WTSHTF - všobecne

...alebo tiež rady ako na to, keď sa všetko poser..
Kall
prispievateľ
Príspevky: 308
Registered for: 20 years 1 month

Príspevok od používateľa Kall »

už se to pomalu chystá, cestování do ciziny není zakázané ale:

test na COVID 19 na Wienna airport 190 E. na jeden kus.
U nás samoplátce 3000 kč.
Když se to napočte na rodinu,při návratu z dovolené v zahraničí docela pecka.
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1896
Registered for: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa matus69 »

Gunslinger napísal: Este horsia je ta ze nic momentalne ani kupit neplanuje (stovky miliard radsej drzi 'pod vankusom'), pretoze vraj nic hodne zainvestovania momentalne nevidi... ?!? Buffet zjavne nezdiela nazor Trumpa a jeho administrativy ktora je presvedcena ze po lete nas caka 'V' alebo 'U-shaped recovery'...
Gunslinger
a ty si pozeral to video, ktore si postol?
Lebo konecne som si nasiel na to cas. A myslienka videa je, ze USA sa vzdy pozviecha...ziadna ciernota ako popisujes.

Ci ma Buffet peniaze pod vankusom neviem, ale v tyzdni, ked si pisal tento prispevok, Buffet nakupoval akcie za 800mil usd - a ani na tuto pre neho relativne malu transakciu nemal peniaze pod vankusom ale predal 1% svojich akcii applu.

Mimochodom, nakupoval akcie potravinarskych firiem.
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

matus69: Asi citame medzi inymi riadkami... :lol: Buffett ma pod vankusom vyse 100 miliard dolarov (info zo vcerajska), pricom posledny oficialny udaj je tusim cca 137, a predaj tych podielov v leteckych spolocnostiach mu pridal dalsich 6 miliard cashu. Nejaky nakup za 800 milionov je pre neho prkotina (z akeho zdroja mas taku koninu ze kvoli tomu predal 1% akcii Apple?). Mimochodom, cca 800 milionov za par akcii Applu zinkasoval este koncom minuleho roku, ale nie je to ziadne 1%, ale este menej nez 0.1% (co je trochu rozdiel...). A tiez mimochodom, jeho Berkshire holding dostava rocne skoro 800 milionov len dividendy z Applu... a na akciach Applu samotnych ma nezrealizovany zisk dalsich vyse 30 miliard (nakupil ich za 36 miliard a ich dnesna trhova hodnota je 67 miliard).

Na druhej strane vidiac predaj Applu za posledne dva mesiace si myslim ze teraz by sa ich akcii mozno docela rad zbavil (momentalne su aj slabe vynosy z potravinarskych firiem daleko bezpecnejsou investiciou nez mobily, turizmus, alebo letecky priemysel...), ale samozrejme taky velky podiel bude problem nenapadne pustit, navyse on investuje dlhodobo a v Apple tiez nie su hlupaci a budu diverzifikovat alebo sa inak prisposobia zmenenym podmienkam na svete.

A za prvy tohtorocny stvrtrok jeho Berkshire holding sice vykazal stratu skoro 50 miliard, no doteraz z toho vzdy vedel brilantne vykorculovat (jeho priemerne rocne vynosy su tusim vyse 20%, cize ak by si mu dal v 1965tom ked sa rozbiehal do ruky dolar, dnes by Ti vratil 25,000... a ak by si zainvestoval stovku, dnes by si zinkasoval dva a pol melona a mohol sa slnit na vlastnom ostrove :wink:. To je ten dovod preco je povazovany za najlepsieho investora svojej generacie a vela ludi nasleduje jeho rady alebo kopiruje jeho investicie, a ak on ma teraz vyse 100 miliard pod poduskou (= peniaze ktore mu 'stoja/nezarabaju') ale vravi ze nevidi momentalne nic 'zaujimaveho', tak z toho nech si medzi riadkami vycita kazdy sam co chce.

A ano, aj on sam vravi 'never bet against America' - pretoze tak ako sme tu uz preberali ich FED ekonomiku podrzi a amici budu bailoutovat kazdeho aj keby mali peniaze tlacit na toaletak, a aj keby sa zrovna obohnali ostatnym drotom a uplne odizolovali od okoliteho sveta, ich vnutorna ekonomika to nejako prezije.

Stay safe,


Gunslinger
Používateľov profilový obrázok
dirty harry
častý prispievateľ
Príspevky: 2389
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa dirty harry »

Kall napísal:už se to pomalu chystá, cestování do ciziny není zakázané ale:

test na COVID 19 na Wienna airport 190 E. na jeden kus.
U nás samoplátce 3000 kč.
Když se to napočte na rodinu,při návratu z dovolené v zahraničí docela pecka.
Očakávam že jednou z priorít bude aj snaha dostať leteckú osobnú dopravu do lepších " predpandemických " čísiel, takže letecké spoločnosti budú veľmi dôkladne zvažovať opatrenia podobné kovidpasom....myslím že všetci sa budú snažiť čo najskôr pasažierov nalákať ako ich odstrašiť či poslať ku konkurencii.
Kall
prispievateľ
Príspevky: 308
Registered for: 20 years 1 month

Príspevok od používateľa Kall »

Myslím, že rozhodnutí o nutnosti testu nebudou dělat aerolinky ale někdo úplně jinej.
Viz třeba naše fakultní nemocnice a plánované výkony atd...
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1896
Registered for: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa matus69 »

Gunslinger napísal:matus69: Asi citame medzi inymi riadkami... :lol: Buffett ma pod vankusom vyse 100 miliard dolarov (info zo vcerajska), pricom posledny oficialny udaj je tusim cca 137, a predaj tych podielov v leteckych spolocnostiach mu pridal dalsich 6 miliard cashu.
pozrel som sa na tie jeho peniaze a je pravda, ze sedi na velkom baliku hotovosti.
A co je este zaujimavejsie a co si nespomenul je to, ze on drzi hotovost dlhodobo. Za poslednych 10 rokov mu okrem 2 pripadov kazdy rok volny cash rastie.
Tak ma napadlo, ze si pozriem ake objemy majetku on spravuje...a ano, je tam korelacia. Tak sa zda, ze on dlhodobo drzi okolo 10% spravovanej hodnoty v hotovosti, pricom za poslednych 5 rokov to percento postupne rastie, najcitelnejsie od roku 2017.

Preco to tak je neviem (mozes skusit vysvetlit) ale je chybou z tvojej strany povedat, ze kvoli korone teraz Buffet drzi miliardy v hotovosti. Je to zjavne jeho strategia, hotovost viacej zvysuje od r.2017, cize povedal by som ze vypredaval akcie a pripravoval sa na dalsiu krizu.
Nejaky nakup za 800 milionov je pre neho prkotina (z akeho zdroja mas taku koninu ze kvoli tomu predal 1% akcii Apple?). Mimochodom, cca 800 milionov za par akcii Applu zinkasoval este koncom minuleho roku, ale nie je to ziadne 1%, ale este menej nez 0.1% (co je trochu rozdiel...). A tiez mimochodom, jeho Berkshire holding dostava rocne skoro 800 milionov len dividendy z Applu... a na akciach Applu samotnych ma nezrealizovany zisk dalsich vyse 30 miliard (nakupil ich za 36 miliard a ich dnesna trhova hodnota je 67 miliard).
takze kolko je 800mil z 67mld?


Ja neviem ci predaval preto, aby kupil nieco ine... ale predal a hned nakupil, tak to vyzera, ze to ma suvislost.
A ked zoberiem do uvahy co som pisal vyssie, tak mi dava logiku predavat preto, aby nakupil a dodrzal urcene % hotovosti.

Na druhej strane vidiac predaj Applu za posledne dva mesiace si myslim ze teraz by sa ich akcii mozno docela rad zbavil (momentalne su aj slabe vynosy z potravinarskych firiem daleko bezpecnejsou investiciou nez mobily, turizmus, alebo letecky priemysel...),
to 1% applu predal v cene okolo 300 USD za akciu, teraz stoji akcia 308 usd, takze sa ich rad zbavil tak to urobi...


linky k reciam hore
https://www.marketwatch.com/story/heres ... 2020-03-02
https://www.macrotrends.net/stocks/char ... tal-assets
https://appleinsider.com/articles/20/02 ... in-q1-2020
https://thenextweb.com/hardfork/2020/02 ... er-biogen/
Používateľov profilový obrázok
aris
častý prispievateľ
Príspevky: 3399
Registered for: 15 years

Príspevok od používateľa aris »

Tak ako to vidíte na konci júna?
Nuž, po dnešnom dni mám pocit že The Shit is going to hit The fan. Ehm, a nikto nebude mimo miestnosti.
V marci sa niečo tušilo. V apríli sa niečo začalo hovoriť. V máji sa začalo niečo akože na to pripravovať. A dnes mám pocit, že ten Shit už cítiť vo vzduchu. Ešte k tomu ventilátoru nedoletel, ale už to cítiť vo vzduchu.
Všetci naši zákazníci idú najviac na pol plynu. Mnohí na menej. O prepúšťaní sa hovorí už aj vo verejnej sfére.
Prichádza leto a podľa bulváru, čo je skoro všetko, je skvelé, že Chorvátsko otvára letoviská. Podobne aj iné južné krajiny. September. Naša ctená politická elita má maximálne lenivé letné mesiace na to aby niečo vymyslela.
Inak tu máme "Perfect Storm".
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

aris napísal:Tak ako to vidíte na konci júna?
Nuž, po dnešnom dni mám pocit že The Shit is going to hit The fan. Ehm, a nikto nebude mimo miestnosti.
V marci sa niečo tušilo. V apríli sa niečo začalo hovoriť. V máji sa začalo niečo akože na to pripravovať. A dnes mám pocit, že ten Shit už cítiť vo vzduchu. Ešte k tomu ventilátoru nedoletel, ale už to cítiť vo vzduchu.
Všetci naši zákazníci idú najviac na pol plynu. Mnohí na menej. O prepúšťaní sa hovorí už aj vo verejnej sfére.
Prichádza leto a podľa bulváru, čo je skoro všetko, je skvelé, že Chorvátsko otvára letoviská. Podobne aj iné južné krajiny. September. Naša ctená politická elita má maximálne lenivé letné mesiace na to aby niečo vymyslela.
Inak tu máme "Perfect Storm".
klop klop z druhej strany dverí :lol:
Používateľov profilový obrázok
aris
častý prispievateľ
Príspevky: 3399
Registered for: 15 years

Príspevok od používateľa aris »

:D
sando
prispievateľ
Príspevky: 188
Registered for: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa sando »

názorná ukážka čo to WSHTF znamená

https://www.mojevideo.sk/video/327b0/po ... abava.html
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

Zaujimava nazorna ukazka, ocakaval som ale vacsi rozptyl.
miso243
prispievateľ
Príspevky: 147
Registered for: 12 years 11 months

Príspevok od používateľa miso243 »

Keby sa vykadil na opačnú stranu...
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5149
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

V nemocnici v Bratislave prvýkrát podali pacientovi remdezivir

https://www.aktuality.sk/clanok/805440/ ... emdezivir/
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

The Lancet publikoval clanok k tej prvej ruskej vekcine a vyzera to dobre...

https://www.thelancet.com/
https://www.thelancet.com/journals/lanc ... 3/fulltext

Teraz som zvedavy ci neskonci na zozname konspiracnych webov :twisted: :twisted: :twisted:
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

U SME-tiarov pisu o nejakych popperoch ci praperoch:

http://index.sme.sk/c/22474690/biznis-s ... ml?ref=trz

Normalne rozmyslam ci nekupit aspon kanyster benzinu a dve tri konzervy do zasoby, nezalozime si nejaky webforacky prapersky klub? Ale kopat sa mi moc nechce, to sa clovek len unavi a zaspini, nebol by lepsi ukryt na strome? Po lesoch aj tak chodia len hubari, a ti pozeraju pod nohy a nie hore. V OBI vraj bude akcia na tie ich zahradne domceky, strom nejaky najdem, a ked vytiahnem rebrik tak budem v bezpeci, kto sa prida?

Obrázok

:twisted: :lol: :wink:
Napísať odpoveď

Návrat na "When the shit hits the fan"