Aký plot

...alebo tiež rady ako na to, keď sa všetko poser..
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

ak solidny zivy plot, tak jedine Pyracantha (hlohyna)
husty, stale zeleny a ma kuwa ostre a pevne trne
Používateľov profilový obrázok
fotograf
častý prispievateľ
Príspevky: 800
Registered for: 9 years 3 months

Príspevok od používateľa fotograf »

M M napísal:Pavinic (alebo "psie vino") je skutocne super, akurat v zime samozrejme opada a clonenie je prec. ...
Mne to stačí na leto, v zime veľmi po záhrade nechodím... :wink: :mrgreen:
Používateľov profilový obrázok
fotograf
častý prispievateľ
Príspevky: 800
Registered for: 9 years 3 months

Príspevok od používateľa fotograf »

Ešte jednu vec treba mať na pamäti pri živých plotoch - aký koreňový systém majú konkrétne rastliny... Ide o to, že blízkosti plota môžu byť zakopané nejaké inžinierske siete, ktoré nie vždy odolajú rozrastajúcim sa koreňom pod zemou.
Konkrétna skúsenosť: poškodené telekomunikačné káble koreňmi (ľahko dokázateľné), ktoré prerástli mimo súkromného pozemku (asi 1 m od plotu) - a právnici dotknutej firmy si zgustli na vlastníkovi susedného pozemku... :oops: :?
Používateľov profilový obrázok
romen3
častý prispievateľ
Príspevky: 809
Registered for: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa romen3 »

ja planujem dat od cesty nahusto smreky v 2 ci 3 radoch lebo statni a urbarski zlodeji dreva z lesa vozia tolko, ze sa nevieme nabazit toho prachu a sused naproti to ma a paradne to funguje ako filter. a od juhu drienku (vraj je z toho excelentna palenka maleho mnozstva z velkeho mnozstva plodov) a od severu asi volne rastuce dive cernice, odtial je aj tak les tak je sukromie dostatocne.

prave z tej strany som divu tahavu ruzu mal a teda uz ju nechcem ani za nic. ta tam uz bola ked sme to kupili. ale ta rastie nenormalne a silno hori snad aj zelena a olistnatena. asi to obsahuje vela olejov. zacalo sa to tahat prilis a kontrolovanie rastu je velmi bolestive. kedysi som sa z tych ruzi tesil, ze aka parada neprekonatelna...
mozno ju nasadim v tom lese, o niekolko metrov dalej ako pridavnu prekazku pre ocumovacov a zver. uvidim...tam nech si rastie ak chce.
Napísať odpoveď

Návrat na "When the shit hits the fan"