Vaky na vodu (MSR, Camelbak, Nalgene a ine)

...alebo tiež rady ako na to, keď sa všetko poser..
Používateľov profilový obrázok
Ja som
častý prispievateľ
Príspevky: 1879
Registered for: 14 years 2 months

Vaky na vodu (MSR, Camelbak, Nalgene a ine)

Príspevok od používateľa Ja som »

Zhanam nejaky vak na vodu, ktory by som mohol vlozit ruksaku a nosit na turistiku. Jednalo by sa teda len o samotny vak bez nejakeho obalu (teda nie ten ruksakovy typ). Mate nejake skusenosti alebo poznatky k tymto produktom, popripade k rozdielom medzi jednotlivymi, vyssie uvedenymi znackami ?


dakujem

edit: zaujimam sa o samotny rezervoar
Používateľov profilový obrázok
limo222
častý prispievateľ
Príspevky: 579
Registered for: 12 years 10 months

Príspevok od používateľa limo222 »

Ahoj,
ja pouzivam dva od MSR - jeden 1.5l na kratke tury a druhy 3l. Maju rozne plnenie/uchytenie hadicky do vaku, pricom kazdy sposob ma svoju vyhodu (napr. pri tom mensom sa plni z vrchu, cize nemusis vak vyberat von). Vyhodou je neoprenovy obal aspon na hadicku, obsah si dlhsie drzi teplotu. Odporucam pouzivat iba cistu vodu, mas menej starosti s cistenim a hlavne po ture nechat vak poriadne uschnut, nech nesplesnie :-)
Rasto
Používateľov profilový obrázok
3500korun
častý prispievateľ
Príspevky: 726
Registered for: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa 3500korun »

Ja odporúčam PET fľašu ľubovolnej veľkosti, na ktorú si v Hudyšpotre za 11Eur kúpiš "hadicu" s príslušenstvom aké uznáš za vhodné. Výhoda je čistenie - vyhodíš a dáš novú. Používam to tak už niekoľko rokov, No problemo...
Používateľov profilový obrázok
Rudo
častý prispievateľ
Príspevky: 901
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa Rudo »

Co takto PE flaska ? PET nie je myslim zrovna najzdravsia, hlavne ked na nu pecie slnko.
Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa BTV »

Je jedno aka flasa, len aby si mal co do nej dat.... :wink:
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1896
Registered for: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa matus69 »

mam viacero sackov "hydrapak". http://www.hydrapak.com/
doporucujem, su mimoriadne pevne, cistenie a susenie je jednoduche pretoze otvara sa cely vrch, takze po pouziti ho das naruby a vycistis. Pokial pijes iba cistu vodu, tak cistenia bude minimum (sacok naruby, z hadice vyfuknes vodu a zavesis)

Ak davas prisady (jontaky) tak to treba cistit poriadne, lebo sa tvoria usadeniny a tam to lubi zaplesniviet, vtedy doporucujem kupit aj cistiacu kefku.

nevidim ziadnu vyhodu (okrem ceny) oproti spomenutemu pet rieseniu, pretoze problem nie je cistit sacik, pracne je cistit prave tu hadicu a jej zahyby (zaciatok a koniec)

ten neoprenovy obal na hadicku je dobra vec, hlavne teraz v lete sa hadica strasne prehrieva - ja osobne neopren nepouzivam, ale po kazdom napiti vyfukujem vodu naspat do batoha.
friendly_bouman

Príspevok od používateľa friendly_bouman »

snáď pomôže tento link, ja som si pred tromi rokmi na základe tohto testu zaobstaral Hydrapak Reversible II (3 litre) a som maximálne spokojný, doteraz mi slúži...
Napísať odpoveď

Návrat na "When the shit hits the fan"