Epidémie - karantény

...alebo tiež rady ako na to, keď sa všetko poser..
Používateľov profilový obrázok
greenie
častý prispievateľ
Príspevky: 1000
Registered for: 8 years 3 months

Príspevok od používateľa greenie »

Laci mas pravdu.
matus69, to, ze sa niekedy ludia dozivali "40-ky", na to vplyvalo viacero faktorov. Spomeniem len podvyziva, hygiena, atd. Jednym z nich bol aj nedostatok kvalitneho zdravotnictva (vselijakych sarlatanov bolo aj vtedy dost). Ale to je len taka akademicka debata ...

Spomeniem dalsi pripad, ze IVERMEKTIN pomaha a ze kde je vola, tam je aj cesta:
Obec si zohnala Ivermectin sama. Pomohol vraj už desiatkam ľudí, dostať sa k nemu môžu aj cezpoľní
Pripajam sa ku komentaru k tomu clanku "Pan starosta,skladam klobuk".
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3104
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa R »

Ak je lenon ochotny nadrbat bambilion penazi do pochybnych plosnych skriningov nevidim dovod nezainvestovat radovo menej do liekov ktore pokryju populaciu placebo efektom, duplom ked jeho pucfleci hlasaju dolezitost modlitieb v otvorenych kostoloch. A obvodak za den zdvihne telefon tomu istemu pacientovi x krat lebo tekutiny a celaskon nezaberaju, pripadne rzp musi k pacientovi opakovane iba koli ukludneniu paniky.
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1897
Registered for: 12 years

Príspevok od používateľa matus69 »

greenie> to "niekedy" je len 100 rokov dozadu. Samozrejme aj hygiena a strava je dôležitá, ale zdravotná starostlivosť je najpodstatnejšia. Stačí sa pozrieť na vývoj priemerného veku dožitia do 1989 a po 1989.

Laci vo svojom príspevku prirovnal farmáciu k prostitúcii či obchodu s drogami, to ma primälo ozvať sa, ale vidím, že stále nechápe. Ďalší adept na blacklist.
d-s
častý prispievateľ
Príspevky: 1873
Registered for: 8 years 5 months

Príspevok od používateľa d-s »

Farmacia samozrejme pomaha. Spusta chorob v minulosti znamenala smrt alebo vyrazne znizenie kvality zivota a teraz su to "banality".

Ale rozlisoval by som medzi slovkami "farmacia" a "farmaceuticka firma".
Farmacia = naplnou je vyskum a vyroba liekov.
Farmaceuticka firma = naplnou je maximalizacia zisku z vyskumu a vyroby liekov.
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1897
Registered for: 12 years

Príspevok od používateľa matus69 »

Podľa teba lieky vyvíja partia nadšencov vo voľnom čase a výsledky potom posielajú farma firmám aby na tom zarábali?

Len vďaka tomu, že je to tak potenciálne výnosny biznis sa do vývoja sype toľko peňazí.
d-s
častý prispievateľ
Príspevky: 1873
Registered for: 8 years 5 months

Príspevok od používateľa d-s »

Kde som nieco take napisal? Kurz citania?
Používateľov profilový obrázok
mondo
prispievateľ
Príspevky: 496
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa mondo »

d-s napísal:Kde som nieco take napisal? Kurz citania?
presne tu?
"Ale rozlisoval by som medzi slovkami "farmacia" a "farmaceuticka firma".
Farmacia = naplnou je vyskum a vyroba liekov.
Farmaceuticka firma = naplnou je maximalizacia zisku z vyskumu a vyroby liekov.""
d-s
častý prispievateľ
Príspevky: 1873
Registered for: 8 years 5 months

Príspevok od používateľa d-s »

Kde je tam napisane ze lieky vyvija partia nadsencov vo volnom case?

Vysvetlenie (snad sa to podari pochopit...)
Spochybnovanie farmacie ktore sa tu da najst v starsich prispevkoch je hlupost. Bez liekov (vakcin, antibiotik, ...) by sme na tom boli ovela horsie.
Ale spoliehat sa na to ze pharma firma kona vzdy v zaujme zdravia ludi je naivne. Napr aj pri tom ivermectine, myslim si ze aj keby nejaka pharma firma vedela ze ivermectin funguje tak by to nepublikovala aby si neohrozila zisk z vakcin.
inspiring_cori

Príspevok od používateľa inspiring_cori »

60+ sa mohli vcera objednavat na prve terminy https://www.old.korona.gov.sk/covid-19- ... n-form.php, za chvilu boli rozchytane.
Vecer pribudlo aj par sto terminov na 70+. Ked som zacal pisat, bolo volnych 20 v TN, teraz je cca 1000 na vychode (ockovat sa mozte ist kamkolvek sa vam chce cestovat). Odporucam castejsie sledovat kto ma zaujem, ostatnym len savo a alobalova capica.
MudMax
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 6 years 2 months

Príspevok od používateľa MudMax »

No a tym,ktori neveria nevyskusanym vakcinam,nenosia alobalove ciapky a nezeru savo,nechodia tam kde sa zhlukuje vela ludi,tym ostava riadit sa nazormi lekarov a odbornikov ako je napriklad tento pan.
https://www.youtube.com/watch?v=qEVIYT3igcw&t=15s
6.50-v indii vlada dala.......-na slovaci vlada nedala nic,ale zakazala....
dusky
prispievateľ
Príspevky: 161
Registered for: 6 years 1 month

Príspevok od používateľa dusky »

https://covid.neuromancer.sk/
tu si mozete nastavit napr upozornenia na otvorenie volnych kapacit - pripadne si pozriet ako na tom su
Používateľov profilový obrázok
greenie
častý prispievateľ
Príspevky: 1000
Registered for: 8 years 3 months

Príspevok od používateľa greenie »

Misos napísal:Štúdia o Ivermektíne.

https://jamanetwork.com/journals/jama/f ... DY.twitter

Názor nech si robí každý podľa seba. Osobne si myslím, že štúdia je seriózna. Jej závery však asi nepotešia každého :-)
Ano, studia je seriozna, to je bezpochyb....
Kolumbijskou studii o ivermektinu sponzorovali výrobci vakcín proti covidu-19
...bez smajlikov...
MudMax
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 6 years 2 months

Príspevok od používateľa MudMax »

A cie peniaze su za tymto?
https://www.bitchute.com/video/YxAqsynUUVwZ/
To mi pripomenulo ''topiacichsa'' nelegalnych imigrantov vo vode po pas v nejakom ''srdcervucom'' videu nejakej ''neziskovky''.
Misos
prispievateľ
Príspevky: 140
Registered for: 7 years

Príspevok od používateľa Misos »

Ivanhoe40 napísal:
Misos napísal:Štúdia o Ivermektíne.

https://jamanetwork.com/journals/jama/f ... DY.twitter

Názor nech si robí každý podľa seba. Osobne si myslím, že štúdia je seriózna. Jej závery však asi nepotešia každého :-)
Kedze nie som lekar a nemam ziadne vzdelanie v tomto smere, necitim sa kompetentny k tomuto sa akokolvek vyjadrovat, poziadal som teda o nazor lekara, posuvam info, citujem:

"Tá štúdia je šmejd a čudujem sa, že bola zverejnená v takom renomovanom časopise ako je JAMA. Hlavným nedostatkom bol nízky vek pacientov (median 37 rokov!!!) a nízky výskyt komorbidít a preto sa výsledky môžu generalizovať len na tento typ populácie. Okrem toho, použité placebo sa u prvých 65 pacientov výrazne líšilo zápachom a chuťou od IVM. Okrem toho tam boli ďalšie metodologické chyby. Ale netreba sa čudovať, veď treba zverejniť hocijakú sprostosť, ktorá spochybní účinok lacnej liečby, s nízkym výskytom nežiaducich účinkov, aby sa zvýraznila nutnosť očkovania, alebo nových liekov, ktorých cena by bola podstatne vyššia."

Ak je ten Váš známy MUDr. M. P. velice aktívny stále pracujúci dôchodca tak to radšej nechajme. :-)
Používateľov profilový obrázok
3500korun
častý prispievateľ
Príspevky: 726
Registered for: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa 3500korun »

Nerozumiem tým výčitkám. Každá štúdia lieku v novej indikácii sa začína robiť na nejakej "stabilnej" co najhomogennejsej vzorke, teda si zvolili pacientov do 50 rokov čím eliminovali mnohé pridružené ochorenia, ktoré by mohli ovplyvniť výsledok. Inak by bolo treba oveľa viac pacientov ako 400 aby sa to dalo statisticky vyhodnotiť. Vola sa to power analysis a pred každou štúdiou sa vypočíta koľko pacientov tam priblizne treba zahrnúť. Ze to nerobili na deťoch, tehotných, pacientoch nad 100 rokov a podobné skupiny je snáď jasné. Všade sa hovorí ze ivermektin ma najväčší význam dávať co najskôr tak ho dávali v prednemocnicnom štádiu alebo pacientom co ostali doma s miernymi priznakmi. Ze placebo bola na začiatku iba sladká voda je tam jasne napísané, rovnako je vysvetlene ze sa jednalo o pacientov ktorí boli sami doma a teda nemali prístup k inej vzorke a teda nemohli vedieť podľa chuti ci maju ivermektin alebo placebo.
Co sa financovania týka, takmer všetok medicínsky vyskum na svete platia v konečnom dôsledku cez nejaké granty nejaké farmafirmy, konkrétne tie najväčšie. Ci robia teraz aj vakcíny alebo nie ich z biedy nevytiahne, lebo už rok medicína na celom svete stoji a nemajú odbyt svojich výrobkov. Stačí si pozrieť vývoj ceny ich akcií, na ich vakcíny tam veľké reakcie neboli.
Inak ak sa naozaj jedna o toho dôchodcu MUDr. MP, len tak mimochodom sa treba pozriet ci veľa jeho aktivít neplatila (mozmo ešte stále plati) firma ktora tiež vyrába ivermektin...ale úprimne si nemyslím ze to robi kvoli tomu, skôr sponzorovali nejaké iné projekty. Ale ked uz sa tak ozyva je to dosť na smiech.
Napísať odpoveď

Návrat na "When the shit hits the fan"