Sig Sauer 1911 alebo Kimber custom TLE II

elegant_hugle

Sig Sauer 1911 alebo Kimber custom TLE II

Príspevok od používateľa elegant_hugle »

Dobrý deň mám takú dilemu chcem si kúpiť klon 1911 v ráži. 45.acp a rozhodujem sa medzi dvomi značkami a to Sig Sauer 1911 Tacpac alebo Kimber Custom TLE II a preto by som bol veľmi rád ak by my niekto znalý problematiky seriózne poradil ktorá z uvedených zbraní by bola lepšia a resp. kvalitnejšia nakoľko cena obidvoch zbraní sa pohybuje na rovnakej úrovní / cca 1350 euro / a ja sa neviem rozhodnúť ktorá z týchto dvoch by bola lepšia... :?:
Používateľov profilový obrázok
Steyr_H5
častý prispievateľ
Príspevky: 694
Dátum registrácie: 10 years 8 months

Príspevok od používateľa Steyr_H5 »

Mam Tacpac a maximalna spokojnost, s Kimberom to neviem posudit. Ja som pri vybere 45 chcel aby sa co mozno najviac ponasala na vojnovy 1911 A1, teda aspon na SK dostupnych zbrani. Kedze som Sig positive tak volba bola jasna. Ciste spracovanie, od vyroby dobra spust, padlo, 3 zasobniky. Aj ked musim uznat ze ten Kimber ma nieco doseba :twisted:
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Dátum registrácie: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

Mal som presne tento Kimber, a obcas si nan stale spomeniem...
Dobra pistol, ale nemal som pre nu vyuzitie, tak v slabej chvili som ju pustil. Popis sedi s prispevkom vysie.
Používateľov profilový obrázok
siver
prispievateľ
Príspevky: 321
Dátum registrácie: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa siver »

Nebudem riešiť kvalitu, asi bude podobná ... jeden Sig mám doma (nie 1911).
Ale mne by na tom Sigu strašne vadil ten vonkajší vyťahovač, ktorý sa mi na 1911 nepáči. Preto by som volil Kimber.
Používateľov profilový obrázok
Gabo.45
prispievateľ
Príspevky: 210
Dátum registrácie: 10 years 5 months

Príspevok od používateľa Gabo.45 »

zdar, minule som cumel na toto videjko ( https://www.youtube.com/watch?v=Qm7NdLNlRa0 ), typek tam ma TLE. inac vo viacerych videach chlapi priznavaju ze na Kimber by zivot nevsadili. (samozrejme modely sa lisia.. ) no a na Sig vacsinou len chvala
elegant_hugle

Príspevok od používateľa elegant_hugle »

Zdravím Priatelia ďakujem za odpovede a rady a nakoniec som sa teda rozhodol a podľa možností som si kupil novú bambitku... je to Sig Sauer 1911 Scorpion s Cerakote povrchovou úpravou ešte som ho neskúšal ale čoskoro ho prevetrám určite :) potom napíšem dojmi zo strelby. A ešte pripojím jednu čestvú fotku.
Prílohy
IMAG1328.jpg
Používateľov profilový obrázok
Gabo.45
prispievateľ
Príspevky: 210
Dátum registrácie: 10 years 5 months

Príspevok od používateľa Gabo.45 »

Ahoj, gratulujem. Sig 1911 je moj sen, byvat tak v USA, tak ho uz mam - skoda ze u nas ich predavaju za 2x cenu. Potom urcite napis dojmy, uz sa tesim.
elegant_hugle

Príspevok od používateľa elegant_hugle »

Ahoj Gabo Ďakujem ale vieš čo ako máš pravdu v USA sa to vyrába takže aj cena je nižšia ale zas tento konkrétny model 1911 Scorpion stojí v USA okolo 1200 dolárov :) samozrejme že u nás je drahší ja som konkrétne dal 1400 euro čo je dosť eurodukátov ale zato je to neskutočne krásna bambitka. V nedeľu ho idem prevetrať vyskúšame nejaký parkour kúpil som nejaké Bellotky FMJ 230 grainové tak dúfam že mu budú chutiť :D
Marek Z
častý prispievateľ
Príspevky: 690
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa Marek Z »

elegant_hugle

Príspevok od používateľa elegant_hugle »

Tak vážený priatelia dneska som mal troška času tak som vyskúšal môjho Siga a poviem Vám ide ako švajčiarske hodinky držanie zbrane perfektné vďaka tým agresívnym mikartovým pažbičkám Hogue čo sú tam :) Mieridla to je niečo neskutočné / origoš Sig trítiové/ a presnosť zbrane to ani netreba komentovať. Zbraň funguje krásne bez jedného zadrhnutia a celkový pocit pri streľbe je neskutočný :D Ešte veľa sa písalo ohľadom Sig 1911, že origoš zásobníky sú neni dobré ale nemal som ani jeden problém a taktiež som skúšal CMC zásobníky a tiež perfektné bez závady a ešte... používal som fabrické SB 45. Auto 230 grainové. Perfektná zbraň ktorá mi robí radosť a a dúfam že ešte dlho bude... :lol:
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2914
Dátum registrácie: 16 years 9 months

Príspevok od používateľa Panzer »

Ako čerstvý majiteľ Kimber Ultra TLE II, kal. 45 ACP pridám zopár postrehov.

Kúpil som ju po prvom majiteľovi (vlastnil ju pol roka, vystrelil cca 30 nábojov), vďaka čomu zišla do cenovej kategórie nespôsobujúcej rozvrat manželstva. Pôvodnú cenu prevyšujúcu 1.300,-Eur by som za ňu, bez predchádzajúcej výhry v Lote, zrejme nedal.

Prvé dojmy - prekrásna zbraň, žiadne vôle, sedí mi v ruke ako r*ť na šerbli. No skrátka láska na prvý pohľad. 8)

Druhé a tretie dojmy. Alebo tiež strelnica a čistenie. Na strelnici došlo k očakávanému prehĺbeniu citového vzťahu majiteľ - zbraň. Kopnutie minimálne (alebo inak povedané, čakal som omnoho silnejšie vzhľadom na Al rám), presnosť prevyšujúca moje šapľavé ruky a krátkozraké oči. Viď foto. Spoľahlivosť 99%. To jedno percento je spôsobené nedovretím záveru pri spustení záchytom záveru zo streleckej pohotovosti pri použití zásobníku KimPro. Stačilo však potlačiť záver dopredu rukou a bolo. Problém vidím na svojej strane nedostatočným zasunutím posledného náboja na doraz do zásobníka pri jeho plnení, keďže sa tento problém s týmto ani s iným zásobníkom neopakoval. Vystrelených zatiaľ len cca 100 nábojov S&B FMJ 14,9 g/230grs, nabudúce ma čaká 300 MFS a 100 Geco. Takéto množstvo, teda cca 500 včeličiek odporúča výrobca pre zabehnutie zbrane.

Čistenie a rozoberanie. Čistenie v pohode, rovnaké ako u všetkých klonov 1911-tiek. Rozoberanie po chvíli tréningu ide v pohode, na Makarov sa ale nechytá.

Nosenie v opaskovom vonkajšom puzdre zn. Falco, určenom pre veľkosť Commander, absolútne pohodové. Opäť raz zbraň, o ktorej po pár minútach neviem, že ju mám na opasku.

Rezultát - z môjho pohľadu nádherná zbraň. Na mnohých amerických fórach rozoberanú nespoľahlivosť Kimberov zatiaľ nemôžem komentovať. Keď vystrieľam ďalších pár sto nábojov, dám vedieť.
Prílohy
Mierenka na 20 m
Mierenka na 20 m
Mierenka na 10 m
Mierenka na 10 m
Pudová streľba na 5 m
Pudová streľba na 5 m
Zásobníky, zľava - Kimber, KimPro, STI
Zásobníky, zľava - Kimber, KimPro, STI
Môj nový liebling
Môj nový liebling
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Panzer napísal:Problém vidím na svojej strane nedostatočným zasunutím posledného náboja na doraz do zásobníka pri jeho plnení
Ak to náhodou nepoznáš - na prevenciu tohto je dobré si zafixovať návyk vždy po dopáskovaní zásobníka pobúchať ho zadnou stenou o niečo (obvykle o dlaň druhej ruky).
Koniec OT :wink:
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2914
Dátum registrácie: 16 years 9 months

Príspevok od používateľa Panzer »

Ale viem! :D Však to aj pri 58-me bežne robím. Videl som to prvý krát vo filme Čata, teda pobúchanie zásobníkom o prilbu. Tu mi to však nenapadlo. Potom som to začal robiť aj so .45-kovými zásobníkmi a odvtedy NP. 8)
Napísať odpoveď

Návrat na "Colt 1911 a jeho klony"