Ruger LC9s

Používateľov profilový obrázok
TeErTe
častý prispievateľ
Príspevky: 510
Registered for: 14 years 4 months

Ruger LC9s

Príspevok od používateľa TeErTe »

Ahoj, mate uz niekto skusenost s vylepsenou LC9? Hickok si pochvaloval skratenu spust, co mi jedine vadilo na povodnej LC9. Mal by som zaujem si ju znova obstarat, no v BW Armse mi potvrdili, ze skor ako za rok nie. Videl som ju uz v ponuke u Ceskeho predajcu, chcel by som sa teda opytat, ci by niekto za odplatu nevedel poriesit dovoz.
Používateľov profilový obrázok
TeErTe
častý prispievateľ
Príspevky: 510
Registered for: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa TeErTe »

Tak sa s ročným oneskorením dostala LC9s na Slovensko (voči Českej Rep.), čo je pozitívna informácia.
Nemôžem než byť veľmi spokojný, najväčší neduh pôvodnej LC9 je minulosťou a teda veľmi dlhý chod spúšte.
Inovované "s"ko má naozaj veľmi dobrú spúšť a aj menej skúsený strelec je schopný dobrých zásahov.
Pre rozmery a váhu je treba cvik na zvládnutie kopnutia po výstrele, ale dobrý úchop a tréning urobia svoje.
Ak niekto uvažuje nad kúskom pre každonenné nosenie, môže byť LC9s vhodnou alternatívou, vďaka kompaktným rozmerom, šírke - či skôr úzkosti, spúšti a v neposlednom rade aj cene.
Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa boris »

ako si s LC9s spokojny s odstupom casu?
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Registered for: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Ja ho mam tiez. Konkretne LC9s Pro. Cakal som na neho od marca minulého roku do decembra, ale vyplatilo sa. Nie je to sice najaka dlha doba, co ho mam, ale zatial spokojnost. Skusil som rozne znacky streliva a zatial bez zavad. Za co som velmi vdacny, je pohoda pri skrytom noseni. Obcas musim siahnut na pistol rukou, aby som sa uistil, ze ju mam. Absolutne nic nezavadia, nic nevytrca. Nosim to vo vnutroopaskovom puzdre vpredu na 2 hodine. Pohodove nosenie. A prijemna je ta plochost zbrane, na skryte nosenie som chcel nieco s jednoradym zásobníkom, podarilo sa najst. :)
Používateľov profilový obrázok
dirty.harry
častý prispievateľ
Príspevky: 819
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa dirty.harry »

Preco si ju uprednostnil pred g43?
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Registered for: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Glock je dobra zbran, ale nemozem si pomoct - nepaci sa mi dizajn a sklon rukovate. LC9 mi lepsie sadne do mojej dlane. Viem, ze je to cisto subjektivny dojem, ale z glockmi sa nejako nedokazem stotoznit a kupit si to. Strielal som z glockov a je to dobra strelba, ale nedokazem si kupit nieco, co sa mi nepaci. Takze iba taky banalny dovod. :)
Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa boris »

dakujem ze info Adrian.

ako sa LC9s sprava pri strelbe a co hovoris na rozborku?

b.
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Registered for: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Pri strelbe je to adekvatne velkosti zbrane. Pre mna to bola zmena, kedze som takuto malu pistol pred tym nemal. Trochu som s tym potrenoval a zlepsilo sa to. Samozrejme uchop musi byt pevny, vtedy sa to sprava lepsie. Dal som s toho strelit aj par znamym, skonstatovali, ze to "kope" , ale tiez nemali skusenosti so zbranou tybu subkompakt. Ale ked to skusil kamos, co ma Walther PPK a CZ Rami, tak ten skonstatoval, ze je to fajne strielanie (on uz mal urcite skusenosti s malymi zbranami). Za seba mozem povedat, ze si treba trochu zastrielat a potrenovat a clovek si zvykne. Teraz uz nevnimam nejake rozdiely pri strielani.

V jazycku spuste mas poistku. Rychlo som si na to zvykol. Mal som moznost porovnat to s LC9 a rozdiel som citil hlavne pri stlacani spuste. Pri LC9s Pro je to lepsie, tu sa tusim trochu zdokonalovalo spustanie a doplnila spominana poistka. Pruzina je pri tomto modele uz predopnuta, co ma tiez vplyv na strelbu a spravanie zbrane.

Rozborka je specificka pre tuto zbran, ale nie je to nic tazkeho, alebo zvlastneho. Je to nieco, co sa odvija z prevedenia a konstrukcie zbrane. Odistis krytku rozborneho kolika, posunies zaver dozadu ako pri CZ75 a vytlacis kolik vonku. Potom vytiahnes zaver z tela zbrane. V zavere mas vratnu pruzinu a hlaven. Cize velmi podobne systémom CZ75. Je to bez problemov.
Používateľov profilový obrázok
hornet
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 9 years 7 months

Príspevok od používateľa hornet »

Ja preto v G43 nosim a aj trenujem s Fiocchi subsonic 158 grs. Dost to pomoze, vyskusaj.
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

Kúpil som si ekonomickú variantu EC9S
Spracovanie je solídne aj keď zvnútra záveru vidno stopy po fréze ale funkčnosti to neuberie a mne to nevadí.
Mieridlá sú fixné vyfrézované do zbrane. Čo sa týka ergonómie a úchopu tak mu tento Ruger sedí lepšie ako Glock 43 ktorý som chcel kúpiť. Veľmi si pochvaľujem spúšť, ktorá je takisto lepšia ako na Glocku 43. Strielal som s G43 a aj v predajni mi bolo umožnené s ním nasucho viac krát "posušiť" ale stále ma (nielen cena) niečo odrádzalo od kúpy.
Rugera som kúpil za 300 EUR, nového. Dostal som od obchodníka zľavu.
Čo hodnotím negatívne je že po týždni nosenia sa od púzdra a oblečenia zodrali na kov výstupky na cielniku, poistke a záchyte záveru.
Striela to spolahlivo a aj presne, 5-10 m mám zásahy vedľa seba. Skúsim na 25 m, k tomu som sa ešte nedostal.
Zatial spokojnosť aj napriek ošúchaniu povrchovky.
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

a spätný ráz je absolútne v pohode. Mám 115 kg a veľké ruky takže ani necítim a nevnímam kopnutia tejto zbrane ako niečo mimoriadne. Možno 40 kg žena by mohla mať problémy so zvládaním tejto pištole.
Poľa mňa, za tie prachy výborná kúpa. A striela to +P čo výrobca v návode píše ale s dovetkom že to skracuje životnosť. +P+ striktne nedoporučujú. Nosím v tom hornady critical duty 136 gr strelu a ten je +P ale to len nosím. Strielam svoje prebité a skúšal som fabrické SBa Geco ale rozdiel som nepostrehol.
Doporučujem pre niekoho kto potrebuje pištol na obranu a občasný výlet na strelnicu za účelom tréningu
Breza
prispievateľ
Príspevky: 116
Registered for: 6 years 1 month

Príspevok od používateľa Breza »

Prosim ta, v com spociva ta "ekonomickost" variantu EC9s?
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Registered for: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Co asi? Cena. :)
Breza
prispievateľ
Príspevky: 116
Registered for: 6 years 1 month

Príspevok od používateľa Breza »

aha, teraz je to uplne jasne....
Napísať odpoveď

Návrat na "Smith & Wesson a Ruger"