Epidémie - karantény

...alebo tiež rady ako na to, keď sa všetko poser..
Ubik
častý prispievateľ
Príspevky: 561
Registered for: 9 years 2 months

Príspevok od používateľa Ubik »

Nemali ich rovno poslat na sibir? Tiez som nemal chut ist niekomu ist robit krovie, inak si myslim, ze dovodov na skupinove prechadzky po namestiach je viac nez dost.
tomas120
častý prispievateľ
Príspevky: 706
Registered for: 7 years 6 months

Príspevok od používateľa tomas120 »

Jack: Neuveríš, ale tiež ma to o nič viac neteší než teba, že protesty boli spojené s týmito ľuďmi. Neviem či by som bol radšej keby tam dristal nezmysli ožran Stanke, trápna tragédka Fialová, alebo niekto z tej skupinky Slušneho Slovenska. Popravde, je mi to už asi jedno.. Mimochodom kde sú tí ľudia teraz? Či toto je tá slušná hrádza proti extrémizmu čo tu vládne???
Dôvodov prečo som tam išiel je more.. A každou primitívnou tlačovkou tých modroknižkových vymetených psychopatov a retardov tie dôvody len pribúdajú. Asi ti nemusím hovoriť že môj biznis je naviazaný na zdravé podnikateľské prostredie. O mojej dúfam že už poslednoročnej pedagogickej praxi nebudem ani písať... A čo je dôležitejšie nenechám svoju rodinu terorizovať vydierať zamestnávateľom pre modrý zdrap a kastovať nezmyselnými debilnými nariadeniami dákeho Mikasa. Tvrdiť že tam všetko bola len lúza a zgerba a ako sa vyjadril včera tupec bezpečnostný analytik Naď po novom už aj opice. Je niečo neslýchané. Áno boli tam aj pochybné existencie. Žiaľ na Slovensku taký folklór že k akémukoľvek vážnemu protestu sa pripletú aj ultras. Ja som sa tam s tými ľuďmi bavil, Boli tam lekári, učitelia dal som sa tam do reči s jedným advokátom, ktorý paradoxne tiež nebol nadšený tým že tam gumkáčujú oný rečníci.. takže aká zgerba??? Že je národ nasratý?
Jack, viem že ti nemusím písať aj o iných dôvodoch pre ktoré ľudia vyšli do ulíc, vrátane mňa.. Určite reflektuješ že sa prepúšťa všade.. reštaurácie, stravovacie zariadenia tie už nie že klačia na kolenách, ale tie do dvoch týždňov zdochnú nadobro..
Bol som sa prejsť s polovičkou asi pred týždňom v Bojniciach. V centre turistického ruchu. sadol som si na námestí do jednej z asi troch otvorených reštaurácií rovno pod hradom.. Som si mal možnosť pokecať s majiteľom.. V Bojniciach reštiky padajú jedna za druhou.. Rozbehnuté prevádzky sa tam predávajú po 10. tis.€ a sú nepredajné. Podotýkam rovno pod hradom na pešej zone 10tic. € dobre čítaš.. Nikto o to nemá záujem. Čo myslíš trápi týchto ľudí či niekde na námestí protestuje dáky Mariánko s Robom, alebo Stanke? Majú u prdeli, keby tam bol aj Lenin s Gottwaldom.. Ich - nás trápia existenčne úplne iné veci než prihrievanie polievočky dákym politicky mŕtvym netvorom..
Ešte dodám na okraj.. Som presvedčený že veľa ľudí ktorí tam boli a ktorí podporujú tieto protesty si uvedomujú kto je za tento stav zodpovedný v štáte... Keby sa tu robila ušlých 12 rokov slušná politika, tak títo oľaňácky šialenci by sa nikdy k moci nedostali. Ani keby sa bratislavská kaviarenská sebranka na hlavu postavila a rozdrapilo ju na polovicu..
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

ani nemám chuť tu reagovať. Pokračujte v pokeci vo vlákne Polícia na Slovensku, kedže riešite zákrok.
Je škoda, že na webe koluje málo videí, ktoré zachytávali ako ultras v blízkosti zábran robili útoky a provokácie. Ten mladý brčkavý sopliak chcel patriť k nim, tak sa dočkal aj vlastnej skúsenosti.
Súhlasím s tým, že drvivá väčšina ľudí sa iba zúčastnila bez toho, aby porušovali verejný poriadok- aj keď ignorovali zákaz zhromažďovania...
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Tomas, prepáč, nebudem reagovať na konkrétne tvoje myšlienky, lebo v tomto vlákne by som ako jeden z modov rád zachovával pokec na trocha inej úrovni, než v mnohých iných, kde sa už viac než dosť nadáva na politiku, politikov a všetko s tým súvisiace. A keď už teda chceme byť všetci expertmi na prácu polície a zvládanie takýchto situácií, zavzdušňovať a odvzdušňovať sa môžeme v príslušnom vlákne.
:arrow:
V rámci takejto autocenzúry som už pár dní nazad neodoslal iný post, ktorý som mal komplet napísaný. Lebo aj medzi pravidlami máme také, že mlčať je niekedy zlato. Skrátka a dobre: v rámci možností, skúsme sa tu, v tomto vlákne, kde sa dosiaľ viedli veľmi zaujímavé debaty, tematicky držať tej našej nešťastnej pandémie a opatrení.
:wink:
Ale o jednu vec ťa, Tomáš, požiadam: už nikdy tu prosím neporovnávaj Fialovú so Stankem s Fickom a Magiánom, akokoľvek nesympatickí by tebe ti angažovaní herci prišli, je to iný vesmír. Museli by toho napáchať oveľa viac než, že vylezú na tribúnu a budú sa pasovať do role najsamslušnejších občanov. Ak nerozumieš v čom spočíva rozdiel, napíš mi PM, ale skús neťahať toto fórum tam, kde to ty sám zvykneš nazývať žumpou.
:wink:
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

dantes napísal:... Som ale presvedceny, ze ked tito popieraci ochoreju, budu prvi a najhlasnejsie kricat, ako zdravotnictvo nefunguje, ze im nie je venovana potrebna starostlivost, ze na nich nie su peniaze... Doktori, sestry a sanitari, ktori sa vselijak zastupuju len aby sa vykryli sluzby a o nejakom vikende alebo nebodaj dovolenke mozu len snivat, si o tom urcite myslia svoje.
Plne suhlasim dantes.

A suhlasim tiez s petersonom a Jackom vyssie, a prosim vsetkych prispievajucich nech demonstracie ci zakroky na nich preberaju v sekcii a vlaknach na to urcenych a nie tu. Politike sa sice neda uplne vyhnut, a rozhodnutia premiera ci tych tam hore sice priamo ovyplyvnuju karanteny a protiepidemiologicke opatrenia, ale snazme sa politiku v tejto sekcii minimalizovat. Dakujem.



Inak, moj nazor je ze bez ohladu na to aky mam na tych tam hore nazor, za sucasnej situacie by bolo v podstate jedno ci by bol dnes premierom Matovic, Pelle, Fico, Meciar, Husak, Dubcek alebo hoci aj M.R.Stefanik, vsetci by museli robit podobne (nepopularne) rozhodnutia a obmedzenia, pretoze epidemiologicka situacia sa zhorsuje nielen na Slovensku ale v celej Europe a v podstate na celom svete. Este aj regiony ako Lombardsko alebo NY ktore boli silne zasiahnute na jar a 'premorenie' obyvatelstva tam bolo vo vysokych percentach a ocakavalo sa ze dalsie vlny budu zvladat lepsie, su namiesto toho na tom momentalne zo dna na den horsie. A netreba zabudat ani na to ze sa musime prikryvat takou perinou aku si mozeme dovolit, a kedze napriklad ceske zdravotnictvo a ich nemocnicne kapacity su na uplne inom leveli nez u nas (detto kapacity na trasovanie a pod.), takze akekolvek verejne zhromazdenia alebo uvolnovanie restrikcii u nas je v tomto bode dost hazard. Neviem ako je to u vas, ale zatial co na jar som o par nakazenych v okoli v podstate len pocul, tak teraz mam v okoli uz viacero ludi co Covid prekonalo, niekolko co na Covid zomrelo a x dalsich ktori na tom nie su moc dobre, a aj ked vacsina z nich sa z toho dufam dostane bez vaznejsich dlhodobych nasledkov, este stale sme len na zaciatku pandemie (nakazenych zatial bolo len 0,7% svetovej populacie), predbezne pocty umrti na 'ukoncene pripady' sa uz pocitaju z cca 40 milionovej 'vzorky' co uz su dost solidne cisla na ake take zavery (a 3% smrtnost je dost zla), posledne data ukazuju ze asymptomatickych je v skutocnosti len cca 40% nakazenych, a v Europe sa napriek trasovaniu dodnes zvycajne nevie kde presne sa clovek skutocne nakazil (podla tej ktorej krajiny je od 70% do 96% nakaz Covidom neznameho povodu). Kazdopadne caka nas minimalne niekolko dalsich vln, vakcina skor ako o par mesiacov nebude (aj to len pre tych v prvej linii, bezni ludia sa k nej asi dostanu najskor o rok), skutocne ucinne lieky stale nemame, ekonomika ide dolu vodou a v niektorych sektoroch uplne 'pada na hubu', a na v podstate momentalne jedinu ucinnu 'zbran' (trojtyzdnovy tvrdy lockdown s naslednou dokladnou kontrolou a odsledovanim kazdeho kto prekroci hranice) chyba u nas aj v ostatnych europskych krajinach politicka vola aj podpora verejnosti.

Stay grey and frosty,


Gunslinger
Používateľov profilový obrázok
Nomed
prispievateľ
Príspevky: 422
Registered for: 4 years 4 months

Príspevok od používateľa Nomed »

takže humoristi čo si pri prvom testovaní robili srandu že tento rok pod stromček dostaneme testovanie mali na 90% pravdu ....
https://www.aktuality.sk/clanok/841321/ ... ch-testov/
tomas120
častý prispievateľ
Príspevky: 706
Registered for: 7 years 6 months

Príspevok od používateľa tomas120 »

Jack beriem na vedomie.. Budem sa držať vecnej komunikácie bez ohľadu na vlákno.. ospravedlňujem sa..
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Neviem kto je za tymto webom, ale je tam aspon o cosi viac informacii nez v beznych mediach:

http://databezpatosu.sk/2020/11/14/v-ne ... nevyhrame/

http://databezpatosu.sk/2020/11/17/okre ... /#more-467

Skoda len ze tie nase statistiky su hodne zkreslene tymi aktualne prekvapivo nizkymi poctami dennych testov (a nasledne nizkymi poctami novonakazenych), ale vyzera to ze k tomuto statistickemu triku sa momentalne uchyluju okrem tych nasich tam hore aj Babis a spol. :roll:

A aj ked oficialne na tom nase nemocnice nie su az tak zle, neoficialne sa v mojom okoli mnohi stari ludia u ktorych je podozrenie uz ani netestuju a nevozia na infekcne oddelenia ale rovno na 'doliecovaky'... Co to znamena nech si kazdy domysli sam.

Perlicka na zaver, susedu - starsiu dochodkynu - ktora bola velmi opatrna a von vychadzala len zriedkavo prisiel nedavno navstivit mobilny odberovy team pretoze ju niekto pozitivny 'natrel' ze sa s nim porozpravala v obchode. Vysledok PCR testu mala negativny, ale par dni po tejto 'nedobrovolnej navsteve' zalahla a onedlho potom ju odviezla cierna sanitka... Jej rodina trvala na pitve pretoze pani bola vitalna a na svoj vek zdravotne tip top, a posmrtny test ukazal Covid. Mozno len nahoda, ale vsetci z jej okolia si myslia ze sa nakazila pri tom testovani... :evil:

Stay grey and frosty,


Gunslinger
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Guns, v mojom okolí sa na covid-19 umieralo už na jar. Nakazených som mal najprv vzdialených známych, potom aj kamošov, neskôr susedov, teraz zase niekoľko kamarátov naraz. Škála prejavov od "Ani som nevedel, že mi niečo je" cez "Pár dní mi bolo nanič", až po "Tak blbo mi nikdy v živote nebolo" alebo "Celá rodina sme boli úplne odpísaní, dúfame, že si nikto neponesie následky". Už na jar som ponúkal, že kto neverí, že covid-19 je riadny hnus, viem sprostredkovať kontakty na tých, ktorí poskytnú svedectvo z prvej ruky. Teraz to už, hádam, ani netreba. Ako si povedal, každý už máme v okolí niekoho, kto si covidom prešiel alebo prechádza.
:oops:
Iné som však chcel. Spomínaš, že je vlastne jedno, kto je na čele štátu, lebo opatrenia by dnes musel robiť každý príčetný politik. Áno, musel. Lenže uvedomme si, že tu máme premiéra, ktorý na jar dostal od voličov dosť silný mandát. V prvej vlne dokázal veľkú časť národa presvedčiť, že sme tým prešli pomerne hladko aj vďaka nemu (a nejaké zásluhy sa mu zrejme pripísať dajú). Potom však mal celé štyri mesiace, aby spolu vládou pripravili štát na ďalšiu vlnu a pripravili plán. S tým plánom by mu isto pomohol celý rad odborníkov. Potom by mu iní odborníci pomohli tento plán odkomunikovať tak, aby ľudia pochopili - aspoň tá časť, ktorá nemá v hlave úplne prázdno - čo je v stávke, čo môžu vyhrať a čo stratiť. No a potom už len, v súlade s tým plánom, ako bolo sľubované aj na jar, sledovať, ako sa situácia vyvíja v regiónoch a adekvátne reagovať - nie panicky, chaoticky, či - v lepšom prípade - intuitívne, ale naopak, držať otvorené všetko čo sa dá a tak dlho ako sa dá a potom, keď zatvoriť, tak všetko. Na základe tvrdých dát. A samozrejme, znížiť mobilitu medzi regiónmi.* No a najmä, radšej ako míňať na hlúposti, robiť všetko preto, aby sa k ľuďom včas dostávala finančná pomoc, aby nemuseli ísť na hranu. Bez prieťahov, bez zbytočnej byrokracie a v takom objeme, aby dokázali prežiť. Toto nie je nejaký Vševedkov geniálny plán odtrhnutý od reality, ale premárnená možnosť, ktorú sme mali aj vďaka tomu, že v mnohých ohľadoch sme mali lepšiu východiskovú pozíciu než naši susedia a väčšina európskych krajín.
:arrow:
V prvej vlne nám cestu ukázali Nemci. Včas sa pripravili, ekonomiku držali otvorenú tak dlho, ako vedeli. Zatvorili, keď videli, ako sú na tom so zdravotníckymi kapacitami a hneď ako mohli, okamžite otvárali. Čiže tu nikto nemusel vynachádzať koleso. Stačilo sa inšpirovať a použiteľné aplikovať na naše pomery. Chcem veriť, že azda máme i politikov, ktorí by možno mali bližšie k takémuto postupu, než k tomu, čo predvádza náš premiér. Nejdem ale teraz meno po mene špekulovať, kto áno a kto nie. Iné je podstatné: náš premiér sa správa a postupuje tak, že vzbudzuje podozrenie, akoby ešte ani v novembri žiadny plán nemal (keby mal, zrejme by ho dávno predstavil, všakže?), pritom mnohí odborníci s ním už nechcú spolupracovať ani spoluprácu predstierať, lebo ich v lepšom prípade len nepočúval, v horšom na nich verejne brýzgal. Nielen, že postupuje nesystematicky, či rovno chaoticky, on ešte s časťou svojho ansámblu väčšmi polarizuje spoločnosť a neskutočne hazarduje s tým silným mandátom, ktorý dostal. Škoda... A to skutočne nie je z mojej strany pokus o nejaký hejt. Stále platí, že jemu i tejto vláde v podstate držím palce a prajem jasnú myseľ, lebo ide o nás všetkých. Zastrájal som sa, že politikárčiť v tomto vlákne nebudem a mienim to dodržať, no tieto súvislosti proste nejde oddeliť od toho, čo chcem ešte napísať.
:idea:
Vlastne dôvod, pre ktorý reagujem, tkvie v tom, že podľa môjho názoru sa zbytočne bojíme lockdownu. Bojíme sa ho predovšetkým preto, lebo ľudia na jar videli, že ekonomika sa zastaví, ale pomoc od štátu neprichádza (OK, prichádza, ale v akom objeme a v akej forme?). Keby vedeli, že štát ich nenechá padať na hubu, vôbec nepochybujem, že väčšina by to vzala podobne ako v Rakúsku a mnohých iných krajinách. No a práve preto, že ľudia sa lockdownu boja, domnievam sa, že naša vláda sa ho bojí vyhlásiť. Avšak premiér sa nebojí ním vyhrážať ako strašiakom. Toto je skrátka celé zle. Bludný kruh. Naozaj neviem, či by sa napríklad Sulík ako premiér správal inak, alebo Pelle, alebo hoci ten nebohý Dubček. Čo viem, že z lockdownu, ktorý je za istých okolností celkom fungujúcim nástrojom, sa u nás zbytočne stal strašiak. O čo je horší lockdown, než stav, keď napríklad povolíte otvorené takmer všetky obchody, ale ľuďom zakážete do nich chodiť? Aj to sme tu nedávno mali...
:evil:
No a teda, hoci chcem veriť, že vakcína dorazí čo najskôr a nebude treba čakať ani na to, kým bude preočkovaná väčšina populácie (podľa niektorých odhadov by na výrazné utlmenie vírusu mohlo stačiť aj cca 30 percent populácie, btw. nehovoril čosi také napríklad aj Flégr?), obávam sa - hoci je to len môj skromný súkromný názor - že ak naozaj nezačnú reálne klesať čísla hospitalizovaných, skôr či neskôr sa lockdownu možno nevyhneme. Len chcem veriť, že ak k tomu naozaj príde, budeme mať aspoň nejaký plán a nebudeme zase improvizovať, že" A čo teraz na hraniciach? A čo s pendlermi? A čo hento? A čo tamto? A teda, že premiér ho vyhlási aspoň z polovice tak dôstojne ako Kurz u susedov, bez prihlúplych rečí o tom, ako sme si to pokazili, akí sme nedisciplinovaní chumaji, ako sa nás snažil všetkých ochrániť a zachrániť, ale Sulík mu to kazil a my hlupáčikovia sme to aj tak celé nepochopili a pod. Veď nádej umiera posledná... A teda, napriek všetkému, čo som napísal vyššie, a najmä, napriek všetkým tým negatívnym emóciám, napriek protestom, napriek cynizmu tých politikov, ktorí chcú ťažiť politický kapitál z hnevu a zúfalstva obyčajných ľudí, táto vláda má stále ešte šancu robiť správne rozhodnutia. Aj ich správne komunikovať. Až mi je trápne to opakovať, ale ja jej v tom ozaj držím palce. Rovnako ako by som ich v rovnakej situácii držal asi hociktorej inej vláde, či by na jej čele bol ten Sulík, Pelle alebo hoci aj nebohý Dubček.
:twisted:
Už len krátky doplnok: Ak hovorím, že sa obávam, že lockdownu (azda iba jednému, nie viacerým!) sa možno aj tak nevyhneme, tak - ako laik - vychádzam z čísel, ktoré sú dostupné teraz a naopak, pomerne skepticky sa zatiaľ staviam k údajom, ktoré poukazujú na to, ako sa darí dosahovať mierne zlepšenie, keďže tak ako všetci, vidím nižší počet testov a tiež sledujem polemiku, či vykazovať alebo nevykazovať aj pozitívnych zachytených Ag testami. Možno si to však len zle interpretujem - aj takú možnosť musím pripustiť. Tie bombastické reči o atómovke radšej nechávam bez komentára. Bodaj by aspoň z malej časti reflektovali realitu! V žiadnom prípade teda nechcem strašiť, či šíriť nejaké poplašné správy, iba uvádzam, k akému názoru som dospel, na základe mne známych faktov a informácií a prečo som k nemu dospel. Možno o pár dní bude naozaj vidno, že nám reálne klesajú aj tie hospitalizácie aj ľudia napojení na UPV v takom počte, že bude viac dôvodov na optimizmus. Uvidíme... Držme si palce!

*Schválne píšem medzi regiónmi, lebo jeden z argumentov je, že zatiaľ, kým sú čísla, aké sú, nemožno aplikovať opatrenia regionálne, lebo veď ľudia cestujú medzi okresmi za prácou, do škôl, lekárovi, atď. Tento pseudoargument má dve zásadné chyby: 1. Tie čísla nemuseli byť také, keby sa práve tento druh opatrení zaviedol včas, ako nám kompetentní sľubovali pred letom, keď sa išlo otvárať. 2. Regióny si nemôžeme zamieňať s okresmi. Uvažovať by sme mali buď o krajoch, alebo inak koncipovaných regiónoch. A tam reagovať.
inspiring_cori

Príspevok od používateľa inspiring_cori »

Jedine relevantne cisla su tie o obsadenosti nemocnic a marnic. A tie sa zatial odchylili od toho, kam mali namierene. Otazka je iba ci sa udrzia.
Co sa lockdownu tyka, vlada sa mu chce vsemozne vyhnut. Pretoze to ju moze polozit, nie nejake infantilne statusy, ktore pricetni ludia jednoducho nesleduju. Dajme tomu ze je pravda, ze lockdown nas stoji 100 milionov denne. Za mesiac to su 3 miliardy. A masa ludi na urade prace produkujuca dalsie straty. A problem sa aj tak nevyriesi, lebo popieracov a antiruskarov iba pribudne a o par dni sme na tom istom. A to aj po lockdowne mame vacsinu zimy a chripkoveho obdobia este len pred sebou. Kazdy nadava na vladu, lebo to je to najlahsie. Ale virus siria ludia, nie Matovicov fb. A to co zije na SK nie je ziadna elita, preto to tu aj tak vyzera v kazdej jednej oblasti.
Dalej co sa tyka regionalnych opatreni. Idea pekna, prevedenie si osobne neviem uplne predstavit. V prvom rade v porovnani so svetom je cela nasa krajina len jedno mesto, pripadne okres... No hlavne regionalne opatrenia implikuju nejaky dohlad nad ich dodrziavanim a kontrolu na ich hraniciach. My nemame ludi ani na tie statne (pricom tam je dokonca infrastruktura). Kto by stal niekde v poli medzi hornou a dolnou?
A v neposlednom rade, az na par zvacsa ostrovnych vynimiek je na celom svete situacia zla, alebo este horsia. Fascinuje ma to nadavanie na nasu vladu, ked robi len to, co vsetci a s velmi podobnymi vysledkami. Iste, infantilne statusy, komunikacia ala Pinelova nemocnica, bla bla. Ale realne vysledky sa v nicom zasadnom nelisia. Len aby to clovek videl, musel by sa pozriet aj dalej, ako po spicku nosa.
Vcera o tom siel zaujimavy dokument na rtvs2, niektore zabery sme tu este nemali, oplati sa
https://uloz.to/hledej?q=Covid-19+-+Svet+v+ohrozeni
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Jack: Suhlas. Nepopularne opatrenia musia dnes zavadzat vsetci premieri, je ale naozaj velky rozdiel v tom ako to robia. A nikto od tych nasich tam hore neocakava ani ze budu vynaliezat koleso, ani ze pridu s nejakym genialnym riesenim pandemie, uplne by stacilo uz len kopirovat to co robia susedia, lenze oni radsej mrhaju casom na zbytocne tlacovky a v opatreniach je taky chaos v ktorom sa niekedy aj oni sami stracaju. :evil:


quest1: Z Tvojich slov nadobudam dojem akoby si obhajoval tych hore s argumentom ze ved virus siria ludia a nie facebook statusy, a ze ved predsa situacia je zla aj inde tak to tym nasim nemame zazlievat. A ze pocty novonakazenych ci ich podiel na pocte testov nie su az take dolezite. Mno, suhlasim s Tebou ze cisla o obsadenosti nemocnic a marnic su dolezitejsie, ale z tej nasej diskusie vyssie asi tiez vidis ze su znacne nepresne (niekedy az mnohonasobne). Do nemocnic ci na JISky sa uz teraz nedostane ani zdaleka tolko ludi nez by to realne potrebovalo, a percentualny nepomer umrti vs. 'ukoncenych pripadov' pripadne ich podiel na pocte ludi prepustenych z nemocnic, bije do oci asi najviac (staci napriklad porovnat uz len s Ceskom). Ano, Slovensko ma napohlad 'dobre' cisla lebo pouziva inu metodiku ako v podstate vsetky ostatne staty okolo (u nas sa do kolonky dostanu len ludia co zomreli na plucnu formu Covidu a bol im urobeny test, cize nielenze musia zomriet priamo na Covid ale musi to byt plucny Covid a este to musi byt aj na 100% potvrdene, zatial co napriklad v Cesku sa medzi mrtvych dostanu aj ludia co zomru na infarkt sposobeny potvrdenym Covidom). Ak by nase MZ zverejnovalo uz len tyzdenne ci mesacne 'excess mortality' cisla, bolo by to zjavne, lenze do toho sa nikomu nechce, tym skor ze by to kolidovalo s oficialnou rozpravkou o 'celoplosnych testovacich atomovkach', ucinnych opatreniach, ci 'zlomeni krivky'.

Suhlasim s Tebou ze Slovensko je v podstate jedna velka 'dedina' a este aj nase 'regiony' maju velkost niektorych mestskych aglomeracii v inych castiach sveta, lenze prave preto by malo byt pre nas daleko jednoduchsie si to ustrazit a tie regionalne opatrenia realne zfunkcnit a odkontrolovat.

Mame dost hranicnych prechodov, ale stacilo by robit testy len na cca 10 z nich (tych najvytazenejsich) a vykryjeme mozno 90% potencialne importovanych nakaz. A ak nie sme schopni spravit 10 odbernych miest (a to dokonca na miestach kde je na to existujuca a nevyuzita infrastruktura - budovy byvalych colnic, socialne zariadenia, atd.), tak niekde je sakra problem.

Detto trasovanie, momentalne mame tusim cca 150 ludi na hygienach co robia trasovanie, a tym teraz pomaha cca 160 vojakov (ti ale prevazne este stale len nahadzuju udaje z toho testovania zpred troch tyzdnov...). Kazdy nakazeny ma v priemere minimalne 4 'blizke kontakty' (rodinni prislusnici ci ludia s ktorymi v poslednych dnoch stravil viac nez 15 minut v tesnej blizkosti), lenze ako moze 150 ludi obvolat 10-15,000 ludi denne, a ako mozu uz len polovicu z nich okamzite poslat na PCR testy ked uz teraz na ne clovek musi casto cakat aj nielkolko dni?

Hlavne ale ze oficialne contact-tracing u nas bezi bez vacsich zadrhelov, zatial co v Cesku kde trasovanie robi nie 2x tolko, ale viac nez 15x tolko ludi uz davno nestihaju. Bud teda mame 15-nasobne sikovnejsich ludi, alebo len mlzime a robime Potemkina, zatial co v Cechach a inde su ti hore s udajmi daleko transparentnejsi a neklamu ani nezavadzaju sami seba ani verejnost...

A ak jeden den lockdownu naozaj stoji 100 milionov, namiesto saskovania s dalsimi celoplosnymi antigenovymi testovaniami pomaly kazde dva tyzdne a minania desiatok milionov na ten cirkus, co tak namiesto toho tie peniaze radsej zainvestovat do pomocneho personalu na hygienach a na mobilnych odberovych miestach na hraniciach aj po celom slovensku? Sice nas to nedostane na titulky svetovych dennikov, ale dame pracu tisicom cerstvo ci dlhodobo nezamestnanym a hlavne myslim ze to bude daleko ucinnejsie opatrenie ak chceme lockdownu zabranit alebo ho aspon oddialit.

Stay grey and frosty,


Gunslinger
Používateľov profilový obrázok
vydriduch
častý prispievateľ
Príspevky: 725
Registered for: 5 years 5 months

Príspevok od používateľa vydriduch »

Používateľov profilový obrázok
jokr68
občasný prispievateľ
Príspevky: 30
Registered for: 8 years 3 months

Príspevok od používateľa jokr68 »

Používateľov profilový obrázok
dirty harry
častý prispievateľ
Príspevky: 2389
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa dirty harry »

https://cz24.news/europska-komisia-odmi ... zopakovat/

Kto a kedy a ako dokáže toto hovädo zastaviť?
Používateľov profilový obrázok
Steyr_H5
častý prispievateľ
Príspevky: 694
Registered for: 10 years 8 months

Príspevok od používateľa Steyr_H5 »

A preco je take hovedo? Lebo sa snaží?
Napísať odpoveď

Návrat na "When the shit hits the fan"