje ze nahucal blbosti a nevie si to priznat. "Problem nieje v modely ale v datach". Cize vzorec ma dobre, len ludia zle zomierali.
Ako ... ja som v aprili odpisal na otazku Gunslingera, ze na SR do konca roka zomrie 1000 ludi (spolu, na COVID19). Zatial to vyzera ze moj primitivny odhad z pred pol roka je neporovnatelne presnejsi ako vypocet pana Flegra z mesiaca dozadu.
Este bude reci o 3. vlne, ktora pride, lebo pokazime sito :)
Používateľov profilový obrázok
Nomed
prispievateľ
Príspevky: 423
Registered for: 4 years 4 months

Príspevok od používateľa Nomed »

bbfh napísal:Toto si IMO clovek, vedec, ktory je pozyvany do diskusii prave pre jeho odbornost jednoducho nemoze dovolit. Ako je potom nadalej mozne doverovat/brat vazne vyjadrenia cloveka, ktory toto prizna.
HEH a to si len môžme domýšľať ako si tie čísla "ohýbajú" zainteresované osoby (politici,farmaceuti)........
Používateľov profilový obrázok
bbfh
prispievateľ
Príspevky: 237
Registered for: 6 years 4 months

Príspevok od používateľa bbfh »

Politici pre mna nepredstavuju ziadnu autoritu - uz z podstaty veci je takmer vsetko co robia/hovoria ucelove. Preto mi aj velmi prekaza, ze klucove rozhodnutia "odbornikov" (z ktorych cast je dokonca utajovana, prip. mozno vobec neexistuje) su prezentovane/komunikovane premierom, prip. ministrom zdravotnictva, ci dokonca(!) obrany, cize ludmi, ktori evidentne dlhodobo zavadzaju a informuju neobjektivne a (slovami premiera) sa rozumeju veci ako hus pivu (snad s vynimkou min. zdravotnictva). Doteraz som nepostrehol (mozno moja chyba), ze by v mediach prebehla nejaka otvorena diskusia odbornikov na temy tykajuce sa opatreni. Bud sa vyjadruju jednotlivo bez kvalifikovanej oponentury (a aj za to su pranierovani, ak nehovoria to, co chce premier pocut), alebo sa miesto nich vyjadruju iba politici a iny hochstapleri. Je to skoda.
ALKAJ
prispievateľ
Príspevky: 410
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa ALKAJ »

Používateľov profilový obrázok
strelec122
prispievateľ
Príspevky: 296
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa strelec122 »

ALKAJ
prispievateľ
Príspevky: 410
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa ALKAJ »

A v čom konkrétne? Nože sa rozpíš... :wink:
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Registered for: 10 years 7 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

strelec122 napísal:inspiracia pre nas

https://www.youtube.com/watch?v=bSMxBOQUQjE
Inspiraciou by mali byt studie o efektivite rusok, ktore ukazuju ze globalne nosenie rusok vsade nema zmysel (z roznych dovodov).
Zmysel maju pre niektorych ludi v niektorych situaciach za urcitich podmienok a v urcitej kvalite.
Sa tu unas z toho robi bozie prikazanie, pricom ide snad o najmenej (ak vobec) efektivne opatrenie zo vsetkych.
Napísať odpoveď

Návrat na "When the shit hits the fan"