Ruger Mark IV Hunter

Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa boris »

ak neplanujes zbran dat do servisu v ramci recallu, urcite odporucam najprv dosledne preverit jej funkcnost a ak sa zavada prejavi, nechal by som u puskara uplne odstranit poistky samozrejme vratane vnútorného poistného mechanizmu. na sportovej zbrani su poistky viac menej nadbytocne a v danom pripade bude zbran paradoxne bezpecnejsia bez nich.
Používateľov profilový obrázok
karci78
občasný prispievateľ
Príspevky: 97
Registered for: 6 years 11 months

Príspevok od používateľa karci78 »

Cez víkend som to skúšal...normálne sa mi nijak nepodarilo dostať poistku do strednej polohy,v normálnych pozíciách funguje ako má.Ked som ju dal aj do rôznych polôh mimo krajných a skúšal stláčať spúšť,k výstrelu po odisteni nedošlo. Manipuloval som tam s nim ako opica,a nič...nezdá sa mi že by zbraň bola nebezpečná.

Na strelnici som bol sám a hlaveň stále na terče. Strieľal som na terče tak že po ostrieľaní ostal záver v streleckej pohotovosti,vybral zásobník a záver som nechal tak,zbran skontroloval či tam neostal náboj , položil zbraň a išiel k tercu.Takto plánujem používať každú zbraň...myslím že potom by sa nemala stat nejaka nehoda.
Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa boris »

Ruger vo zvolavacke pise "Although only a small percentage of pistols appear to be affected...". Asi nemas cierneho petra a vsetko je zatial v poriadku. Napriek tomu by som stav dalej priebezne sledoval. Je mozne, ze problemy sposobuje vadna metalurgia/tepelne spracovanie suciastok a vada sa prejavi az po intenzivnejsom pouzivani ked sa diely viac opotrebuju.
shortcut
občasný prispievateľ
Príspevky: 1
Registered for: 7 years 1 month

Príspevok od používateľa shortcut »

karci78 - ako si spokojny takto po dlhsej dobe?
Na forach v USA sa zacali objavovat MK IV ktore trapil novy problem - prsknuty udernik. Ten firing pin v MK4 totizto sudrohovia odlahcili - tak, ze don umiestnili dieru, trosku nevhodne polohovanu. Takze v tom mieste ten firing pin praska a uvolni sa. Videl som fotos kde ten uvolneny udernik spravil fajn preliacinu az do komory.
U teba ziaden problem zatim? Velmi intezivne totiz uvazujem nad MK4 no nechcelo by sa mi riesit nieco taketo. Ci to ten ruger trosku neuponahlal s tou mk4 :/
Používateľov profilový obrázok
karci78
občasný prispievateľ
Príspevky: 97
Registered for: 6 years 11 months

Príspevok od používateľa karci78 »

Zatiaľ absolútne bez problémov....zbraň je velmi presná,pri troške snaženia na 25 m pištoľový terč 50/20 jednou rukou 8 a lepšie...na začínajúceho strelca v mojom veku to neni zlé....(aspoň ja som spokojný) :D

Zbraň sa velmi dobre rozoberá aj čistí,problém s poistkou popisovanou vyššie som nezistil,takisto to čo spomínaš ty...neviem kolko som z nej vystrelil nábojov,nechcem klamať...ale ale cca 500-600 asi určite...(mám aj iné zbrane,tak sa jej tolko pozornosti neújde)

Ja zatiaľ absolútne neľutujem že som ju kúpil,velmi dobre mi sadne do ruky,spoľahlivá,presná,na športovú streľbu ideálna....

Ale som začínajúci strelec,asi by bolo sa dobre popýtať aj iných majiteľov....malo by ich byť už viac na slovensku kedže mi nedávno volali zo skalice že im prišli,bohužial pre nich neskoro :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Smith & Wesson a Ruger"