Epidémie - karantény

...alebo tiež rady ako na to, keď sa všetko poser..
Používateľov profilový obrázok
Laci
častý prispievateľ
Príspevky: 956
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Laci »

To som teda ešte nepočul či čítal o hlave štátu. Prepáč ale na takej pozícii je snaha pramálo. Je v politike 10+ rokov, pchal sa kade-tade aby sa dostal k moci a na povedomie verejnosti, a potom zhovaďuje krok čo krok svoju krajinu. To, čo sa točí okolo pandémie na Slovensku je tragikomédia.
Používateľov profilový obrázok
Steyr_H5
častý prispievateľ
Príspevky: 694
Registered for: 10 years 8 months

Príspevok od používateľa Steyr_H5 »

Laci napísal:To som teda ešte nepočul či čítal o hlave štátu.
Tak ma teda osviez, ktory tebou spomínaných celil takejto pandemii? Chceš hodnotiť jeho politicky plán a plnenie? No to asi ťažko, nemal moc šancu sa prejaviť. Chceš mu vytýkať chaotickost a nepredvídateľnosť v konaní? Ano, kľudne, vela veci sa nepáči aj mne. ALE - robil by som to JA lepsie? Vedel by som JA niesť ten spoločensky tlak a ZODPOVEDNOT lepsie? Garantujem Ti ze 99% politikov ak by vedeli co ich s covidom čaká by ani len nekandidovali a čakali by ako supy ako to dopadne. Kopať do psa co sa snaží ochrániť stádo pred lačným medveďom a nepomoct mu je .... Ale asi na SK este nieje tak zle aby to bolo každému jasne, teda aspoň vecsine.
tomas120
častý prispievateľ
Príspevky: 706
Registered for: 7 years 7 months

Príspevok od používateľa tomas120 »

HS: prejdi sa po SR a uvidíš komu, kde a s čím pomohol... Rozdrbal celý štát, od medziľudských vzťahov cez, zdravotnícky personál, ekonomické dopady z tých sa budeme vylízavať pekných par rokov. A to ešte neskončila jeho devastácia všetkého naokolo.. Choď sa pozrieť ako fungujú školy... Opýtaj sa lekárov, policajtov, SZČO, podnikateľov, tých nezamestnaných ktorí sa kopia, dôchodcovia ktorí čakajú na operácie či by radšej tú koronu neoželeli ako mať tam túto šialenú vládu..
Používateľov profilový obrázok
Steyr_H5
častý prispievateľ
Príspevky: 694
Registered for: 10 years 8 months

Príspevok od používateľa Steyr_H5 »

tomas120 : správne som ta pochopil? Za vsetko co píšeš je zodpovedný matelko? Toto je jeho dielo?
inspiring_cori

Príspevok od používateľa inspiring_cori »

Guns ano, suhlasim ze by sme mohli robit veci aj ovela lepsie. Vzdy sa da. Len ma unavuje to vecne kydanie na vladu (nemyslim tvoju konstruktivnu kritiku). Maju to ovela tazsie nez v inych krajinach a v porovnani s nimi si vobec nevedieme zle. Dokonca konecne zacali zverejnovat aj vysledky antigenovych testov a najma: trasovat ich. Je to pomaly porod, ale ucia sa...
Plne suhlasim, ze klucove cislo bude excess mortality, to sa ale dozvieme asi az ked bude po vsetkom. Ak vobec.
Co som zachytil vyjadrenie Nada, vsetky data uz vojaci pred par dnami nahodili a maju ich ruvz.
S tymi priechodmi nesuhlasim. Vidis aj tu na fore tie vykriky do tmy a vecnu snahu odrbavat. Ak by bola moznost ist cez priechod bez testu, myslim ze prave ti najrizikovejsi by ju vyuzili. Ostatne uz teraz po vikende budeme vidiet cisla z uplne dobrovolneho testovania. Tipujem, ze ucast bude nizka. A to je jadro problemu. Masa ludi, ktora odmieta vsetky opatrenia.

Steyr - to je marne, on predsa moze aj za tatarske vpady
Používateľov profilový obrázok
Steyr_H5
častý prispievateľ
Príspevky: 694
Registered for: 10 years 8 months

Príspevok od používateľa Steyr_H5 »

No mne to márne nepríde, pred 14 dňami som absolvoval 8 hodinovú tortúru na urgetnom príjme v NR, dnes som pochoval mamu. Uz mam plne zuby pochybovacov, zlahcovatelov, a iných kkt ktory si riešia svoje malé pindiky a vinia za svoje posrate životy štát, premiéra, .... Namiesto toho aby sme ťahali za jeden koniec a riešili PROBLEM nás všetkých, nájdu sa dementi ktory si vo vlastnej otupenosti riešia iba svoje ega. Samozrejme ovciemu národu nestačí ked trpí sa malo, musia trpieť vsetci, nepoučiteľný sa z chýb iných, my ich musíme zopakovat. Ale samozrejme, každý slaboch potrebuje označiť za vinneho niekoho ineho, len nie vlastnú zodpovednosť. Ked tam sedí matelko, tak sup nalozmemu, ľahšie sa nám zaspí. Namiesto toho, pomôct to zvládnuť sebe, blízkym, a aj tym ostatným.
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1315
Registered for: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Staci si pozriet spravy od susedov, Rakuske ci Ceske. Staci sa pozriet ako to robia. Staci sa popytat ludi ako tam funguju, ako funguje stat, ako funguju silove zlozky... Ludia tam maju pocit istoty, pocit bezpecia, aj ked cisla covid tam maju daleko horsie. Tu sa sialenec vyhraza narodu, vydiera ho. Meni kazdy druhy den rozhodnutia. Na to co povie sa neda spolahnut. Jeho poskokovia tu pochoduju v maskacoch a hrozia ludom armadou a policiou. Co sme v Chile v 70tych rokoch? Teraz sa pri demonstraciach angazovali ludia ktorych podpora nieje v spolocnosti moc popularna. Napriek tomu doslo cez 20 tisic ludi. Este par konfliktov a ak zacne zvolavat ludi napriklad Sulik, dojde cez 100tisic a to uz Matovic neustoji. A ze si covid nikto z politikov nevybral a ci by to ini robili lepsie? Myslim ze kazdy by to robil lepsie.
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa arminius »

Matovičov infektológ Jarčuška je uvádzaný ako riaditeľ mimovládky, ktorú sponzoruje výrobca vakcín Pfizer. Preto hovorí o očkovaní pod hrozbou straty zamestnania?

Jarčuška je za sankcionovateľnosť neočkovaných proti koronavírusu
V rozhovore povedal, že sa zhoduje s názorom, že nezaočkovaní by museli napríklad naďalej nosiť rúška alebo dodržiavať odstupy.
„Určite, a to sú len tie menšie nevýhody. Ak trebárs budú chcieť cestovať do zahraničia, budú si musieť sami zaplatiť test na koronavírus. Alebo to môže vyzerať napríklad tak, že futbalový klub nepustí na štadión diváka, ktorý sa nepreukáže potvrdením o očkovaní. Zaočkovanie môže byť aj jednou z podmienok prijatia do zamestnania.“
https://www.hlavnespravy.sk/matovicov-i ... M969cCeTzQ
Používateľov profilový obrázok
emkac
prispievateľ
Príspevky: 401
Registered for: 10 years

Príspevok od používateľa emkac »

chcel by som sa ospravedlnit... pred par tyzdnami som slubil, ze sem pridem a zverejnim grafy vyvoja nakazenych v oravskych okresoch a bardejove, aby som poukazal, ze jednako malo plosne testovanie vyznam (lebo znizilo pocty) a druhako ze nenastali katastroficke predpovede a ludia sa pocas testovania nenakazili

mam rozpisany prispevok, rucne som za okresy daval cisla do excelu a robil grafy, ale nedokoncil som to.... vzdy ked som mal pocit, ze sa konecne diskusia zacala uberat spravnym smerom (vecne a s faktami ale aj domnienkami), opat sem prisla ista skupina ludi a chrlila siru a nadavky

nie, ani ja nie som spokojny s tym, ako sa to tu vedie, ziadna atomova bomba tu nebola, s vacsinou politickych nazorov suhlasim (obsahom, nie formou) ale takejto zbytocnej a urazlivej diskusie sa zucastnovat nebudem

dakujem vsetkym, ktori dokazali udrzat diskusiu v ramci slusnosti, ci uz guns, jack, lovec, bbfh, quest1 ci teraz styer (hovorim z hlavy, ostatni slusni snad prepacia, ak som zabudol)

takze sorry, slub neplnim... tusim prvykrat po x desiatkach rokoch
d-s
častý prispievateľ
Príspevky: 1873
Registered for: 8 years 5 months

Príspevok od používateľa d-s »

quest1 napísal: S tymi priechodmi nesuhlasim. Vidis aj tu na fore tie vykriky do tmy a vecnu snahu odrbavat. Ak by bola moznost ist cez priechod bez testu, myslim ze prave ti najrizikovejsi by ju vyuzili.
Nuz, my burzoazni zahranicni slovaci sme uplne rizikovi, najlepsie nas na SK nepustit vobec ako na jar.
A uz vobec nie trebars s jednym testom na tyzden.
Aby domaci mohli chodit s ruskami na pol zrde alebo na brade a travit cas v druznych skupinovych rozhovoroch.
(bol som velmi prekvapeny ako vela ludi na to serie a radsej som sa stale pachtil v FFP3)

Ad Matovic...
V tazkej situacii (a sucasna situacia je velmi tazka pre psychiku mnohych ludi) treba ludi motivovat, viest, vnasat do chaosu nejake istoty, stabilitu.
Nie zvysovat neistotu neustalymi zmenami pravidiel, vyhrazat sa, vyplakavat, zosmiesnovat, ...
Ako leader v tazkej situacii Matovic totalne zlyhal. Jeho saskarny pred kamerou a na facebooku ludi iba znechucuju a potom sa spravaju este nezodpovednejsie.
On je solista, mozno dobry na divadielka v opozicii, ale ani sa len nepriblizuje k leadrovskym schopnostiam a kvalitam.
tomas120
častý prispievateľ
Príspevky: 706
Registered for: 7 years 7 months

Príspevok od používateľa tomas120 »

HS: pri všetkej úcte.. Tvojej straty mi je úprimne ľúto :( Bez ohľadu na to čo si ty o ľuďoch ako som ja myslíš. Chápem že najjenoduchšie riešenie je niekoho obviniť z toho. Nikdy som žiadnu chorobu nezľahčoval. Ak sa kriticky vyjadrujem je to na to, aká sa robí u nás krízová pandemická politika.
Pol roka sa tu nič nerobilo iba sa vyplakávalo, vyhrážalo a urážalo obyvateľstvo obzvlášť to ktoré si dovolilo na vec pozerať inak.. Čo je to za premiera ktorý vyzýva národ na udavanie?? Taketo tu bolo pred 89. to sme sa teda ďaleko odvtedy neposunuli Kde bol Matovič v lete? Ako pripravili zdravotníctvo cez obdobie relativneho kludu na zimu títo Hujeri? Kým v Rakúsku vedia že ak sa pristúpi k opatreniam tak sú na báze dobrovoľnosti.. Tu sa pošahanec permanentne vyhráža národu. Nikto tu takto ešte nepolarizoval spoločnosť ako oni. V Prievidzi mi kamarát vravel že si vymieňali v činžáku psa, aby mohli v klude chodiť ľudia von sa prejsť. To už čo je ?????? V Raichu Kurz nabádal aby ľudia išli do prírody von.. milión vecí sa mohlo spraviť inak, lepšie a ľudia by to radi rešpektovali. Len to by sme tam nesmeli mať týchto psychopatov.
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1897
Registered for: 12 years

Príspevok od používateľa matus69 »

quest1 napísal:Ostatne uz teraz po vikende budeme vidiet cisla z uplne dobrovolneho testovania. Tipujem, ze ucast bude nizka. A to je jadro problemu. Masa ludi, ktora odmieta vsetky opatrenia.
Účasť bude nižšia, ale nie iba kvôli ignorantom. Je to tretí krát za krátky čas, aj optimistom to už lezie na nervy. To, že tieto testy nie sú presné sa dlho premiela v médiách + teraz sa medializuje prípad, keď v 2x otestovanej DSS s plne negatívnymi testami je zrazu časť ľudí chorá... Vidíme príklad z ČR, kde počty nakazených klesajú rýchlejšie ako u nás a to aj bez hromadného testovania.

V neposlednom rade toto testovanie je najmä pre malé obce veľmi zaťažujuce, personálne aj finančne, čo vláda nijako nerieši, iba sľubmi a starostovia sa ozývajú, občania to teda už vedia.

Nezabudni, že v prvom povinnom kole sa otestovalo iba okolo 60% obyvateľov...zbytok určite nie sú len Covid ignoranti.

Takže nebude to len kvôli ignorantom, je mnoho logických argumentov, prečo neísť.


Steyr - úprimnú sústrasť
inspiring_cori

Príspevok od používateľa inspiring_cori »

Psov si vymienali kde kade po europe aj svete, rovnako tak sa protestuje vsade po svete. Vsade su v tych protestoch najma pochybne individua a protestuju vsetci proti tomu istemu. Zla zla vlada (akakolvek, nie len Matovic) covid neexistuje, alebo je to len chripocka, ruska su smrt, testovanie je cipovanie, vakcina je nocna mora zo zjavenia Jana. Cim vacsia blbost tym lepsie.
Zaujimave, ze v tom tvojom milovanom rakusku sice v lete poctivo makali, ale teraz aj tak zavreli. Ale co tam po tom, hlavne ze Kurz je sympatak a ma lepsie fb statusy nez nesympatak.
Doteraz z krajiny utekali najma ti, co mali trochu rozumu. Ak by teraz isli do zeme zaslibenej (asi Bielorusko) ti, co na namesti tlieskali fasistom a komunistom tak ti co ostanu Matovica vyhlasia za svateho. A ja mu k tomu zatlieskam. Lebo je rozdiel byt opozicia a byt uplne mimo.
d-s
častý prispievateľ
Príspevky: 1873
Registered for: 8 years 5 months

Príspevok od používateľa d-s »

quest1, tvoje prispevky su kvoli snahe ospravedlnovat Matovica miestami hodne hlupe. Napriklad...
{quote}Zaujimave, ze v tom tvojom milovanom rakusku sice v lete poctivo makali, ale teraz aj tak zavreli. Ale co tam po tom, hlavne ze Kurz je sympatak a ma lepsie fb statusy nez nesympatak.{quote}
Nema to nic s tym kto je sympatak a ake ma FB statusy.
Uz som to raz pisal, skusim znova ci pochopis:
- Opatrenia su oznamovane v predstihu, su pomerne prehladne a urady informuju jednotlive skupiny obyvatelstva. Napr. pri kazdej zmene opatreni mi pride email od obchodnej komory podrobne popisujuci relevantne opatrenia.
- Opatrenia sa menia iba raz za par tyzdnov.
- Opatrenia su sprevadzane (aspon minimalnou) statnou pomocou ktora (aspon pokial mozem ja povedat) prichadza pomerne rychle a nie je byrokraticka. Prave idem cerpat 3. malu statnu podporu, zakazdym bolo treba 1 kratky formular a peniaze prisli v priebehu ca 2 tyzdnov.
- Kurz (ktoreho nemam rad) vo svojich vyjadreniach neuraza, nevydiera, nevyplakava. Snazi sa motivovat. Jeho vystupenia su emocne stabilne.
ALKAJ
prispievateľ
Príspevky: 410
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa ALKAJ »

matus69 napísal:Covid ignoranti
Už sa v tom pomaly strácam. Aká je vlastne definícia takého bežného "covid ignoranta"?

Je to taký čo v strachu o svoj život nesedí doma a na svet sa nepozerá len s poza zatiahnutých záclon?
Alebo je to taký čo sa nedal strhnúť všeobecnou hystériou okolo čínskej chrípky, snaží sa na vec pozerať čo najtriezvejšie a automaticky nesúhlasí s každou blbosťou čo povie ten trnafský pošuk a jeho suita?

Nech viem či sa môžem považovať za covidového ignoranta, alebo nie.
Napísať odpoveď

Návrat na "When the shit hits the fan"