Epidémie - karantény

...alebo tiež rady ako na to, keď sa všetko poser..
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa theplaky »

Tych prvych 6 mrtvych nikto nezovseobecnuje - je to prvych 6 mrtvych a ma to taku vypovednu hodnotu ze piati z nich boli prestarnuti a vazne chori = 5 zo 6tich.
Potom do toho niekto (=Ty) zacal motat nejaku "sestricku na ktoru si spomenul" v snahe obohatit tuto vzorku o element ktory by nastrbil jednoznacne sa crtajucu (aj ked prvoplanovu) hypotezu o tom, ze Covid kosi len ludi ktori su uz defacto mrtvi.

Pamatas si este aky bol priemerny vek obete Covidu v Taliansku? 82 ci kolko rokov to bolo?
- to tam maju take prestarnute sestricky? :wink: (a teraz sa sam seba spytaj kto je ten co veci zovseobecnuje)

Ja som na mozaiku polozil len jeden kamen, ktoremu neprikladam vacsi vyznam nez ktoremukolvek inemu kamenu ktory lezi na stole. Narozdiel od tej Tvojej sestricky, vsak ten moj suter do obrazu ktory sa z tej mozaiky pomaly crta nejakym sposobom zapada.. (kludne nesuhlas).

Toto tlachanie ma inac zacina unavovat (a som ochotny verit ze aj ostatnych co to tu musia citat). Ak by som sa nahodou na nejaky cas odmlcal, neber to prosim tak ze rozdychavam Tvoje kontry :mrgreen:
..len si nechcem zabomysimi vojnami oslabit cez pandemiu imunitny system aby ma potom nezabil stres (peace) :wink:
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5609
Registered for: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Jack »

Theplaky, odpovedal si aj na nejakú otázku, ktorú som ti položil? Neodpovedal. Takže neboj, isto rýchlo predýcham, ak sa tu teraz neobjavíš a nebude s tebou možné diskutovať. Veď diskutovať s tebou sa nedalo ani doteraz, kým si sem písal. Ale áno, za seba môžem povedať, že aspoň si ma pobavil: z prvých piatich obetí v ČR (implicitne) čosi odvodíš, ale vzápätí explicitne tvrdíš, že nie, nie, len žiadne zovšeobecnenia, ale okamžite nato operuješ štruktúrou obetí v ITA... a tak stále dokola. Nejdem sa ťa už pýtať, prečo operuješ prvými piatimi a nie napríklad prvými dvadsiatimi, prečo brať, zvlášť v našich podmienkach, do úvahy len počet mŕtvych, atď. Fakt nie.
:mrgreen: :mrgreen:
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa theplaky »

Jack, chcel si prvych 20? Tu mas prvych 280.
(..vyzera to ze tie sestricky im umreli az dve :mrgreen: )

zdroj: https://onemocneni-aktualne.mzcr.cz/doc ... rozbor.pdf
Prílohy
Screenshot_2020-07-31-07-56-00-1449350230.png
Ubik
častý prispievateľ
Príspevky: 561
Registered for: 9 years 2 months

Príspevok od používateľa Ubik »

Neviem, ci vtejto faze je produktivne analyzovat vekovy priemer covid obeti, ked su zname rozdiely vo vykazovani. Zaujimavy indikator je "excess mortality" a to pekne vyskocilo vo viacerych krajinach.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5609
Registered for: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Jack »

Theplaky, gratulujem, konečne si sa niekam pohol. A teraz skús urobiť ďalší krok a zamyslieť sa, či sa treba zaoberať iba štruktúrou mŕtvych alebo aj štruktúrou nakazených, zvlášť tých s vážnejším priebehom, resp. hospitalizovaných (na čo upozorňoval aj Quest), atď. A potom teda skús odpovedať na otázku, či sa okrem hospodárskej krízy, vlastne nič iné zásadné nedeje a ak deje, či je to podľa teba len zbytočná, resp. umelo vyvolaná hystéria, vo svoje podstate bezdôvodná? Lebo touto otázkou to tu pred dvomi dňami začalo... stačila (by) pritom aj jednoduchá odpoveď.
:wink:
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa theplaky »

Jack, plne chapem ze po precitani mojho predchadzajuceho prispevku mas potrebu aby sme sa niekam pohli a urobili dalsi krok, ja by som Ta ale rad vyzval aby si nam vsetkym najprv okomentoval co na tom grafe s udajmi ktore si si vyziadal vidis :mrgreen:
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5609
Registered for: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Jack »

Theplaky, už som to tu písal dávno, kto by sa mal (podľa môjho skromného laického názoru) obávať a kto ani príliš nie. Keďže nie som epidemiológ a ani lekár, vychádzal som pritom len z dostupných info, napríklad aj z marcových čísel z ITA, ktoré napríklad ukazovali, že na covid/s covidom tam zomieralo vyššie percento pacientov v skupine 80-90, než v skupine na 90 a kopu iných zaujímavostí. O to opatrnejší som bol a aj dodnes som, pokiaľ ide o formulovanie nejakých jednoznačných záverov.
:wink:
Napriek tomu, že sa budem asi opakovať, rád ti odpoviem. Ale najprv ty. Otázku som ti položil pred dvomi dňami. To je dosť dlho na to, aby si si premyslel odpoveď... Čo povieš?
:wink:
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa theplaky »

:mrgreen:
(..mal by si sa teraz na par dni odmlcat :lol: )
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Používateľov profilový obrázok
greenie
častý prispievateľ
Príspevky: 1000
Registered for: 8 years 3 months

Príspevok od používateľa greenie »

Chcel by som verit, ze je to pravda:
Rusko: Naše vakcína ohromí celý svět jako kdysi Sputnik
v tom dobrom slova zmysle ...
Ono tu ale nejde o to, kto bude prvy, ale aby tie vakciny boli ucinne a bezpecne. Ja viem - biznis ...

Pre nas, v SK, to bude asi najskor informacia len pre info. Nasi objednali vakciny cez EU komisiu ... len s tym, ze uz sa diskutuje, ze ockovanie by malo byt povinne. S otaznikom - ako opakovane casto ... ?
Používateľov profilový obrázok
dirty harry
častý prispievateľ
Príspevky: 2389
Registered for: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa dirty harry »

Povinné? V mojom veku? :mrgreen:
Tomuto sa nepodvolím ani za cenu zákazu lietať, navštevovať hokejové či futbalové štadióny apod. sprostosti.
Z princípu nedovolím aby o mojom zdraví niekto rozhodoval a hazardoval s ním. Som slobodný a bezúhonný občan.
tomas120
častý prispievateľ
Príspevky: 706
Registered for: 7 years 7 months

Príspevok od používateľa tomas120 »

Harry keď Igor Hrozný z boží vůlí vůl povie všetci povinne očkovať, tak aj teba opichajú. Sloboda ide bokom keď Igor povie...Ťa na strelnicu nikde nepustia, to chceš? Ani na posed ťa nepustia, budeš musieť dole v tráve sedieť dekou prikrytý :lol: Nepokazme si to!!!! :lol:
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5609
Registered for: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Jack »

Theplaky, aj to je odpoveď. Nebol si to ty, kto sa dušoval, že sa odmlčí na pár dní? A potom vraj slovo robí chlapa...
:mrgreen:
Ale v pohode, môžem ti tú otázku zopakovať zas a znova. Takže ako to je? Povedz, veď v tom isto musíš mať jasno. Tak v čom je problém?
:roll:
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa theplaky »

Si klaun - viac Ti k tomu nepoviem :-*
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5609
Registered for: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Jack »

Od teba to veru sedí. Argumenty ti prišli, že to skúšaš ad hominem. Aha, moment, žiadne si nemal, ale to ti nebránilo dva dni mlátiť prázdnu slamu. A že kto je tu potom klaun? Ale jo, už si ako rozhlas po drôte. Tiež už nikoho nezaujímaš. Ani mňa nie.
:mrgreen:
Napísať odpoveď

Návrat na "When the shit hits the fan"