STI

Používateľov profilový obrázok
In - FinitY
prispievateľ
Príspevky: 327
Registered for: 14 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa In - FinitY »

Aftec som už okukával, len tá cena :-(. No je pravda že ono to bude fungovať na 20 tich tréningoch a potom keď pôjdem na nejakú dvojdňovú Level III tak to po druhom Stage rupne. :-)
V podstate keď dám náboj pod vyťahovať tak ho neudrží!

Záver v zadnej polohe, záver stiahnem dozadu, záchyt by sa mal vrátiť do základnej polohy, no nevracia, musím mu pomôcť palcom ľavej ruky.
Ja osobne to tiež neberiem za nejaký problém (Na cz som mal len tyčku, môj názor je tiež že používať záchyt zaveru v IPSC je chyba) ale za tú cenu by som si výstupnú kontrolu v STI predstavoval trochu ináč.
Na druhej strane neviem čo sa deje, pretoze ak správne uvažujem tak by to kvôli životnosti asi malo byť "bez vôly".
niko
častý prispievateľ
Príspevky: 2741
Registered for: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa niko »

K tomu Aftecu. Mal som moznost vyskusat v mojej zbrani. Noo niesom celkom presveceny o jeho univerzalnej opodstatenosti. Ked poriadne napruzis (ohnes) vytahovac, dosiahnes podla mna rovnaky efekt. Samozrejme je otazne na ako dlho. Na druhej strane, ked som vlozil do svojej masinky Aftec a obtiahol a hned sa mi sekla. Aftek bol totiz tak na tvrdo napruzeny, ze sa hrana naboja za "hak" podavaca proste nedostala uplne a naboj ostal niekde v polovici cesty do komory. Cize moj skromny osobny nazor je, ze pri vytahovaci musis najst tu spravnu mieru napruzenia. Aftec ide na plny kotol, co nie je stale idealne, zatial co obycajny vytahovac si vies doladit sam (ohnutim, pripadne lestenim spodnej strany, atd.).
inspiring_heisenberg

Príspevok od používateľa inspiring_heisenberg »

Mám na Aftecu vystříleno tak 50K bez problémů. Ostatní ve squadu (Heneš, Helán a spol) i více. Je potřeba před 1 instalací vzít do kleští pružinky a na krátkou chvíli stlačit.
niko
častý prispievateľ
Príspevky: 2741
Registered for: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa niko »

Oka. Tak to som nespravil. Moze byt, ze to bolo tym.
Používateľov profilový obrázok
In - FinitY
prispievateľ
Príspevky: 327
Registered for: 14 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa In - FinitY »

Takže, dnes som bol vyskúšať zopár typov od ga100na, a to 10Lb vratná pružina, 19Lb bicia + FPS (dostička úderníku) bez výrazného rádiusu.
Rozdiel v strelbe výrazný, v rpvom momente som mal dojem že mám PF okolo 150. Chovanie zrane a hlavne zdvih minimálny. (možno je to len počiatočná eufória, chcelo by to dve zbrane)

Odpor spušte trochu narástol ale mám set (http://www.speedshooter.com/product_detail.cfm?ID=EX1S), ten som len zľahka ešte doleštil + pohral som sa s trojprstou pružinou a odpor je cca 0,9kg, takže žiadna tragédia.

Ok, dík ga100n.

Ešte to premerám cez chrono, a dám vedieť, pre prípad že by niekto mal záujem s týmto experimentovať.
inspiring_heisenberg

Príspevok od používateľa inspiring_heisenberg »

Takhle nějak má vypadat výsledek :) Prožeť to ještě přes chrono, abys skutečně neměl PF 150 :)))))
niko
častý prispievateľ
Príspevky: 2741
Registered for: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa niko »

Infinity ake strely si mal ? 200ky ?

Inak pozeram, ze balik ti uz dosiel. :)
Používateľov profilový obrázok
In - FinitY
prispievateľ
Príspevky: 327
Registered for: 14 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa In - FinitY »

ga100n, no to by bol riadny pruser s tým PF, a to som bol s nimi aj na preteku :-)
celkovo tam citiť že priebeh vystrelu je uplne iný, to sa nedá poprieť, ale natiahnuť záver dozadu je normalne problém, tam to stráca vela no a 10Lb vratná, minimálny zdvih.
čo som pozeral videa niektorých strelcov tam to je pekne vidno, pokial ma natiahnuté kladivo, tak to obťahujú ako airsoftku, a aj chovanie tých zbraní je úplne iné
no a narazy záveru na rám, to zistím podĺa opotrebenia Buferu :-)

hej, niko, prišlo mi to
mam zatial 220 + Ba9 4,4Gr, len je to dosť na hrane, buď to má vysoké tlaky (prstenec na zápalke) alebo mi to nechce liezť do zbrane, v Tekove som ich mal a zavada ma stála 10% z preteku. Takže ešte poskušam 220tky a ak to nepojde tak skúsim 200 a 180Gr. 200 som nabil v pohode, tam dávam cca 5,1 a PF 175
inspiring_heisenberg

Príspevok od používateľa inspiring_heisenberg »

mělo by to být tak, že bys měl dát menší navážku právě proto, že je zbraň déle uzamčená...tzn bez zbytečného úniku plynů...
niko
častý prispievateľ
Príspevky: 2741
Registered for: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa niko »

Inak nechcem sa blbo pytat, ale kolko lb ma origo mainspring ?
Používateľov profilový obrázok
In - FinitY
prispievateľ
Príspevky: 327
Registered for: 14 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa In - FinitY »

cca 15, nie som si istý, a vratná 14Lb, tak mi to vychádza súčet 29, a v mojom pripade súčet 29 (10 a 19).
Náhoda? :-)

Hej, premerám tieto, uvidím om kolko to pojde hore.
Odomknutie záveru je určite pomalšie. Ale ak by to išlo cca o 5PF hore, vela nenamením, teraz mám lentaktak PF, a nejaká zaloha musí byť. Strielať Minor s 168PF je kravina :-)

Niko? budeš na druhom kole ŠSS? Lebo tam by sme to skusili, tvoju a moju s tou istou muníciou, to je najlepšie skúšanie rozdielu.
inspiring_heisenberg

Príspevok od používateľa inspiring_heisenberg »

Original je 17lbs
niko
častý prispievateľ
Príspevky: 2741
Registered for: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa niko »

Hmm. Pravdepodobne nie. 29.4. sa totiz chystam do Krakova na SPL. Ale nikdy nevies, ci do toho nieco neskoci. Keby hej, tak pojdem do RS. Ale budem urcite v Cachticiach 21.4. Tam to mozeme porovnat. :wink:
Používateľov profilový obrázok
In - FinitY
prispievateľ
Príspevky: 327
Registered for: 14 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa In - FinitY »

no, 2Lb mimo :-)

bol som to premerať, PF 171, zvýšenie faktoru som nezaznamenal :-(
inspiring_heisenberg

Príspevok od používateľa inspiring_heisenberg »

No pokud naopak nedošlo k snížení PF a pocitově je to lepší, tak taky dobře ne ?
Napísať odpoveď

Návrat na "Colt 1911 a jeho klony"