OBUV -pracovné i sukromné použitie

...alebo tiež rady ako na to, keď sa všetko poser..
dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2036
Registered for: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa dantes »

Preboha, vibramy prat nie! Aspon som o tom nikdy nepocul, mozno tak vlozky. Nikawax je prostriedok na pranie membranoveho oblecenia, nie bot :!: To len aby nevznikali nejake urban legends.

arminius: ono je to tak, ze na karpaty vibramy nepotrebujem, tam stacia obycajne trailove tenisky ak nie je hlboky sneh. Aj tak sa tam zvacsa beha. Rovnako nenosim vibramy do mesta. Narocny teren je slapanie v tatrach, pyrenejach, alpach alebo na balkane ci v skandinavii. Niekedy s mackami / sneznicami. K tej tvojej kalkulacii, ja tych 200 - 300 km nachodim za tyzden - dva, viac casu v roku zial nevychadza. Drobne vikendovky neratam, hoci aj tam sa nieco naslape... Ale asi mas pravdu, tych 200 km rocne som asi trocha podstrelil. Jo a do zimneho slapania nepocitam skialp, na ten sa vibramy nepouzivaju :wink:
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

opat mam pracu pre restday..."dovibramovali" Raichle Hunter GTX
Prílohy
raichle hunter GTX.jpg
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Registered for: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

Otom ze ich pouzivas si pisal v 2010 ... 6 rokov sa da celkom :)
Nakladal si im alebo len sem tam?
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

pouzivane boli od juna 2009 :)

dostavali zabrat ci v zime alebo lete /dazd,mraz../ ,maju nachodene dost

kedze narychlo potrebujem nieco do terenu ,kupil som na bazosi topanky BOSP S11120 ,ktorym som sa dlho branil
som na nich zvedavy :)
Prílohy
bosp.jpg
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

electron napísal:topanky BOSP S11120 ,ktorym som sa dlho branil
Prečo tá obrana ?
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

nemam doveru k pouzitemu materialu zvrsku /aby nezacali v ohyboch praskat/
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

electron napísal:opat mam pracu pre restday..."dovibramovali" Raichle Hunter GTX
Krucinál, pred 40 rokmi sme zašli k šustrovi a za 50 Kčs bola nová medzipodrážka a nový protektor, šitie, lepenie a 2x 3 šruby (vpredu a vzadu) - ďalších pár rokov šlapania po kopcoch... (njn priemerná mzda bola dajak okolo 1300-1500 Kčs, vibramy popradky na mieru šité stáli okolo 500, také z obchodu 350) :D
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Registered for: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

To mas aj dnes. V BA je mzda okolo 1200 a topanky kupis za 200 :)
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

Electron: ak mám porovnat tie na tvojej fotke a Bosp goretex do extrémnej zimy s prešitou špicou-lepší komfort poskytujú tie extrémy.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

zatial neviem porovnat vlastnosti BOSP s Raichle
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

BOSP v dazdi vydrzali 5 hod byť vodeodolne/samozrejme po impregnacii voskom a fenom/
zeby za malo penazi vela muziky?
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Electron, mne ešte (dva iné modely od nich) nikdy nepustili vodu dnu. S radosťou v nich vstupujem aj do potoka a na konci dňa nezriedka do toho potoka vleziem, aby som ich zbavil najväčšej časti blata. Impregnujem originál krémom a stačí to.
Za tie roky, čo nosím obuv od BOSP, som nemal problém. Akurát nejaké prasklinky na zvršku, ktoré by som ale neprisúdil ani tak materiálu, ale skôr intenzívnemu používaniu, hrubému zaobchádzaniu a čoraz sporadickejšej údržbe. Vlastnosti si ale aj s nimi bota drží nadštandardné.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

Jack,pamatam,hovoril si mi to..uz nepochybujem :D

dnes dosli Raichle /po vymene podrazok/ ,opat vynikajuca praca /cena s postou 52.-e/
Prílohy
r2.jpg
r1.jpg
Jago
občasný prispievateľ
Príspevky: 24
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa Jago »

Akú Impregnaciu používate na goretex obuv značky Bosp? Mám 11120 a 14166 a chcel by som použiť čo najkvalitnejší prostriedok, aby vydržali. Pozeral som sno-seal, ale neviem, či je vhodný na goretex. Odporúčajú mi v obchodoch spreje, avšak nie som si istý kvalitou a výdržou. Viete poradiť niečo kvalitné a dostupné? Cenu neriešim ...
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Registered for: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

Sice nie Bosp, ale na kozene s Goretexom pouzivam Nikwax. Pri tej kozi si ale myslim ze je to jedno, ci das vceli vosk alebo nieco drahe.
Napísať odpoveď

Návrat na "When the shit hits the fan"