Taurus PT 1911, skúsenosti, recenzie

Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2914
Registered for: 16 years 9 months

Príspevok od používateľa Panzer »

polucias napísal:ja a neviem prečo sa to tak posere, hrubky by tam byť nemali, word to checkuje ale mäkčene zmiznú. Nejak to snáď spravíme,

panzer :
dík za podporu,
apropo neviem čím to je, mne ten kvér proste na páse nevadí aj keď je to rozmerná hračka a robil som stým už naozaj všeličo,

Nejde ani tak o mäkčene, ako skôr o hrúbky :D. Ale keď to opravíš tak je to celkom dobré slovo do bitky (resp. do diskusie).


Ad nosenie .45-ky.


Nosím zbraň denne cca 12 rokov. Najskôr bola malá, potom väčšia. Teraz je to niečo medzi tým. Prečo? Za tie roky som tasil dvakrát. Raz to bol pes a raz nadržaný stavbár, ktorý si chcel udrieť. V oboch prípadoch stačilo chytiť zbraň do ruky a bolo po probléme. Našťastie Slovensko zatiaľ nie je USA a ozbrojené strety sú skôr výnimkou než pravidlom.

Preto, podľa mňa, na naše pomery úplne stačí kal. 9 mm Makarov alebo 9 mm Luger. Kal. 45 zatiaľ prenechávam občanom USA. Zatiaľ :D.
polucias
častý prispievateľ
Príspevky: 612
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa polucias »

máš úplnú pravdu, nie je tu také obrovské riziko stretu a už vôbec použitie zbrane ale vylúčené to nieje,
ja tiež nie som nadržaný kovboj čo čaká na streľbu, práve naopak
snažím sa vždy vyriešiť všetko inak a streľba je až úplne na konci.

tie hrubky ja nechápem, word mi to kontroloval, už som jelen z toho, napíš ktoré slovo...
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2914
Registered for: 16 years 9 months

Príspevok od používateľa Panzer »

len námatkovo:

...Skúšal som aj nilonové (nylonové) aj vnútorné dasta...

...nie je problém túto zbraň nosiť absolútne skryto aj pohodlne napríklad v ladvike (ľadvinke) na páse...

...Streľba je veľmi osobitá ale nie až tak výrazne náročnejšie (náročnejšia)...

...Asi po 400 nábojoch sa začali na ústí praskať. (začali na vývode praskať)...

...Táto zbraň mám obrovský zastavovací účinok...

...Bol som mútený s ňou bežať...



Sú to síce len drobnosti, ale zbytočne kazia celkový dojem článku. Prajem mnoho ďalších dobrých článkov o zbraniach!

P.
polucias
častý prispievateľ
Príspevky: 612
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa polucias »

dík za pomoc ! posielam to opravené webmastrovi a odlahčené o niektoré veci, ktoré vyslovene prudili ľudí.

maj sa
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Polucias, ak ťa to poteší, nie je až taká katastrofálna. :wink: Ale je fakt, že tu na fóre som od teba čítal aj vecnejšie príspevky a lepšie napísané. Vyzerá to tak, že zbraňami máš aj akú-takú skúsenosť, preto daj radšej na seba (a tiež na seriózne zdroje), ako by si sa mal uchyľovať k lacným frázam a zmätočným porovnaniam, ktoré vyzerajú ako vytrhnuté z airsofťáckeho fóra. Ak sa im vyhneš, ak sa vyvaruješ zbytočným zjednodušeniam, tvoje pokusy budú stále lepšie a lepšie. Uvidíš. Prejaví sa to aj na reakcii webfóristov. :)
Pokiaľ ide o gramatické chyby, nespoliehaj sa na automatickú "korektúru" vo Worde, radšej maj po ruke tie PSP. Nikdy nie sú na škodu aj pre oveľa skúsenejších borcov. Mimochodom, bol by som nerád, keby ťa kritika odradila od ďalších pokusov písať recenzie na zbrane. V tejto činnosti ti fandím.
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Fu, ale nosit dennodenne full size klon 1911 by som osobne nepodstupil a obzvlast toto PTcko. A to som 1911pozitiv a jej klon nosim :wink:
polucias
častý prispievateľ
Príspevky: 612
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa polucias »

Jack
dík za podporu,
vieš ono to bude asi tým že keď tu bolo na fóre niečo rozbehnuté už som sa vyjadroval konkrétne k téme, toto som musel vymyslieť úplne od základu sám, asi tam je pes zakopaný. Nuž učiť sa, učiť sa, učiť sa
musím sa priznať, že som sám nemal presne ujasnené ako to chcem písať, ale vidím teraz aspoň že čo je na tom zlé, a čo treba zlepšiť.
mám niekoľko ďalších zbraní relatívne nových o ktorých som ani tu ani nikde ešte nečítal a s ktorým mám bohaté skúsenosti po dlhšiu dobu tak sa pokúsim napísať o nich už serióznejšie.
polucias
častý prispievateľ
Príspevky: 612
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa polucias »

http://www.bojovesimulace.cz/PT1911.html

článok je po úprave .
čakám na kritiku, našiel som tam ešte jednu chybu v pravopise, nejak mi tie písmenká poletújú stále,
s PSP zatiaľ neviem robiť ale vyzerá to fajn aplikácia,
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Pod PSP som myslel Pravidlá slovenského pravopisu. Taká šedá knižka. Hrúbky sa báť netreba, väčšinu tvorí "krátky" slovník.
polucias
častý prispievateľ
Príspevky: 612
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa polucias »

si predstav že PSP je aj soft na kontrolu pravopisu pre vydavateľov než inú do tlače....

dobrá haluz nie? :D
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Tak to som nevedel. :lol:
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Podla mna neni problem gramatika,ale skor to ze ludi tuna zaujmaju vlastne skusenosti a postrehy strelcov,nie prerecitovane mudre clanky,ktore si mozu precitat aj inde. V tejto diskuzii ale ide o nosenie PT1911. Podla mna je to v pohode a zalezi to cisto od toho,kto ju nosi. Kedze sa jedna o pistol ako hlavnu zbran tak v podstate pripadaju do uvahy tri raze: 9 luger,40sw,45ACP,kde sa vo vseobecnosti pohybuje vaha tychto pistoli od 700 do 1100g a to zasa taky velky rozdiel pre bezneho chlapa neni. Takisto asi kazdy uzna ze ked sa odhliadne od roznych spekulacii,tak pri zasahu na rovnake miesto je 40tka ucinnejsia ako 9tka a 45ka je ucinnejsia ako 40tka. Ale zasa pri cene streliva,za cenu jednej rany zo .45 ci .40 mozem dat dve z 9lugra. To dava rovnicu:viac natrenovane-presnejsia strelba-vacsia uspesnost. Potom tu je problem kapacity zasobnika. 1911 ma zasobnik na 7-8 nabojov,moj Glock34 ktory momentalne preferujem najviac,ma zasobnik 17+2. Teda 8+1 proti 19+1. Ked by sme obaja strielali dvojstrely,tak ja mozem vypalit 10x ty 4x,Ked ty budes strielat po jednej rane a ja dvojstrely,aj tak som na tom lepsie o jednu ranu.Ty 9 ja 10 a mam o 50percent vacsiu pravdepodobnost zasahu. Keby sme zasiahli obaja presne,tak zasa dvojzasah 9tkou ma asi vacsi ucinok,ako jeden zasah 45kou. Protiargument by zasa bol ze sa robia 1911tky s kapacitou 10,12,14nabojov a pre niekoho cena streliva nehra ulohu a moze trenovat kolko chce s akoukolvek razou. Takze zaver je asi taky,nosit budem taku pistol ktoru poznam,doverujem jej a mam s nou natrnovane. :)
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

MRBLUE, s tvrdeniami, že .45 je účinnejšia ako .40 by som bol opatrný. Nie je to celkom pravda. Samozrejme, veľa záleží predovšetkým od typu strely, ale čo viem, tak napríklad v Sandow-Marshallovej tabuľke (zastavovací účinok) vládne tuším .40 SW so strelou Speer Gold Dot, alebo osadená podobnou lahôdkou. A aj bežné FMJ .40 SW nebude na tom zjavne horšie ako .45 ACP.

EDIT: pravopis :wink:
Naposledy upravil/-a Jack v 11 Jan 2010, 18:32, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
dirty harry
častý prispievateľ
Príspevky: 2389
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa dirty harry »

Veru tak je tak, časy kedy sa spievali o 45 ACP balady o jej stop efekte už odvial čas, viac ako veľkosť knedlíka zaváži jeho konštrukcia a rýchlosť.... ba nájde sa aj lugerík ktorý 45 ACP pokorí....
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Presne tohoto som sa obaval,ze tu nieko zacne ospevovat strely golg dot,silver ghost a lisci chvost... a ich +P,+P+ laboracie. Bavime sa tu o beznom,standardnom strelive kde je hlavnym faktorom velkost trvalej dutiny,cize polopatisticky: aku velku dieru do niekoho urobis. Takze mi zasa vychadza pri rovnakom mieste zasahu u identickeho protivnika,standardnou laboraciou a pri rovnakej konstrukcii strely poradie 45-40-9 Dalsi problem je ze pri cene 1,5-2euri za kus toho moc s tymi Gold Dotmi nenatrenujes,co je chyba,lebo iny tvar,hmotnost a rychlost strely menia aj chovanie zbrane. Dalsia vec je,ze nas zakon o zbraniach toto prevedenie striel nedovoluje pouzivat. U mna v sucastnosti je favorit Glock34 9x19 no nebudem tvrdit koli tomu ze Luger je najucinnejsi.
Napísať odpoveď

Návrat na "Colt 1911 a jeho klony"