Mŕtve schránky, skrýše

...alebo tiež rady ako na to, keď sa všetko poser..
Používateľov profilový obrázok
mab
prispievateľ
Príspevky: 454
Registered for: 13 years 10 months

Mŕtve schránky, skrýše

Príspevok od používateľa mab »

Ked som za mlada chodil po cundroch, niekedy sme si v lese zakopavali alebo ukryvali veci co sme uz nepotrebovali ale nabuduce sa nam mohli zist (hlavne ich uz nebolo treba nosit). Iba raz sa nam stalo ze niekto nasiel skrys a vybral ju. Najdlhsie som mal ukryte (zakopane) veci rok.


V suvislosti s SHTF, je asi rozumne si cast materialu, vystroje a inych potrebnych veci schovat na vhodnom mieste v lese, najlepsie na viacerych. Ma to vyhody mensej zataze pri rychlom uniku z domova, a hlavne pri moznosti ze domov je zniceny alebo z nejakeho dovodu sa tam uz neda ist a treba urychlene opustit zastavane uzemie, tak clovek ma na svojich miestach ukryte potrebne veci.

Rozhodol som sa vytvorit si aspon dve skryse (zatial) s tymto materialom: lekarnicka, rezervne teple oblecenie, energeticke tycinky, noz, pilka, lano...?..

Ake su vase nazory na tento sposob pripravy?

Zaujima ma este:
Nejake ine bezpecne sposoby ukrytia materialu okrem zakopania?
Sposoby oznacenia ukrytov (znacky, mapky, len vlastna pamat?).
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

V poslednej dobe sa dosť rozmohli detektory a hľadači ,keď som bol posledne na huby stretol som 2 hubárov a asi 15 hľadačov tak to môže byť zaujímave
Používateľov profilový obrázok
mab
prispievateľ
Príspevky: 454
Registered for: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa mab »

Tu v mojich koncinach chodim na huby aj mensie tury dost casto, hladačov s detektormi som este nestretol. mozno tu nieje pre nich zaujimava lokalita. Hubarov a turistov je tu dost. Vzdy asi bude nejake riziko odhalenia ukrytu, pokusim sa ho vyberom miesta a sposobom ukrytia minimalizovat.
inspiring_lichterman

Príspevok od používateľa inspiring_lichterman »

Fajn miesto na mrtvu schranku je napriklad cintorin :) Tam nebude nikto behat s detektorom kovov a ani nehrozi, ze tam za 5 rokov postavi niekto nieco ine
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1434
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Kapo »

Aj na cintoríny chodia.

Ja by som hľadal nejaký bútľavý strom, puklinu v skale, alebo urobil skrýšu pod veľkým plochým kameňom.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

bum
kde chodis na huby? :D
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

Electron ta presne tam kam myslíš :D
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

skoda ,myslel som ,ze mas nieco nove :D :D
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

k tym mrtvy schrankam,existuju sofistikovanjesie skryse ,pochopitelne ich nebudem konkretizovat
Tym chcem naznacit,ze nie je dobre ak sa dava navod skryse,hoci aj vseobecne
Používateľov profilový obrázok
Laci
častý prispievateľ
Príspevky: 956
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Laci »

súhlasím, ale podľa mňa skôr sa dá pomôcť ako s obsahom
Používateľov profilový obrázok
Venet
prispievateľ
Príspevky: 279
Registered for: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa Venet »

navody ako zakopat schranku nechame na osobne stretnutie napr. Camp Paranoia...
A co do schranky?
-Urcite by som tam dal aj malu polnu lopatku (nemusi byt skladacia, ta mala pevna ruska stoji par eciek)
-Este by som pribalil polLitrovy nerezovy hrncek (a do toho flasa - staci PET) investicia mala, v pripade SHTF kedy nemas nic a potrebujes vybrat schranku, nedocenitelne
-Energeticke tycinky maju kratku zivotnost - treba nieco ine - hroznovy cukor s vit.C, alebo med, mozno nejaku ryzu alebo sosovicu, pohanku
- lano, hmmm staci repsnura (uz 4mm rep-ka ta v poho udrzi) takze trosku predimenzujeme a dame 6mm je mensia lahsia lacnejsia, splhat sa po nej az tak lahko neda, ale povrazovy rebrik z nej v poho spravis a je kopec inych sposobov ako sa dostat po nej hore abo dole
-noz urcite,
- nahradne oblecenie jasne
- lekarnicka urcite, doplnit hypermangan +jodisol+ vo flasticke cisty lieh
-kresadlo, alebo zapalky zaliate do vosku urcite
- pilka na zelezo urcite, platok pilky na drevo dajme tomu 600mm zavisi od velkosti schranky... v com to bude schovane Tu 600 stocis na nejaky 30cm priemer takze do nejakej malej srobovacej bandasky sa zmesti
a este doplnit napr. staru velku polnu - nizka investicia, a potom to mas v com odniest :wink:
A takto by sa dalo doplnat donekonecna
Ale to najnutnejsie tu je napisane
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1434
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Kapo »

Júj, to sa už zase opakujeme. Veď tam rovno zakopte onen núdzový batoh. :wink:
Používateľov profilový obrázok
Venet
prispievateľ
Príspevky: 279
Registered for: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa Venet »

ee! je to sice take repete ale to musi byt lacnejsia verzia a zakopana v nepremokavom obale
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

idealny nepremokavy obal je PVC odpadova rura + koncovky a to cele zalepene vhodnym lepidlom. Do 110ky rury vhodnej dlzky zalepis aj flintu :)

samozrejme treba prilozit pohlcovac vlhkosti
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Už som sa pohrával s ideou zakopať si pár krabičiek včelstva, ale silno ma demotivuje fakt, že je to priestupok na úseku zbraní a streliva.
:P
Ak sa ale raz rozhodnem, mám už vyčíhané skvelé miesto. Z pochopiteľných príčin neuvádzam a neprezradím nikomu.
:roll:
Len ma zaujíma, že keby som sa do toho pustil, ako uchovať včelstvo tak, aby ho neznehodnotila vlhkosť? Stačí do mastného (olejového) papiera a to celé do vodeodolnej schránky?
:?:
Napísať odpoveď

Návrat na "When the shit hits the fan"