Epidémie - karantény

...alebo tiež rady ako na to, keď sa všetko poser..
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

MRBLUE: Aj ked s Tebou zdielam nazor, ako moderator Ta musim upozornit na dodrziavanie pravidiel fora a prosim Ta o slusnejsie vyjadrovanie v buducnosti. Tych vyrazov na oznacenie Borisovej silikonovej 'spolocnicky' je spusta, ale Bohumile, ku.va se nerika :wink:

Dakujem,


Gunslinger
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1317
Registered for: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

omluva. Upravene
Používateľov profilový obrázok
3500korun
častý prispievateľ
Príspevky: 726
Registered for: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa 3500korun »

Steyr_H5 napísal:...minorita definuje majoritne chovanie?... Alebo je tych Turkov je v AT viac ako ty hovoríš “bielych dôchodcov” ?
MRBLUE napísal:Turci a Juhoslovania v sucastnosti tvoria uz dost vyraznu cast populacie Rakuska. Vo vseobecnosti su spolocenskejsi a maju silnejsie socialne vazby...
greenie napísal:Mentalita a chovanie ludi v Rakusku, CR a na SK je, podla mojho nazoru a skusenosti, vyznamne ina. Mozno to suvisi s dobou nedavno minulou...
No ono je vo Viedni cca 31% zahraničných obyvateľov, tj majú tam oficiálny pobyt ale nemajú občianstvo. To je aktuálne okolo 600 000 ľudí len vo Viedni, čo je pre porovnanie viac ako napr celá Bratislava. V tomto nie sú započítaní prisťahovalci ktorý sú tam dlhšie ako 10 rokov a teda si vybavili občianstvo, alebo mladí, už okolo 30 roční, ktorí sú tam narodení a teda majú občianstvo automaticky. Vzhľadom na veľkosť a rozvetvenosť týchto komunít sa bavíme o výrazne vyššom čísle. Tu je otázka, či sa toto ešte považuje za vyslovene "minoritu". V celom Rakúsku je to cca 17% teda 1,5 milióna prisťahovalcov. Tretina prisťahovalcov vo Viedni sú Srbi a Turci, čo je samo osebe trocha iná mentalita a správanie. Na to však ešte výrazne vplýva samotné presťahovanie do inej krajiny. Človek v domácej krajine a ten istý človek v zahraničí sa budú časom správať inak. Zmenia sa rodinné väzby, často sociálna aj ekonomická situácia (je jedno ktorým smerom), výrazne sa okrešne množstvo priateľov a ľudia žijú vo viac alebo menej uzavretých komunitách.

https://www.wien.gv.at/menschen/integra ... nft-gr.jpg

Keď zoberieme čisto iba domácich Rakúšanov, mám pocit, že majú vyššiu disciplínu, ale netolerujú veľmi represívne opatrenie, o čo sa však vláda, v porovnaní s našou, ani moc nesnaží. Celkovo mi ich protipandemické opatrenia prídu trocha logickejšie a hlavne lepšie komunikované. Odporcov, "nacionalistov", hoxerov je tam však dostatočne medzi bežnými ľuďmi, aj na nete. Ako dopadne toto ich hromadné testovanie si musíme počkať ale som sám zvedavý.
Používateľov profilový obrázok
greenie
častý prispievateľ
Príspevky: 1000
Registered for: 8 years 3 months

Príspevok od používateľa greenie »

Očkovanie proti COVID-19 na Slovensku sa blíži
"Na otázku, prečo nie sú farmafirmy ochotné prevziať zodpovednosť za vedľajšie účinky, Marek Krajčí uviedol, že je to práve preto, že nie sú u vakcín dostatočne dlhé testovacie periódy."

"V prípade, ak by mali občania záujem o nejakú konkrétnu vakcínu viac, bol by minister zdravotníctva rád, keby mali možnosť výberu."
Aj ja by som bol rad, ak by sme mali moznost vyberu vakciny.

KORONAVÍRUS V Moskve v sobotu začali s očkovaním rizikových skupín proti COVID-19
ALKAJ
prispievateľ
Príspevky: 410
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa ALKAJ »

OT:
greenie napísal:Staci porovnat vychodniarov a zapad SK ... :lol:
Ako stredoslovák v tom nevidím žiadny rozdiel. :mrgreen:
Používateľov profilový obrázok
dirty harry
častý prispievateľ
Príspevky: 2389
Registered for: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa dirty harry »

greenie napísal:Očkovanie proti COVID-19 na Slovensku sa blíži
"Na otázku, prečo nie sú farmafirmy ochotné prevziať zodpovednosť za vedľajšie účinky, Marek Krajčí uviedol, že je to práve preto, že nie sú u vakcín dostatočne dlhé testovacie periódy."

"V prípade, ak by mali občania záujem o nejakú konkrétnu vakcínu viac, bol by minister zdravotníctva rád, keby mali možnosť výberu."
Aj ja by som bol rad, ak by sme mali moznost vyberu vakciny.

KORONAVÍRUS V Moskve v sobotu začali s očkovaním rizikových skupín proti COVID-19
Len pre tento maličký zanedbateľný detail sa ani ja ani nikto z mojej rodiny nedá dobrovoľne zahnusiť týmto svinstvom. Letel som zatiaľ len 5x, nemusím už v podstate ani viac, na hokej či na futbal zásadne nechodím....ak to bude vyžadovať nemocnica v prípade mojej hospitalizácie, pokúsim sa vybaviť si to po svojom, doteraz vždy fungovalo. A na Slovensku bude až na veky. Lebo Slovensko. :mrgreen:
Používateľov profilový obrázok
Nomed
prispievateľ
Príspevky: 423
Registered for: 4 years 5 months

Príspevok od používateľa Nomed »

lovec napísal: Akými písmenami zvýrazníš rozdiel v prístupe ľudí? ... :roll:
"Ľud a korona prehovorili". :)

https://svet.sme.sk/c/amp/22549267/zauj ... akalo.html
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5192
Registered for: 18 years 8 months

Príspevok od používateľa lovec »

Moc toho nenahovorili, keď niekde ešte ani nezačali testovať... :roll:
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 3 months

Príspevok od používateľa erebos »

dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2077
Registered for: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa dantes »

Ta dobrovolnost prilis nefunguje ani v Rakusku: https://hnonline.sk/svet/2260452-plosne ... tisic-ludi Opacnym extremom dobrovolnosti je Cina, ktoraj vraj kvoli jednej zistenej nakaze pretestovala cele 5 milionove mesto. Povinne a bez diskusii. Tak mi to vychadza, ze riesenie v SR nebolo az take zle.
Používateľov profilový obrázok
Laci
častý prispievateľ
Príspevky: 956
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa Laci »

V číne už funguje sociálny spoločenský bodový systém, takže sa to nedá porovnať s európou. Ak niekto nechce klesnúť v poradovníku, tak seká dobrotu.
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa arminius »

d-s
častý prispievateľ
Príspevky: 1875
Registered for: 8 years 5 months

Príspevok od používateľa d-s »

3500korun napísal: Keď zoberieme čisto iba domácich Rakúšanov, mám pocit, že majú vyššiu disciplínu, ale netolerujú veľmi represívne opatrenie, o čo sa však vláda, v porovnaní s našou, ani moc nesnaží. Celkovo mi ich protipandemické opatrenia prídu trocha logickejšie a hlavne lepšie komunikované. Odporcov, "nacionalistov", hoxerov je tam však dostatočne medzi bežnými ľuďmi, aj na nete. Ako dopadne toto ich hromadné testovanie si musíme počkať ale som sám zvedavý.
Toto je podla mna najlepsie vystihujuce z doterajsich prispevkov, co sa tyka rozdielu v mentalite.

K tym dedinam co to niekto pisal ze ludia ziju komunitne.
Ano ale je poznat rozdiel. Rozpravajuci sa ludia stoja zvacsa dalej od seba.
Ked si idem od babky z farmy kupit vajicka tak mame ruska / respiratory. Nie je to predpisane kedze to je vonku, ale z ohladuplnosti. Na inej farme kde kupujem maso to organizuju tak aby nemali viac cakajucich ludi na dvore naraz. Atd...

Takze ludia zvacsa davaju pozor len tam nepanuje taka hysteria ako na SK kde cloveka nepustia do lekarne lebo ma respirator s vydychovym ventilom (ale chlapika co ma rusko pod nosom pustia).

Dantes: pri hodnoteni ucasti na plosnom testovani v Rakusku sa zabuda na to ze nie je natlacene na jeden vikend.
Používateľov profilový obrázok
greenie
častý prispievateľ
Príspevky: 1000
Registered for: 8 years 3 months

Príspevok od používateľa greenie »

V sucasnosti je tazke dohladavat nejake info o vedlajsich ucinkoch novych vakcin. Nieco je tu:
Nezávislý odborník objasnil, jaké jsou vedlejší účinky zatím vyvinutých vakcín proti koronaviru
Ten clanok ale posobi dost nevierohodne. Uz len preto, ze autorka clanku v nazve spomina "nezavisleho odbornika", ktory objasnuje tie vedlajsie ucinky, ale v celom texte neuviedla ziadne meno.
Tak neviem, bud je to nejaka reklama, alebo v redakcii nechtiac usekli koniec clanku ?
Používateľov profilový obrázok
emkac
prispievateľ
Príspevky: 401
Registered for: 10 years 1 month

Príspevok od používateľa emkac »

pardon za polo off topic:
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ ... nicni_misl

v skratke: ruska vakcina vyzaduje 2 mesiace abstinencie, 2 tyzdne pred a 6 tyzdnov po

strasne sa smejem
Napísať odpoveď

Návrat na "When the shit hits the fan"