Bezdrotova komunikacia, radiostanice, CB/PMR/...

...alebo tiež rady ako na to, keď sa všetko poser..
Používateľov profilový obrázok
djuri
častý prispievateľ
Príspevky: 905
Registered for: 16 years 10 months

Príspevok od používateľa djuri »

Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Iniciatívy spraviť C4FM, D-Star, DMR v jednom už boli. Všetky zakapali.
Používateľov profilový obrázok
Laci
častý prispievateľ
Príspevky: 956
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Laci »

neviem či je to správne vlákno, ale skúsim :-)
ak chcem po domácky vyrobiť tienenie na mobilný telefón ( aby sa stal pre sieť vypnutý ako keby mal vybratú baterku ), aký materiál by som mal použiť ? Skúsil som oceľ.sieťovinu hobby, z OBI, z ktorej som poohybal "krabicu", ale nestačilo, zo zúfalstva som to obložil 2-4 vrstvami alobalu...nepomohlo. Chcem totíž ako darček vyrobiť krabicu, kde sa uloží mobil a bude "odpojený" ( z jeho mobilu sa nedá vybrať aku ). Skôr než začnem ju zvukovo izolovať, chcem aj tieniť.
Filip
prispievateľ
Príspevky: 499
Registered for: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa Filip »

Na tieto veci je najvhodnejšia vysoko vodivá látka (hertzcloth, technicot, swiss shield a pod) ako podomácky vyrobené faradayove klietky.

Rýchle hľadanie v slovenských končinách (nepoznám ich, len vidím že majú tie produkty skladom):
- https://www.hotair.sk/detail/ochranne-p ... ietka.html
- https://www.esmog.sk/EM-tieniace-tkaniny-c3_0_1.htm
Používateľov profilový obrázok
Laci
častý prispievateľ
Príspevky: 956
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Laci »

vďaka za link, dodatočne som si pozrel tabuľku elektrickej vodivosti, a zrejme som si vybral najmenej vhodný materiál ztoho čo OBI ponúkal ( hliník by bol vhodnejší ).
Ak by som tam dal "krabicu" z plného medeného plechu od klampiara, zatienilo by to tiež ?
matkoo
prispievateľ
Príspevky: 295
Registered for: 6 years 4 months

Príspevok od používateľa matkoo »

Používateľov profilový obrázok
Laci
častý prispievateľ
Príspevky: 956
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Laci »

Radšej som objednal hotové vrecko pre mobil ( môže ju zobrať zo sebou ak chce), a drevenú škatulu budem iba zvukovo izolovať, resp neskôr ak stihnem vložím čalunenú medenú vložku. Ďakujem za radu.
Filip
prispievateľ
Príspevky: 499
Registered for: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa Filip »

Laci napísal: 14 Dec 2022, 19:06 vďaka za link, dodatočne som si pozrel tabuľku elektrickej vodivosti, a zrejme som si vybral najmenej vhodný materiál ztoho čo OBI ponúkal ( hliník by bol vhodnejší ).
Ak by som tam dal "krabicu" z plného medeného plechu od klampiara, zatienilo by to tiež ?
Meď by mala fungovať. Samozrejme nebude sa to dať ohýbať ako tie látky, ale fungovať by to malo keďže jej odpor je minimálny.
Napísať odpoveď

Návrat na "When the shit hits the fan"