Epidémie - karantény

...alebo tiež rady ako na to, keď sa všetko poser..
Používateľov profilový obrázok
Laci
častý prispievateľ
Príspevky: 956
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Laci »

To môžeš nakaziť niekoho kto sa už nechal naočkovať ??? :shock:
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5149
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Nejaký problém s elementárnym chápaním písaného textu...? :roll:
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Pardon, v zápale boja som nedopísal... prakticky trištvrte roka som v dobrovoľnej izolácii kvôli zdravotnému stavu manželky, ktorý vylučuje nielen očkovanie, ale aj testovanie (o čom jej na pokyn imunológa všeobecná lekárka vystavila potvrdenie, aby mohla z domu aspoň na tú svoju injekciu).
Nikam nechodím, s nikým okrem nej sa nestýkam :wink: používam dezinfekciu, dezinsekciu a deratizáciu v takej miere, že keď močím, vo WC mise miznú stopy usadeného vápna zo včerajška, rúško nosím vždy, keď vytiahnem päty (1x týždenne) z domu na nákup - tam používam pristavené dezinfekčné spreje a pred príchodom domov ešte vlastný, aby som nekontaminoval kľučku zvonku... ja určite neohrozím nikoho. Takže momentálne nehodlám seba ani ju (tú moju)!
Používateľov profilový obrázok
Laci
častý prispievateľ
Príspevky: 956
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Laci »

To : lovec
Ak sa necháš naočkovať, tak by si mal byť chrànený. Ak to odmietneš, tak môžeš síce ochorieť alebo prenášať chorobu, ale iba na takého, kto tiež odmietol očkovanie.
Takže vlastne nakazíš niekoho, kto to odmietol vedome, a pripustil že ochorie, alebo odmieta chorobu.
Vidím to nesprávne ?
d-s
častý prispievateľ
Príspevky: 1870
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa d-s »

Laci, trochu nespravne. Su skupiny obyvatelstva ktore sa ockovat nebudu moct dat (aj keby chceli). Tych ohrozis.
(tym netvrdim ze sa mas resp nemas dat ockovat, sam este neviem ako k tomu pristupim)
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5149
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Doporučujem prečítať, namiesto jalových pokusov o vymýšľanie scenárov "čo keby":

https://www.aktuality.sk/clanok/839859/ ... -rozhovor/
Používateľov profilový obrázok
Laci
častý prispievateľ
Príspevky: 956
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Laci »

Rozumiem. Takže zostáva iba doživotná izolácia mne podobných neprispôsobivých osob. Aj keď je môj pohľad na vec iná, pre väčšinu extrémne ťažko stráviteľná, dokážem aj takú cenu prijať.
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Registered for: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Ako mozem mat doveru k rychlokvasenej vakcine, ktora este nie je ani na trhu, no vyrobca sa uz vopred vzdava zodpovednosti za poskodenie zdravia a prenasa to na vlady jednotlivych statov, ktore ju kupia. A uz vobec si neviem predstavit, ze sa obcan s poskodenym zdravim kvoli vakcine dopracuje na Slovensku k adekvatnemu odskodnemu, teda ak vobec k nejakemu.
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5149
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Laci napísal:Rozumiem. Takže zostáva iba doživotná izolácia mne podobných neprispôsobivých osob. Aj keď je môj pohľad na vec iná, pre väčšinu extrémne ťažko stráviteľná, dokážem aj takú cenu prijať.

Iste. Tvoja voľba, tvoj problém - veď predsa TEBE (a mnohým ďalším...) nikto nebude diktovať ako máš žiť, no nie?! :wink: Už len prestať platiť odvody, prestať využívať zdravotnícky a justičný systém - a už nič nestojí v ceste k pravej, nefalšovanej slobode.
Používateľov profilový obrázok
Laci
častý prispievateľ
Príspevky: 956
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Laci »

Lovec ! Si nebezpečný ! Poznáš ma lepšie ako moja mama !! :lol:
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5149
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

To asi nebude až taký problém, však. :roll:

Nakoniec, však ono sa zase toho až tak moc nedeje...

https://domov.sme.sk/c/22538768/univerz ... ref=njctse
ALKAJ
prispievateľ
Príspevky: 410
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa ALKAJ »

d-s napísal:Laci, trochu nespravne. Su skupiny obyvatelstva ktore sa ockovat nebudu moct dat (aj keby chceli). Tych ohrozis.
(tym netvrdim ze sa mas resp nemas dat ockovat, sam este neviem ako k tomu pristupim)
Je tá skupina (skupiny) ohrozená len covidom? A aká veľká vlastne je?
Je ich viac ako tých čo sa z nejakého dôvodu nechcú zúčastniť na dlhodobom testovaní vakcíny (rozumej: očkovania) ktorej všetky vlastnosti ešte ani nie sú známe?

To sa v rámci covidošialenstva bude s vaničkou vylievať aj dieťa - len tak pre istotu čo ak by náhodou niečo... ?
tomas120
častý prispievateľ
Príspevky: 706
Registered for: 7 years 6 months

Príspevok od používateľa tomas120 »

V 2019 keď uzreli svetlo sveta reštrikcie z EU smernice, mám v živej pamäti tu niektorých názory /koniec koncov dá sa to tu dohľadať/ o tom ako sa kriticky vyjadrovali o bezprecedentnom šliapaní práv legálne nadobudnutých zbraní držiteľmi ZP.
dnes v 2020 sú znásilňované zákl. ľudské práva, obmedzovaná sloboda, kastovanie spoločnosti zatiaľ len na "zodpovedných testovanych Übermensch" a na " nezodpovedné opice, spodinu, bludárov". Je šliapaná osobná integrita každého kto sa nechce podvoliť debilinám mesiáša. Žasnem nad tým nepochopiteľným rozporom v pohľade na to čo je pre niekoho priatelné a čo už nie.. 10 ranový zásobník kontra 30 je obmedzovanie práv, no dobrovolne povinné- vnútené a podmienené očkovanie niečím čo vykazuje reálnu hrozbu pre ľudský organizmus, to je už v poriadku :? :roll: :roll: Waw :roll:
Používateľov profilový obrázok
vydriduch
častý prispievateľ
Príspevky: 725
Registered for: 5 years 5 months

Príspevok od používateľa vydriduch »

Pripájam sa k ostatným - nie som pokusny králik, aby som do tela niekoho z mojej rodiny nechal pichať niečo nevyskusane, za čo výrobca nenesie zodpovednosť a čoho vývoj je uponáhľaný nezmyselnými pretekmi medzi výrobcami "kto bude prvý". Že pri hocijakej hnanej práci je riziko chyby podstatne väčšie, to nikto nezpochybni. S bežnými vyskúšanými vakcinami problém nemám, ale toto riziko je pre mna nepriatelne. A nech sa hocijaký politik aj na hlavu postaví.

Nie som covid-popierac, naopak, zásobil som seba aj známych ochrannými prostriedkami, izoláciu a hygienu dodrziavam extrémnu kvôli rizikovým rodičom.
Keď však vidím ako nosia rúška politici (absolútne netesniace, všetkej vzduch im obieha okolo nosa a nie cez látku), tak si kladiem oprávnenú otázku: "Ako to, že oni sa neboja?"
Napriek tomu dodrziavam pravidlá očisty na úrovni nemocnice (áno, dezinfikujem všetko čo domov donesiem, vyzliekam sa na chodbe a podobne), nikam nechodím ak to nie je nevyhnutné, takze skutočne nie som pre bezpečnosť štátu riziko.

A hlavne: pri celom testovaní nepresnými testami a rovnako vakcinacii (kazdy rok opakovanou) si treba položiť otázku: Qui bono? A pozrieť sa na hlavne na finančné toky, kto na tom zarobí. Pre niekoho epidémia, pre niekoho kšeft desaťročia.. :idea:
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1896
Registered for: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa matus69 »

Rizika urcite su. Na druhu stranu, ak sa k tomu takto odmietavo postavia vsetci, tak budeme v permanentnom lockdowne a zakaze cestovania (lebo tohtorocne leto s otvorenymi hranicami mnohi kritizujeme) este 4-5 rokov... Sme ochotni toto akceptovat?

Takze co je spravne riesenie si nedovolim povedat, kazdopadne uz dnes ked svoje dieta nedas zaockovat, tak okrem toho, ze dostanes pokutu (ak ta lekar nahlasi ako ma) tak sa uz rozmysla nad tym, ze take dieta nepojde do skolky atd. Aj nad tym samozrejme mozeme uvazovat v kontexte ludskych prav, ale fakt je ten, ako uz bolo uvedene, ze vedci maju pravdu - ak zaockovanost klesne pod urcitu hranicu, tak sa tu objavia stare choroby a nie je to ziadna slast (staci si precitat proti comu sa deti povinne ockuju).

Osobne si myslim, ze netreba panikarit. Rok sa k obycajnym ludom vakcina nedostane, za ten cas sa urcite nieco ukaze, ak tam bude nieco vadne. Ak by vakcina mala mat nasledky po 30 rokoch, tak take riziko hrozi z vakcin aj dnes...
Napísať odpoveď

Návrat na "When the shit hits the fan"