Urob si sám

...alebo tiež rady ako na to, keď sa všetko poser..
inspiring_pare

Príspevok od používateľa inspiring_pare »

Ahojte, neviem kam to zaradit. Trosku som dumal a pocital. Vyslo mi, ze alobal by mohol byt velmi pouzitelny ako maskovanie proti termovizii. Konkretne dve vrstvy alobalu oddelene tenuckou vrstvou izolantu - elox, lak, alebo olej - v hrubke cca vlnovej dlzky ziarenia snimaneho termoviziou.
Ak ma niekto pristup k termokamerke, mohol by to overit ? Diki!
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

Ja sa idem realizovať v dohľadnej dobe s týmto :

Lis na výrobu brikiet v domácich podmienkach

Obrázok


Pajser na demont paliet

Obrázok

P.S.:
Inšpirácie sú z netu - You Tube
Používateľov profilový obrázok
romen3
častý prispievateľ
Príspevky: 809
Dátum registrácie: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa romen3 »

ak kurite drevom alebo uhlim, mozno za zmienku stoji aj toto

http://teg.eshop-zdarma.cz/index.php?category_id=18

viem trochu dost vysoke ceny, ale ako nudzovka je to dost dobre, hlavne na zimu napr aspon led osvetlenie ci dobitie zakladnych veci a baterii, pri vyssej investicii sa daju aj zaujimave veci s tym spravit. da sa to prirobit aj na klasicke peterky a kadeako vylepsit dakym vlastnym systemom chladenia a ohrevu uzitkovej vody napr. pracuje to na principe rozdielnych teplot, v rusku predavaju a mali by sa dat aj u nas zohnat uz hotove kachle s tym ze vyrobia aj elektrinu. pripadne je to vhodne aj ludom na chalupy, kde nie je moznost napojenia sa na energiu a napr v zime su solarne panely zasypane metrom snehu.

mozno sa inde daju zohnat aj lacnejsie.
osobne som videl aj nejake ceske kachle za cca 500 eur tusim, male kovove s 50w generatorom tusim. uz si moc nepamatam, bolo to davnejsie.


okrem ineho idem stavat dvojgaraz, betonova platna, steny ale budu z pneumatik naplnenych hlinou. lacne, relativne lahke stavanie, vrch este doriesim, pravdepodobne vrch bude drevo, to sa este dohodnem so svokrom tesarom. V US a inych krajinach z toho stavaju aj riadne rodinne domy. chcel by som na vrchu postavit vceliny, kedze je v okoli mojej chalupy vela medvedov a byvalemu majitelovi uz medved jeden velky vcelin znicil, tak aby sa tam hore nedostal. ale este musim doriesit samotnu chalupu a jej opravu.
inspiring_pare

Príspevok od používateľa inspiring_pare »

Ta garaz je super napad. Ked urobis jemnejsiu strechu strechu, bude to vyborne prepadlisko, a teda aj zdroj medvedieho masa, a vdaka vcelinu to bude mat v podstate automaticky sa obnovujucu navnadu. Maco sa riadne narobi, kym sa tam vystvera a uz sa odtial nedostane. Smrad zo starych gum ho uz len dorazi.
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

romen3 napísal:
okrem ineho idem stavat dvojgaraz, betonova platna, steny ale budu z pneumatik naplnenych hlinou. lacne, relativne lahke stavanie, vrch este doriesim, pravdepodobne vrch bude drevo, to sa este dohodnem so svokrom tesarom. V US a inych krajinach z toho stavaju aj riadne rodinne domy. chcel by som na vrchu postavit vceliny, kedze je v okoli mojej chalupy vela medvedov a byvalemu majitelovi uz medved jeden velky vcelin znicil, tak aby sa tam hore nedostal. ale este musim doriesit samotnu chalupu a jej opravu.
USA nerieš...u nás platí niečo iné...doporučujem preštudovať :
Stavebný zákon
ODDIEL 4
POVOĽOVANIE STAVIEB, ZMIEN STAVIEB A UDRŽIAVACÍCH PRÁC
Stavby, ich zmeny a udržiavacie práce
od § 54
http://www.vyvlastnenie.sk/predpisy/stavebny-zakon/
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

el_fuego333 napísal:Ta garaz je super napad. Ked urobis jemnejsiu strechu strechu, bude to vyborne prepadlisko, a teda aj zdroj medvedieho masa, a vdaka vcelinu to bude mat v podstate automaticky sa obnovujucu navnadu. Maco sa riadne narobi, kym sa tam vystvera a uz sa odtial nedostane. Smrad zo starych gum ho uz len dorazi.
a ked tie gumy zapalis, tak mas aj gril :lol: :lol: :lol:
inspiring_jennings

Príspevok od používateľa inspiring_jennings »

To abakan: Alebo udiareň s príchuťou :D
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

sa hovori, ze Slovaci z juzneho Slovenska udia pre blbych blavakov na pneumatikach kvoli farbe :lol:
inspiring_jennings

Príspevok od používateľa inspiring_jennings »

Tak to som ešte nepočul :D Našťastie na severe západného Slovenska dofarbovačky nie sú potrebné :D
Používateľov profilový obrázok
Laci
častý prispievateľ
Príspevky: 956
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Laci »

môj sused predáva šunku a slaninu v blave, a nakoľko údiareň má tesne pri plote a presne viem čo tam vkladá (vidím aj cítim) nesúhlasím, každý deň musím prejsť vedľa toho niekoľkokrát lebo dom mám posunutý do zadu, takže je to 100 % buk.

takže nevkladať každého do jedného vreca :-)
Používateľov profilový obrázok
romen3
častý prispievateľ
Príspevky: 809
Dátum registrácie: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa romen3 »

Ja sm sa inspiroval tymto a tomu podobnemu: http://vas.cas.sk/clanok/8458/unikatny- ... matik.html

http://www.kruhzivota.sk/dom-z-pneumatik-earthship

http://bydleni.idnes.cz/dum-z-pneumatik ... e_domy_web

http://bydleni.idnes.cz/zemelodka-dum-z ... ty_bdp_web

dom by mi z toho vadil, ale garaz? nespojena s domom? kludne.

samozrejme smrad a podobne, ibaze da sa to aj normalne omietnut az tak, ze nebude mozne navonok zistit, z coho to je postavene. ale ked uz z toho domy normalne existuju, asi je tento problem smradu vyrieseny alebo ani taky problem nebol. uvidim ked sa pustim do podrobnejsieho studia.
problem bude urcite tam v tych zakonoch. ale ja daco vymyslim. toto je vec, ktoru isto nejak dotiahnem do konca. a medved uz ku mne prestal chodit, asi ho uz niekto strelil. ale posledny rok mi zase jelenica vyzrala celu urodu. mozno tie prepadliska nebudu az taky zly napad. :D

mimochodom, ano ludia v okoli ma povazuju za blazna...
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Laci napísal:môj sused predáva šunku a slaninu v blave, a nakoľko údiareň má tesne pri plote a presne viem čo tam vkladá (vidím aj cítim) nesúhlasím, každý deň musím prejsť vedľa toho niekoľkokrát lebo dom mám posunutý do zadu, takže je to 100 % buk.

takže nevkladať každého do jedného vreca :-)
Sused udi pre tych mudrych blavakov:-)
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

Má niekto skúsenosť ako idú opracovávať šrúby pevnostnej triedy 10,9 ?
Používateľov profilový obrázok
Laci
častý prispievateľ
Príspevky: 956
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Laci »

Romen nerob to, buď nato hrdý že Slováci stavajú svoje stavby zo stavebnín a nie z odpadu. Betónové tvárnice nie sú drahé a sú trvácne. Keď nechceš základy tak potom z dreva. Omietnuť vieš aj to a môžeš do toho búchať aj klince na monterky :D
inspiring_pare

Príspevok od používateľa inspiring_pare »

Ked z dreva, tak s poriadnym napustenim vodnym sklom, a bude to aj nehorlave a odolne voci plesniam. Vodne sklo pri kupe velkeho objemu nie je drahe.
Napísať odpoveď

Návrat na "When the shit hits the fan"