Epidémie - karantény

...alebo tiež rady ako na to, keď sa všetko poser..
Používateľov profilový obrázok
greenie
častý prispievateľ
Príspevky: 1000
Registered for: 8 years 3 months

Príspevok od používateľa greenie »

dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2077
Registered for: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa dantes »

MZ uz vydalo pokyny pre podavanie ivermektinu, vratane indikacii, kontraindikacii a spravneho davkovania. Pouzitie teda prestava byt freestyle a ma to nejake standardizovane postupy. Narodne toxikologicke centrum uz eviduje aj vedlajsie ucinky takeho uzivania, ale zatial som nevycital, co to bolo.

EMA medzitym schvalila nejaku kombinaciu liekov na pouzitie proti Covid 19, ucinna je vraj aj na tazky priebeh, ale nesmie ist o pacienta na umelej ventilacii.
MudMax
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 6 years 2 months

Príspevok od používateľa MudMax »

Ked som ja napisal,ze sa liecim ivermektinom a isoprinosinom,spolu s vitaminmi C,D zinkom a selenom,tak ma niektori ''najmudrejsi'' skoro kamenovali.Ti v okoli,co ma brali vazne a brali tie medikamenty rovnako ako ja,mali aj rovnaky priebeh nakazy,-max. strata cuchu na 1-2 dni bez ostatnych priznakov.
Teraz,ked uz na verejnost preniklo moc info o lieceni iverom,tak aj vlada musela prestat zatlkat a klamat a tak iver povolila.Tak sa uz nim moze liecit kazdy,problem je,ze kde ho vezmu?Som zvedavy,kedy sa na verejnost dostane info,ze sa to vyraba v nasom bananistane :mrgreen: a ludia,ktorym niekto zomrel sa zacnu pytat,ze ako je mozne nemat liek,ktory sa vyraba u nas.A myslim,ze budu dost nas...nahnevani.
Dantes,vedlajsie ucinky to ma napisane v pribalovom letaku.Vacsinou niesu ziadne.Aspon nikto z okolia ich nemal na rozdiel od ockovania.
Misos
prispievateľ
Príspevky: 140
Registered for: 7 years

Príspevok od používateľa Misos »

Ivermektin sa vyrába v SR ??
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Registered for: 18 years 8 months

Príspevok od používateľa skemro »

Ano vyraba sa, ale veterinarny.
Ale zas taky rozdiel to nieje, ved aj doktory beru pastu pre kone.
medonos
častý prispievateľ
Príspevky: 507
Registered for: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa medonos »

Včera som zachytil správu o voľných očkovacích kapacitách pre určité skupiny obyvateľstva v SR .

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ ... anicni_klf
xcapi
prispievateľ
Príspevky: 168
Registered for: 12 years 7 months

Príspevok od používateľa xcapi »

"Od 3. marca sa ruší výnimka na vychádzky do prírody mimo okres. V prípade obyvateľov Bratislavy bude platiť možnosť vychádzok v rámci kraja a pre obyvateľov Košíc s možnosťou aj do okresu Košice-okolie."

Tomu vravim sprisnene opatrenie na znizenie mobility pre najludnatejsiu dedinu:)
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1897
Registered for: 12 years

Príspevok od používateľa matus69 »

znie to paradoxne, ale je to logické..otvor si mapu a zamysli sa prečo.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5616
Registered for: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Jack »

Ivermektín áno alebo nie? Je zábavné, aké konšpirácie sa hneď začnú rojiť za ochotou či neochotou liečiť pacientov Ivermektínom. Písal som to aj v inej súvislosti, ale pokojne to zopakujem. Nie preto, že by to bola neviemaká múdrosť, ale preto, že je to skrátka fakt.
1. Jedna vec je naše individuálne rozhodnutie, čo užijeme. O tom rozhodujeme my sami. Ak sa niekto rozhodne, že staví na Ivermektín a je schopný sa k nemu dostať, v poriadku. Zodpovednosť nesie sám za seba. Iste, ak by tak učinil na základe nejakých hoaxov a fake news, tak pán Boh s ním! V prípade Ivermektínu už však nemôže byť, vzhľadom na súčasné vedecké poznanie, reč o tom, že by šlo o fake news. Skrátka, sú tu nejaké nádejné správy, ktoré treba verifikovať.
2. Celkom iná vec je, čo si lekár trúfne vám predpísať. Ak nechce alebo sa obáva nasadiť Ivermektín, netreba ho podozrievať z toho, že sa neorientuje, alebo dokonca, že pacient mu je ukradnutý, ba že tak možno činí spolčený s nejakou farmakologickou lobby. Ten lekár totiž nesie za svoje rozhodnutia zodpovednosť. A to aj v trestnoprávnej rovine. Ak rieši dilemu, či to s Ivermektínom riskne alebo radšej zvolí iný, podľa jeho odborného názoru konzervatívnejší postup, nemusí sa s tým rovno zdôveriť pacientovi. Samozrejme, za ideálnych podmienok by mal dať pacientovi na výber, mal by ho nechať podpísať informovaný súhlas... akurát, že keby prišlo na lámanie chleba, ani to by ho nemuselo zbaviť zodpovednosti, keďže stále je reč o lieku, ktorý neprešiel štandardným procesom verifikácie (a schvaľovania) pre tento typ diagnóz.
3. Tretiu rovinu predstavuje zodpovednosť, ktorú nesie štát. Nikto si hádam nebude idealizovať byrokratický aparát, ktorému niektoré procesy trvajú neúmerne dlho a vyvoláva tým zbytočné prieťahy. Lenže v opačnom prípade, ak sa štátne orgány unáhlia, vydajú rozhodnutie a to sa neskôr ukáže ako nesprávne a dokonca to môže spôsobiť negatívne dopady na zdravie obyvateľstva, tak z toho môže byť riadny prúser. Preto sa netreba čudovať, ak sú štátne orgány v týchto prípadoch zdržanlivé.
Toto všetko, podľa môjho skromného názoru, treba brať do úvahy, keď sa budeme pozastavovať a keď niekto prípadne bude zavzdušňovať, prečo všetci naši lekári okamžite nesiahajú po kažom "zázračnom" lieku.
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa arminius »

xcapi napísal:"Od 3. marca sa ruší výnimka na vychádzky do prírody mimo okres. V prípade obyvateľov Bratislavy bude platiť možnosť vychádzok v rámci kraja a pre obyvateľov Košíc s možnosťou aj do okresu Košice-okolie."

Tomu vravim sprisnene opatrenie na znizenie mobility pre najludnatejsiu dedinu:)
Ako vraví matus69, je to jasné jak facka.
Vyjdem na koniec sídliska, kde bývam ? Kuwa...a hneď som v inom okrese. :roll:
Veď koľko rodín vlastní nejakú rekreačnú nehnuteľnosť v susednom okrese ? Sú ich tisícky. Príkladne brat má záhradu pár kilákov od KE v jednej záhradkárskej lokalite, všetci majitelia sú košičania. Počet záhrad by som odhadoval vyše 200. Len v uličke, kde má záhradu, je ich počet zo 20.
Ja mám chalupu tiež v susednom okrese a v danej obci je tých chalupárov vcelku dosť, tiež len košičania.
Podobne to bude teda aj v Blave.
Myslím si, že teraz na jar, keď je pekné počasie, je rozhodne byť na čerstvom lufte ako prdieť do kresla. 8)
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa vanto »

Jack: Ten liek nie je ziadny zazracny, ale prave obycajny liek, ktori robi to ako je navrhnuty. Jeho tvorca za neho dostal nobelovu cenu. Je to jednoduche riesenie na tuto zlozitu situcaiu. Namiesto toho ako to vyriesit su tu len same kecy a cas uteka a ludia zomieraju a je to len horsie a horsie.
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3107
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa R »

Pekny priklad slovenskej premotivovanej byrokracie a alibizmu je liek Tebocan, u nás na predpis v CZ volny predaj. Keby ze bol "vyrobeny z ropy" ako Ivermectin, on je to ale rastlinny vytazok.
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3107
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa R »

matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1897
Registered for: 12 years

Príspevok od používateľa matus69 »

cítím v kostiach, že za toto pôjde Matovič do basy.
xcapi
prispievateľ
Príspevky: 168
Registered for: 12 years 7 months

Príspevok od používateľa xcapi »

Matus, Arminius, ja predsa nespochybnujem, ze je lepsie byt na cerstvom vzduchu, len potom nesedi fakt, ze je to prezentovane ako sprisnenie opatreni na znizenie mobility. Pretoze napriklad pre BA platili ostatnych 6 tyzdnov prisnejsie opatrenia, ako budu odteraz. Uvediem priklad. Poslednych 6 tyzdnov, ak chcel ist clovek z BA na bezky napriklad na PK Babu, alebo Zochovu, potreboval negativny PCR, alebo antigen test. Najnovsie, ked tam bude chciet ist na prechadzku, bez problemu moze ist a to aj bez testu. Ale clovek z PK okresu na bajku napriklad uz na Kamzik, Kacin nemoze... Ani s negativnym testom.Dava zmysel?
Napísať odpoveď

Návrat na "When the shit hits the fan"