Urob si sám

...alebo tiež rady ako na to, keď sa všetko poser..
friendly_jackson

Príspevok od používateľa friendly_jackson »

Noo siahodlhé čítanie o tomto zdroji informácii som ani nevedel :shock:
verím že pomôže mne aj ostatným ukojiť hlad po informáciách :D
ďakujem
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

ma niekto tip na uplne profi nepriestrelny system na filtraciu vody, ktory by bol vhodny do africkej dzungle, pripadne kombinaciu rieseni, ktore by taku ucinnost zarucili?
primarnym cielom je nedostat nic, co sa tam vyskytuje vo vode, cena je nepodstatna.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

Myslím že stačí do vody pridať chlór po nom nič žive neprežije . Silnejší roztok používam aj na mačacie a psie blchy stačí postriekať miesto kde zvierata radi ležia a ani jedna blcha neprežije takže riediť podla návodu inač zloží aj teba. :lol: Filter na chemikálie a iné nežiaduce prísady neviem či je univerzálny .
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

luke: prvá fáza katadyn, niečo zo série endurance, druhá steripen a tretia násadka s aktívnym uhlím od katadynu na redukciu možnej chémie, aj keď netuším nakoľko je to uhlie efektívne... prípadne ako píše bum, ale nie každý žalúdok to znesie.
agger
častý prispievateľ
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa agger »

Ako píše R. Len aktívne uhlie sa mi zdá zbytočný overkill keďže katadyn má mikrofiltráciu. Doporučujem pred použitím katadynu prefiltrovať vodu cez gázu alebo ľanovú/bavlnenú látku nech sa ti katadyn nezanesie príliš skoro mechanickými nečistotami. Potom dezinfekcia na zachovanie nezávadnosti buď tabletami alebo solárnu dezinfekciu na vrchu ruksaku ak budeš mať pri pochode dostatočný slnečný svit.
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

Mikrofilter ti ale neodfiltruje chemické látky ktoré sa v džungli môžu vyskytnúť, či už ide o znečistenie pri ťažbe zlata, pesticíd ktorý domorodec vykydol do debry alebo inú mňamku.
agger
častý prispievateľ
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa agger »

Ono mikrofiltrácia odstráni ortuť aj pesticídy. Durch sa môžu dostať určité vírusy a koloidné látky. A samozrejme všetko na úrovni iónov. Ale kǒli tomu ťahať ultra- alebo nanofitračný systém je fakt overkill :)
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

no neviem, si si istý že klasický mikrofilter čo je napr. v katadyn pocket odfiltruje aj chémiu ? načo potom dáva výrobca do modelu combi aj aktívne uhlie ?
agger
častý prispievateľ
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa agger »

No, som si istý. Predsa by som v diplomovke neklamal. ;)

Aktívne uhlie tam môže slúžiť buď ako predstupeň (mechanická časticová filtrácia) a/alebo ako pomôcka pri odstraňovaní pachuti a zápachu, kedže svojou adsorbčnou schopnosťou dokáže do určitej miery stiahnuť aj znečistenie ktoré prejde mikrofiltráciou a aj nanofiltráciou. Nevýhodou je problematická regenerácia filtra v poľných podmienkach.
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1432
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Kapo »

agger
častý prispievateľ
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa agger »

home-made hydropnonia s rybami. Zaujimavy koncept vhodny v pripade TEOTWAWKI aj do panelakov.

http://www.wimp.com/deservesrecognition/
Používateľov profilový obrázok
rado74
častý prispievateľ
Príspevky: 522
Dátum registrácie: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa rado74 »

Kapo, kamarat co ma vinicu mi presne vysvetlil rozdiel medzi eko-vinom a vinom. Zhrnul to v jednej vete. Ja robim postrek vinice cez den a oni postrekuju v noci ked ich nikto nevidi :D A samozrejme cena za eko. Cele eko produkty su len dobre zaplateny marketing, preco mam predavat za euro ked dam pred nazov EKO a predam za tri a ludia este aj budu mat dobry pocit aki budu teraz zdravi, to ze eko nasobne pri vyrobe zatazi zivotne prostredie uz mnohim akosi unika. Mnoho novych aut uz ma na nadrzi znacku zakaz tankovat eko-naftu
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1432
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Kapo »

Rado, pozerám, že si si to neprečítal. Inak eko bio ma sice zaujíma. Ale verím tomu len vtedy, keď si to sám dopestujem.

Na druhej strane dnes ludia veria viac reklamám, ako svojmu rozumu a múdrosti a skúsenostiam našich predkov. Preto teraz žereme samé emulgáty, ktoré zaručene prospievajú nášmu srdcu, v takmer všetkých potravinách máme samé "Éčka", ktoré z kila mäsa urobia 10 kilov párkov, do múčnych výrobkov nám "melú" čínske vlasy, aby bolo cesto vláčne, lebo geneticky upravené plodiny síce narastú, ale stojí to ta za hovno, umývame sa v chemickom priemysle, lebo to je najlepšie pre našu pokošku, a potom do nás cpú výrobky farmaceutických spoločností, ktoré zarábajú miliardy na našej schátralej schránke, A najlepšie je na tom to, že luďom je to jedno, hlavne, že je to v akcii a že je to tak pohodlné.... 8)

http://dolezite.sk/Posedlost_zabijenim_ ... i_197.html
"...Používání výrobků s antimikrobiálními chemikáliemi musí být skvělý způsob, jak ochraňovat své zdraví. Tímto způsobem se přece při mytí těla nebo čištění vašeho domu zabíjí spousty mikrobů – a to je dobře, že ano? S tím ale nesouhlasí biologický inženýr Rolf Halden z the Biodesign Institute, působící na arizonské státní univerzitě. Na základě svého zkoumání se pokouší varovat, že takovéto běžně používané chemikálie nejsou prospěšné ani pro lidské zdraví, ani pro životní prostředí. A co víc, nepůsobí o nic lépe, než prosté mýdlo a voda....
Používateľov profilový obrázok
rado74
častý prispievateľ
Príspevky: 522
Dátum registrácie: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa rado74 »

:lol: veru cele nie iba jednym okom prebehol, druhym som cital ponuku co som zosmolil pre zakaznika a este som aj zral-rychla doba neda sa vsetko ale zachytil som bio a ja mam na to oznacenie alergiu lebo plati to co som napisal
Používateľov profilový obrázok
Venet
prispievateľ
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa Venet »

Hmm, rado ako by som to povedal.... Práve kvôli takýmto kreténom ktorý v noci postriekajú a dajú nálepku bio, je to bio také nepopulárne. To máš ako s ľuďmi, ktorý šaškujú po ulici s kvérom. Ty ako poriadny a zákonamilovný občan by si mu za takúto dehonestáciu strelcov a zbraňomilcov rozkopal prdel. Kapo to povedal správne, najlepšie bio je to svoje vypestované :wink:
Napísať odpoveď

Návrat na "When the shit hits the fan"