Ako sa k Vám správa okolie keď zistia ...

...alebo tiež rady ako na to, keď sa všetko poser..
Používateľov profilový obrázok
Snoopee
prispievateľ
Príspevky: 211
Registered for: 11 years 5 months

Ako sa k Vám správa okolie keď zistia ...

Príspevok od používateľa Snoopee »

Ako sa k Vám správa okolie keď zistia, že sa pripravujete na rapídne zhoršenie situácie ? Celkom ma to zaujíma, po dnešnom zážitku. Pri kecaní v práci kolega nadhodil že už dlho plánuje spraviť menšie zásoby, lebo si myslí že situácia je dlhodobo neudržiteľná, ale žena je zásadne proti, aj keď majú malé dieťa. Kolegyňa ho hneď prehlásila za blázna a celý ten rozhovor vyšiel značne negatívne.
V duchu si hovorím, že je to asi aj dobre.
Debata pokračovala, z rozhovoru vyplynulo že gazdinky v kancelárii (4 ženy vo veku 40-45 rokov) by zvládli bez návštevy obchodu cca 4 dni (!) v pohode, týždeň s obtiažami a po mesiaci by sa bezbranní pásli. V tom mesačnom proviante boli započítané rezervy v kuchyni, špajze, kompóty v pivnici, mrazničke a podobne. O vode, zbraniach a elektrike nepadlo ani slovo. Dlhší ako týždenný výpadok si nik nevedel ani predstaviť. Riešili veci ši by išli do práce, ako by vybrali peniaze ...
Región: Bratislava
Do debaty som sa schválne nezapájal, bral som ho ako zaujímavy študijný materiál.
PS: nie som prepper, skôr len taký "light", postupne dokupujem potrebné veci.
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1434
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Kapo »

No, si už na dobrej ceste... :lol:

A kolegovi poraď dobré fórum. Buď ho to zaujme, alebo nie....
Tu sa podobné riešilo? http://www.rozpad.cz/forum/viewtopic.php?f=19&t=222

Alebo: http://preppers.cz/forum/index.php?board=7.0
Pena
častý prispievateľ
Príspevky: 742
Registered for: 15 years

Príspevok od používateľa Pena »

V pivnici mám zbierku cca 250 fliaš Kabernetu savignon a Merlotu, plus asi 10 sedmičiek tvrdého, vždy aspoň 10 pív, spústu konzerv, zaváranín, plný mrazák, zopár zelených drevených bedničiek a iné príslušenstvo, takže by som asi prežil trochu dlhšie ako mesiac. A to sa na nič nepripravujem, to je život ... :twisted:
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

Snoopee napísal:Ako sa k Vám správa okolie keď zistia, že sa pripravujete na rapídne zhoršenie situácie ?
"nezatazujem" tym svoje okolie
Používateľov profilový obrázok
aris
častý prispievateľ
Príspevky: 3399
Registered for: 15 years

Príspevok od používateľa aris »

presne tak, potom sanca, ze okolie "zatazi" teba vyrazne stupa.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

Pena: ako to robis , ze ti taka zasoba vydrzi ?? ja vzdy ked pridem z Velkych Bilovic a doplnim SHTF zasoby, tak zistim, ze mam v pivnici asi nejakych skriatkov lebo vsetky predchadzajuce nakupy su fuc :shock: :shock:
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

viem o com hovorite, lebo o mojich zasobach vie moja zena a vzdy ked si ich chcem bud doplnit, alebo zveladit, tak narazim 8) (zasoby vina)
Používateľov profilový obrázok
2weird2die
častý prispievateľ
Príspevky: 741
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa 2weird2die »

známi, s ktorými som sa o tom bavil sa ma snažili presvedčiť, že niečo také nehrozí... tíško som poznamenal, že asi majú pravdu a vyškrtol ich zo zoznamu. staviam chlieviky, kupujem zvieratá a sejivo,...
Používateľov profilový obrázok
kapula
častý prispievateľ
Príspevky: 634
Registered for: 16 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa kapula »

Ja som mal tuto debatu s kolegami, a dosli k zaveru ze treba byt v takej situacii ozbrojeny koli obrane. Vsetci priznali ze zasoby potravin doma maju tak na tyzden, voda ziadna.
miro285
častý prispievateľ
Príspevky: 1397
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa miro285 »

Pokiaľ by mi niekto nevedel byť v prípade SHTF nejak osožný, resp. nápomocný, na čo sa s ním vôbec o tom baviť :)
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

miro285
osozny je ten,o ktorom viem,ze "nieco" doma ma

kto je z vychodu? :lol:
inspiring_davinci

Príspevok od používateľa inspiring_davinci »

to electron: ja som z vychodu...ak je Poprad vychod

moji blizky kamosi...cca 5ti maju zo mna srandu(samozrejme v norme)...respektive kazdy taky pokec pri pivku sme obratili na srandu. V kazdom pripade, jednemu z nich sa hodilo, ked som mu pustil 50kg cukru pre vcielky za dobru cenu :))))
inspiring_ishizaka

Príspevok od používateľa inspiring_ishizaka »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ishizaka v 20 Apr 2013, 10:25, upravené celkom 1 krát.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

Martin8953
ty si naš :)

ale niekto blizsie? Aby som nemusel dlho cestovat,ked mi dojde cukor :lol:
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Ja som tak rozmasiroval koleginu a uz ma doma Gecko :-)
Napísať odpoveď

Návrat na "When the shit hits the fan"