Konzervovanie, dlhodobé skladovanie, recyklácia....

...alebo tiež rady ako na to, keď sa všetko poser..
Používateľov profilový obrázok
3500korun
častý prispievateľ
Príspevky: 726
Registered for: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa 3500korun »

Nechcel som sa Vám miešať do debaty keďže je to v téme WTSHTF, ale už riešite prítomnosť, takže môj názor - páliť chodím do pálenice kde okrem toho že to mám "bez stresu" tak to čo by som to viezol do Maďarska a zaplatím za benzín (a buď tam pôjdem 2x alebo tým zabijem celý deň) tak zaplatím tu za daň, ktorá je pre domácich malovýrobcov zrazená na polovicu. O metanole ani nevravím. Zasa mám možnosť si to dať skontrolovať v plynovom chromatografe, ale nestojí to za to.
Za 1 liter domácej 52% zaplatím konečnú cenu cca 6 Eur, čo keď porovnám s nejakým sladkým nepitným hnusom typu Spiš alebo Jelínek kde 0,7 litra 40% vychádza na cca 10Euro (cena z náhodne otvorených obchodov) tak sa to stále ďaleko oplatí, aspoň mne. Keby som robil 2000l kvasu možno rozmýšľam inak, ale pri "domácich" množstvách... :roll:

trocha matematiky:
domáca pálenka 1l 100% alkoholu stojí 12Euro
Spiš 0,7l 40% za 10Eur keď prerátam tak 1l 100% alkoholu stojí 35Euro
Chuť na nezaplateni....

Tak isto by sa mi neoplatilo kupovať/postaviť si nejakú kolónu aj keď by to nebol problém, ale ako Zoid povedal, cítiť to na pol dediny a je s tým kopa roboty a bez skúseností výsledok pochybný.
Používateľov profilový obrázok
2weird2die
častý prispievateľ
Príspevky: 741
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa 2weird2die »

docela ma zaujala táto stránka: http://www.kovodel.cz/home/
niektoré ich produkty sú umelecké diela a keď vidím tú kombináciu meď a nerez :shock:
eeej.. ale teraz nám to 3500Sk natrel. Ok, uznávam, výroba tvrdého alkoholu v domácich podmienkach je problém.
Za zmienku by potom mohla stáť medovina, tá nie je technologicky náročná. Poobede zavesím literatúru.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

3500: len drobnosť, to čo som písal o Maďarsku sa samozrejme týka iba tých, ktorí majú hranice blízko, čiže južania.
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1432
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Kapo »

Joj, pekne si tu hutorice. Ale neriešte tu zákony a iné pletky. Tu debatíme o situácii, keď nebude už žiadny danový úrad a ani žiadny ochpod z liehom. :wink:

Radšej si naštudírujte, ako urobiť zo škrobu alkohol. Bo keď nastane shtf tak ovocie asi do kvasu nembude kde zbierať. /tí, čo si vyrábajú pivo vedia/

Pre tých, čo ešte chcú dačo vipic a potom aj vidzec, tak dačo k samoštúdiu: http://www.knihycz.cz/domaci-vyroba-lihovin--P155

Medovinu urobiť nie je žiadna veda. V podstate je to víno z medu. Len treba med zahrievať až k varu, a zbierať penu-vyzrážané bielkoviny. Inak medovina chytí hnusný zápach zdechlých myší.

Pre tých, čo chcú v bunkri chlastať radšej pivčo, tak trénovať výrobu tohto moku sa oplatí už dnes. Je to krásny koníček: http://www.domacemikropivovary.sk/o-piv ... tivci.html

Ale to už sme trochu mimo.
Používateľov profilový obrázok
2weird2die
častý prispievateľ
Príspevky: 741
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa 2weird2die »

friendly_noyce

Príspevok od používateľa friendly_noyce »

Nechce niekto náhodou 3 ks. takýchto sudov na potraviny? Potrebujem len jeden.... Viem to poslať aj na dobierku ak by niekto chcel mimo BA :wink: Ozaj tá cena je bez DPH takže konečná je cca 32€.
Napísať odpoveď

Návrat na "When the shit hits the fan"