Ruger Mk.III kal. 22LR

Používateľov profilový obrázok
strelec122
prispievateľ
Príspevky: 296
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa strelec122 »

Miro389

dobre je zbran vycistit vzdy po strelbe,olovo a zbytky zhoreneho prachu su dost agresivne - takze vycistit do sucha a jemne pretriet Balistolom /ten sa mi zda najvhodnejsi/ a ci si vystrelil 100 alebo 500 ran je jedno, radim Ti cistit
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Registered for: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

má niekto vo svojom MK3 nejaké tuning súčiastky? niečo na zjemnenie spúšte a pod.

čistenie - asi počistím, aj ked rozoberat sa mi ho už vobec nechce
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

spúšť nejak extra neporiešiš bo je razená z plechu, ak chceš tuning tak

https://www.volquartsen.com/category/16 ... ts/6-mkiii

inak sa dá svojpomocne zbastliť doraz spúšte, síce nie štelovatelný ale funguje večer dodám detail fotku...
Martin.
prispievateľ
Príspevky: 188
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa Martin. »

Dnes sa mi stalo na mojom rugri niečo takéto http://www.calguns.net/calgunforum/show ... p?t=346493
strieľali sme cci blazermi keď jednému odtrhlo dno nábojnice. Výsledkom bol zašpinený a opálený prst na spúšti a čo ma mrzí ešte viac odlomený indikátor náboja v nábojovej komore, čo som si všimol až neskôr :evil: (samozrejme že je taktiež už nefunkčný) V zásobníku som mal ešte jeden náboj ktorý zdeformovalo.
http://img690.imageshack.us/img690/1004/1010595.jpg
http://img268.imageshack.us/img268/8229/1010599o.jpg

Stalo sa vám to už niekedy pri 22LR? :evil:

Inak tento týždeň sa darí, v pondelok vytĺkam zaseknutú nábojnicu z 58-mičky a dnes toto... :roll:
elegant_curie

Príspevok od používateľa elegant_curie »

Dobry den rad by som sa spytal aku malorazkovu pistol by ste odporucili. Viem ze kazdy chvali to svoje ale predsa...Malorazku chcem vyuzivat vylucne na sportove ucely. Ocakavam ze bude mat nastavitelne mieridla, dlhsiu hlaven a ze nebude velmi vyberava na naboje. Z tychto poziadaviek mi vysli zbrane 1. Margolina 2. Ruger mk 3 target. Poradte mi prosim vas ak viete o niecom lepsom za primeranu cenu do 500€. Od margoliny ma odhovaraju ze je to konstrukcne zastarala zbran a na nasom trhu asi na zachovaly model s dobrou hlavnou nenarazim. Pri rugerovi sa zasa obavam ze tam pojdu neskutocne drahe naboje ako pri SW 22A ktoru si kupil moj otec a ta zbran je neskutocne nespolahliva. Dakujem za odpoved
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

odporúčam prečítať celé vlákno, o spoľahlivosti rugra mkIII je tu popísané veľa.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Prečo si zavrhol radu Browning Buck Mark?
v1911
prispievateľ
Príspevky: 141
Registered for: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa v1911 »

Ak to chceš na športovú streľbu na 25m tak bud rugra, margolinu (nie margo) alebo IZ35
Používateľov profilový obrázok
dirty.harry
častý prispievateľ
Príspevky: 819
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa dirty.harry »

peterpuma: ak by si uvazoval o jednovystelovej, tak jednoznacne Drulov mod. 90 (za cenu 99 Eur je to super kupa, takmer neznicitelnej zbrane), ak o samonabijacej, tak o ake sportove ucely Ti ide ? rekracno-sportove :D ruger alebo ak nieco nostalgickejsie, tak beretta 71
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2915
Registered for: 16 years 9 months

Príspevok od používateľa Panzer »

Súhlas!

Rugera som mal, Berettu mám.

Ruger - žerie všetko, strieľa veľmi presne, rozoberá sa ťažko.

Beretta - žerie všetko, strieľa realtívne presne (k dĺžke svojej hlavne), rozoberá sa ľahko.


Takže zožeň zopár odporúčaných kúskov, zájdi na strelnicu a čo ti sadne do ruky, to ber.
Používateľov profilový obrázok
Vaquero
moderátor
Príspevky: 771
Registered for: 12 years 11 months

Príspevok od používateľa Vaquero »

peterpuma:
záleží na tom o čo máš záujem a čo Ti ponúka najbližšie okolie. Na mierenku by som preferoval čínsky Norinco walther olympia alebo Margolinu, na dynamickejšiu rekreačnú streľbu Ruger a ak to myslíš vážne s .22 na obranu, tak jednoznačne Beretta 71. Keďže mám vďaka kamarátom z PZ asi kýbel rexiek,viem o čom píšem.
elegant_curie

Príspevok od používateľa elegant_curie »

Nie o obranu mi nejde. Potrebujem sa hlavne zlepsit v strelbe do terca na 25 metrov. Uz teraz tam padaju dake 10 no chcem dosiahnut level kde moj najhorsi zasah z 10 ran bude 8, 9 :-). Co ste pisali to Norinco...uvazoval som aj o tom ale preda je to zbran z ciny a je to iba replika. Zbrojak este nemam ale o 2-3 mesiace ak Boh da tak ano. No a podla mna je uz nacase o niecom uvazovat. Podmienky na strelbu mam klasicke. Otvorena strelnica na 100 metrov bud v LV alebo Zeliezovciach
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Čínu by som a priori nedehonestoval iba preto, že je to Čína a replika... :? Je pravda, že sem-tam sa na nepodstatných miestach rozíde drevo so železom o pár milimetrov, či styčné hrany dvoch kovových dielcov ostré ako žiletka nelícujú, ale majú presah a pri neopatrnom dotyku hneď krvácaš! Ale vývrt býva obvykle kvalitný a hardvér funguje dostatočne spoľahlivo. Číňania vedia kopírovať, čo je dobré! A cena býva viac ako priaznivá v porovnaní so "značkovou kvalitou". ktorá nakoniec môže byť vyrábaná opäť iba v tej istej Číne... :wink: Mám dlhé Norinco, aj keď iba na zábavu, ale som spokojný! :)
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Registered for: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

vylucne na sportove - Margolinu, na 50m sportove TOZ 35, MC23 (jednoranovky), na "presný plinking" Ružéra - Ruger Mk3 512 Bull mám a rovnako MC23 - dá sa s oboma isť na mierenku 25m ale Margolina by bodla viac.
elegant_curie

Príspevok od používateľa elegant_curie »

Jednoranovky by som vylucil...nie preto ze su zle, na mierenu strelbu asi to najlepsie, ale u nas sa vacsinou striela standarna pistol a toto by mi uz nedovolili :-) To mc 23 sa mi zda strasne kratka hlaven. O rugerovi viem, ze predajca sa nachadza v Skalici, ale netusim kde by som mohol zohnat margolinu. Nove sa asi nevyrabaju a na staru ulozenku bude tazko narazit. Viem ze margolinka vydrzi vela ale predsa zbran vyrobena v roku 1975 uz bude javit nejake tie znamky opotrebenia. Rok som udal priblizne :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Smith & Wesson a Ruger"