Mŕtve schránky, skrýše

...alebo tiež rady ako na to, keď sa všetko poser..
Používateľov profilový obrázok
Laci
častý prispievateľ
Príspevky: 956
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Laci »

ja by som natrel ich niečim, a potom do sáčku by som dal aj suchú handru aby si po otvorení balíka vedel utrieť do sucha.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

ja mam naboje v zatvorenej pet flaške ,je zadarmo a môžeš uložiť aj do vody
Používateľov profilový obrázok
El Pistolero
prispievateľ
Príspevky: 272
Registered for: 13 years 11 months

Príspevok od používateľa El Pistolero »

Kuva, to je fakt dobrý nápad, :twisted: :idea:
a aby som ho rozvinul, ako schránka sa dá použiť kýblik od proteínov... Niektoré majú aj takových nejmíň, jak né víc, 8 litrov :lol:
Myslím tie šrobovacie......

Výborne sa hodia aj na uskladnenie potravín.....

Tááák, a teraz budú všetci sypači prenasledovaní našou malou paranoickou úderkou :lol: :lol: :lol:
Používateľov profilový obrázok
mab
prispievateľ
Príspevky: 454
Registered for: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa mab »

kyblik je dobry napad. pouzijem nieco take ako od primalexu. do leta budem na turach po okoli hladat dobre miesta (teraz kopat je ako za trest) a dovtedy povyberam material co vojde do kybla a pojde do zeme.

co sa tyka materialu vychadzam s tohoto - nemozem ist domov po svoje veci a musim tak ako som utiect do lesov. to znamena mam len to co mam na a pri sebe, popr. v aute (ak ho mam poruke).

-1. co v skrysi mi pomoze prezit prve dni?
-2. ake zakladne veci budem nutne potrebovat na dlhsie prezitie

co sa tyka umiestnenia skryse, myslím ze dosiahnutelnost (z mesta kde sa najcasteisie pohybujem) pesim presunom do dvoch hodin je maximalna vzdialenost, aspon k prvej skrysi.

zatial takto..
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

Trochu olejčeka nezaškodí ...
Ale inak ???...náboje do Pi vz. 52 som mal ročníky 53 ...v pohode boli , samozrejme uskladnené v hermete jak konzerva .

Na vlhkosť je silikagel ...to henten oný bazmeg dzindzik , čo vyzerá jak ryža a absorbuje to vlhkosť ...
Obrázok
http://cs.wikipedia.org/wiki/Silikagel

Svojho času som v NZ tank so študentami dával dokopy , po dlhodobom uložení ...
Len trošku opucovať bolo treba , nahodili sa baterky a mašina na prvý šup natočila ...
Používateľov profilový obrázok
hlavaXX
prispievateľ
Príspevky: 238
Registered for: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa hlavaXX »

Obrázok[/url]

myslim, ze toto by bol vhodnejsi "silikon gel". je absolutne odolny voci vlhkosti, nepodlieha skaze,nezabera vela miesta, a vie zariadit vela veci,

ale moze byt aj taky zlty co cinka, ked budete utekat z domu, moze sa zist, ked pride k najhorsiemu, banky budu zavrete

necjh zije paranoia!!!
Používateľov profilový obrázok
El Pistolero
prispievateľ
Príspevky: 272
Registered for: 13 years 11 months

Príspevok od používateľa El Pistolero »

Chcem sa ešte opýtať :idea:
Ako schranku zakopanú meter pod zemou vyhrabať v januári.... :lol: Zem je tvrdá ako kameň, že od nej odskakuje aj krompáč.... To by som nemíňal energiu, jedine že by tam bola hruda zlata na horšie časy, alebo tie Hlavove šutre :lol: :lol: :lol:

Za alternatívu považujem mať niektoré veci umiestnené v schránkach napr. v robote, u rodiny, u dobrých kamarátov. Samozrejme sa nedá z finančných dôvodov všetko duplovať x-krát. Skôr cenovo dostupné veci, ktoré sa dajú "obetovať" (napr. náhradné oblečenie, nôž, survival prikrývka, fire steel a pod...
Používateľov profilový obrázok
Ja som
častý prispievateľ
Príspevky: 1879
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa Ja som »

Pri potulkach obchodmi som narazil na tuto zaujimavu "konzervu"

Obrázok

Krabička poslednej záchrany v konzerve
Do okmažiku otvorenia zaisťuje krabička absolútnu ochranu obsahu proti vonkajším vplyvom. Krabička sa dá po otvorení použiť ako nádoba na varenie alebo smaženie.
Obsah:
- kompas 1 ks
- podpaľovač ohňa 2 ks
- 31 m niť na šitie (ryb. vlasec)
- čaj v sáčku 1 ks
- blok 20 ks trhacích zapaliek 1 ks
- žiletková čepeľ 1 ks
- lepiaca páska 30 x 4 cm
- PE sáčok uzatvárací 1 ks
- klinec 5 cm 2 ks
- rybársky háčik 2 ks
- žuvačka 1 ks
- energetický cukrík 1 ks
- 3 m viacúčelová pletená šnúra
- voduvzdorné bezšrktátkové zápalky 4 ks
- slepačí bujón v sáčku 1 ks
- cukor v sáčku 1 ks
- antiseptický tampón 2 ks
- viazací pásik 3 ks
- signálne zrkadlo 1 ks
- náplasť 2 ks
- zatvárací špendlík 2 ks
- signálna píšťalka 1 ks
- ihla na šitie 6 cm 1 ks
- poznámkový blok 1 ks
- pero 1 ks

CENA v Yak a Rysy: cca 23€
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

Za tu cenu sa dajú kúpiť 57 rybacie konzervy ,neviem čo by malo väčšiu cenu jedna tvoja alebo 57 nie velmi chutných rybacích- ale ostalo by po nich aj 57 nádobiek na varenie .V každom pripade sa cely ten zoznam dá zabaliť do malej pollitrovej petky
Používateľov profilový obrázok
Laci
častý prispievateľ
Príspevky: 956
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Laci »

ale zase máš tak špagát na obesenie 8)
Používateľov profilový obrázok
Ja som
častý prispievateľ
Príspevky: 1879
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa Ja som »

bum, samozrejme, dal som to len ako tip, resp postreh.

Je mi jasne ze 23€ na tom nema co stat. Jedina vyhoda toho je, ze to je vodotesne zabalene a ma to prakticky tvar.
btw. V pet flasi si asi polievku moc neuvaris.
Ked si pozries stranku Coghlans (maju tam inak celkom uzitocne veci), tak vidis, ze tam to stoji cca 16$, co je 12€.
Niekomu sa oplati obehat 3-4 obchody a pokupit jednotlive polozky na zozname survival kitu a niekomu kto zase nema cas na rozdavanie (avsak peniaze ano) je lepsie skocit do jedneho obchodu, kupit/zaplatit a ma postarane.

Edit: neboj, ja si tiez radsej pobeham 3-4 obchody :)
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

Jj však ja to neodsudzujem ,zoznam tých veci sa mi zíde , už som varil polievku v papierovom pohári a v pohode, ale v petke ešte nie.:D Ale keď Laci spomenul to obesenie ,som si spomenul na šomrajucich lesníkov ,že našli v lese oka -mysím že v takej situácii to môže byť dosť učinny spôsob zaobstarania potravy
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 26 Feb 2011, 21:06, upravené celkom 1 krát.
ALKAJ
prispievateľ
Príspevky: 410
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa ALKAJ »

El Pistolero napísal:Chcem sa ešte opýtať :idea:
Ako schranku zakopanú meter pod zemou vyhrabať v januári.... :lol: Zem je tvrdá ako kameň, že od nej odskakuje aj krompáč....
Asi pred 16 rokmi sme s kamošom zakopali plechový box z 3mm plechu neďaleko miesta kde sme zvykli stanovať (ukrývali sme tam "alkahól" - na prípadnú dezinfekciu :lol: ). Box sme zakopali do zeme tak že je pod povrchom iba cca 5-10cm. Je prikrytý lístím a humusom ktorého je na okolí dosť a v zime sa dá ľahko odstrániť. Ten box za ten čas doteraz nikto neobjavil napriek tomu že je asi 3 metre od pomerne frekventovanej lesnej cestičky...

Problém je len ten že uzamykací mechanizmus toho boxu nejako prestal vplyvom hrdzi fungovať. Takže k boxu nie je problém sa dostať, ale doňho je to bez vhodného náradia nemožné. Poučenie: Radšej treba použiť plastový box, alebo nerezový. :wink:
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1434
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Kapo »

Ja zakopávať nič nebudem.
Používateľov profilový obrázok
Venet
prispievateľ
Príspevky: 279
Registered for: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa Venet »

Jasom, ked budes odtial potrebovat jednu zapalku, tak potom to uz nebude vodotesne...., a este to bude aj otvorena nepouzitelna konzerva. Rdsej si spravit vlastne do normalnej plechovej skatulky od cukrikov :wink:
Napísať odpoveď

Návrat na "When the shit hits the fan"