Ekonomika

...alebo tiež rady ako na to, keď sa všetko poser..
Používateľov profilový obrázok
Ja som
častý prispievateľ
Príspevky: 1879
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa Ja som »

este nech ten kurz padne, nech sa lepsie nakupuje ;)
Používateľov profilový obrázok
aris
častý prispievateľ
Príspevky: 3399
Registered for: 15 years

Príspevok od používateľa aris »

Používateľov profilový obrázok
Steyr_H5
častý prispievateľ
Príspevky: 694
Registered for: 10 years 8 months

Príspevok od používateľa Steyr_H5 »

Baltic Dry Index je denným priemerom cien za prepravu surovín. Odzrkadľuje náklady, ktoré platí konečný spotrebiteľ prepravnej spoločnosti za prepravu surovín po morských trasách. Tieto dohody sa realizujú na londýnskej Baltskej burze. Táto burza vytvára index BDI, ktorý môže byť môže byť použitý ako ekonomický indikátor ukazujúci smerovanie cien surovín. BDI je čistý smerový indikátor (leading indicator) ekonomickej aktivity. Meria hlavne dopyt po surovinách a predpovedá tak vývoj nasledovnej produkcie. Výhodou BDI je to, že ho vytvárajú iba členovia Baltskej burzy, prepravné spoločnosti, a je tak očistený od akýchkoľvek špekulantov.

OK ale co to pre nas laikov znamena? Mensi zaujem o komodity = prilis velka saturacia trhu? Teda znova 2008 ale v horsom? :(
Používateľov profilový obrázok
aris
častý prispievateľ
Príspevky: 3399
Registered for: 15 years

Príspevok od používateľa aris »

Nezaměstnanost 50 procent?

Ještě pesimističtější je ale Robert Wiedemer, který si získal proslulost knihou Americká bublinová ekonomika z roku 2006, v níž popsal ekonomické zhroucení, jež postihlo USA o dva roky později. Nyní předpovídá, že USA čeká 50procentní nezaměstnanost, 90procentní pokles cen akcií a stoprocentní roční inflace.

Vládní přístupy ke zvládání krizových rizik, jež spočívají v rozsáhlých finančních injekcích do ekonomiky, jsou podle něj „lékem, který se změnil v jed“.

A v narážce na výrok bývalého šéfa americké centrální banky Bena Bernankeho, že by rozhazoval peníze z vrtulníku, aby odvrátil finanční krizi, Wiedemer suše konstatoval: „Peníze z nebes jsou cestou do pekel.“

http://www.novinky.cz/ekonomika/341131- ... krach.html
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

Používateľov profilový obrázok
Ja som
častý prispievateľ
Príspevky: 1879
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa Ja som »

Používateľov profilový obrázok
Vaquero
moderátor
Príspevky: 771
Registered for: 12 years 11 months

Príspevok od používateľa Vaquero »

Na mieste vlády by som miesto sociálnych balíčkov hľadal spôsob, ako prežiť nastávajúcu pohromu. Na osude Rusov sme sa nedávno mohli presvedčiť, do akého nešťastia môže priviesť ľudí prudké znehodnotenie meny. Keď zvážim očakávaný krach Grécka, nafukujúcu sa bublinu hodnoty európskych akcií, dopady krízy v Rusku, zníženie rastu Číny, tak je zarobené na riadnu katastrofu.
ECB bohužiaľ nie je v skutočnosti nezávislá od únijných a národných výkonných orgánov a spolu fungujú ako keď psíček s mačičkou varili kašu a výsledok tomu bude zodpovedať.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

sa posilni exportna ekonomika... len keby bolo co exportovat ;)
Používateľov profilový obrázok
Vaquero
moderátor
Príspevky: 771
Registered for: 12 years 11 months

Príspevok od používateľa Vaquero »

Exportovať by bolo čo, ale nebude kam. Rast trhu v Číne nie je nekonečný a už začal stagnovať. Rusi riešia celkom iné problémy - tie ktoré možno o krátku dobu čakajú nás. Jediný, kto má našlapnuté na konjunktúru, je Brazília a USA a tí nás nespasia.
Ak som písal o katastrofe, myslel som sociálnu, v akej sa už ocitli mnohé rodiny pred pár rokmi v Maďarsku a teraz v Poľsku, len to bude vo výrazne širšom merítku. Už teraz je zrejmé, že sa znehodnotili všetky príjmy a úspory v eurách. Na rozbehnutie ekonomiky nestačí len naliať prachy do podnikových úverov, niekto musí výrobky a služby aj kupovať. Pri pohľade na Maria Draghiho a iných europredstaviteľov začínam mať pocit, že Bernard Madoff bol odsúdený len preto, že bol súkromník, ale rozdiel medzi nimi nie je.
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1896
Registered for: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa matus69 »

Mesi napísal:Zlato. Nezabera to vela miesta a v krize rastie raketovo. Mimo krizy rastie....
neviem.
http://goldprice.org/gold-price-history.html

pride rast alebo dalsi pad?
Ubik
častý prispievateľ
Príspevky: 561
Registered for: 9 years 2 months

Príspevok od používateľa Ubik »

Ale v tom grafe je vztah k dolaru. Daj si to do vztahu k euru. Hodnota dolaru rastie, euro ma opacny trend. Takze ak budes to zlato kupovat za eura...
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Ked prides na odpovede co pride, daj vediet. :-)
Napísať odpoveď

Návrat na "When the shit hits the fan"