Trvanlivosť palív

...alebo tiež rady ako na to, keď sa všetko poser..
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

Poliaci ostali pri povodnych percentach biozloziek, 95ka ma iba 5% ako u nas pred ekologickym vylepsenim. Predpokladam ze ich premiovky budu bez primes.
Používateľov profilový obrázok
Laci
častý prispievateľ
Príspevky: 956
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Laci »

Farbu neviem už, k mašine som dostal olej k 5 ltrom a to som tam dal a obal vyhodil. 100 oktánový od shell má 5% takže odteraz budem miešať iva toľko šťavy čo tam nalejem. Má strašne nalú spotrebu paliva ( nie ako moje auto :mrgreen: :mrgreen: )
Používateľov profilový obrázok
fotograf
častý prispievateľ
Príspevky: 800
Registered for: 9 years 3 months

Príspevok od používateľa fotograf »

Nechcem zakladať novú tému, tak to dávam sem...
Otázka je, čo to spraví s cenou palív v skutočnosti, keďže Slovensko je taký "špecifický trh"... :?
(píše sa tam, že "bez ohľadu na podiel biozložky")

https://finweb.hnonline.sk/ekonomika/22 ... ZGC_6LplV8
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Registered for: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

miro1 napísal:Shell 100 prémiové určite je, ale čo sa týka "hulvátskeho" skladovania, má vyrazne nižšiu mieru tolerancie ako spomínany maxx motion.

Tuto zimu skusim v rovnakom režime Verva 100 od benziny, tento benzín neobsahuje žiadnu biozložku.
Kedze jazdim na LPG, nechcem tankovat superbio eko EU vtakovinu s biozlozkou oznacenu ako E10. Kym vyjazdim benzin ( iba na zohriatie motora ), uplynie dlhsia doba a ja to citim na volnobehu, ze ten E10 uz nechuti vstrekovacom, motor sa trasie. Tak som sa zastavil na Benzine, ze natankujem VERVA 100, pretoze vraj neobsahuje povyrobne pridavany biolieh. Vydajna pistol vsak bola oznacena E10. Radsej som to nenatankoval. Poradite, ktory benzin na SK je vhodny na dlhsie "vozenie sa" v nadrzi ?
Používateľov profilový obrázok
vydriduch
častý prispievateľ
Príspevky: 725
Registered for: 5 years 5 months

Príspevok od používateľa vydriduch »

Vysokooktánové prémiové benzíny patria do skupiny E5, tj, max 5% biobordelu, reálne mozeš natrafi na šaržu čo má reálne ešte o hodne menej %. Na každej pumpe majú k dispozícii datasheet od danej šarže paliva, čo majú práve skladom. Popros ich, nech ti pozru s co najnizsov zlozkou.
Ďalšia možnosť je použiť kosačkový benzín, kupovaný v kanistroch. Ten by mal by úplne bez biozložky, ale je dosť drahý. Presnú značku ti z hlavy nepoviem, pogoogli. Pamätám si, že mal červený plastový kanister, tusím 10L.
miro1
prispievateľ
Príspevky: 297
Registered for: 17 years

Príspevok od používateľa miro1 »

Ten "kosačkový" benzín sa volá ASPEN.

Busdriver: označenie E5 je v poriadku, je to do 5% biozložky, čiže nemože mať viac ako 5%, menej mať môže...Označenie benzínu E0 zrejme ani neexistuje...
inspiring_cori

Príspevok od používateľa inspiring_cori »

Čo znamená dlhšie vozenie v nádrži? Snáď netankuješ plnú?
Odporúčam prilievať VIF, mojím vstrekovačom to citeľne pomáha. A neveril som, ale ako poslednú možnosť pred výmenou odpísaného lpg vstrekovača som skúsil lpg čistič Arexons a zachránilo ho to. Predtým som aditívam neveril. Teraz aj na okno natieram tekutý stierač, lebo aj bosh aerotwin už po mesiaci nestojí za nič.
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Registered for: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Tankujem tak 15 litrov benzinu a kedze jazdim dlhe trasy, vydrzi to na dlhsie obdobie. To VIF aditivum prilievas do premioveho benzinu E5 ? Alebo tankujes E10 ? Ako dostanes cistic Arexons z toho spreja do LPG systemu ?
Kall
prispievateľ
Príspevky: 308
Registered for: 20 years 1 month

Príspevok od používateľa Kall »

ted jsem měnil zásobu shell 100 i diesel plus či jak se to jmenuje, dolívám polovinu nádrže a problém jsem neviděl.čerpáno 11/2018
inspiring_cori

Príspevok od používateľa inspiring_cori »

Tankujem e10. Po par nadrziach plynu by si aj tak mal kusok prejst na benzin. Takze sa toho len treba drzat, benzin ti nezvetra a vstrekovace sa nezapchaju.
Lpg nadrz treba vyjazdit uplne do sucha, nasroubujes na ventil plastovy nastavec co s nou dostanes a vypustis celu plechovku. Potom dotankujes lpg. Kedysi som tankoval co bolo najlacnejsie, ved co uz len moze byt v plyne. Ale dnes uz viem ze riadny bordel a preto napr. jurky pumpy zdaleka obchadzam.
Používateľov profilový obrázok
71Jany71
častý prispievateľ
Príspevky: 1138
Registered for: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa 71Jany71 »

Benzíny E10 obsahujú do 10% biozložky bioetanol, čo je svinstvo, ktoré lepta niektoré tesnenia, viaže na seba vzdušnú vlhkosť....... odporúča sa vyjazdiť do mesiaca (so stabilizátorom vydrží viac).

Prémiové benzíny E5 (neviem, či všetky) obsahujú do 5% biozložky ETBE, ktorá nemá negatívny vplyv na motor a životnosť. S istotou tu spadajú:
Slovnaft EVO plus
OMV Maxxmotion
TAM Autohof 101 plus

https://youtu.be/nMrFaY1v7Ho
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa skemro »

Dobra sprava, Aspen uz vyraba aj diesel.
https://www.aspenfuels.com/products/alla/aspen-d/

Neviem kde sa predava u nas, ale v 5L baleni ho maju v AT predajna ZGONC.
Cena za 5L/ do 25€
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

R napísal:Poliaci ostali pri povodnych percentach biozloziek, 95ka ma iba 5% ako u nas pred ekologickym vylepsenim. Predpokladam ze ich premiovky budu bez primes.
to isté aj CZ
Používateľov profilový obrázok
Venet
prispievateľ
Príspevky: 279
Registered for: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa Venet »

Skemro, jedine v AT, alebo v Poľsku, a možno teoreticky aj CZ. Na Slovensku podľa vyjadrenia Husqvarny (pre nich je Aspen) a aj Stihlu (dávajú si robiť to isté len v modrom a volá sa to motomix), tak na nás j*bú lebo sa im nechce podstupovať (kvôli pár ľuďom kt. si to kúpia) registračný moloch na registráciu palív.
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa skemro »

Viem ze u nas obcas v Obi, a predajniach so zahradniu technikou. Ale cena je desna. Radsej nakupujem v AT. Asi najlepsiu cenu ma v AT Hornbach a Zgonc
Napísať odpoveď

Návrat na "When the shit hits the fan"