Epidémie - karantény

...alebo tiež rady ako na to, keď sa všetko poser..
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1896
Registered for: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa matus69 »

nemôžem samozrejme hovoriť za všetkých ale čo mám info tak niektoré zložky štátnej správy majú taktiež homeoffice, ale u nich to znamená pozeranie seriálov.

Potom niet divu, že niektoré veci trvajú tak dlho, resp úplne nefungujú.
Používateľov profilový obrázok
fotograf
častý prispievateľ
Príspevky: 800
Registered for: 9 years 3 months

Príspevok od používateľa fotograf »

Aspoň sa zistilo, koľko úradníkov je nepotrebných..., ale zbytočne - k ničomu to nepovedie. :?
inspiring_cori

Príspevok od používateľa inspiring_cori »

Tento pan tu wunderwaffe vysvetlil, aj stav nasho zdravotnictva aj to, ze liecenie ma byt zalozene na studiach a nie jpp a vykrikoch z internetu

https://dennikn.sk/2274553/vedec-celec- ... m/?ref=tit
Používateľov profilový obrázok
Laci
častý prispievateľ
Príspevky: 956
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Laci »

“..... takmer každý tretí pacient s covidom v nemocnici zomrie. ....”
Debilina. Neplatí to všade a vždy. Boli týždne keď za 24 hodín zomrelo z 64 pacientov až 14 a inokedy stabilne 4-5 a to po 3-4 dňoch ich púšťajú domov ak nepotrebujú záchranu života. Aj on všeobecňuje a striela od pása ako na ktorých nadáva. Spravme vakcíne oltár ako sme spravili aj testovaniu, lockdownu a rúškam. Potom nakoniec iba budeme krútiť hlavou a hmkať.
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

quest1: ta studia uz mohla a mala byt. Su vsak informacie, ze tam kde to skusili zabral, namiesto toho aby sa za tym islo a zistilo ako to je sa vsetci odbornici odkazuju na studie, ktore neexistuju. Neverim tomu, ze uz dnes nemohlo byt jasne ako ivermektin funguje, skor mam pocit, ze akosi nie je zaujem tento liek skumat.
inspiring_cori

Príspevok od používateľa inspiring_cori »

Laci zjavne je to myslene ako priemer, ci ty by si chcel, aby ti to vymenovali za kazdy den uplynuleho roka?

Vanto a preco myslis, ze neexistuje?
https://www.covid19treatmentguidelines. ... vermectin/
https://www.thelancet.com/journals/ecli ... 8/fulltext
https://clinicaltrials.gov/ct2/results? ... rch=Search
Studii je kopa a ziadna nedokazuje zazracnost ivermektinu. A ano laco, "zazracnost" vakcin je uz potvrdena.
Používateľov profilový obrázok
bbfh
prispievateľ
Príspevky: 237
Registered for: 6 years 3 months

Príspevok od používateľa bbfh »

quest1 napísal:...Vanto a preco myslis, ze neexistuje?...
Na stranke z toho prveho linku sa explicitne uvadza, ze je nedostatok udajov na zamietnutie/odporucenie ivermektinu a ze by bolo treba vykonat dobre dizajnovane studie, takze zrejme poukazuje na to, ze nic take neexistuje (aspon v case zverejnenia 11.02.2021)
V tom druhom linku hovoria, ze v pilotnej, randomizovanej, dvojito zaslepenej a placebom kontrolovanej studii sa potvrdilo, ze jednorazova davka znizuje prenos Sars-Cov-2 a zmiernuje priznaky ked sa poda zavcas.
No a v tom poslednom odkaze su studie, ktore bud prebiehaju, alebo uz skoncili, z ktorych (ak som to dobre zratal) ma 7 aj vysledky - podrobne som ich zatial neprechadzal, ale napr. hned ta prva, ktoru som pozeral, bola na 30 pacientoch s tazkym zapalom pluc a zavaznymi komorbiditami. Tam sa v svetle aktualnych poznatkov zazraky ocakavat moc nedaju.
Používateľov profilový obrázok
romen3
častý prispievateľ
Príspevky: 809
Registered for: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa romen3 »

https://ivmmeta.com/

Uz je 42 studii na ivermektin. Zatial ucinnejsi liek na zastavenie replikacie virusu v tele neexistuje.
Najucinnejsi je ako prevencia 1 tableta tyzdenne pripadne za 2 tyzdne u zdravotnickeho personalu a u beznych ludi nevystavenych takemu mnozstvu chorych je 1 tableta mesacne dostatocna.

Na liecenie samotny ivermektin hlavne ak je choroba uz rozsirena samozrejme nestaci a je potrebna komplexna liecba pridanim aj kortikoidov, liekov na riedenie krvi, antibiotikum a riadna davka vitaminov v ucinnej forme.

Uvediem 2 skusenosti z mojho okolia. Kolegov svagor bol na ventilacii, umieral. Jeho brat veterinar po dlhej dobe rpesviedcania primara doniesol peroralnu pastu pre kone s ivermektinom a podali mu ju do zaludku po prepocitani dvaky na hmotnost. Uz na dalsi den vyrazne zlepsenie, druhy den a dalsej davke ho davali dole z ventilatora a treti den uz bol z Jis preneseny na bezne lozko. Uz potom v podstate riesili iba zapal pluc bez virusu, na piaty den bol negativny.

Moja svokra, onkologicka pacientka ktorej dokonca pri ozarovani popalili pluca dostala covida v praci, robi sestru na V Hagoch, plucna nemocnica. Uz sa jej to vyrazne zhorsovalo, predvcerom dostala ivermektin aj s dalsimi liekmi, uz vcera citila ze akoby sa to restalo zhorsovat a dnes jej je uz lepsie.

Ja uz viac dokazov nepotrebujem, verejnych je ich kopec, skusenosti s krjain tretieho sveta su extremne pozitivne a teraz aj z mojho okolia, kolegovia z celeho sveta mi tiez vela veci posunuli. Z mojho pohladu je uz situacia na SR vytvorena uplne ucelovo. Ivermektin je uplne bezpecny a vyrazne ucinny. Predstava ze je to liek ktory sam vylieci covid je hlupa, ale pomaha v liecbe velmi vyrazne (slabe slovo).
Používateľov profilový obrázok
Laci
častý prispievateľ
Príspevky: 956
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Laci »

quest1 napísal:.....A ano laco, "zazracnost" vakcin je uz potvrdena....
Quest, super správa. Ak je to tak, potom je to iba o schopnosti či neschopnosti našich predstaviteľov zohnať očkovaciu látku v dostatočnom množstve pre Slovensko, ale ak nie, tak to bude zle pre “veriacich”, a to nie iba zdravotne, ale aj duševne.
Podľa toho, čo robia v nemocnici u nás, je zrejmé že schopný lekáry už liečia podľa svôjho svedomia, vedomosti a poznatkov, a nie podľa odporúčania “našich odborníkov” alebo pragmatikov z who. Výsledky sa zlepšujú, a hlavný problém je, že obvodný lekári pacientov s príznakmi držia doma, a na covid oddelenia sa dostanú iba tesne pred amen.
dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2038
Registered for: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa dantes »

Ucinky ivermektinu su niekedy pozitivne, ale zatial nie je dost dat, aby sa dali zovseobecnit. Takychto zarucenych liekov tu uz bolo viacero (sponeme si ako rychlo sa vypredal remdesivir a spol.), ale zasadny zvrat zatial nepriniesli. Vedci sa s nadejou pozeraju aj na kolchicin (davaju mu vacsiu nadej ako ivermektinu) a CR napr. nakupila novy liek od Eli Lilly, nazov si nepamatam, ale daval som sem link. Vzdy ked sa objavi nieco nove, ludia to okamzitie skupia z lekarni do zasoby a bezni pacienti, ktori su na ne odkazani zrazu nemaju nic. Typicky pripad je liek na reumu kolchicin, ktory sa stal okamzite nedostupny. Niekedy sa bavime, ze dnes staci prasknut hocaky status na fcb. a vypreda sa kazda blbost.

Ivermektin uz bol roky pouzivany aj u ludi, ale na uplne iny problem. Problem je aj davkovanie - pri povodnom urceni sa davkoval jednorazovo/ velmi kratkodobo, pri Covid 19 sa uziva v casto opakovanych davkach. Nevedecky povedane, je to ako by ste svojmu psovi dali namiesto jednej odcervovacej piluly za mesiac celotyzdnovu kuru odcervovacimi tabletami...

Ten rozpor medzi vedcami ohladom roznych liekov treba chapat tak, ze lekar, ktoremu pred ocami odchadza pacient mu da aj vystavenu zabu len aby ho udrzal. Niekomu to pomoze, inym nie. Tak je to aj s ivermektinom, ak by to bol vseliek, dnes ho vsetci nasadia masovo a Covid 19 by bol rychlo minulostou. Farmakologovia ale musia povedat, ci je dany liek plosne ucinny na dany problem a ci je bezpecny alebo ma aspon tolerovatelne vedlajsie ucinky. Lekari maju take heslo, ze vyliecit vedia vsetko, nie vzdy to vsak pacient prezije... :wink: Zatial mame kopu prikladov, kedy ivermektin zabral, info kedy nezabral je vsak tiez dost.
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Registered for: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

dantes napísal:Vzdy ked sa objavi nieco nove, ludia to okamzitie skupia z lekarni do zasoby a bezni pacienti, ktori su na ne odkazani zrazu nemaju nic
To plati aj pri ochrannych prostriedkoch. Isiel som objednat detom respirator, 20ks. Skladom ich bolo 700 baleni po 10. Nejak som nato zabudol a obj. som isiel dokoncit az vecer - vsetko predane. Bud to kupil zmrd co to bude predavat za 2 eura alebo nejaky pomatenec co potrebuje zasobu na 2 roky ...
Používateľov profilový obrázok
greenie
častý prispievateľ
Príspevky: 1000
Registered for: 8 years 2 months

Príspevok od používateľa greenie »

romen3 napísal:... Z mojho pohladu je uz situacia na SR vytvorena uplne ucelovo...
Tiez zacinam mam ten pocit a nie len na SR. Lenze co je cielom toho velkeho "divadla" ? Ba nie, to uz nie je divadlo, tu uz umieraju ludia. Ba nie umieraju, som presvedceny, ze su ucelovo ZABIJANI, tym, ze sa neliecia tymi liekmi, ktore ukazuju, ze v niektorych pripadoch pomahaju, tak ako tu bolo povedane v kombinacii s inymi liekmi, podanymi v pravy cas. A napriek vsetkemu tlaku "zhora"sa aj u nas najdu lekari, ktori maju informacie a ktori podla svojho svedomia liecia, maju dobre vysledky a ja si ich osobne vazim a ktorym sklanam poklonu. Len nemaju dostupne lieky. A tak, ako napisal vanto:
vanto napísal:... Lekari su v pozicii akychsi disidentov co hovoria zakazane veci, skutocne tu maju "kompetentni" zaujem nieco urobit s tymto ochorenim?
Veru, zda sa, ze kompetentni nemaju zaujem. Tu je dalsi dokaz:
https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5&sfnsn=mo

Zostava otazka, co je cielom tohoto vsetkeho ?
Ubik
častý prispievateľ
Príspevky: 561
Registered for: 9 years 2 months

Príspevok od používateľa Ubik »

Ked zabral Pietruchovej, zaberie kazdemu :D
https://www.novinky.cz/koronavirus/clan ... .seznam.cz
Používateľov profilový obrázok
fotograf
častý prispievateľ
Príspevky: 800
Registered for: 9 years 3 months

Príspevok od používateľa fotograf »

greenie napísal:... Lenze co je cielom toho velkeho "divadla" ? Ba nie, to uz nie je divadlo, tu uz umieraju ludia. ...
Zostava otazka, co je cielom tohoto vsetkeho ? ...
No predsa podľa hesla:
"Vaše zdravie ochránime aj za cenu zvýšených strát na ľudských životoch!" :? :| :mrgreen:
Ubik
častý prispievateľ
Príspevky: 561
Registered for: 9 years 2 months

Príspevok od používateľa Ubik »

Cielom je dokazat, ze obcan je nesamostatny polodement, ktory sibpotrebuje zvolit niekoho, kto ho bude krmit, obliekat, chranit a liecit. Vsak je to stale to iste, akurat korona dava mnohym veciam vyniknut v plnom svetle.
Napísať odpoveď

Návrat na "When the shit hits the fan"