Taurus PT 1911, skúsenosti, recenzie

polucias
častý prispievateľ
Príspevky: 612
Registered for: 15 years 11 months

Taurus PT 1911, skúsenosti, recenzie

Príspevok od používateľa polucias »

http://www.bojovesimulace.cz/PT1911.html

kto má niečo ďalšie, nech to sem hodí
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Celkom ma pobavili tieto tvrdenia :roll::

"Zvládnutie tejto zbrane však so sebou nesie výhody v podobe náboja 45.ACP. tam kde aj premakaných lugrov so špeciálnou strelou nemusí stačiť 2 alebo 3 zásahy, tak presný zásah 45tkou obyčajnej plášťovanej strely zaručene stačiť bude."

"Táto zbraň mám obrovský zastavovací účinok..."
polucias
častý prispievateľ
Príspevky: 612
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa polucias »

:shock: a neni to tak,?
polucias
častý prispievateľ
Príspevky: 612
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa polucias »

http://www.eurabia.cz/Articles/2482-v-c ... ismus.aspx ,
prečítaj si toto,
možno som to nezoštylizoval zrovna najsprávnejšie, ale má to seriózny základ

keď ťa to tak pobavilo, napíš prečo konkrétne, rád sa poučím
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Blahoželám k úspešnému výberu ozaj "seriózneho" základu!!! :lol:
polucias
častý prispievateľ
Príspevky: 612
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa polucias »

je to vo všobecnosti kaliber 45. tak som to myslel,
takých štúdii je veľa, ale tu som zdá sa mi nejak nepochopený,
slovíčkarčenie je trapas chalpi, v tom článku ide o niečo iné :wink:
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

mna osobne pobavila cela ta "recenzia"

polucias...uplne vazne (az sa dorehocem) , skus prosim ta uviest, z kolkych pistoli si uz strielal ?? , myslim tym viac ako 2 rany niekde na predvadzacke resp nie na PC v Call of duty :lol:
polucias
častý prispievateľ
Príspevky: 612
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa polucias »

fúha, tak toto bol silný príspevok,
hmm, čo ti nato povedat, bolo ich trochu viac ako dve, trochu viac ako 2 predvádzacie rany, ani som také niečo nezažil, neviem kam nato chodíš,
a moje dojmy som popísal subjektývne, užívateľsky, nie som profi reportér ani sa naň nehrám, napíš že sa ti to nepáči a hotovo, ja môžem rovnako napísať že sa rehocem na tvojej fotke, typujem IPSC atd. . . poznám túto partiu ľudí,
rehocú sa na všetkom sami sú však na smiech
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

som rad ze ta moj avatar pobavil, a to skoda ze male rozlisenie neumoznuje vidiet ako sa pri tom ksichtim

uhadol si, je to z IPSC preteku, celkom fajn zabava. Prid a uvidis. Mozno tam aj uvidis v praxi tie tebou opisovane "dvoj a trojrany" a pokecas tam s ludmi, ktori sa strelbe venuju roky a mnohi z nich profesionalne.
Ano suhlasim, na IPSC pretekoch , hlavne na WFC sa dost nasmejeme a sme si navzajom na smiech, ved preto tam chodime. Nechcel by som hobby, z ktoreho by mi bolo do placu, fakt nie.

Z kvality tvojej odpovede sice usudzujem , ze na nejaku normalnu diskusiu to tu asi nevyzera ale skusim :

ad 1; zavesil si sem link na "recenziu", zrejme si cakal reakcie

dostavas ich, nemozes cakat ze to budu len chvalospevy, taka je uz dan za demokraciu. Ak apriori odmietas kritiku svojho majsterstyku, nedavaj linky na forum, kde je vysoke pravdepodobnost ze si ho pozrie niekto kto nan bude mat kriticky nazor. Na babetko.sk by si bol urcite hodnoteny ako James Bond....

ad 2; pises "nie som reporter" , no to nie si , to je fakt... potom ale nezliepaj svoje osobne dojmy s pokusmi o vysvetlovanie takej zlozitej tematiky akou je terminalna balistika striel kalibrov 9mm Luger a .45ACP. Keby tvoj literarny pocin bol o polovicu kratsi a obsahoval iba tvoje subjektivne dojmy z nosenia a strelby z tohto klonu 1911 v cal.45 , ani neceknem.

ad 3 ; je fer, ze uvadzas odborne zdroje, z ktorych si cerpal. Skoda ze ten jeden, ktory si priznal ma faktograficku uroven Noveho casu.... skus nieco hodnovernejsie ale pritom nenarocne, napriklad zacni Wikipediou, alebo www.stoppingpower.info, atd atd atd... clankov je plny internet, je len na tvojom usudku, ktory z nich budes povazovat za spolahlivy a doveryhodny. Pocitaj vsak, ze tento tvoj vyber nasledne ovplyni aj to, ako si Tvoji citatelia budu robit usudok o Tvojej odbornej kredibilite.

a na zaver obligatna pripomienka, je chvalyhodne ze si sa rozhodol touto skromnou formou publikovat, uroven autora sa vsak mimovolne posudzuje aj podla gramatiky a aj v tejto oblasti by sa Ti zisla odborna korektura....

vela zdaru, nenechaj sa odradit uvodnym fiaskom. Vela strielaj a vela pis, nech mame co citat
polucias
častý prispievateľ
Príspevky: 612
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa polucias »

napísal si to seriózne to si cením, mohol si to spraviť tak aj na prvý krát,

preteky IPSC som "skúsil" viac ako dosť. a nemám vo zvyku popisovať nejaké dvojrany a trojrany ak by som to nemal vyskúšané v praxi.
Neviem totiž písať o niečom čo som nerobil.
naozaj pravdu máš vtom ako som označil účinky kalibrov a ich účinok, to beriem ako serióznu kritiku, ktorú vítam !!!
ne som nadutec čo si myslí že napísal veldielo, o to tu teda nešlo, práve že budem rád keď mi niekto napíše čo by tam malo byť inak.

ale nesranduj prosím ohľadom IPSC, a že by som videl niečo v praxi, ja sa venujem trochu inej praxi, na úplne inej úrovni a dvojrany a trojrany robím naslepo alebo s kaserom v očiach, také niečo v IPSC asi neskúsiš.

a tiež omietam že by sa nedalo so mnou rozumne debatovať, určite sa dá, len treba prekonať predsudky vyvolané mojou podla teba neodbornosťou, hold do novín ani pre prezidenta ten článok nemal byť určený, iba od obyčajného človeka obyčaným ľuďom a diakritika tiež nie je moja vina, skús to všetko písať z PDAčka,

ako som už napísal, rád sa poučím, napíš čo je zlé, opravím, viac ľudí viac rozumu
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

polucias napísal:keď ťa to tak pobavilo, napíš prečo konkrétne, rád sa poučím
Pobavilo ma to, co som v prispevku aj zvyraznil:

a/ Informacia o tom, ze tam, kde nemusia stacit 2-3 specialne (?) Lugre, zarucene postaci jedna 45-ka.
Neviem, komu bol clanok urceny, ale pre laicku verejnost je to velmi zavadzajuca informacia a verejnosti poucenej (nehovoriac o odbornikoch) je tak akurat na smiech.

b/ Hovorit o obrovskom zastavovacom ucinku Taurusu PT1911, pricom z kontextu clanku je jasne, ze sa to mysli v porovnani s inymi velkoraznymi kalibrami (napr. 9 Luger), nie vzduchovkou alebo flusbrokom, je mierne povedane zavadzajuce.
Keby si napisal, ze v porovnani s Lugrom ma buckshot 12-ka obrovsky zastavovaci ucinok, nepoviem ani makke 'f'. :wink:

Pridam este c/ - je pekne vediet, ze si Delta zvolila 1911-ky v .45ACP ako zalozne zbrane, ale to je asi tak vsetko. Specialnych jednotiek je ako maku a kazda si voli podla vlastnych potrieb a predstav. Ako laik navyse predpokladam, ze nasinca by skor mohla zaujimat volba zbrane/kalibru u policajnych specialnych jednotiek. K ich ozbrojenym stretom ma bezny civil predsa len trocha blizsie nez k akciam vojenskych specialov.


Nemam nic proti 1911-kam, 45-ke ani uzivatelskym recenziam, ale chcelo by to trocha vacsi odstup. Podla toho, ako sa prezentujes na forach, strielas dost a mas skusenosti s viacerymi zbranami, tak to skus zuzitkovat.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5589
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Odbornú úroveň už kritizovali iní, ja ťa len chcem upozorniť na jazykovú a štylistickú stránku. Základným pravidlom je, že článok po sebe niekoľkokrát pozorne prečítaš. Vychytáš tým veľa chýb a chybičiek. Rovnako dôležitý je aj správny výber štýlu. Rozhodni sa, či chceš písať populárno-náučný alebo naúčný alebo len populárny text. Podľa toho postupuj a nelavíruj raz medzi jedným, raz druhým, tretím... Tiež sa nesnaž o príliš dlhé vety a občas kukni do PSP. Veľa zdaru!
:wink:
polucias
častý prispievateľ
Príspevky: 612
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa polucias »

ďakujem za kritiku,
posnažím sa vylepšiť , je to asi môj druhý pokus,
ale nevie prečo čítal som už veľmi veľa recenzii a nejak mi tá moja aj po niekoľkých prečítaniach neprišla až taká katastrofálna,
berte to ako testovaciu verziu,
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2914
Registered for: 16 years 9 months

Príspevok od používateľa Panzer »

K účinkom striel jednotlivých kalibrov dávam opätovne do pozornosti mnohokrát kopírovaný článok na mojej domovskej válka.cz - Mýtus zastavujúceho účinku .

Ad poluciasov článok - snaha sa cení, len tá gramatika!

BTW: ja osobne na mýtus kal .45 nejako nedám. Je to síce fajn kaliber, ale vláčiť to denne v cocked and locked po dobu x dní (rokov) - ďakujem. Radšej tri-štyri alfa s 9 mm Makarov ako jeden s .45 ACP .
polucias
častý prispievateľ
Príspevky: 612
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa polucias »

práve sa to snažím poopravovať, ale na web to nedávam ja a neviem prečo sa to tak posere, hrubky by tam byť nemali, word to checkuje ale mäkčene zmiznú. Nejak to snáď spravíme,

panzer :
dík za podporu,
apropo neviem čím to je, mne ten kvér proste na páse nevadí aj keď je to rozmerná hračka a robil som stým už naozaj všeličo,
Napísať odpoveď

Návrat na "Colt 1911 a jeho klony"