OBUV -pracovné i sukromné použitie

...alebo tiež rady ako na to, keď sa všetko poser..
Používateľov profilový obrázok
fotograf
častý prispievateľ
Príspevky: 800
Registered for: 9 years 3 months

Príspevok od používateľa fotograf »

Nejako sa to tu "rozvetvuje"... :arrow:
Rozdiel je, či koža namokne (nasiakne, presiakne) zvonka alebo zvnútra.
A taktiež rozdiel je, či kožená topánka má GTX alebo nemá.
Alebo či ide o kombinovanú konštrukciu (koža + tkanina).

Ale princíp impregnácie u kože je iný ako u tkaniny... :idea:
Používateľov profilový obrázok
calvin
prispievateľ
Príspevky: 148
Registered for: 9 years 9 months

Príspevok od používateľa calvin »

hladam nizke trekove topanky s GTX membranou a idealne Vibram podrazkou. sedia mi skor uzsie modely. doteraz pouzivane Salomon XA Pro 3D GT (2x), Salewa Wildfire.

2 - 3 denne so psami v lese za kazdeho pocasia + mesto. chcem odskusat nieco ine ako doteraz, pricom sa nebranim ani CZ/SK znackam...doteraz mi kazde vydrzali max 1,5 roku, potom sa rozpadli alebo som zodral podrazku...

dik za tipy...
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

Podnikova predajna Ecco v MT
Používateľov profilový obrázok
Capone
prispievateľ
Príspevky: 303
Registered for: 7 years 5 months

Príspevok od používateľa Capone »

Ako totálny laik v tomto obore som sa rozhodol kdesik čosik sa popýtať aj tuná, v "SHTF" časti fóra.. Moja situácia: nepatrím medzi turistu ani horolezca, nechodím behávať, ani do lesa, ani na skaly, 98% času používam obuv iba do mesta, zvyšné 2 percentá je strelnica na holej lúke. :lol:

No povedal som si, že už ma fakt nebaví kupovať si každú sezónu lebo dve furt nové topánky, a že radšej zainvestujem do niečoho, čo mi pri patričnej údržbe vydrží aspoň poldekádu, ak nie dekádu, s takýmto "nasadením". Niekto si možno povie, aký kurací nápad som to do hlavy dostal, nosiť ako vôl kožu, veď ani pneumatiky nie sú nikdy "celoročné", a tie ktoré sú, sú akurát tak na figu.. Za spýtanie nič nedám, všakže :wink: tak ma neukameňujte.

Každopádne, pozeral som toto vlákno, všetkých deväťnásť strán, vaše skúsenosti a názory - kopa odkazov ktoré tu už boli hlásia 404ku, tak som si pozrel aspoň portfolio bardejovských BOSP ktoré tu odporúčal peterson a Jack. Kukal som zrovna tieto "boty do roboty". Nájde sa niekto, kto má s nimi (alebo s podobnými) skúsenosti?

Čo vyžadujem od topánok je, proste nech sú pri patričnej údržbe pohodlné, nech nemám otlaky, nech nepremokajú, dá sa s nimi šoférovať a podobné "banality", no a v neposlednom rade okrem výdrže aj dostupnosť veľkosti 47, nepatrím medzi najmenších obyvateľov matičky Zeme.. :D

Navyše ma vojna (ZVS) obišla oblúkom, takže ani riadne neviem, ako takúto obuv ošetrovať, ako často "boxovať" a čím, koľko rôznych prípravkov použiť, aby tie boty fakt vydržali.. čo robiť, aby nestuchli a nepáchli na sto honov [osobná hygiena rozhodne u mňa nepatrí medzi neznáme pojmy]. No a pri tom som trocha v pomykove, jeden hovorí že pri navlhnutí detský zásyp, ďalší noviny, inaký zase dať pod radiator a podobne, mám v tom guláš.

Rád by som bol, ak by ste ma v skratke - vy skúsenejší - nejak nasmerovali, a pokial pokukujem akurát po dobrej bučore, tak mi to aj patrične dali najavo. Samozrejme je mi jasné, že až nastúpi ťemperatúra nad 30° vonku, beriem sandále. :D
dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2038
Registered for: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa dantes »

Calvin, tiez mam XA 3D pro a tiez ich pouzivam na vychadzky so psami alebo na cestovanie do base campov. Podla mna dobra volba. V zasade mas na vyber dve cesty: prva su v podstate gtx bezecke topanky a druha su nizke trekove topanky. Bezecke ponukaju klasicke znacky adidas, nike, asics aj salomon. Su makke a pohodlne, ale pri dlhsom pohybe na clenitom povrchu (kamene, sut) dost bolia chodidla. Pr behani to az tak nevadi, pri dlhsom pohybe ano. Trekove su masivnejsie, tazsie, niekedy aj kozenne a maju tvrdsiu podrazku - napr mammut alebo haglofs. Tam uz je podrazka schopna znasat nerovnosti a navyse koza s gtx vydrzi o dost dlhsie ako gtx s latkou.

Treba si dat pozor na modely so stuplami, tie su urcene na behanie po makkom terene (lesy alebo skandinavska tundra), ale stale viac vidim, ako lich luia nosia do mesta. :shock:

capone: kup si kozenne gtx vibramy s vibram podrazkov od renomovanej znacky v niektorom trekovom obchode a roky nemusis robit nic. :wink:
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Capone, ja som síce boty od BOSP chválil a stále som s nimi spokojný. Až tak, že do zásoby ich mám nakúpené. Lenže to bolo v časoch, keď v Bardejove razili úplne inú cenovú politiku.
:lol:
Za kvalitu som ochotný platiť, ale aby boty od BOSP odrazu vyleteli pomaly na dvojnásobok ceny? To je také slovenské... Keď kožené kanady s GTX membránou od BOSP, nijako prevratné, ničím špeciálne, stoja 160 a viac eur, je to dobrý dôvod, prečo sa poobzerať aj po zahraničnej konkurencii v tejto cenovej hladine. Nehovorím, že tie boty sú odrazu horšie, lebo sú drahšie - to je blbovina. Iba vravím, že cena ako významný argument "pre" jednoducho už odpadol. Hoci uvidíme, za koľko sa budú dať kúpiť nové modely cez internet od vojakov, príp. policajtov.
:wink:
Capone, chápem, aké boty chceš, ale treba mať na pamäti, že vždy to je niečo za niečo. Úplne ideálne to nebude asi nikdy. Preto ta Dantesova rada nie je vôbec od veci. Práve naopak.
:arrow:
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

ako napísal Jack- za 160 eur už kúpiš kvalitné boty, ktoré ti poslúžia na strelnici, treku či v zimných podmienkach. Bardejov už má asi namlsanú hubu z dôvodu zahraničných objednávok.
Ich boty sú super kvality a úžitkových vlastností. Ak ale chceš toľko investovať, v tej cene môžeš obstarať niečo menej tacticool ako BOSP
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

dantes napísal: capone: kup si kozenne gtx vibramy s vibram podrazkov od renomovanej znacky v niektorom trekovom obchode a roky nemusis robit nic. :wink:
...a asi čím skôr.
Lebo ak zafungujú exoti, tak goratexy budú čochvíľa nedostatkový tovar.
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/ ... j-goretex/

Minulý rok som si kúpil hentie topánky.. https://www.exisport.com/sk/obuv/21299- ... 40973.html
Som s nimi veľmi spokojný vzhľadom k určitým okolnostiam...
Ubik
častý prispievateľ
Príspevky: 561
Registered for: 9 years 2 months

Príspevok od používateľa Ubik »

Mne prekvapivo dobre funguju topanky Viking z Mountlandu. Tiez som zvykol prechodit podrazku v mestskych podmienkach na inych znackach tak za rok-dva, ale tieto uz drzia dost dlho.

Takisto som nedavno objavil v polovnickej sekcii Decathlonu GTX topanky, ktore som pred cca 15 rokmi kupoval pod znackou Aigle a drzali mi peknych 8 rokov, aj ked vtedy som ich do mesta nosil len cca tretinu casu. Neviem ako sa volaju, tusim su jedine z tych lesnickych z materialu koza/gtx, ktore v tom obchode maju.
dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2038
Registered for: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa dantes »

arminius, PFOA lepsie znacky uz dlhsie nepouzivaju.

GTX nema az taky vyznam v snehu a lade ako vo vlhkom prostredi, napr. rozmocena luka/les/ alebo ked sa z chodniku stane potok :wink: .
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Ravenn má update k tým cenám od BOSP. Volal tam. Snáď to čoskoro hodí aj sem. Pointa: Nie je to taká katastrofa, ako by napovedal ich web.
8)
Používateľov profilový obrázok
Ravenn
častý prispievateľ
Príspevky: 1084
Registered for: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa Ravenn »

volal som priamo do fabriky na odbyt. Uz roky nosim ich topanky Alfa, ktore robia pre Norsko. Faktom je, ze tieto topanky nezdrazeli, stale ich maju za rovnaku cenu (nizke som kupoval za 75€). Drahsie su topanky ktore predavaju pod svojou znackou, no stale sa da kupit aj sortiment vyrabany pre inych odberatelov a ten je za rozumnu cenu. Je to ale tazsie kupit, treba tam ist, vyskusat, co pre napr. mna nie je problem, kedze chodievam na daleky slovensky vychod, pre niekoho vsak moze byt BJ od ruky :-(

Potom, ked uz.mate ten "svoj" model a velkost, posielaju postou na dobierku. Pri tychto modeloch vsak zial nie vzdy je cela skala velkosti a platit sa da len v hotovosti. Ale co na tom, ked su to take super topanky :-) najdem linku a hodim sem ten moj model
Naposledy upravil/-a Ravenn v 02 Máj 2017, 23:20, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Ravenn
častý prispievateľ
Príspevky: 1084
Registered for: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa Ravenn »

https://alfaoutdoor.com/shop/pro/unifor ... it-lav-gtx


Toto su spominane topanky. Maju aj vyssie verzie.
Napísať odpoveď

Návrat na "When the shit hits the fan"