Pušný prach

...alebo tiež rady ako na to, keď sa všetko poser..
pietro32i
častý prispievateľ
Príspevky: 806
Registered for: 11 years 9 months

Príspevok od používateľa pietro32i »

A nie je to náhodou tak, že chalan už má nejaké hotové "polotovary", ktoré už nemusí variť? Ak si kúpim polotovar jedla, tak ho iba ohrejem v mikrovlnke a najem sa aj bez varenia. Niekto to však musel predo mnou spraviť...
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Chalan musi mat Liadok. Ten sa ziskava v prirode najtazsie. V podstate ma dve moznosti : navstivit pivnice kde sa sam vyzraza a oskrabat ho, alebo pouzit metodu starych majstrov a to chodit po mestskom hnojisku a ochutnavat jeho obsah. Konkretne nacpat si jeho obsah do lica a pokial to stipalo tak sa oplatilo Liadok varit....
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

venet: malé delo s veľkým spaľovacím priestorom a spotrebou 20 gramov na výstrel ktorého hlavnou úlohou na predvádzačke je narobiť hluk a smrad pobeží aj na homemade. Aj finančne to bude výhodné. Neverím však že v kalibroch do .58 bude ten prach schopný urobiť nejaký opakovateľný výsledok v terči. Snahou o dosiahnutie vyššej kvality homemade BP stúpa aj riziko výbuchu...

erebos: nevidím smajla tak neviem či si robíš prdel alebo to myslíš vážne ? Čistý kno3 kúpiš za pár šušňov, jemne mletú síru detto, drevené uhlie je zadarmo.
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Jasne, ze to kupis, rovnako ako kupis kvalitny prach.
Minule som ale cital o prvych vyrobcoch prachu v Europe a ziskavanie liadku ma zaujalo.
Používateľov profilový obrázok
sundance.kid
prispievateľ
Príspevky: 216
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa sundance.kid »

kno3 je hnojivo, sira cca 4e/kg, dr. uhlie...

napr. http://www.skylighter.com/fireworks/how ... -Cheap.asp

a o prebijani s pouzitim BP
http://www.strelectvi.cz/forum/pouziti- ... t3167.html
Používateľov profilový obrázok
Venet
prispievateľ
Príspevky: 279
Registered for: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa Venet »

R - veď vravím že to dotiahol do dokonalosti. Presný postup neviem. nechcel povedať úplne všetko. Len povedal že všetko je vecou mletia a hlavne miešania. A to nielen pomery, ale aj spôsob.
Stratil som naňho kontakt, a nechcem zverejňovať o koho ide. Býva na západnom Slovensku a ja som už na opačnom konci. Takže stretnúť sa bude trošku zložitejšie. Ale skúsim to...
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

daj mu flasku, alebo ju do neho nalej a vytiahni to z neho ;-)
misko 6
občasný prispievateľ
Príspevky: 61
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa misko 6 »

Nedal by sa ten homemade pušný prach použiť do niakej bombišky?
Aby som to upresnil, plechovka od Coca-Coly, zvonka obalená klincami a maticami a oblepená páskou, nech sa to dá pekne držať, no a zvnútra naplnená prachom, zasunutá zápalná šnúra.
No, mať zásobu na 10 takých náloží, musel by som toho mať kotel za milión, tipujem. Takto mi stačí kotel za pár €.
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

Co je BP?
Používateľov profilový obrázok
neosk
prispievateľ
Príspevky: 345
Registered for: 11 years 8 months

Príspevok od používateľa neosk »

Black Powder
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

Aha, tak co sa prebijania tyka takymto prachom, asi to bude problem, pretoze BP je asi 3x slabsi ako sucasny bezdymny prach. Tudis v hilzni nie je dost miesta. Cize pri rovnakom mnozstve BP sa to da povazovat za tretinovu laboraciu oproti normalu.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Miško, na desať rúrkových bômb, ktoré spomínaš (hoci predstavy máš trocha divné, viď klince von), by si toho nemusel mať za milión. Pozri si, koľko vyjde kilo kvalitného strelného prachu... No jo, ale rovno si pozri aj to, koľko vyjde takáto blbosť podľa trestného zákona! Aj preto prudko neodporúčam podobné výmysli.
8)
Navyše, na aký účel by si to chcel použiť? Na obranu objektu, v ktorom by si prebýval, dosť nepraktická záležitosť. Claymore z toho jakživ nebude. A ako "útočná" zbraň ešte viac nepoužiteľná. Treba vôbec dodávať, že kým v čase mieru by si za výrobu podobných srandičiek vyfasoval pár rokov, počas WTSHTF by si si koledoval rovno o včelu?
:oops:
A inak, celkom ma pobavili aj niečie odhady, že sa šikne mať v každom (používanom) kalibri aspoň päťtisíc nábojov. No jo, oplatí, ale len ak niekto chce to WTSHTF sám rozpútať. OK, beriem, na výmenný obchod sa to šikne, ale ilúzia, že by jednotlivec neorganizovaný do žiadnych pravidelných jednotiek alebo hoci len do milícií, počas WTSHTF mohol vystrieľať také kvantum streliva, má od reality pekne ďaleko. Hoci, ktovie, keby prišli tí zombies...
:D
Používateľov profilový obrázok
Laci
častý prispievateľ
Príspevky: 956
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Laci »

Jack!! ty si ešte nikdy nehral Stalker alebo niečo podobné.. :mrgreen: potom by si vedel že tých 5000 vôbec nie je veľa :mrgreen: :mrgreen:
Používateľov profilový obrázok
Ferri719
prispievateľ
Príspevky: 385
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa Ferri719 »

vystrielat take mnozstvo nie je problem, len to nosit so sebou... (nemyslim .22 LR)
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Ferri, nejako moc sa mi do tejto debaty nechce, ale nejako mi to nedá.
:wink:
Kde, okrem vojny a strelnice (a ešte, ehm, zombie apokalypsy) chceš ako civil vystrieľať x-krát päťtisíc nábojov* a prežiť?
:D
Jasne, dokážeme si tu navymýšľať najrôznejšie scenáre, ale fakty nepustia. S trochou zovšeobecnenia o použití strelnej zbrane vzhľadom na to, čo nás naučila empíria, spravidla platí, že pri väčšine ako tak realistických scenárov WTSHTF (pozor, nie TEOTWAWKI) ako jednotlivec neorganizovaný do žiadneho ozbrojeného zboru:
a) zbraň použiješ na ochranu života, zdravia, či majetku rovnako ako by si ju použil v čase "pokoja", teda v podstate zmysle ustanovení § 25 TZ alebo v KN podľa § 24 TZ. Ergo, v praxi je to tak, že ak sa dostaneš k rane, vystrelíš len párkrát. Už prebíjanie zásobníkov je pri takomto strete dosť nepravdepodobné (viď napr. štatistiky FBI).
b) zbraň použiješ na ochranu obydlia rovnako ako by si ju použil v čase "pokoja", teda viac-menej v súlade s § 26 ods. 2 TZ a aj v takomto prípade zrejme vystrelíš len párkrát.
c) zbraň použiješ na ochranu svojej osoby, alebo osôb tebe blízkych, či vášho majetku inak ako som popísal v predchádzajúcich dvoch bodoch. Povedzme, že zasiahneš "preventívne". Tým sa prezradíš, že nejakú strelnú zbraň máš a budeš si koledovať o vážnejší stret i o prípadné ďalšie konzekvencie.
d) zbraň použiješ pri agresii, kde ako jednotlivec alebo člen menšej skupinky (nie nejakého ozbrojeného zboru!) určite nebudeš schopný viesť konfrontáciu tak dlho, aby si vystrelil rádovo čo i len pár sto nábojov. Takisto sotva zopakuješ takúto agresiu dostatočný počet ráz, aby si vystrieľal pár tisíc nábojov a bez ujmy to všetko prežil.
e) Zbraň použiješ len na zastrašovanie a vynucovanie najrôznejších plnení od neozbrojených osôb. Tam sa k výstrelu poriadne nedostaneš. Ak, tak len sporadicky.
f) Zbraň použiješ na lov. Lenže po pár týždňoch (niekde možno mesiacoch) už nebude čo loviť. Možnosť spotrebovať päťtisíc nábojov do loveckej flinty bude takmer nulová aj keď sa s ňou človek začne hrať na snipera.
g) Nechávam pre prípad, že som zabudol na nejakú možnosť, ktorú nemožno subsumovať pod predchádzajúce body.
:lol:
Huh, to sa stále bavíme len o tých scenároch, kde civilom budú zbrane a strelivo ponechané. Už sa viackrát stalo, že im boli skonfiškované a ich použitie mohlo byť trestané až smrťou (viď napr. Protektorát Čechy a Morava). Takže ak som na niečo zabudol, vopred sorry, nejde mi o vyčerpávajúci výpočet všetkých predstaviteľných situácií, naopak, len sa snažím definovať pravidlá, ktoré by pri WTSHTF mohli platiť bez ohľadu na to, či sa nám to páči alebo nie.
:arrow:
V každom prípade, stále sa s úsmevom pozastavujem nad tým, že tu ktosi (fakt už neviem kto) celkom exaktne stanovil potrebný počet kusov streliva. Vlastne som len chcel vedieť, akou úvahou prišiel k takému číslu. Mne to príde ako keď Max Brooks stanovuje presný počet streliva vo svojej knižke Zombie Survival Guide. S tým rozdielom, že Brooks je čistá fikcia a napriek tomu je vo svojich "výpočtoch" azda realistickejší.
:oops:
Týmto sa nechcem nikoho dotknúť. Ani netvrdím, že investícia do streliva (hoci aj do pol milióna kusov) je zlá, zbytočná, atď. Skrátka, len ma zaujala predstava, že podľa vyššie zmienenej logiky by som mal škrečkovať včelstvo o sile päťtisíc kusov aj do mojej loveckej flinty.
:mrgreen:

*Nebavíme sa o päťtisíc nábojoch len do primárnej zbrane. Niekto tu totiž spomenul päťtisíc v každom kalibri, ktorý máš k dispozícii. A to je vo výsledku trocha iné číslo.
Napísať odpoveď

Návrat na "When the shit hits the fan"