Epidémie - karantény

...alebo tiež rady ako na to, keď sa všetko poser..
Ubik
častý prispievateľ
Príspevky: 561
Registered for: 9 years 2 months

Príspevok od používateľa Ubik »

Mozno by sa jej malo aj nejake vyznamenanie ujst. Za popularizaciu vakcin a boj proti konspiraciam.

Medzicasom moj znamy sCHOCHP a spirometriou okolo 30% poctivo caka :)
Olllap
občasný prispievateľ
Príspevky: 34
Registered for: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Olllap »

U nás to prebehlo takto. Otec okolo 18.12. silné prechladnutie tri dni teploty cca 38, matka cez vianoce 22.12. podobne. Obaja 75r. +. Manželka dostala teplotu 29.12. a keďže pracuje v potravinách, tak som ju zobral aj s dcérou 30.12. na AG test. Manželka pozitívna, ja s dcérou negativni. Manželke sa v sobotu ozvala hygiena, aby bola 10 dní v karanténe aj ľuďmi v spoločnej domácnosti a toť vsjo. Na otázku pre testovania PCR, vraj to nie je nutné a stačí 10 dňová karanténe. V prípade záujmu sa máme registrovať na korona.gov. Tam najbližší termín až po 11.1.(u nás v okrese) Dcéra sa dva dni cítila zle, ale to bolo skôr hlavou. Ja len slabšia nádcha. Kiež by to bol covid, už len preto že rodiča tým prešli v pohode. Zajtra karanténu končíme a zvažujem ešte krvný test. Ale podľa mňa trasovanie zlyhalo na plnej čiare.
Olllap
občasný prispievateľ
Príspevky: 34
Registered for: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Olllap »

Dodatok. Volal som svojmu lekárovi v pondelok 4.1. že som v spoločnej domácnosti s pozitívnym. Ponúkli mi karanténnu PN a mal som sa ozvať v piatok či mám príznaky. O ostatnom ma bude informovať hygiena. V piatok vyjadrili mierne počudovanie z toho že sa mi hygiena neozvala a poslali ma v pondelok do práce.
Používateľov profilový obrázok
greenie
častý prispievateľ
Príspevky: 1000
Registered for: 8 years 3 months

Príspevok od používateľa greenie »

Olllap, ano, bud taketo, alebo aj miernejsie priznaky malo uz viacero rodin v mojom okoli. Nastastie.
Napr. v rodine mojej sestry nemali vobec ziadne priznaky. A ked v 11.den zatelefonovala svojej obvodacke, ze aky by mal byt dalsi jej postup, tak na druhej strane sa v telefone ozval nervozny hlas, ze preco uz nie je v praci ???
Az ked jej moja sestra vysvetlila, ze mala vela dovolenky, tak si coronu odkrutila "na dovolenke", tak potom sa ten hlas na druhej strane ukludnil.
Ale chapem aj lekarov. Maju toho dost. Teda prace a zalostne malo informacii ...

Na druhej strane, ked ma niekto nie az tak celkom mierny priebeh, ale zase ani nie vazny, tak tych 10 dni PN nestaci. Alebo staci len na to, ze uz by (ako ktosi povedal) nemal by byt pacient infekcny ? Ale aj podla toho, co tu uz pisal peterson asi to nie vzdy plati.

Hm, a sme zase pri "zalostne malo informacii". O priebehu ochorenia, o infekcnosti, o tom, co a ako po ockovani ...
A odbornici biju na poplach, ze aj napriek "vianocnemu lockdawnu", cisla stupaju ...

PS: Zeby som neskoncil az tak pesimisticky, este tu mame po ruke premierovu atomofku, teda neviem, spomínal pri tom svojho psa ..., tak potom uz len to ockovanie. To uz musi byt fakt dobre, ved aj "celebrity" sa v rade predbiehaju ...
inspiring_cori

Príspevok od používateľa inspiring_cori »

10 dni trva karantena u bezpriznakovych. Kto je "chory" lieci sa kolko treba, v nemocnici aj mesiac.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3697
Registered for: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Prosím ťa, aký vianočný lockdown? Jediné, čo bolo, bolo obmedzenie nákupných hystérií národa, pretože lockdown mala väčšina obyvateľstva totálne v prdeli. Dodržiavali akurát ten výmysel s bublinami. Po slovensky: však my už nájdeme cestu ako to o..bať. každý deň bublina s inou časťou rodiny.

Základy psychológie tu fungujú na plnej čiare - tak ako každý zlodej kradne s tým, že mňa nechytia, tak naša pospolitosť žije v tom, že však my to predsa nemôžeme dostať. Lebo sa stretávame s ľuďmi, ktorí sú tiež rovnako zodpovední a tiež to nemôžu dostať.

A týmto spôsobom sme sa dostali tam kde sme. Zaraďujeme pomaly do trojky a potom medziplyn a hurá päťka.

Ono tie katastrofické scenáre z jari, ktoré tu poniektorí predstierali nakoniec ani nebudú až taká veľká blbosť, akurát sa netrafil rok.

Kto to vsádza na výhru cez očkovanie, tak toho asi tiež nepoteším. Vyzerá to tak, že nejakú serióznu mieru zaočkovania dosiahneme budúci rok. Ak vôbec. Ak sa nazbiera dostatok sebcov, ktorí sa zaočkovať nedajú lebo [vyber správnu konšpiračnú teóriu], tak budeme utierať hubu ešte aj ten ďalší rok. Alebo sa zvolí alternatíva vo forme obetného systému. Tí starší tu už aj tak boli dosť dlho, nie?
ALKAJ
prispievateľ
Príspevky: 410
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa ALKAJ »

Mesi napísal:Po slovensky: však my už nájdeme cestu ako to o..bať.
To je motto tejto vlády. Tak čomu sa čuduješ?
Mesi napísal:Ak sa nazbiera dostatok sebcov, ktorí sa zaočkovať nedajú lebo [vyber správnu konšpiračnú teóriu], tak budeme utierať hubu ešte aj ten ďalší rok. Alebo sa zvolí alternatíva vo forme obetného systému. Tí starší tu už aj tak boli dosť dlho, nie?
A na čo slúži vlastne to očkovanie? Ako dlho bude človek imúnny? Zmierňuje očkovanie iba príznaky? Ako často sa bude treba očkovať? To sú úplne základné otázky na ktoré doteraz ešte nikto nedal uspokojujúcu odpoveď. Však veď zatiaľ je vakcína iba vo fáze testovania - priamo na populácii. Potom sa uvidí čo a ako. Tak ako sa uvidelo napríklad pri Pandemrixe.

Hlavne treba byť nesebecký, zodpovedný a treba sa dať poslušne očkovať.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3697
Registered for: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Nie, to nie je (len) o vláde, to je o ľuďoch a je to dané sociálnou situáciou, tak ako väčšina motivácií. Aj u nás našťastie priemerná sociálna situácia obyvateľstva rastie a preto sa miera o..bovania znižuje, stále je to ale u väčšiny životný štýl, hlavne ak sa jedná o pravidlá, vyhlášky a zákony (nenarážam len na covid situáciu).

A teda naozaj si myslíš, že vakcínu si spoločnosti v podstate vymysleli, niečo namiešali a vlastne je jedno čo to robí a či to má nejaký efekt
Zároveň vlády to pokutovali, lebo vláde nejde predsa o to, aby ľudia boli zdraví? Prepáč, ale to už hraničí s trollingom.

Určite sa zhodneme že by bolo fajn mať ďalšie dva roky na ďalšie klinické testy a aj by to bolo možné, keby prvý odstavec môjho príspevku neplatil. Ale máme tu nejakú situáciu, ktorú treba riešiť, poznáš iné riešenie? Vyberáš si to, že ľudia budú zomierať, zdravotníctvo v podstate bude musieť riešiť len Covid pacientov s veľkým potenciálom na prežitie alebo si vyberáš tu alternatívu, že ekonomika proste skrachuje?

Ono to Bé nie je až také hrozné pokiaľ sa to netýka vlastnej rodiny, ktorá príde o celý príjem, potom už ani to o..bávanie moc nedá. Potom čo? Štát nám dá peniaze? Ale verím, že tu, na fóre, je toľko inteligencie, že vieme, že štátne peniaze sú naše peniaze nie preto, že štát je krajina a ľudia ale preto, že sú to peniaze, ktoré my dávame štátu.

Alebo to môžeme zahrať na Mečiara a jeho šuflíkový príjem peňazí od manželky ...teda nie, tie peniaze tam nemá kto dávať.

Tak, prosím, prestaňme tvrdiť, že sa tu ideme hrať na nejakú poslušnosť, máš nejaké riešenie? Paráda, davaj, mne ako rizikovému človeku sa to bude veľmi hodiť.
Používateľov profilový obrázok
mondo
prispievateľ
Príspevky: 496
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa mondo »

Presne tak. Väčšina ľudí podľa možnosti na opatrenia j.be. A keďže sa dodržiavanie nekontroluje, tak sa na to j.be statočne. A keď človek vidí že to majú všetci v riti, tak on sám bude sedieť doma?! ... atď
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1897
Registered for: 12 years

Príspevok od používateľa matus69 »

Mesi - na návrhy ako túto situáciu riešiť bez vakcíny som sa pýtal už 2-3 krát. Buď boli radšej ticho alebo tu zazneli nezmysly.
inspiring_cori

Príspevok od používateľa inspiring_cori »

Podla Moderny vydrzi imunita minimalne rok https://www.reuters.com/article/health- ... SL4N2JM3RG
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa theplaky »

ÚVZ SR udelil od apríla do konca decembra 2020 celkovo 8886 individuálnych výnimiek pre občanov (vždy na základe žiadosti člena vlády SR). Jedna výnimka pritom mohla zahŕňať aj viac ľudí.

https://www.uvzsr.sk/index.php?option=c ... &Itemid=62 :oops: :oops:
tomas120
častý prispievateľ
Príspevky: 706
Registered for: 7 years 7 months

Príspevok od používateľa tomas120 »

Krása, toto tiež vypovedá o tom čo za ch****** tu "riadi" pandémiu a ako. Tu je ukážkový príklad, prečo národ seje na nariadenia týchto nímandov.. žiadna sebeckosť ale národ to má po tom všetkom čo dorobila táto "Nová politiká kultúra" u prdele.
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1315
Registered for: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Mesi
Niesom sebec a zaockovat sa nedam. Myslim ze dokazem pracovat s informaciami a som dost inteligentny aby som vedel vyhodnotit svoje konanie.
Používateľov profilový obrázok
Laci
častý prispievateľ
Príspevky: 956
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa Laci »

Laci napísal:Píšete o skupine obyvateľstva ktorá kvôli zdr.problémov nemôže byť očkovaná. Viete mi aspôň trochu upresniť, nakoľko v tlači píšu toto :
....
V druhej vlne majú byť zaočkovaní pacienti v DSS, pacienti nad 65 rokov, chronicky chorí pacienti, pacienti nad 65 rokov, imobilní pacienti, onkologickí pacienti, dialyzovaní pacienti, transplantovaní pacienti, pacienti s biologickou liečbou, pacienti s autoimunitnými ochoreniami, pacienti s poruchou imunity, pokiaľ nie je kontraindikáciou k podaniu vakcíny, pacienti s diabetes mellitus, pacienti s neurologickými závažnými chorobami, pacienti s kardiovasku­lárnymi chorobami, pacienti so závažnými psychiatrickými chorobami či ostatní pacienti s chronickými chorobami.
.....
Zdroj, TASR 16.12.2020 Pravda
Messi, poprosil by som ťa o odpoveď, keď už paušálne nazveš každého sebcom kto odmietá ten experiment. To je ako keby nejaký zanietený liberál nazval každého majitela zbrane “agresívny násilník”
Napísať odpoveď

Návrat na "When the shit hits the fan"