Taky obycajny den... WTSHTF

...alebo tiež rady ako na to, keď sa všetko poser..
Používateľov profilový obrázok
aris
častý prispievateľ
Príspevky: 3399
Registered for: 15 years

Príspevok od používateľa aris »

super, ze to prelozili aj pre tych co anglicky nevedia

ja som na original od Ferfala natrafil na prelome rokov 2008/2009. Odvtedy sa jeho blog pekne rozrastol.

tato cast ma silno ovplyvnila:

After TSHTF in 2001, only the most narrow minded, brain washed, butterfly IQ level idiots believed that the police would protect them from the crime wave that followed the collapse of our economy. A lot of people that could have been considered antigun before, ran to the gun shops, seeking advice on how to defend themselves and their families.

preklad:
Po SHTF v roce 2001 jen ti úzkoprsí s vymytým mozkem a idioti s IQ motýla věřili, že by je policie ochránila před vlnou trestných činností, která by následovala po kolapsu ekonomiky. Mnoho lidí, kteří před kolapsem byli proti palným zbraním, běželo po kolapsu do obchodu se zbraněmi – chtěli poradit, jak bránit sebe a své rodiny.

http://www.freepub.comehere.cz/vsechno/ ... i-vybaveni
inspiring_gates

Príspevok od používateľa inspiring_gates »

http://tech.sme.sk/c/6759734/preco-bola ... udena.html

Uz viac krat ma napadlo, ze sa zaoberam moznym SHTF len vo forme vojnoveho konfliktu, nepokojov, nejakej ekonomickej krizy a nasledne rabovanie, mozno solarna burka a globalny vypadok prudu,... Ale minule som sa zamyslel ze co ak: bude krasna jesen, zacnu padat makucke vlocky snehu, budu padat tyzden, dva, tri... Doprava skonci na treti den, spolu s elektrikou a postou. Samozrejme vypadnu MT (vysielace a zosilovace), ak by bolo tak 2 m snehu, aj peso by sa chodilo s velkou namahou. Co teraz?
- nakolko by nesla elektrina a kurenie, bolo by asi dobre dohrabat sa k niekomu s krbom a zasobou dreva a samozrejme aj jedla.
Napadaju Vas k tejto teme nejake postrehy?
Používateľov profilový obrázok
2weird2die
častý prispievateľ
Príspevky: 741
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa 2weird2die »

vylučuje to dodávky plynu? na chod kotla a obehového čerpadla nie je naškodu mať UPSku. Kto má krb nielen na ozdobu, ale v ňom normálne kúri, má zásoby dreva v dosahu, zásoby na celú sezónu + drevo na dosušenie do ďalšej sezóny... mestskí ľudia sú iná kategória...
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

Ja si myslim, ze na vidieku je to pomerne bezna vec, smolu maju vsak ti, ktori si zaviedli plyn a nenechali klasicky kotol. Zasoba dreva naviac urcite nezaskodi, uz terajsia zima je dlhsia ako sa ratalo, zasoby dreva dochadzaju, minulo sa toho viac nez obvykle. Co sa tyka obehoveho cerpadla, nudzovo sa da fungovat aj samospadom, zavisi od toho ako je kurenie urobene.
Používateľov profilový obrázok
autogen
občasný prispievateľ
Príspevky: 89
Registered for: 11 years 4 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa autogen »

Ked vypadne elktrika pre sneh ci namrazu, myslim ze ani ten plyn nebude taka samozrejmost.
Ci dopravne cerpadla idu len na plyn?nie som si isty ci by doprava plynu bola aj v takom pripade..
A aj v panelaku nie je problem predsa mat v pivnici male peterky a nejake drevo.V najhorsom picnem ruru cez iporku von a kurim. Afroslovaci s tym predsa nemaju ziadny problem...
Alebo nachystám dosku s dierou na komin miesto jedneho dvojskla v okne...
Používateľov profilový obrázok
Laci
častý prispievateľ
Príspevky: 956
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Laci »

...nechcel by som bývať nad tebou :D :D
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

Laci
autogen chodi pre ispiraciu na Lunik IX,odtial ma tie napady ,pozorny chlapec :lol:
Používateľov profilový obrázok
autogen
občasný prispievateľ
Príspevky: 89
Registered for: 11 years 4 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa autogen »

:-) byvam navrchu...
a myslim ze ked budem rvat ruru cez yporku , budu mat vsetci ine starosti ako trosku dymu ...
Používateľov profilový obrázok
Laci
častý prispievateľ
Príspevky: 956
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Laci »

Len si predstav že naozaj všetci budú vedieť že u vás je teplo a budeš musieť nosiť drevo v schodisku pred každým bytom, neviem ako sú chránené u vás pivničky, ale podľa mojich skúseností to nie je žiadna sláva. Teraz tieto dve veci daj dokopy... a skús si predstaviť čo by si robil ak by tvoja rodina mrzla a sused pod tebou by veselo nosil z pivničky polená po schodoch :twisted: ...a never tomu že to zamaskuješ
Používateľov profilový obrázok
autogen
občasný prispievateľ
Príspevky: 89
Registered for: 11 years 4 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa autogen »

Jasne ze nezamaskujes.je to idealny sposob ako vytvorit malu kumunitu, bez ktorej aj tak budes nahraty.Pozvem susedov do tepla a spolocne vyriesime dalsie veci.
Aj preto pobehujem z lukom, z puskou v taske pred barakom, mam na balkone antenu od vysielacky a podobne veci.
A keby na to prislo verim, ze sa veci poriesia spravnim smerom.
Sam ostat nemozes, to je cesta do pekla.
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

autogen napísal:Ked vypadne elktrika pre sneh ci namrazu, myslim ze ani ten plyn nebude taka samozrejmost.
Ci dopravne cerpadla idu len na plyn?nie som si isty ci by doprava plynu bola aj v takom pripade..
A aj v panelaku nie je problem predsa mat v pivnici male peterky a nejake drevo.V najhorsom picnem ruru cez iporku von a kurim. Afroslovaci s tym predsa nemaju ziadny problem...
Alebo nachystám dosku s dierou na komin miesto jedneho dvojskla v okne...
Takto ??????? :wink:

http://www.youtube.com/watch?v=PTbIybPcKUg
Používateľov profilový obrázok
autogen
občasný prispievateľ
Príspevky: 89
Registered for: 11 years 4 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa autogen »

:-)))))
skvele....
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1434
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Kapo »

Už keď si autogén, a nie šporák :lol: , tak si daj do pivničky radšej zo dve-tri 10 kg PB flaše a k tomu dáky ohrievač.

Určite to zaberie menej miesta, ako metrovice. Ak máš klasický byt, tak počítam, že máš pivničku tak 1x1 meter.

Taktiež /po výmene trysiek/ to vieš napojiť na plynový šporák, ak taký máš v byte.
Inak treba potom poriešiť tiež dáky prenosný "campingas"
Používateľov profilový obrázok
autogen
občasný prispievateľ
Príspevky: 89
Registered for: 11 years 4 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa autogen »

jj dobry napad...
Napísať odpoveď

Návrat na "When the shit hits the fan"