Epidémie - karantény

...alebo tiež rady ako na to, keď sa všetko poser..
augustin
občasný prispievateľ
Príspevky: 78
Registered for: 7 years 9 months

Príspevok od používateľa augustin »

Povinné očkovanie by prinieslo ešte viac zla ako koronavírus. Ja chápem, že už sme všetci z tej pandémie unavení a chceme ju najrýchlejšie ukončiť, ale takéto skratky nie sú dobré. Individuálna sloboda jednotlivca bola pošliapaná v povinnom testovaní a teraz bude pošliapaná povinným očkovaním? :roll: Má to tak byť, lebo to tvrdia nejakí odborníci? A keď budú odborníci tvrdiť, že zákaz zbraní zníži celkový počet zabitých ľudí v spoločnosti, tak pôjdeme hneď odovzdať zbrane?

Ja netvrdím, že sa nemáme správať zodpovedne. Každý má právo však byť skeptický. Aspoň do času pokým tie vakcíny budú poriadne pretestované. Hádam tu nebudeme zavádzať podriadenie sa záujmom celku tak ako to majú napríklad v komunistickej Čine.
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1896
Registered for: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa matus69 »

Ono to nemusí byť povinné a bude to povinné...ako to naše testovanie.
Napr stačí, aby to za povinné požadovali firmy alebo okolité štáty - a väčšina sa zaočkovať dá. Lebo podľa tohoto leta je zjavné, že Slováci na riti nedokážu sedieť. Ale to je v podstate aj dobre.

Aerolínie Qantas plánujú od pasažierov medzinárodných letov žiadať očkovanie proti koronavírusu. Podľa šéfa spoločnosti bude vakcína „nevyhnutnosťou“ pre medzinárodné cestovanie. Ide o prvé veľké aerolínie, ktoré verejne predostreli možnosť odmietnuť cestujúcich, ktorí nebudú zaočkovaní proti covidu-19.
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Uz vidim ten biznis s falosnymi potvrdenkami o ockovani..... To bude ryza.....
Používateľov profilový obrázok
dirty harry
častý prispievateľ
Príspevky: 2389
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa dirty harry »

Nie je toto otázočka pre súdy? Na prvom stupni pre ústavný súd, respektíve pre európsky súd pre ľudské práva?
Nech rozhodne " konzílium odborníkov justície " tak ako sme si už pokorne zvykli :mrgreen: :mrgreen:
inspiring_cori

Príspevok od používateľa inspiring_cori »

Suhlas, nech dobrovolne nezaockovani idu pred sud a dostanu sudny zakaz priblizovania sa k ostatnym. Najma tym, ktori sa zaockovat nemohli aj keby chceli a ktorych moze taky ochranca vlastneho ega zabit.
Mimochodom tie reci o narychlo zbuchanych vakcinach su len reci. Tie vakciny su davno hotove, niektore boli uz na zaciatku leta. Caka sa prave a len na ukoncenie ich testovania, hladaju sa mozne vedlajsie ucinky. Jediny kto necakal na vysledky testov boli Sputnikovci a Cinania. To by som do seba nedal. S ostatnymi problem mat nebudem, lebo kym ju dostanem ja, budu ju uz mat v zile miliony ludi. Urcite nebudeme medzi prvymi. A ze sa maximalne urychly byrokracia, to mi nielenze nevadi, ale naopak to vitam.
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

quest1: a nezaockovanych oznacit tetovanim na celo, nech nam to nepokazia. :idea:

edit: spomenul som si v suvislosti s bezpecnostou lieciv na kauzu fm. Bayer v osemdesiatych rokoch, bezny aspirin, uzivany milionmi ludi. Ak dobre pamatam Bayer zmenil nieco v technologii vyroby a zacali sa objavovat novorodenci s postihnutim...
Používateľov profilový obrázok
mondo
prispievateľ
Príspevky: 494
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa mondo »

Sloboda by mala stať aj na strane zdravotníkoch. Korona neexistuje, ? nechceš nosiť rúško, ? nechceš sa dať testovať? Nevadí, tu podpiš regres, že sa vzdávaš práva na ošetrenia na koronu (ktorá neexistuje). To by zapieračom vadiť nemalo. Ak odmietaš nosením rúška chrániť ostatných, je to tvoja voľba, ja ťa neošetrím, to je moja voľba./ Máme tu už iba jeden dýchací prístroj, musím uprednostniť tuna kolegu, ktorého si možno bez rúška nakazil. Ako vo výhrade svedomia.
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

mondo: a pridame tam aj fajciarov, alkacov a rodiny s predispoziciou na vrodene chyby, nech sa nam tu nemnozia :idea:
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

Používateľov profilový obrázok
mondo
prispievateľ
Príspevky: 494
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa mondo »

Slovenská republika už dnes uznáva právo každého uplatňovať výhrady vo svedomí. Skôr mám na mysli zdravotníkov, ktorí sú vyčerpaní večne v ochranných oblekoch, a potom sa ti tam dojebka nakazený k****** čo šaškuje na námesti bez rúška, nabáda na nenosenie iných. A doma reže bromhexim s vodkou. Mám sa o takého chuja starať, a nakaziť sa....?!
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

Musis. Prisaha je prisaha, muz bez rousky nesmi zustat neosetren.
Misos
prispievateľ
Príspevky: 140
Registered for: 6 years 11 months

Príspevok od používateľa Misos »

R napísal:quest1: a nezaockovanych oznacit tetovanim na celo, nech nam to nepokazia. :idea:

edit: spomenul som si v suvislosti s bezpecnostou lieciv na kauzu fm. Bayer v osemdesiatych rokoch, bezny aspirin, uzivany milionmi ludi. Ak dobre pamatam Bayer zmenil nieco v technologii vyroby a zacali sa objavovat novorodenci s postihnutim...
Nemýlite si to s Talidomidom? Lebo to je dosť odveci príklad. Jednak to nebol aspirin, nebol to ani Bayer a neboli to ani 80-te roky 20.st. Boli to neskoré 50-te roky a časy keď sa žiaľ o vedľajších nežiadúcich účinkoch liekov vedelo veľmi málo. Proste poznanie vedy bolo v tom čase také, aké bolo. Boli to časy, keď sa hulvátsky povedané "vedci tešili, že liek má nejaký účinok a pacientovi nepriťažil". Vývoj napredoval a testovacie a skúšobné procesy sa zdokonaľovali a ak sa robia tak ako sa majú, riziko sa minimalizuje. Opäť však v limitoch nejakého vedeckého poznania. To stále hovoríme o "čistej vede" a obchodnú stránku veci tam pletieme len minimálne a aj to sa spoliehame na etiku, morálku, slušnosť a pod.. Celé toto však treba z niečoho platiť. Treba si uvedomiť, že vývoj lieku trvá dnes už o dosť viac ako 10 rokov a stojí miliardy dolárov či eur.

Tu sa dostávame k tej nešťastnej vakcíne na Covid... O účinkoch toho moc nevieme. Ako dlho potrvajú nevieme. Budeme sa očkovať každý rok-dva-päť...? Nežiadúce účinky z dlhodobého hľadiska netušíme. Neočakávajú sa nejaké tragické, ale úprimne... zatiaľ nevieme. Firmy sa už preventívne z nejakej zodpovednosti vyzuli a to sa bavíme o nie miliardách ale biliónoch dolárov na obrate. Na Slovensku sa za prejavy nežiadúcich účinkov vakcín a asi ani liekov zatiaľ neodškodňovalo a pokiaľ viem, zákon kde sa o tom uvažovalo neprešiel.

Odhliadnuc od tohto všetkého je očkovanie jedným z najväčších objavov v prírodných vedách a v medicíne a farmácii azda aj najväčší.
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5147
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

erebos napísal:Uz vidim ten biznis s falosnymi potvrdenkami o ockovani..... To bude ryza.....
Ako na jar... ešte si pamätám, ako tí čo sa chceli vyhnúť karanténe usilovne kupovali v Rakúsku fejkové potvrdenia o testoch.
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5147
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

R napísal:mondo: a pridame tam aj fajciarov, alkacov a rodiny s predispoziciou na vrodene chyby, nech sa nam tu nemnozia :idea:
Lenže fajčiar, alkáč, a pod. tak nejako nie je nákazlivý (jedine svojou blbosťou...) a tým pádom je to kapánek rozdiel oproti takejto ľahko sa šíriacej infekčnej chorobe...
Používateľov profilový obrázok
Nomed
prispievateľ
Príspevky: 422
Registered for: 4 years 4 months

Príspevok od používateľa Nomed »

Hmmm šťavnaté čítanie :mrgreen:
Chlapci moju vakcínu a väčšiny mojej rodiny vám kľudne po darujem aj tu dovolenku v zahraničí a my si ešte chvíľu počkáme možno aj s rúškou na https://www.startitup.sk/slovaci-z-axon ... te-vacsie/. :mrgreen:
Napísať odpoveď

Návrat na "When the shit hits the fan"