Epidémie - karantény

...alebo tiež rady ako na to, keď sa všetko poser..
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1896
Registered for: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa matus69 »

d-s napísal: Do Astry Zenecy boli naliate peniaze s tym ze potom bude vakcina "za naklady".
Vyvoj bol dotovany.
celkom ma zaujíma čo si napísal... kto ich dotoval?
vďaka
Ubik
častý prispievateľ
Príspevky: 561
Registered for: 9 years 2 months

Príspevok od používateľa Ubik »

ondro21
občasný prispievateľ
Príspevky: 55
Registered for: 8 years 8 months

Príspevok od používateľa ondro21 »

Tu je ďalší názor lekára, ktorý lieči ivermektinom: https://www.podbean.com/ew/pb-yzfcz-fe3229

Ide o podcast o medicíne, inak veľmi zaujímavý. O ivermektine je to do cca 6 minuty.

Lekár MUDr. Jozef Fatrsík má momentálne na starosti covid oddelenie v Galante.
Používateľov profilový obrázok
aris
častý prispievateľ
Príspevky: 3399
Registered for: 15 years

Príspevok od používateľa aris »

Súčasná situácia prináša stále silnejúci nepokoj v spoločnosti. A tento nepokoj bude narastať.
Narastať bude aj počet mŕtvych, do konca roka ich pribudne päťciferné číslo. Druhý polrok ukáže, či „vychádzame z lesa“, alebo naopak, či blúdime a kráčame „hlbšie do lesa“.
Je jasné, že to, čo sa okolo covidu deje, niečím zapácha. Je zjavný nezáujem štátnych autorít o hľadanie liečby a naopak ohromný tlak na očkovanie a jeho prezentáciu ako jedinej možnosti (článok „Na očkovaní záleží“ je jedným z mnohých príkladom manipulácie verejnosti). A nejde len o špecifikum Slovenska. Deje sa to globálne. To je nepopierateľný fakt. Nebudem tu špekulovať prečo je to tak, len konštatujem stav veci.
Rastúci nepokoj môže a aj ukončí na úrovni ľudstva druhý príchod Ježiša Krista.
Na úrovni jednotlivca prinesie pokoj do duše a mysle človeka príchod k Bohu, akceptácia Krista ako zvrchovanej autority. Hľadajte ho, nie toho z filmov, rozprávok a obrazov v kostoloch. Ale toho, ktorý bol, ktorý je a ktorý bude. Hľadajte ho bez predsudkov. Oslovte ho a on odpovie, vyzvite ho a on výzvu príjme. Každý z nás stojíme na prahu večnosti, niektorí bližšie ako si myslíme. Je dôležité preskúmať túto vec predtým ako ten prah prekročíme. Prajem vám pokoj v duši.
inspiring_cori

Príspevok od používateľa inspiring_cori »

"Pomerne presvedcive meta analyzy" je nieco ako "skoro panna"? Kde su tie analyzy? V novom case, zem a vek a na fb? Vsetci su hlupi a spiknuti proti par osvietenym slovakom, ktori odhalili svaty gral? Za ivermektin bola udelena nobelova cena, myslim ze pokojne udelia aj dalsiu ak sa realne preukaze, ze pomaha pri covide. Doposial to nikto nepreukazal. Bodka.
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

quest1: no ja si myslim, ze ti lekari co to pouzili uz nieco preukazali. Podstatne su pre mna informacie od ludi, ktori to v praxi pouzivaju. A prave to je na tom to divne preco EMA tyvrdi nieco ine nez ti ludia ktori to v praxi pouzivaju. A toto nech niekto vysvetli, preco je tu nazorova nesurodost? Ak by lekari tvrdili, ze v praxi to ma slaby ucinok po tom co to pouzivali tak by som sa tomu az tak nedivil. Tu sa ma zmysel bavit o tom, ci sa tu riesi medicinsky problem alebo akysi politicko-ekonomicky.
Ubik
častý prispievateľ
Príspevky: 561
Registered for: 9 years 2 months

Príspevok od používateľa Ubik »

quest1 napísal:"Pomerne presvedcive meta analyzy" je nieco ako "skoro panna"? Kde su tie analyzy? V novom case, zem a vek a na fb? Vsetci su hlupi a spiknuti proti par osvietenym slovakom, ktori odhalili svaty gral? Za ivermektin bola udelena nobelova cena, myslim ze pokojne udelia aj dalsiu ak sa realne preukaze, ze pomaha pri covide. Doposial to nikto nepreukazal. Bodka.
Ivmmeta.com

Tu je nejaka diskusia lekara s lekarom o metodike, akou boli tie metaanalyzy vykonane:

https://youtu.be/vYF8bnmdQfY

Neviem posluzit clankami zo Zem a Vek a morgellony nechovam.

Prosim ta precitaj si to predtym, ako splechnes nejaku provokaciu.
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1896
Registered for: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa matus69 »

aris napísal:. Je zjavný nezáujem štátnych autorít o hľadanie liečby a naopak ohromný tlak na očkovanie a jeho prezentáciu ako jedinej možnosti (článok „Na očkovaní záleží“ je jedným z mnohých príkladom manipulácie verejnosti). A nejde len o špecifikum Slovenska. Deje sa to globálne. To je nepopierateľný fakt. Nebudem tu špekulovať prečo je to tak, len konštatujem stav veci.
aj mna prekvapilo rozhodnutie EMA o ivm, ale nemyslím si, že to značí nezáujem štátnych autorít o hľadanie liečby. Jednoducho je to vírus a tie sa liečia ťažko.
Mimochodom nie len SR uvoľnilo ivm na použitie a verím, že ho teraz nezakážu.

Čo sa týka očkovania - áno, je to jediná možnosť, pretože len očkovaním sa docieli zastavenie rozširovania a mutovania, čo je momentálne zjavne ten najväčší problém. Lebo ak sa nám tu rozširi JAR a Brazílska mutácia, prípadne sa tieto dve nejako ďalej zmutujú, môžeme mať ivm aj ostatných preparátov tony, ale ľudia budú zrejme kapať ako muchy. Stačí sledovať, čo sa v Brazílii momentálne deje.
dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2036
Registered for: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa dantes »

EMA ivm nezakazala, iba povedala, ze pri beznom davkovani nie je preukazany pozitivny ucinok proti Covid -19. U tych ktorym bol podany je otazne, ci by sa nevyliecili aj bez neho.

Podla mna netreba stavat EMA proti lekarom z terenu. Je rozdiel, ak lekar da pacientovi ivm v poslednej nadeji, ze snad pomoze a schvalenim lieku na plosne pouzitie pre miliony pacientov, alebo dokonca na preventivne pouzitie. EMA nie su nejaki uradnici, ale spickovo kvalifikovani odbornici. Porovnanie ich kapacit a napr nasich statnych kapacit podala celkom vystizne p. Batova, sefka SUKL.

Ak niekoho zaujimaju lieky na Covid, tak SR objednala a uz aj doviezla experimentalne monoklonalne pripravky. Nahradou ockovania sa vsak nestanu, lebo kazdy uzna, ze lepsie je Covid- 19 nedostat alebo prekonat bezpriznakovo, nez sa z neho liecit.
inspiring_cori

Príspevok od používateľa inspiring_cori »

Všetko čítať nebudem, na to sú práve odborníci v EMA, FDA, ŠÚKL, je to ich denný chlieb. A vyhodnotili ich tak, že nepreukazujú pozitívny efekt.
Ja som sa len laicky pozrel, kto je za tým webom:
"Who is @CovidAnalysis?
We are PhD researchers, scientists, people who hope to make a contribution, even if it is only very minor. You can find our research in journals like Science and Nature. For examples of why we can't be more specific search for "raoult death threats" or "simone gold fired". We have little interest in adding to our publication lists, being in the news, or being on TV (we have done all of these things before but feel there are more important things in life now)."

Nechcú povedať kto sú, odvolávajú sa na francúzskeho lekára, ktorý za zázračný liek považoval hydroxychloroquine. A na dezolátnu US doktorku, ktorá sa vlámala do Kapitolu. Skvelé referencie.

Ale ok, pozrel som sa aj čo sú to za štúdie a kde boli publikované. Pakistan, Bangladéš, Afrika, Irán, s tým nebudem strácať čas. Hľadal som randomizované, dvojito zaslepené štúdie z rozvinutých krajín.
Našiel som iba známu Chaccourovu z Lancetu, ktorá zistila iba to, že aby niečo preukázali, potrebujú spraviť ďalšiu a väčšiu.
https://www.thelancet.com/journals/ecli ... 8/fulltext
Among patients with non-severe COVID-19 and no risk factors for severe disease receiving a single 400 mcg/kg dose of ivermectin within 72 h of fever or cough onset there was no difference in the proportion of PCR positives. There was however a marked reduction of self-reported anosmia/hyposmia, a reduction of cough and a tendency to lower viral loads and lower IgG titers which warrants assessment in larger trials.

Potom tam bol ešte dáky Izraelčan, ktorý výsledky publikoval vo videu https://vimeo.com/511687719 a ktorému vyšlo, že zo 49 ľudí liečených ivermektínom neskončil v nemocnici žiaden, pričom zo 45 neliečených hospitalizovali 2.
Takže vypočítal zníženie rizika hospitalizácie po liečbe ivermektínom 80%.
Čuduje sa niekto, že EMA takéto hausnumerá nepovažuje za dostatočné? Boh nás ochraňuj, keby im to stačilo.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Tak, tak... písal som to tu (a nielen ja) viackrát. Otázka zodpovednosti je úplne zásadná. Pokiaľ si za naše zdravie zodpovedáme my sami, niet príliš o čom. Ak sa dostaneme vlastným rozhodnutím do prúseru, je to náš problém, naša vina, my nesieme zodpovednosť... Ale ak túto zodpovednosť nesie nejaká inštitúcia a nesie ju za státisíce či milióny ľudí, tak je namieste, ak sa správa opatrnejšie a obozretnejšie. Veď práve to od nej obvykle očakávame, nie?
:roll:
Nijako sa nechcem zastávať EMA, veď vzhľadom na skúsenosti, ktoré naša komunita s európskymi inštutúciami má, je na mieste byť skeptický aj k činnosti ostatných. Istá miera nedôvery je tu výsledkom bežných logicko-pojmových operácií. Ale zase byť paranoidný a hľadať za čímsi takým ako pre vedu prirodzeným skepticizmom hneď nejaké temné konšpirácie, asi nie je celkom na mieste.
:oops:
Pred pár dňami sa doc. Sabaka, o ktorého obornosti ani osobnej integrite ja osobne nemám najmenšie pochybnosti, verejne vyjadroval k používaniu Ivermektínu na KIGM na Kramároch. Oni sami ho pacientom nenasadzujú, avšak ak sa ním pacienti liečia, alebo vyslovene oň žiadajú, tak im ho vraj podajú. Nestojí za zamyslenie, prečo to tak je? Len jemne podotýkam, bavíme sa o špecializovanom pracovisku so špičkovými odborníkmi, ktorí vidia a vedia...
MudMax
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 6 years 1 month

Príspevok od používateľa MudMax »

K tej zodpovednosti.Ktoraze institucia nesie zodpovednost za pripadne neziaduce ucinky vakciny?A to nieje ziadna temna konspiracia,ale ja som fakt nenasiel nikoho,kto by na seba tu zodpovednost zobral.
Lekar,ktory poda pacientovi iver je za svoje konanie zodpovedny.Ked mu da injekciu vakciny a pacient natiahne brka,kto nesie zodpovednost?Nikto!Co z toho vyplyva?Vyplyva z toho,ze buduce neziaduce ucinky vakciny nik nepozna a tak si ''zodpovedni'' dopredu umyvaju ruky.Neziaduce ucinky iveru odbornici poznaju a tak ho lekar-odbornik v snahe pomoct,pacientovi poda.Aj ked zato uz zodpovednost nesie.
A ako poznam ludi,tak ti najvecsi popieraci iveru a nadseni vakcinatori,si ten iver uz davno zohnali a potajomky sa nim dopuju :mrgreen: .Nikdy to vsak nepriznaju.
Ubik
častý prispievateľ
Príspevky: 561
Registered for: 9 years 2 months

Príspevok od používateľa Ubik »

Quest, kedbsi pozries studie, ktore viedli k vyjadreniam o 90+% ucinnosti vakcin, tak tiez vidis pomery jednotiek k desiatkam nakazenych medzi porovnavanymi skupinami. Samozrejme, ze to su s rastucou skupinou doveryhodnejsie cisla, ale snad nikto realne uvazujuci nebude cakat, ze sa tie percenta bez korekcie ukazu aj v realite.

Ivermektinove studie su samozrejme mensie, zatial nikto neprejavil ochotu zaplatit velku studiu, kde by boli vystupy pocetnejsie. Kazdopadne porovnanie vysledkov studii ukazuje ,ze ten liek konzistentne pomaha. Rozhodne je to dostatocny impulz k zafinancovaniu rychlej studie. Ved predsa nemozme ocakavat, ze vakcina je jedina cesta, alebo ze bude moct byt podana vsetkym ludom.
inspiring_cori

Príspevok od používateľa inspiring_cori »

V pripade vakcin sa tretej fazy zucastnuju desattisice ludi. Neviem ci ich nemusi byt min 30tisic.
Ano suhlasim, nech sa skuma a vyhodnocuje. A aj sa to robi. EMA zhodnotila a povedala, ze dostatocne dokazy ucinnosti nie su. Ak niekto chce robit dalsie studie, nech ich urobi. Velke, krasne, nespochybnitelne, cim skor.
Neviem kolko sme podali davok na SK, stovky ci tisice? Davno sme mohli mat jasne a presne vysledky aj my. Nemame. Len hlasy jednotlivcov roztrusene po pokutnych weboch. To nestaci a je to podobne, ako preletiet nad SK s kristovou krvou a hovorit ako pomohla. Viera nie je dokaz.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

MudMax, mýliš sa. Zodpovednosť za nežiadúce účinky ako taká nejstvuje. Existuje zopovednosť za poškodenie zdravia, alebo smrť vzniknuté v dôsledku podania nejakého lieku/vakcíny a/alebo v dôsledku nejakých extrémnych nežiaducich vedľajších účinkov takéhoto lieku/vakcíny. Spravidla však nie za vyvolanie samotných účinkov.
A to si spomeň, že aj v našich médiách vlani na konci leta či na jeseň, keď sa kontrahovali vakcíny, bola dosť zásadná otázka a poukazovalo sa tu na to, že niektorým farmafirmám sa nechce niesť prípadnú zodpovednosť a či ju bude znášať EÚ alebo jednotlivé štáty alebo kto vastne. Pamätáš? Ak pamätáš, čo ti na tom nie je jasné? EMA dá vakcíne/lieku zelenú na základe nejakých objektívnych dát. Ak tie sú OK, ale neskôr sa niečo vyskytne, príde na rad otázka zodpovednosti. Ak tie dáta OK nie sú, sú nedostatočné, nejdú verifikovať, EMA nemá na základe čoho dať zelenú. Ak by ju dala aj tak, otázka zodpovednosti ani nepríde na rad, lebo je v podstate jasné, kto za takýchto okolností tú zodpovednosť ponesie. A to vravím napriek zdravej prirodzenej nedôvere voči akýmkoľvek orgánom kreovaným EK či EP.
A teda, nebudem opakovať, čo som písal o deklarovanom prístupe doc. Sabaku a jeho kolegov z KIGM k IVM. Ja skutočne vo svojom okolí poznám ľudí, ktorí prístup k IVM mali a majú, a napriek tomu jeho účinkom nedôverujú natoľko, aby si ho podali. Bavíme sa aj o ľuďoch so vzdelaním v oblastiach humánnej alebo veterinárnej medicíny. Prečo asi majú taký konzervatívny prístup? Prečo napríklad zvažovali a/alebo (si) podávali iné medikamenty? Nestojí to za zamyslenie, skôr než budeme hovoriť o nejakých popieračoch, alebo ešte lepšie o pokryteckých popieračoch, ktorí jedno hlásajú a iné konajú?
Normálne sa pýtam... Lebo už ma tak nejako nebaví ako moda stále dokola čítať na WF (ale vlastne všade, pomaly v každom internetovom diskusnom fóre a na sociálnych sieťach) o IVM a jeho podávaní to isté, len v minimálnych obmenách. A teda, o stranu skôr som, myslím, jasne vyjadril, že mňa ako "popierača" asi zaškatuľkovať nejde. Akurát si vážim kritické myslenie a ťažko sa mi díva, ako si ohýbame čiastkové poznatky z rôznych vedných disciplín podľa momentálnej potreby.

Ubik: Tak nejako, ako píšeš v druhom odseku, by to dávalo zmysel. Len kto a prečo by to financoval? Prečo sa tak zatiaľ nedeje, je na dlhú a ťažkú debatu. To vieme všetci. Zatiaľ preto buďme radi aspoň za to, že sa naša vláda, v tom prúseri, ktorý sme tu mali v januári a februári, nepostavila k IVM vyslovene reštriktívne. Hoci "veľkosť" jeho objednávky a prísun do lekární sú skôr zlý žart...
Napísať odpoveď

Návrat na "When the shit hits the fan"