S&W Bodyguard 380

kristof1603
občasný prispievateľ
Príspevky: 34
Registered for: 11 years 6 months

Príspevok od používateľa kristof1603 »

Zdravím, vie niekto kde sa dá táto pištoľka zohnať a v akej cene sa pohybuje? Vopred dakujem
Bamboocha
prispievateľ
Príspevky: 185
Registered for: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa Bamboocha »

Od dnes som stastnym majitelom tohto drobca, ak sa nic nepokazi v sobotu skocim otestovat a podam report :-)
Používateľov profilový obrázok
dirty.harry
častý prispievateľ
Príspevky: 819
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa dirty.harry »

Kde si kupil, cena? Len s jednym zasobnikom?
Bamboocha
prispievateľ
Príspevky: 185
Registered for: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa Bamboocha »

Kupil som v GDU Kosice cena po zlave 432 E a bohuzial zbran sa dodava len s jednym zasobnikom. Dalsie zasobniky dorazia az niekedy v maji co je celkom vopruz lebo pocas dnesneho testovania som zistil, ze plnit zasobnik po kazdych 6tich ranach suxx, citil som sa ako keby som mal revolver :-)

a slubeny report :

rozhodoval som sa medzi s&w bg.380, ruger lcp a novym glockom 42
v mojom pripade bolo klucovym faktorom co najvyssia schopnost schovania pri zachovani co najlepsej strelby-schopnosti zbrane (niektore male zbrane sa daju lahko schovat ale zle sa z nich striela) + schopnost manipulovat so zbranou pri mojich velkych rukach.Nakoniec vyhral bodyguard po vzhliadnuti vela videi, lcp prilis maly, g42 prilis velky na dany kaliber a mnou zvazovany dovod kupy, bg ziskal nejake plusove body aj za tacti-cool vzhlad vdaka laseru :-)

vzhladom k tomu, ze som nestihol zohnat viac ako 3 a pol krabicky .380 ACP tak to bol len 150 ks-ovy test, ktory mi ale aj tak odhalil dost :

testovana municia :
s&b 92 grs/ 6 g vystrelenych 100ks 3x naboj odpaleny na 2x
fiocchi 95 grs / 6.25 g vystrelenych 40 ks
hornady critical defense 90 grs / 5.83 g vystrelenych 10 ks

napriek tomu, ze som sa pripravoval na to, ze ma bg DAO spust, tvrdost a dlhy chod ma na zaciatku dost prekvapili vdaka comu som prve vystrely casto strhaval. Neviem porovnat z inymi DAO spustami kedze toto je moja prva zbran tohto typu doteraz som bol zvyknuty len na glock.
Neskor sa ukazalo, ze to nieje nic naco by sa nedalo zvyknut a po prvej stovke som bol schopny davat dvojrany v kratkych intervaloch.

kedze ide o sebaobrannu zbran, testoval som strelbu na 5-7 metrov a strielal som na IPSC kartonovy terc. pri mierenej pomalej strelbe som bol schopny strielat zasobnik na rozptyl cca 10 cm, na konci sa mi to vacsinou darilo aj pri rychlych dvojstreloch.

zistene problemy :
1,
jeden z dovodov kupy tejto zbrane bolo aj to, ze zaver ostava v zadnej polohe po vyprazdneni zasobnika, ako jedna z mala .380 acp, co sa vsak bohuzial pocas strelby nepotvrdilo, podozrivy a doma aj potvrdenym vinnikom bol zasobnik. v Pruzine sa zasekli 2 ocka, pruzina nedotlacala vrchny diel zasobnika a zachyt zaveru nemalo co vytlacit (doma som rozobral, poriesil a momentalne zastavuje zaver ako ma). Ci to tak bolo od vyroby, alebo sa to stalo niekedy pocas strelby netusim zistim po dalsej navsteve strelnice.
Z rovnakeho dovodu mi asi 6x nedotlacilo posledny naboj do komory a naboj ostal vzprieceny pri nabehu do komory

2,
laser pocas skusania na predajni aj doma fungoval. V sere a izbovom osvetleni viditelny velmi dobre, na dennom svetle aj na relativne kratku vzdialenost dost tazko viditelny.
Co ma ale nemilo prekvapilo, bolo, ze po cca 100 vystreloch ked som zbran ukazoval osadenstvu strelnice laser sa uz nezapol, doma pocas cistenia rozobrane, skontrolovane ale nezapol sa.Dnes sa mi uz nechcelo po nove baterky do obchodu, takze zajtra zistim, ci to bolo len tym, alebo sa nieco naozaj pokazilo.

celkove zhrnutie :

+ rozmery / schovatelnost
+ vaha, ked som ho nosil vo vrecku, ani som nebadal ze tam je
+ premna dostatocna presnost na sebaobrannu vzdialenost

~ cena o cca 100 e drahsie ako lcp, kvoli laseru
~ .380 ACP pre mna minimalny akceptovatlny kaliber na sebaobranu (hovorim o noseni po meste, nie o strete z divou zverou, takze poprosim no flame o nevhodnosti proti medvedovi diviakovi ... :-))
~ laser (zatial neidentifikovane, ak su to len baterky pridam k plusom ak reklamacia tak minus)

- neprijemnosti zo zasobnikom a momentalna neschopnost zohnat nahradny

po dalsich strelbach podam update o zasobniku a lasere.

v pripade dalsich otazok, dajte vediet :-)
Používateľov profilový obrázok
Reewiden
občasný prispievateľ
Príspevky: 34
Registered for: 10 years 1 month

Príspevok od používateľa Reewiden »

zaujimalo by ma ako sa zapina ten laser .. ci ho musis manualne zapinat pred kazdou stresbou alebo ci je to nejak automaticky poriesene. a kde by sa dalo o tejto pistolke nieco precitat po slovensky :)
Bamboocha
prispievateľ
Príspevky: 185
Registered for: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa Bamboocha »

laser ma 2 spinace na kazdej strane jeden je jedno ktorym spinacom sa zapne a ma 3 rezimy

prve stlacenie svieti
druhe stlacenie pulzuje pre lahsie najdenie bodu
tretie stlacenie vypnuty

v manuale je ze po 15-tich minutach svietenia sa prepne na 20 sekund na pulzovanie a ak sa v ramci tohto intervalu nestlaci spinac vypne sa, osobne nemam otestovane nikdy som nemal zapnute tak dlho.

po slovensky asi nikde ja som si cital recenzie od nejakeho Los Angelskeho policajta a zopar dalsich ludi ktory si to kupili + video recenzie ludi ku ktorym som subscribe-nuty na You Tube
NicoD
občasný prispievateľ
Príspevky: 5
Registered for: 11 years 1 month

Príspevok od používateľa NicoD »

Ahoj,

mam 380 uz nejaky piatok a sluzi mi k mojej spokojnosti. Ohladom toho laseru ide o standardny problem, ktory je hodne pisany na americkych forach. V principe ide o problem s tlacitkami, ktore aktivuju laser. Po intenzivnej strelbe dojde k ich posunu v ramci kontaktu a nie je mozne aktivovat laser. Prejavi sa to tak, ze ked to znovu poskladas tak ti to pojde a budes mat pocit, ze je to OK. Ale nasledne ked to budes nosit a strielat tak sa to znovu prejavi. Ja som to riesil tak ako to je na tomto videu a od tej doby no problem :

http://www.youtube.com/watch?v=8W7y2DS9kJ4

Pevne verim, ze to aj tebe pomoze. Reklamacia bude podla mna zbytocna lebo oficialne riesenie podla amikov nema v sucasnosti ani S&W a technicke riesenie z videa je pomerne jednoduche a ucinne. Ohladne zasobnikov riesim rovnaky problem a ked nejake volne objavis budem rad ked mi das vediet lebo minimalne 2ks by som este potreboval. ProMag robi aj verziu na 10 nabojov predlzenu, plastovu, ale to pri sucasnom stave s dodavkami ITAR veci z US povazujem za SCIFI.
Bamboocha
prispievateľ
Príspevky: 185
Registered for: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa Bamboocha »

@NicoD, video z riesenim tlacitok som videl, ale v mojom pripade to nebol tento problem, ani ked som vybral laser a skusil ho aktivovat mimo zbrane, nezapol sa, kupil som aj nove baterky a nic.
Zopar ludi na S&W fore pisalo, ze sa im stalo to iste a ked poslali na reklamaciu, firma insight ktora vyraba tieto lasery musela menit cely modul, ale to bolo v amerike, ako sa to bude riesit tu, uvidime, dam vediet ked sa zbran vrati ku mne :-)
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5589
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

M&P Shield je len o málo väčší ako Bodyguard 380, pritom v podstatne "zaujímavejšom" kalibri .40 SW. Spoľahlivosť, aspoň podľa amerických fór, trocha inde. A žiadne jedovanie sa s laserom, jeho kalibráciou, či (ne)spoľahlivosťou. Ale každý nech si vyberie podľa svojho vkusu...
8)
Bamboocha
prispievateľ
Príspevky: 185
Registered for: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa Bamboocha »

vcera som sa konecne dostal aspon na krytu strelnicu a mal moznost otestovat hracku po navrate z reklamacie.
Riesenie reklamacie, bolo vymena modulu z inej zbrane tu na svk, do us a spat by to asi nestihli v zakonnej lehote (zbran sa vratila do necelych 2 tyzdnov od zaciatku reklamacie).

po vymene modulu laser funguje ako ma, mal som ho zapnuty takmer pocas celej doby, vystrelenych 100ks, mal som zo sebou viac municie, ale po tej stovke som mal uz taku roztrasenu ruku z DAO spuste, ze som nevladal viac :-) (dnes svalovka na pravej ruke :-))

strelba z laserom bola velmi prijemna a na moje pomery presna, skusal som strielat aj cez mieridla kde ma bodka laseru prekryvat vrch muchy a aj bez mieridiel, len s laserom v oboch pripadoch ak som nestrhol slo kam malo :-)

co ma ale nepotesilo, bol zasobnik, aj napriek tomu, ze som naposledy poriesil problem zo "zauzlenymi" ockami pruziny okrem prveho zasobnika nezastavoval zaver. Priamo na mieste som zasobnik rozobral, ci nieje opat nieco z pruzinou, po poskladani zaver zastavilo ked som ho skusal naprazdno , ale po poslednom naboji nenechalo otvoreny zaver :-(
Bamboocha
prispievateľ
Príspevky: 185
Registered for: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa Bamboocha »

@NicoD, ale aj ostatnym vlastnikom tejto hracky, nahradne zasobniky su uz na Slovensku, tak objednavajte.
Konecne sa nebudem na strelnici citit ako pri strelbe z revolveru :-)
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

S&W uviedol nové verzie Bodyguard-ov (pištoľ .380 a revolver .38) s integrovaným laserom od Crimson Trace.
Viac info napr. tu:
Smith & Wesson® Introduces New M&P® BODYGUARD® Handguns with Crimson Trace® Laser Sights
RomanDiamond
prispievateľ
Príspevky: 172
Registered for: 6 years 6 months

Príspevok od používateľa RomanDiamond »

ja mam tuto pistolku, laser Crimson Trace, ma asi presne rok, vystrelene cca 1000 ran a laser nefunguje abolutne, baterky presne ako pisu v navode :D :D :D :D :D

takze asi budem reklamovat...
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Hm, skús to popísať zrozumiteľne prosím, nech z toho aj máme nejakú info.

Čo znamená "nefunguje ab(s)olutne"?
Čo presne píšu v návode o baterkách?
inspiring_wiles

Príspevok od používateľa inspiring_wiles »

Podľa mňa to je myslené tak, že batérie ma inštalované správne - presne v zmysle a postupu podľa návodu a laser aj napriek tomu nefunguje...
Napísať odpoveď

Návrat na "Smith & Wesson a Ruger"