STI

niko
častý prispievateľ
Príspevky: 2741
Registered for: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa niko »

In - FinitY napísal:Ja som so štandartnými súčiastkami išiel odporom spúšte niekde na 0,7kg.
Toto by ma celkom zaujimalo. Strihol si main spring predpokladam a co este ?
Používateľov profilový obrázok
In - FinitY
prispievateľ
Príspevky: 327
Registered for: 14 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa In - FinitY »

no, Nico, ak chceš skúšať odladiť spúšť, v prvom rade kúp do zálohy kladivo a záchyt kladiva. Len strihnutím pružiny to nejde. V prvom rade treba preleštiť všetky plochy ktoré sa trú (všetky). Treba precízne zuhlovať plochy záchytu kladiva a plochu ozubu kladiva, a vyleštiť. Pokial kolík kladiva a kolík záchytu majú vole, treba vymeniť aj tie. Nakoniec je potrebné sa pohrať s trojprstou pružinou. Pokial nemáš skúsenosti moc ti to nedoporučujem. Su k dispozícii prípravky pre zabrusovanie týchto ploch, ale stojí to dosť, takže ak nemáš cit v rukách a dlhoročné skúsenosti, buď budeš mať odpor ešte horší alebo ti začne padať kladivo (niekedy hne´d, niekedy po pár ranách). Radšej by som to zveril nejakému ladičovi :-). Treba vymeniť aj spúšť, pretože ťažká spúšť má väčšie otrasi a tým pri vyladení zbrane na hrane začne padať kladivo.
niko
častý prispievateľ
Príspevky: 2741
Registered for: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa niko »

Noo jak pozeram, poriadne si sa s tvojim Edgom vyhral. Uprimne povedane si az na take zasahy netrufam. Asi kuknem nejaky conversion kit, pripadne sa ta pokusim ukecat na typicky slovensky obchod za flasu domacej. :lol:

No ale uprimne povedane, by sa mi dobry zbrojar hodil momentalne ako sol. V poslednej dobe mam s mojim STI viac starosti ako radosti. Dnes na strelnici, co zasobnik to zavada. V podstate to blblo vseliako, no zastabilizovalo sa to na nevytiahnuti posledneho naboja zo zasobniku. Kedze som o zavadach cital vselico, vychadzam z toho, ze je to bud zasobnikom, alebo vytahovacom. V podstate som celkom dobre nasrany, kedze od novej zbrane minimalne cakam aby dobre fungovala. Chlapy ak mate nejaky napad co s tym, budem vdacny.
Používateľov profilový obrázok
In - FinitY
prispievateľ
Príspevky: 327
Registered for: 14 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa In - FinitY »

no Niko, so zbraňov som sa zatial nehral, to boli štandartne úpravy :-)
ináč aj tak taký odpor ja osobne nedoporučujem nevystrielaným strelcom (nechcem ťa teraz urážať, alebo podceňovať, ale odpor pod 1kg je nebezpečný pokial nemáš v tomto športe dosť skúseností).

Na flašu domacej ma neukecáš, nerozbiehal liehovar ale zbrojarsku dielňu :-(
a s 2011 mám zatial málo skúseností, takže sa ppoučím najskor na svojej.

Robí ti to len pri jednom zásobníku? alebo pri všetkých?
Nevytiahnutie náboja alebo nepodanie? A ko sa to seklo? Zostal náboj spriečený, polovica v zásobníku, trčiac strelou dohora? Alebo nepodalo a záver uzavrelo?

Ja som tie štandartne rozšíril na 18 nábojov a idú OK, akurát u dvoch som musel mierne rozšíriť vývodky.


Pokial máš závady treba čo najviac podkladov, prípadne mi zavolaj.
inspiring_heisenberg

Príspevok od používateľa inspiring_heisenberg »

@NIKO - upřímně řečeno, než se pustíš do nějakého domácího tuningu, je potřeba vědět, jak to celé funguje. Poznámka o střihlé MS ve mne budí dojem, že se raději do ničeho nepouštěj. Kup si celý spoušťový set, např. od Cylinder&Slide, náhradní čepy a nech si spoušť udělat někým kvalifikovaným, kdo má třeba set na úhlování searu a kladiva. V ruce je to na sebevraždu.

Ohledně zásobníků - projdi si celé vlákno na Střelectví.cz, kam jsi zadal dotaz a dostaneš odpověď...

ga100n AKA viktorcistic
niko
častý prispievateľ
Príspevky: 2741
Registered for: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa niko »

Nee, pohoda, neurazam sa. IPSC strielam relativne kratko. Viem tiez, ze mas viac skusenosti. No ale uznaj, mat na spusti 2,5 N nieje tiez ziadne terno. :wink: Proste to chcem znizit niekam medzi 1-1,5 N uz len preto, lebo pri minulej zbrani som to mal presne tak.
Inak ale pokial rozbehnes tu dielnu, urcite sa zastavim. :lol:

Posielam ti mail.
Používateľov profilový obrázok
In - FinitY
prispievateľ
Príspevky: 327
Registered for: 14 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa In - FinitY »

Kludne sa zastav :-)

Okolo 1,2kg (12N) je OK.

Niko, len si stále nešpecifikoval závady. Popíš ich podrobnejšie, možno je to trivialna chyba, ktorá ti može znepríjemniť strelbu na hodne dlhú dobu
niko
častý prispievateľ
Príspevky: 2741
Registered for: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa niko »

Takze chlapy nechal som sa inspirovat vasimi radami a pomohlo. Vybrusil som podavac v lavo v predu a zavada odstranena. No zaujimave je, ze mi to funguje bezchybne na jednom zasobniku a na dvoch je iny problem. Vytahovac nevytahuje nabojnicu z komory. Pride mi to ako keby sa podavac natolko zdvyhol, ze donho narazi nabojnica, ktoru prave vytahuje vytahovac. Ergo naraz vyrazi vytahovac z nabojnice a ta ostane v komore a zbran sa skrypne. Mozno by bolo mozne prebrusit celo podavaca ?
Používateľov profilový obrázok
In - FinitY
prispievateľ
Príspevky: 327
Registered for: 14 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa In - FinitY »

otázočka na skúsenejších.
Mám objednané Sprinco. Aké pružiny dať pod hlaveň (silu pružiny).
a ak dám slabšiu biciu pružinu tak sa mi bude aj ľahšie otvárať záver (opravte ma ak trepem) tým padom by som mal pridať na vratnej.
A aky ma vplyv nezuhlovaný Firing Pin Stop na odomknutie záveru?

ďakujem
inspiring_heisenberg

Príspevok od používateľa inspiring_heisenberg »

Mainspring společně s FPS mají velký vliv na rychlost odemykání závěru. Četl jsem rozsáhlý článek o nezaúhlovaném FPS a jeho vlivu na PF. Tím, jak déle držel díky páce a odporu hlaveň v ozubech, byl o 3-5 PF více než předtím s neupravenou FPS. Mohl tedy jít s navážkou níže..... Já jsem měl na Modifiedu ve 40SW FPS od EGW (tedy oversize a rovný, neúhlovaný), jen jsem hranu trochu srazil. Byl jsem spokojený.

Sprinco jsem používal s JEHO pružinami a to 9 a 10. Pokud tam dáš něco jiného, zkontroluj, jestli se ti poskládají do plugu. Jsou totiž delší.

Ideální skladba pružin je 17-19lbs MS, 9-12lbs vratná v závislosti na váze střely a volby prachu. Vše ostatní jsou slepé cesty.
Používateľov profilový obrázok
In - FinitY
prispievateľ
Príspevky: 327
Registered for: 14 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa In - FinitY »

ďakujem.

Pýtam sa za to že čím menej namáham zbraň tým mám lepšiu živostnosť.

Znie to logicky, o vratnej pružine viem, logicky aj bicia

Potom logicky ak dám vratnú slabšiu mal by som pridať na bicej. Ale ked pridam na bicej zvysi sa mi odpor (začarované kruhy mám rád)

S tym FPS to vyskúšam, ono ten rozdiel v PF je podstatný, teraz som niekde na 172-173 :-) s 220gr strelami. Ked zdvihnem navažku cca o 0,2gr už mi to robi otisk na zápalke, malý ale je tam.
inspiring_heisenberg

Príspevok od používateľa inspiring_heisenberg »

Používateľov profilový obrázok
In - FinitY
prispievateľ
Príspevky: 327
Registered for: 14 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa In - FinitY »

h, srandista :-)

po anglicky neviem ani ceknúť, ešte že máme google translate

Zaujímavý článok, už len to vyrobiť a odskúšať.
Používateľov profilový obrázok
In - FinitY
prispievateľ
Príspevky: 327
Registered for: 14 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa In - FinitY »

Pozrel som si to podrobnejšie (cez Googla :-(). Logika tam je, určite.
V jednom prispevku je aj otázka, prečo to nevyrábajú bez rádiusu, keď je ten učinok tak výrazný, len poviem ti pravdu Ga100n, s odpoveďou mi už Google translate nepomohol.
Určite to stojí za vyskúšanie. S kvalitnej ocele to doma nevyrobím, takže to čo tam dám bude fakt asi len na vyskúšanie, no a potom kúpiť oversize.

Aj tak som ho chcel kupovať, nakolko pôvodný FPS má značné vole a tým pádom aj vyťahovač nie je fixovaný uplne. Normalne mi tam lieta vo všetkých osiach a ani náboj nedrží pod vyťahovačom.
V podstate to nechápem, pretože s vyhadzovaním nemám žiadne problémi (vystrielané cca 1200Nb)
Keby som mal tak volný vyťahovač na CZ alebo K100 tak by to bola závada na závadu (???)

No a ešte otázočka na teba Ga100n. Tak isto som si všimol vole na záchite záveru a aj to že pokial mám záver v zadnej polohe nechce sa mi tlakom pružiny vrátit záchyt do východzej polohy.
inspiring_heisenberg

Príspevok od používateľa inspiring_heisenberg »

nejlepší vytahovač je Aftec. Sám si reguluje přítlak. Nicmně je fakt, že jepotřeba mít ať s ním nebo bez něj dobře napasovaný FPS. Ono ti to bude fungovat...a pak najednou.....znáš to :)

I záchyt dělají oversize, pokud je hodně volný a dělá problémy.... s tím jak se nevrací do původní polohy jsem moc nerozumněl. Závěr máš v zadní pozici, chceš ho shodit dolů, shodíš dolů a záchyt není v základní pozici ?

Já osobně jsem záchyt a podavač obrousil, v IPSC to zdržuje a bývají s tím potíže...např vystaví když nepotřebuješ :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Colt 1911 a jeho klony"