Potencialni protivnici a strategie boja pri SHTF

...alebo tiež rady ako na to, keď sa všetko poser..
DOBERMAN
prispievateľ
Príspevky: 131
Registered for: 13 years 4 months

Potencialni protivnici a strategie boja pri SHTF

Príspevok od používateľa DOBERMAN »

Na túto tému som narazil na stránke specnaz.cz a myslím si že si zaslúži miesto aj na tomto fore.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Prosím ťa, ak nemusíš, neprenášaj diskusiu zo specnaz.cz na webforum.sk.
:wink:
A nauč sa písať názvy tém normálnym písmom, nie verzálkami. Thx.
8)
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Uz je to trochu poupravene snad k spokojnosti oboch stran.

Tiez myslim ze to nemusime hnat tamtym smerom, ale kludne tu mozme predebatovat moznych protivnikov (ci sa uz jedna o tlupy alebo cudzie armady) rovnako ako strategie (od evazivnych az po utocne), pokial to zachovame v rozumnom duchu.


Gunslinger
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

braaaaaaaaain!
DOBERMAN
prispievateľ
Príspevky: 131
Registered for: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa DOBERMAN »

Jack napísal:Prosím ťa, ak nemusíš, neprenášaj diskusiu zo specnaz.cz na webforum.sk.
:wink:
A nauč sa písať názvy tém normálnym písmom, nie verzálkami. Thx.
8)
Opakujem je to veľmi všeobecná téma ktorá by mohla byť riešená aj na tomto fore.Ale v druhom bode máš pravdu.
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1434
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Kapo »

No, podla diskusií, čo tu čítam, tak moji potencionálny nepriatelia budú mnohý miestny fóristi, čo sa mi budú motať okolo chalupy. Preto vás týmto prosím, aby ste mali pekne plný bágeľ, nech pri zakopávaní mršiny mám aspon nejakú motiváciu a odmenu..... :twisted: :twisted:
Používateľov profilový obrázok
Ja som
častý prispievateľ
Príspevky: 1879
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa Ja som »

Nehnevajte sa, ale preco chcete takto verejne rozoberat viac menej citlive temy, postupy a strategie pri SHTF ?
Vsak rovnako ako vy, si to precita aj nejaky badguy.

Opravte ma, ak sa mylim.
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5149
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Hm, vo finale moze byt badguy hocikto, ako Kapo naznacil vyssie - aj spravnaci voci sebe navzajom.....to neznamena,ze ked niekto bude mat na sebe mikinu "webforum - Ja som"...a polezie mi do chalupy, ze mu otvorim.... :twisted:
Používateľov profilový obrázok
Ja som
častý prispievateľ
Príspevky: 1879
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa Ja som »

lovec - neboj, urcite dam prednost obleceniu prostrednictvom ktoreho budem v tej danej lokalite posobit co najnenapadnejsie - kazdopadne bielu mikynu s velkym napisom "Webforum - Ja som" necakaj :lol:

K tejto teme by som sa velmi rad vyjadril, akorat mi to pride trocha proti logike riesit zrovna otazku taktiky na verejnom fore :D
(znovu opakujem, opravte ma prosim ak sa mylim)
Myslim, ze prave za tymto ucelom sa ma riesit P Camp aby sa mohli prebrat zalezitosti ktore na verejnu diskusiu nie su vhodne ;)
Používateľov profilový obrázok
aris
častý prispievateľ
Príspevky: 3399
Registered for: 15 years

Príspevok od používateľa aris »

tiez si myslim
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1434
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Kapo »

No, niečo v teoreticko všeobecnej rovine môžme predebatiť. Né?

Podla mna /samozrejme bude záležať, od druhu WTSF/ po utíchnutí prvotného šoku a následnej paniky začnú ludia racionálne rozmýšlať, čo a ako bude, a ako sa zariadia, keď sa to nezlepší. /tu by sme mohli mať možno aj výhodu/

A podla toho, ako sa zariadia, podla toho vznikne asi zopár ustálených vrstiev obyvatelstva.
Budú usadené vidiecke tlupy, lovecké a lúpežné svorky, žobráci a tuláci, samotári a čo ja viem čo všetko ....?
Akosik som si teraz spomenul na "Vodný svet" s K. Kostnerom.
:twisted:
inspiring_shockley

Príspevok od používateľa inspiring_shockley »

Costnerove filmy boli zial v koliske svojho zrodu prijate negativne (neviem komu presne stupal na otlaky), ja si osobne myslim, ze maju hodnotu a myslienku. Costner ale ten svet vzdy ukazoval az po akutnom SHTF, uz v takej relativne zabehnutej spolocnosti. Treba vidiet. Odporucam aj uz spominany Malevil alebo Jericho (lokalne SHTF) ako knihy su ale lepsie.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Ja som, veci, ktoré sa tu rozoberajú, nie sú nijak tajné ani extra citlivé. Tak čo ti vadí? Myslíš, že moje šance prežiť WTSHTF klesnú, ak napíšem na fórum, že si pôjdem do lekárne nakúpiť lieky, alebo, keď "prezradím", že domov nepôjdem po hlavných cestných ťahoch?
:roll:
Nie, nie. Toto je to posledné, čo by ma mohlo stáť krk.
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Tiez myslim. :) Je to celkom zaujimave psychologicke cvicenie a clovek pri nom casto najde slabosti/trhliny vo svojich planoch alebo vo vybave/vystroji. Ale kedze tych moznych postupov/strategii je vela, navrhujem vzdy uviest na zaciatok prispevku:

Scenar: A
Protivnik: B
Situacia: C
Strategia: DDDDDDDDDD...

Pricom protivnikom mozu byt:
GG (good guy - normalny clovek)
BG (bad guy - pachos, zlodej, vrah, proste nebezpecny clovek)
maskace (akakolvek jednotka 'vojenskeho typu', ci uz nasa, cudzia, OSN 'osloboditelia', atd.)
uniformy (akakolvek jednotka 'policajneho typu', ci uz oficialna, neoficialna, statna, mestska, zeleznicna, colna, cudzinecka, SBSky a rozne uniformovane strazne sluzby, ale kludne to mozu byt aj bad guys v uniformach)

Ide o to, ze pri SHTF je velmi tazke rozlisit dobrych od zlych, a ozbrojene zlozky ktore v normalnom zivote predstavuju ruku zakona pri SHTF nou prestavaju byt so vsetkym co z toho vyplyva. Opat je to samozrejme len cista teoria, ziadne navadzanie na nelegalne aktivity ani nic podobneho, a ide len o vychytanie much roznych strategii, pripadne navrhnut ine/alternativne (ci uz lepsie alebo horsie).

Situacia je presnejsi popis situacie a samozrejme ze predpokladame ze v pozadi prebieha nejaka forma SHTF, cize napriklad:

Scenar: 1.
Protivnik: Uniformy
Situacia: K malej komunite ludi ktora sa opevnila v areali priemyselneho zavodu na kraji mesta sa priblizia tri policajne auta s amatersky uplne natmavo zafoliovanymi sklami, von vystupi jedna uniforma ktora v rukach drzi 58mu (nohavice su mu ale trochu kratke a na nohach ma tenisky), a dvaja zakukleni muzi v ciernom aj s balistickymi vestami a prilbami, a obrancom straziacim branu povedia ze chcu len potraviny a potom odidu .
Strategia: ???

Priklad strategie by mohlo byt: Obranci povedia ze idu jedlo pozhanat ale medzicasom sa radsej prichystaju aj na alternativu ze uniformy potom ako potravu dostanu neodidu. Cize deti s jednou zenou treba schovat do ukrytu, zvysne zeny dat do vysunutych pozicii / okien s dlhymi zbranami a snajpami, cast muzov nechat potichu vyklznut bocnym vychodom na jednu stranu mozneho nepriatela, vysunuta/pozorovacia hliadka v tyle aut je automaticky prichystana na boj (ale nikdy nereaguje prva). Zvysok muzov sa prichysta s kratkymi zbranami pri brane, a manik co vie robit s bagrom za branou sa nachysta za paky. Potom ostraha brany odovzda nejake potraviny uniformam, a pokial odidu, bude stacit vyslat za nimi jedneho sledovaca aby sa uistil ze sa po zotmeni nechystaju vratit po zvysok potravin.


Alebo
Scenar: 2.
Protivnik: Maskace
Situacia: Clovek ide autom aj s bratom a svagrom pre rodinu svagra do susedneho mesta (svoju rodiny samozrejme nechal pod ochranou dalsich rodinnych prislusnikov doma). Natrafia ale na checkpoint na ceste, stoji tam BVPcko a oproti nemu dva stare UAZy, na korbe sedia dva maskace s namierenymi 58mami, dalsie dva maskace prehliadaju zastavene auta a beru vsetky zbrane a strelivo co najdu. Ludia co zbrane viezli a hned ich neohlasili/neodovzdali sedia v skupinke na zemi na kraji cesty s putami na rukach a ich auta su nastavane do rady za BVPcko. Ich deti pobiehaju okolo maskacov a s placom ich prosikaju nech ich rodicov pustia. Ci nejake dalsie maskace su za bvpckom nevidno, ale minimalne jeden maskac strazi tych s putami a siesty maskac zrovna prehladava (ci skor rabuje) odstavene auta nestastnikov s putami na rukach. Este pred checkpointom je vidiet rozstrielane auto ktore ked checkpoint zbadalo sa snazilo vycuvat a ujst naspat.

Priklad strategie: ??? (ak clovek nechce na vojakov strielat, ale ani nechce prist o zbrane co maju pri sebe? a samozrejme musia sa aj s rodinou svagra vratit naspat domov este pred zotmenim... :wink:


Gunslinger
DOBERMAN
prispievateľ
Príspevky: 131
Registered for: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa DOBERMAN »

Ja sa v prípade WTSHTF najviac obávam že aj ozbrojené zložky vytvoria rozličné svorky proti ktorým budú bežní ludia bezmocní pretože disponujú zbranami a výcvikom o akým sa bežným ludom ani nesníva.
Napísať odpoveď

Návrat na "When the shit hits the fan"