RUGER LCP .380

Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Ktovie, možno poznajú príliš dobre predaje G36-ky a potenciál iných 'placatých' zbraní, i keď dnes sú celkom v kurze. Ťažko povedať.

Osobne si myslím, že pri tých doslova milimetrových rozdieloch viac zaváži dobré puzdro než šírka samotnej zbrane. Napr. mne sa tie placatice nedržia moc dobre a rozdiel v kapacite mi tiež príde nezanedbateľný...
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Ja v tom skor tusim tak trosku konzervativnost a opatrnost vyrobcu. V sucastnej dobe,by urcite tieto male modely isli dobre na odbyt,rovnako ako by sa asi predavali aj pistole semicompact (telo G17 zaver G19). Len vacsie mnozstvo modelov by znamenalo rozsirenie vyroby,administrativy a veci s tym suvisiace.
V pripade recesie by to boli potom zbytocne vyrobne kapacity a zamestnanci...
elegant_gould

Príspevok od používateľa elegant_gould »

Zdravím,
chci se optat jak máte obtištěný zápalník na zápalce. Mě to dělá toto. Jinak odpaluje zatím na 100%.
Děkuji za Vaše názory.
Prílohy
SG104081a.jpg
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Dátum registrácie: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Mne udernik robi klasicky kruhovy odtlacok, na niektorych zapalkach som si ale vsimol taky maly jazycek vystupujuci z odtlacku udernika, podobne ako na Tvojej foto. Len ten jazycek nie je az taky vyrazny.

http://img.janforman.com/1001714lazn.JPG
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5589
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

yarco napísal:Ktovie, možno poznajú príliš dobre predaje G36-ky a potenciál iných 'placatých' zbraní, i keď dnes sú celkom v kurze. Ťažko povedať.

Osobne si myslím, že pri tých doslova milimetrových rozdieloch viac zaváži dobré puzdro než šírka samotnej zbrane. Napr. mne sa tie placatice nedržia moc dobre a rozdiel v kapacite mi tiež príde nezanedbateľný...
Yarco, neviem, čo nosíš ty, ale medzi mojím full-size HK a placatým SW je rozdiel viac ako 1 cm, a to už cítiť pri nosení. Podobné je to medzi subkompaktom, ktorý u mňa prichádzal do úvahy ako prvý a tým, ktorý som si napokon vybral. Rozdiel v kapacite príliš neriešim, keďže je krajne nepravdepodobné (hoci nie úplne vylúčené), že by som ho niekedy pocítil "v praxi".
:wink:
Preto, podobne ako Mr. Blue, si tiež neodpustím povzdych. Mne je síce výrobný program Glocka v podstate ukradnutý, no mrzí ma, že HK nie je ochotné uvažovať o vývoji nejakej plochej malej lahôdky. Vyrábať v segmente subkompaktov iba HK P2000SK je trocha out vzhľadom na to, čo dnes trh žiada... Ale pri HK to sotva niekoho prekvapí, všakže?
:lol:
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Trh si to žiada, ale súkromný trh. Keď si to bude žiadať nejaký vojenský či policajný trh, tak HK s tým príde. Čo sa ale asi nestane :?
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5589
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Zoid, presne o tom točím... :wink:
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

buki napísal:Zdravím,
chci se optat jak máte obtištěný zápalník na zápalce. Mě to dělá toto. Jinak odpaluje zatím na 100%.
Děkuji za Vaše názory.
Zápalník sa opiera o zápalku ešte v čase, keď už dochádza k odomykaniu a znižuje sa hlaveň. Tak si škrtne... Nemal by to byť problém, niektoré zbrane to majú typické a "vrodené" (napríklad Tokarev TT-30/33 :wink: ).
Možná príčina:
- bicí kohút je záverom odtláčaný pri otváraní neskôr, ako je normálne - výrobné odchýlky hrany záveru a kohúta do mínusu;
- zápalník je dlhší, ako normálny - výrobná odchýlka do plusu;
- otvor vyústenia zápalníka v závere resp. tunel zápalníka je zasraný a zápalník sa šprajcuje.
Prvé dve veci by som neriešil, ak odpaľuje spoľahlivo, tretia - riešenie sa núka samé. :D
Používateľov profilový obrázok
dirty.harry
častý prispievateľ
Príspevky: 819
Dátum registrácie: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa dirty.harry »

kolko uz ma vase lcp za sebou, foristi? dostal sa niekto uz cez 5000?
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Dátum registrácie: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Moje LCP ma vystrielanych cca 700-800 vystrelov a kedze moja treningova davka z neho = 2 zasobniky mesacne len v case nosenia ( teda v lete ), tak tych 5000 vystrelov mam v nedohladne. Jedno info, co sa ku mne dostalo, ale neda sa overit, je, ze zivotnost zbrane je zhruba 2500 vystrelov.
Používateľov profilový obrázok
Miro_LM
prispievateľ
Príspevky: 109
Dátum registrácie: 9 years 6 months

Príspevok od používateľa Miro_LM »

Zdravim pani.. rozmyslam o kupe tejto zbrani na nosenie a tiez ako zalohu proti medvedom a dinosaurom :D myslite zeby to niekoho z nich zastavilo?? Je to extrem viem, ale zaujima ma aj prieraznost striel na urcitu vzdialenost, mate s tim niekto skusenost resp. vyskusane napr. do dreva, plechu, tehly atd.?

Precital som si cele vlakno o tejto zbrani ale nedozvedel som sa ci sa vyriesili vyrobne chyby o ktorych bolo pisane.. A to praskanie ramu ci zaveru, zadrzky tam neboli tusim spomenute ale napiste ak ste mali tuto skusenost niekto.. Kedy ste kupovali tuto zbran (tento rok, minuli rok, pred 2 rokmi atd.) kolko vystrelenych nabojov mate od vtedy? ;)

Rozmyslam aj nad lc9 kvoli kalibru 9mm luger a lacnejsiemu strelivu. Je lc9 oproti lcp naozaj (realna vaha v praxi) taky "tazky" ako v tabulke?

lcp cca 300g
lc9 cca 530g
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

Miro_LM napísal:, ale zaujima ma aj prieraznost striel na urcitu vzdialenost, mate s tim niekto skusenost resp. vyskusane napr. do dreva, plechu, tehly atd.?
najprv som otazku nepochopil,uz chapem.. ak nahodou netrafis /co netrafis/- aby si nesposobil ujmu na zdravi a majetku...
rozumne :idea:
Používateľov profilový obrázok
Miro_LM
prispievateľ
Príspevky: 109
Dátum registrácie: 9 years 6 months

Príspevok od používateľa Miro_LM »

tak tak presne tak.. :) kedze tato zbran je na pudovu strelbu kvoli tim "tritiovim svetlovodnim mucham" tak ma to zaujima ze ak sa nahodou netrafis co by sa nemalo stat samozrejme tak co to moze sposobit..


Nikto nema chut napisat co a ako k tejto zbrani? :( tento rok by som ju chcel kupit..
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Miro_LM: ja som pred pár rokmi napísal na túto zbraň porovnávaciu recenziu: http://legistelum.sk/zbrane/210-suboj-t ... p-vs-cz-45

Jedným z najlepších argumentov proti kúpe je podľa mňa vidieť ju rozobratú. Hlaveň, tyčka vodiacej pružiny a niektoré časti rámu majú podivné opracovanie, spôsob rozborky je tiež taký na dnešnú dobu nezvyklý (neviem či je vôbec možný bez nástroja).
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Dátum registrácie: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

LCP je vreckova zbran na velmi obcasne strielanie. Je pravdou, ze materialom pri vyrobe setrili. Ved prazdny vazi 270 g. Na rozborku je potrebny maly plochy srubovak alebo nozik. Ak chces vela strielat, na LCP zabudni. Ak ho chces "iba nosit", tak to kup. Komfort nosenia je neskutocny, niekedy si kontrolujem hmatom, ci ho este mam.
Napísať odpoveď

Návrat na "Smith & Wesson a Ruger"