Ruger P95

infallible_hodgkin

Ruger P95

Príspevok od používateľa infallible_hodgkin »

Ahojte nemáte niekto skúsenosť s P95. Je za dobrú cenu.
Používateľov profilový obrázok
Vaquero
moderátor
Príspevky: 771
Dátum registrácie: 12 years 11 months

Príspevok od používateľa Vaquero »

Ak si pozrieš americké fóra, zistíš že cena presne zodpovedá kvalite, čiže nie je Ruger ako Ruger.
jesus667
občasný prispievateľ
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa jesus667 »

JA ho mám a som sním veľmi spokojný!
jesus667
občasný prispievateľ
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa jesus667 »

nekope ako glock a lepsie my sedi v ruke. moj nazor kazdy ma na vyber rovnake moznosti vyberu zbrane ja sa rozhodujem podla toho co my lepsie sedi ako podla znacky a ceny!
inspiring_carver

Príspevok od používateľa inspiring_carver »

Tak som si dneska kúpil v Poľovníctve Orion v TN Ruger P95. Cena bola 373,- EUR, ako člen LT som mal 2% zľavu.... Zatiaľ som pištoľ okukal len nasucho, v ruke mi sedí dobre, je robustná a keď je nenabitá, tak je ťažká na predok. Nabitá je viac vyvážená na stred. Čo som čítal americké recenzie a fóra, tak by mala byť spoľahlivá a na bežné sebaobranné účely dostatočne presná. Uvidím neskôr v praxi. Čo ma zaujalo je to, že výrobné číslo je iba na tele pištole, nie na závere či hlavni.
Vizuálne sa mi zbraň páči, a myslím, že som porozumel tomu, prečo ju na amerických stránkach popisujú ako "built as tank". Neskôr pridám nejaké ďalšie podrobnosti, zvlášť to ako sa bude správať na strelnici a či jej bude "chutiť".
Prílohy
IMAG0182.jpg
Marek Z
častý prispievateľ
Príspevky: 690
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa Marek Z »

amici cislo na hlaven a zaver nedavaju a nekurvia vzhlad zbrane nejakymi znackami nakrivo vyrazenymi ako sa to deje u nas a znzuju hodnotu zbrane
Používateľov profilový obrázok
Vaquero
moderátor
Príspevky: 771
Dátum registrácie: 12 years 11 months

Príspevok od používateľa Vaquero »

Máš pravdu, oni zvyčajne dokurvia vzhľad zbrane zámkom.
inspiring_carver

Príspevok od používateľa inspiring_carver »

Tak Glock je Glock... ale cenový rozdiel skoro 200 EUR je v súčasnej dobe pre mňa dosť pádny argument. A okrem iného dávam prednosť SA/DA a vonkajšiemu kohútu. Zajtra by som ju snáď mohol vyskúšať, nie nejaké veľké streľby, len také zoznámenie.

P.S. Niekto rád modelky, ale ja radšej "krv a mlieko" :lol: ...
sego13
prispievateľ
Príspevky: 416
Dátum registrácie: 12 years 6 months

Príspevok od používateľa sego13 »

aj pre mna bo lP95 prva volba ... ale stretol som lacny glock ... kazdopadne, palec hore za Ruger
inspiring_carver

Príspevok od používateľa inspiring_carver »

Takže malý update....
Ruger mi zatiaľ slúži ako má. Vystrelilo sa z neho zatiaľ asi 800 rán značiek SB, ZVS, Blazer s rôznymi typmi striel. Zo začiatku boli problémy s nábojmi ZVS a SB (SP 6,5g). Stávalo sa to, že nábojnica ostávala zachytená vo výhoznom okienku. Tak som pátral po fórach a zistil som, že zbraň môže byť citlivá na nesprávny úchop a že je ju treba zo začiatku viac mazať. Dal som si záležať na olejovaní a problémy sa vytratili. Odvtedy bez jedinej závady. Na nosenie mávam bežne nabité buď celoplášťové Blazery s hliníkovou nábojnicou alebo SB poloplášť 6,5 gramu. Tie mi prídu trochu viac našlapnuté, čo sa týka výkonu. Presnosť zbrane je dobrá, na mnou strieľané vzdialenosti sú diery v terči tam, kde mierim. Pri streľbe je minimálny zdvih, zbraň skôr tlačí dozadu. Pred nejakým časom som hneď po streľbe z Rugeru buchol pár rán z kamošovej Kačeny a bol som nepríjemne prekvapený tým, že Kačena mala pomerne výrazný zdvih - skoro ako na Norincu NP34, čo som mal kedysi.... Na amerických fórach písali, že P95 je na nosenie tak trochu robustná, ale osobne s tým s ohľadom na dobré puzdro od Falca a svoje telesné proporcie nemám najmenší problém.
Takže zatiaľ som spokojný a za už spomenuté peniaze to bola moc dobrá kúpa.
Napísať odpoveď

Návrat na "Smith & Wesson a Ruger"