Ruger SR1911

scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

Ja by som rád toho s hliníkovým rámom, novinka roka 2015 myslím. Len čo bude stáť jedna otázka a druhá ak to nechce človek na nosenie tak načo to kupovať. Možno do zbierky, aby veľkému nebolo smutno.

http://www.gunsholstersandgear.com/2015 ... commander/
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

mal som na mysli ten nárast ceny o 200 Eur. Mpje sny o Comandery s hliníkovým rámom sa strácajú v hmlách nedostupnosti. Možno ešte normálneho, kým ich v rozumnej cene nevypredajú

V tejto cene (myslím 950 eur za klasickú 1911) by som už začal pozerať po prémiovejších značkách ako je Ruger. Za 1300 je Sig 1911 a to je iná liga
Používateľov profilový obrázok
aparapi
častý prispievateľ
Príspevky: 617
Registered for: 10 years 1 month

Príspevok od používateľa aparapi »

No ano, skoro mi vypadi oči :shock: Ešte na jar minulý rok sa dal kúpiť klasický za 710. Skús napr. obchody v BB, tam by ešte mohol byť za normálnu cenu. Alebo ti predám môj, minimálne strieľaný, kedže strieľam historické zbrane a moderné samonabíjacie ma neoslovili. Ruger som si zvolil preto, že 1911 sa dá v určitom ohľade považovať za historickú zbraň, ale ani tak ma to neoslovilo, proste niet nad pocit, keď do hlavne nasypete prach a zatlačíte guľu :lol:
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

nie, ja ju mám ešte v super cene. Len som sa podivil jak to vyliezlo hore. Chvalabohu som sa spamätal kým boli staré zásoby.
Používateľov profilový obrázok
aparapi
častý prispievateľ
Príspevky: 617
Registered for: 10 years 1 month

Príspevok od používateľa aparapi »

Tak to sme dvaja :lol:
tomas fuk
prispievateľ
Príspevky: 192
Registered for: 10 years 4 months

Príspevok od používateľa tomas fuk »

Ja jsem se včera se svojim Rugerem SR 1911 rozloucil. Snad bude novemu majiteli slouzit stejne dobře, jako slouzil me a bude stejne spokojeny, jako jsem byl spokojeny, ja.
Podarilo se mi ho prodat za 17000 kc, (730 euro). Kdybych nenarazil na Kimber Custom Target II SS za ještě starou cenu, tak bych Rugera nikdy neprodal. Naprosto presny a spolehlivy, navíc krasny.
raduz
občasný prispievateľ
Príspevky: 72
Registered for: 9 years 9 months

Príspevok od používateľa raduz »

Ahojte, nenasiel som speci vlakno na temu celokovova 45ka tak to pisem sem. Premyslam nad nejakou, pretoze som mal moznost vyskusat si prave Rugera v HunterClube a celkom mi sadol. Perfektne sedel v ruke a v porovnani s mojou plastovou 9 to bolo presnejsie jemnejsie mensi raz, proste parada. Viete niekto o nejakej celokovovej 45ke, nemusi to byt prave klon 1911, ktora by stala za hriech? Ci to ma 6-8-viac nabojov mi je asi v zasade jedno, nosil by som ju na strelnicu a na doma. Na nosenie je idealna 9 co mam. S dlzkou hlavne 4-5 palcov by bola fajn. Vdaka
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Tak za hriech stojí aj CZ 97. Otázka je, čo od tej zbrane očakávaš a koľko si ochotný investovať. :wink:
raduz
občasný prispievateľ
Príspevky: 72
Registered for: 9 years 9 months

Príspevok od používateľa raduz »

Dik ta cz97b vyzera tiez pouzitelne. Ide mi o zbran na strelnicu co tolko "nekope". Ono ani ten ruger1911 nie je zly, mozno som vnutorne rozhodnuty pre neho, ale ak je nieco lepsie v podobnom cenovom rozpati tak si necham poradit. Nechcem to na nosenie, ak by som chcel malu 45 na nosenie tak idem do malej xd2 3.3 .45. Toto chcem len na strelnicu pre potesenie. A mozno lacnejsie vyjde si ju zakazdym pozicat a tesit sa z nej na strelnici. Cize celokovova kvoli spatnemu razu, kedze tazsia tolko nekope.
tomas fuk
prispievateľ
Príspevky: 192
Registered for: 10 years 4 months

Príspevok od používateľa tomas fuk »

Ruger SR1911 jsem mel a nemuzu mu nic vytknout. Az na vetsi vule. Tahle pistol je krasna a spolehliva. Bohuzel, jak sel dolar nahoru, tak Ruger SR1911 uz stoji 1000 euro. Kde jsou ty casy, kdy stal 740 euro.
CZ97 mel kamarad a byl spokojeny. Jenze u nej zadna pistole dlouho nevydrzi a porad je meni. Toho Rugera jsem mel od neho. Ted mam Kimber Stainless Target II, coz je jina kvalita, ale taky jina cena.
Celokovovych pistoli v razi .45 ACP moc na vyber neni. Bud poridis nejaky klon 1911, nebo CZ97. Pak by si jeste mohl poridit Alfa Iron Defender, nebo Alfa Iron Combat. Coz jsou klony CZ, ale blize maji k Tanfogliu. Pak jeste nejake EAA Tanfoglio Witness a jeste IMI Jericho 941.
Takze kdyz to shrneme, tak bud koupis klon 1911, nebo klon CZ.
Preji stastnou ruku pri vyberu.
Používateľov profilový obrázok
topinambur
prispievateľ
Príspevky: 399
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa topinambur »

Dnes som si spravil radost s Rugerom SR1911 Commander,jeden z poslednych kusov za cenu 769 EUR,cena novej varky uz ma byt cez 1000 EUR.A Lightweight verzia dokonca cez 1200. Je nadherny,laska na prvy pohlad,perfektne sedi v ruke,spust jedna basen.Zajtra ho riadne pokrstim na strelnici..
Používateľov profilový obrázok
Gabo.45
prispievateľ
Príspevky: 210
Registered for: 10 years 5 months

Príspevok od používateľa Gabo.45 »

Ak to tak dopadne, nebude dovod si nekupit Sig, ako to tu uz volakto spominal.
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

Strielal som s Siga 1911 Target a vlastnil som aj RUGER SR 1911.

Sig sa dá kúpiť okolo 1100-1200 EUR a ver mi že ten rozdiel za tie prachy stojí..myslím v prospech SIGA.

Fantázia úchop, checering, spúšť-to sa nedá opísať.. mieridlá veľké masívne ľahko čitatelné

Mal som tú česť u Fraňa pri prezentácii SIGU držať ju v ruke, stlačiť spúšť....Nemca čo to predvádzal som sa spýtal či nastavenie spúšte tak ako bolo off box je továrenské nastavenie a na môj údiv mi povedal že ano a že sa to dá ešte poladiť. Závidím majiteľom tejto zbrane.

Nieže by bol SR 1911 zlý ale cena ktorú pýtajú za neho teraz nieje adekvátna.
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

...ale ako píše topinambur Comander je o niečom inom. Podľa mňa to je podarenejší ruger ako veľký Ruger 1911

Vpredu na rukoväti má zdrsnenie čo významne zlepšuje úchop, je ľahší..nuž ale ja som hľadal mierenkársku zbraň s 5 palcovou hlavňou a Comander mi nesedel do zámeru.

Ale na nosenie a obranu je Comander výborný
Napísať odpoveď

Návrat na "Colt 1911 a jeho klony"