Epidémie - karantény

...alebo tiež rady ako na to, keď sa všetko poser..
Používateľov profilový obrázok
dirty harry
častý prispievateľ
Príspevky: 2389
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa dirty harry »

S Českou republikou sa môžeme porovnávať len do istej miery, prečo? Pretože ČR republika má Prahu, ktorá je naozaj v porovnaní s našou Blavou velkomesto so všetkým čo k velkomestu patrí. Praha je pojem a fenomém súčasne. No v tomto prípade mám na mysli najmä neporovnateľne vyššie čísla turistických štatistík, ale aj migráciu tuzemskú, či už za dennodennou prácou, alebo turistickú. Tie miliony zahraničných návštevníkov nie len Prahy, ale aj ostatných českých miest zo sebou prinášajú aj rozdiely v počtoch aj pozitívnych na Kovid 19.
Vem jed na to, že keby naša Blava bola rovnako veľká a rovnako husto osídlená ako Praha, a keby k nám chodily miliony zahraničných turistov, tie čísla by boli prinajlepšom rovnaké čo sa Kovidu týka.
A nepomohli by nám v štatistikách ani tieto za vlasy pritiahnuté a nechutné štátne karanténne lágre.
Používateľov profilový obrázok
bbfh
prispievateľ
Príspevky: 237
Registered for: 6 years 3 months

Príspevok od používateľa bbfh »

dirty harry napísal:...
Ako mám rozumieť poslednému odstavcu? ( aktuálne je hospitalizovaných 53 pacientov, z toho 9 s potvrdeným ochorením COVID 19..) ? Kto mi to vysvetlí?
Neviem ako to bolo myslene v tom clanku (ani som ho necital), ale potvrdeny koronavirus u niekoho neznamena, ze bude mat/ma COVID 19. Koronavirus (SARS-CoV-2) je virus, ktory moze, ale aj nemusi sposobit ochorenie COVID 19, prip. moze byt v inkubacnej faze. Cize kludne moze byt 53 pozitivne testovanych (maju v sebe ten virus) a len u 9 z nich sa uz prejavilo symptomaticky aj ochorenie COVID 19. Ale opakujem, neviem, ci to tak bolo aj myslene v tom citovanom vynatku, len ponukam mozne vysvetlenie.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Alebo môžu mať len podozrenie a čakajú na výsledky testov.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Harry, teraz trocha utekáš od podstaty tvojho predošlého trollingu.
:wink:
Iste, Praha je veľkomesto a nejde len o prílev turistov, či dĺžku ich pobytu, ale aj o skutočne rušné medzinárodné letisko (OK, my máme oficiálne tri, ale v skutočnosti ich tak volať smrdí preháňaním). Ale spomeň si, ako chaoticky spočiatku zavádzali pravidlá, kedy zatvárali školy, atď. Takže tvrdiť, že ČR má šestnásobne viac prípadov a cca jedenásťnásobne viac obetí, lebo má Prahu, samo osebe - ako monokauzálne vysvetlenie - neobstojí.
:idea:
Ale áno, zhodneme sa zrejme v tom, že sme nevyužili čas, ktorý sme získali, na to, aby sme zavádzali efektívne opatrenia, ktoré nás priblížia normálu a pritom zaistia, aby sme boli schopní čeliť tomu, čo ešte môže prísť. Tie minulotýždňové zmätky s e-karanténou to len podčiarkli.
Používateľov profilový obrázok
Laci
častý prispievateľ
Príspevky: 956
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Laci »

Čisto technicko-organizačná otázka : testovanie v súčastnosti sa vykonáva cez súkromné laboratória, alebo cez štátne zariadenie ? Mám na mysli tie počty testov čo sa objavujú v médiach a na tých trápnych tlačovkach
d-s
častý prispievateľ
Príspevky: 1870
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa d-s »

Myslim ze k tej frustracii / popieraniu prispieva nezvladnutie mnohych opatreni + absolutne nezvladnutie komunikacie.

Zavrete hranice su dobrym prikladom.
V principe to bolo spravne rozhodnutie ktore pravdepodobne pomohlo ochranit Slovensko pred dalsimi pripadmi.
Ale prevedenie bolo katastrofalne, na vsetkych urovniach.
a) Arogancia policajtov na hraniciach (samozrejme nie vsetkych).
b) Samotne prevedenie statnej karanteny, chaos kde ludia cakali hodiny na hraniciach a potom museli zit niekedy vo velmi zlych podmienkach, popr. sa nakazili prave v karantene. Keby sa mi to stalo tak Slovensko zazalujem.
c) Komunikacia zo strany statnych predstavitelov. Ako keby sme my zahranicni Slovaci mali lepru a ako keby sme uz vlastne ani neboli Slovaci. Osobne som bol z toho velmi nasrany a napr. Matovic u mna skoncil.
d) No a teraz natahovanie zavretych hranic voci Slovakom zijucim v zahranici kym Slovaci zijuci na Slovensku si mozu kludne odskocit do zahranicia na nakupy/za zabavou. Absolutny nezmysel.

Myslim ze mozem kludne napisat ku kazdemu bodu "keby si toto dovolili v Rakusku tak je z toho skandal".
Používateľov profilový obrázok
romen3
častý prispievateľ
Príspevky: 809
Registered for: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa romen3 »

Zahranicni slovaci dovazaju penazi na urovni tusim 2-3% HDP a mozno aj viac. Urcite by sa patrilo aby sa k nim spravali urady trosku s respektom a pochopenim, tiez by mohli s nimi komunikovat trosku viac na urovni.
Používateľov profilový obrázok
dirty harry
častý prispievateľ
Príspevky: 2389
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa dirty harry »

Jack napísal:Harry, teraz trocha utekáš od podstaty tvojho predošlého trollingu.
:wink:
Iste, Praha je veľkomesto a nejde len o prílev turistov, či dĺžku ich pobytu, ale aj o skutočne rušné medzinárodné letisko (OK, my máme oficiálne tri, ale v skutočnosti ich tak volať smrdí preháňaním). Ale spomeň si, ako chaoticky spočiatku zavádzali pravidlá, kedy zatvárali školy, atď. Takže tvrdiť, že ČR má šestnásobne viac prípadov a cca jedenásťnásobne viac obetí, lebo má Prahu, samo osebe - ako monokauzálne vysvetlenie - neobstojí.
:idea:
Ale áno, zhodneme sa zrejme v tom, že sme nevyužili čas, ktorý sme získali, na to, aby sme zavádzali efektívne opatrenia, ktoré nás priblížia normálu a pritom zaistia, aby sme boli schopní čeliť tomu, čo ešte môže prísť. Tie minulotýždňové zmätky s e-karanténou to len podčiarkli.
Jack, dobre vieš že nie som troll.
Ešte k Tvojím údajom, je predsa jasné že v prípade chrípky, počet pozitívnych rovná sa počet chorých a vo väčšine prípadov aj práceneschopných. V prípade tohto k****** v žiadnom prípade počet pozitívnych sa nerovná počtu chorých a práceneschopných, pretože bez testu nevieš či si alebo nie si pozitívny... Ono je toho naozaj viac, čo je potrebné brať do úvahy, nie len to, čo sa nám obom momentálne do debaty hodí, rovnako mne ako aj Tebe.
A to že sme ako s opatreniami štát situáciu nezvládli, o tom je škoda hovoriť.
Na margo predchádzajúcich príspevkov a izolácie mojej manželky v Prahe a znemožneniu cestovať jej sem a tam do zamestnania môžem len toľko dodať, že sme sa začali pomaličky vážne zaoberať otázkou, či sa nepresťahovať do ČR, pretože to čo sa tu teraz spustilo spolu s elitou ktorá sa usiluje uchopiť moc nad občanmi a manipulovať s ich životmi a s ich osobnou slobodou, to je to posledné, čomu sa chceme ako rodina podvoliť.
Ja sám som českej národnosti, prvých 26 rokov som prežil v čechách, vyrastal som bez kresťanskej demagógie vedený k láske k prírode a rodine ako takej, všetko čo sa tu teraz po voľbách ako démon pomaly vynára zo záhrobia ma napĺňa len odporom a prirodzenou chuťou vzdorovať všetkému čo s klerikalismom, antikacírstvom a stredovekom súvisí. Boh opatruj Slovensko.....
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1896
Registered for: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa matus69 »

prípade chrípky, počet pozitívnych rovná sa počet chorých a vo väčšine prípadov aj práceneschopných

hruby omyl.
tomas120
častý prispievateľ
Príspevky: 706
Registered for: 7 years 6 months

Príspevok od používateľa tomas120 »

romen3 napísal:Zahranicni slovaci dovazaju penazi na urovni tusim 2-3% HDP a mozno aj viac. Urcite by sa patrilo aby sa k nim spravali urady trosku s respektom a pochopenim, tiez by mohli s nimi komunikovat trosku viac na urovni.
Presne tak.. Desať rokov odrobila moja rodina v zahraničí. Tie peniaze míňajú tu, nie tam, ale tu. Nazývať takýchto ľudí štekajúcimi psami z poza plota to môže vypustiť z papule len ten Trnavský polodementný obmedzený primitív. Toto čo s nimi dorábajú na hraniciach to nemá obdoby. Už sme tu mali kadečo, no takúto karikatúru vlády ešte nie :evil: :evil:
inspiring_cori

Príspevok od používateľa inspiring_cori »

To je zaujimave, ze tisice ludi sa do statnej karanteny dostali bez problemov, alebo si dali spravit test a presli ciaru bez problemov, alebo si pockali na appku, nainstalovali ju a presli bez problemov. No a potom je tu zopar takych, ktori demoluju interier karantennych ubytovni, alebo sa dotrepu na ciaru bez ohlasenia a cuduju sa, ze trva kym ich prevezu do ubytovne. Alebo sa dotrepu ked appka este nefunguje a cuduju sa ani neviem comu.
Ci len nebude chyba aj v nich?

PS: predpokladam, ze corona popieraci sa pri druhej vlne hufne prihlasia ako dobrovolnici do nemocnic, aby na vlastnej kozi odhalili pravdu a skusili si, ci je to len chripocka. Alebo budu len grcat na internete ako vzdy?
tomas120
častý prispievateľ
Príspevky: 706
Registered for: 7 years 6 months

Príspevok od používateľa tomas120 »

Nehádzal by som všetkých do jedného vreca.. Treba si uvedomiť že sú to občania tohto Matovičistanu, živitelia rodín, ľudia ktorí tu odmietli pracovať za minimálku. Skoro som napísal že vyhnaní systémom. Dnes keď chcú vidieť po mesiacoch svoje rodiny niekomu to príde divné?? Mne prídu divné iné veci.. Jedna taka podivnosť usadla na post premiera tohoto štátu..
d-s
častý prispievateľ
Príspevky: 1870
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa d-s »

quest1 napísal: Alebo sa dotrepu ked appka este nefunguje a cuduju sa ani neviem comu.
Ci len nebude chyba aj v nich?
Bol uvedeny den a cas kedy bude appka fungovat. Nefungovala vtedy.
Asi je chyba v ludoch ze zverejnenym informaciam uvierili...

Alebo mozno mohli statne organy najprv mat appku schvalenu a az potom spominat nejake datumy a casy?
Používateľov profilový obrázok
mondo
prispievateľ
Príspevky: 494
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa mondo »

Keď si uvedomíš koľko rokov a aké podivnosti tu bačovali doteraz, tak by bolo divné, že by sa nenašla hrstka baranov, čo sa napriek informaciam o tej apke dotrepe na čiaru. Skoro ako by si ich tam objednali zo súmračnej. Keď sa ma to priamo netýka, a vedel som že sa čaká na potvrdenie od Aplu a Googlu, tak títo sú buď dementi alebo zaplatený...
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

matus69 napísal:prípade chrípky, počet pozitívnych rovná sa počet chorých a vo väčšine prípadov aj práceneschopných

hruby omyl.
Harry, aspoň ti to nemusím písať ja. Zase sa vraciame k tým číslam a ich interpretácií. Ako keby sme sa o tom nebavili v trocha inej súvislosti dva či tri dni nazad...
:wink:
Napísať odpoveď

Návrat na "When the shit hits the fan"