Brúsenie úderníka v 1911tke ?

polucias
častý prispievateľ
Príspevky: 612
Registered for: 15 years 11 months

Brúsenie úderníka v 1911tke ?

Príspevok od používateľa polucias »

zdravím všetkých,

chcel by som sa spýtať na Váš názor ohľadom zabrusovanie úderníku v 1911tke

jeden kamarát mi robí strelivo a dosť často mi odpaluje až na 2 pokus,
používa vraj lacné a tvrdé zápalky - neviem názov.. :(
keĎže je to na tréning a cena je super tak ma to moc netrápi ale vedel by som si predstaviť aj žiť beh toho 8)
poradil mi že by som mal zabrúsiť úderník aby bol špicatejší a tým by som to mal odstrániť

moja otázka je : či tým úderník neznehodnotím tak že mi začne zlyhávať strelivo s ktorým problém nemám (tj- normálne mäkšie zápalky)

pre istotu som si objednal úderník nový ak by moje pokusy dopadli zle

v prípade že to niekto z Vás už skúšal akým spôsobom ste to zabrusovali?
nemám to dať spraviť profíkovi radšej?

napadlo ma zabrúsiť to alaGlock úderník - naplocho a trochu do špicu ,
môže to fungovať?
nestane s mi že prevŕtam pri výstrele zápalku a spravím si závadu?

za všetky rady vopred ďakujem
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Ahoj. Rozhodne nic nezabrusuj a pokial si bez odbornych znalosti do podobnych operacii sa sam nepustaj - specialne to plati pri upravach 1911. Zaspicatenim uderniku nedosiahnes pozadovany efekt, skor prerazis zapalku so vsetkym co k tomu patri.... :shock:

Podla tvojho opisu budu problemom tvrde zapalky. Zaplat kamaratovi za meksie - rozhodne to nebude citelna polozka a mas pokoj.. Riesenim moze byt aj slaba pruzina kohuta. To sa da vyriesit bud vymenou lebo upravou - u puskara. Posledna moznost co ma napada, ze sa jedna o nejake lacne zapalky s mensou hrubkou a potom je zapalk utopena - neni v nabojnici osadena hlbsie ako na tovarenskom naboji ???

Robi ti to aj s tovarenskym strelivom alebo len s kamaratovym ???? Toto je zakladna otazka.
polucias
častý prispievateľ
Príspevky: 612
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa polucias »

zápalky nie sú utopené a robí mi to jedine pri jeho strelive

všetko ostatné čo som kedy použil fungovalo bez závad, včetne prebíjaných ARES 45ACP

úderník mi pošlú zadarmo takže sa pokúsim s tým zalaborovať, veľmi jemne
dotyčný sa tvári že takáto prax je bežná... :shock:

bolo mi ponúknuté aj osadiť lepšiu zápalku ale vo svojej slovenskej lakomosti som to odmietol vzhľadom na počet ktorý od neho väčšinou beriem to už robilo slušnú sumu, preto som sa zmieril s tým, že občas proste budem hľadať po zemi náboje ktoré som v rýchlosti odstránilo ako závadu a potom ich napáskujem znovu a odpálim

je zaujímavé že na 2 pokus vždy odpáliť idú, ešte sa mi nestalo že by nešli :P

nikto z Vás to neskúšal niekedy? skúsim to asi po desatinkách brúsiť a uvidím aký to bude mať efekt,
myslím že nemám moc čo pokaziť, v najhoršom tam vrátim originál
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

No tak si si odpovedal sam, problem je v strelive teda v tvrdych zapalkach ktore nechutia tvojej zbrani. Ja by som urcite neupravoval takuto zbran lebo vysledok nemusi byt podla tvojich predstav. Osobne by som isiel cestou priplatenia si za zapalky - strielas predsa 45 ACP cize cena zapalky bude zanedbatelna.

Ja som riesil podobny problem davno u pusky na 308 win. kde nechcel odpalovat niektore vojenske strelivo - problem bola slaba pruzina ktoru puskar vymenil a potom to islo. To bolo ale pri puske.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

skor nez brusit udernik by som uvazoval o zasahu do pruziny atd.. to mi pripada ako vratna uprava
polucias
častý prispievateľ
Príspevky: 612
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa polucias »

to je pravda ale za tú pružinu asi dám viac, či nie?

úderník dostanem zadarmo, vyskúšam to na ňom, ak to nepomôže,

vyskúšam pružinu kladiva
miro285
častý prispievateľ
Príspevky: 1397
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa miro285 »

A nerozmýšľal si nad tou alternatívou, že by si sa dohodol s kamarátom, že do streliva pre teba by dával mäkšie zápalky s tým, že ten cenový rozdiel by si doplatil?
Používateľov profilový obrázok
In - FinitY
prispievateľ
Príspevky: 327
Registered for: 14 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa In - FinitY »

Neviem si predstaviť, aké tvrdé musia byť tie zápalky, keď 1911 má zhruba 15Lbs biciu pružinu zu výroby.
Menill si biciu pružinu za slabšiu?
Z iných zbraní fungujú tie zápalky?
Aký výrobca zápaliek?
Pozeral si či po prvom zlyhaní je otlačok na zápalke?
Keď vyberieš hlaveň so zbrane a skusiš vložiť náboj do komory, ide voľne dnu aj von?
polucias
častý prispievateľ
Príspevky: 612
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa polucias »

in - Finity

-pružinu som nemenil
-v inej zbrani som náboje neskúšal, v mojom najbližšom okolí 45ACP nikto nemá
-neviem si spomenúť toho výrobcu
-otlačok je na zápalke vždy
-náboje idú do hlavne vpohode, občas sa nájde zmetek ale to je pri prebíjaných normálne, len to časté neodpálenie je to čo mi vadí

miro2851
už nad tým rozmýšľam ale bral som väčšiu dávku a pýtal sa ma či m tam má dať mäkšie a ako som už napísal vo svojej lakomosti som to odmietol lebo ten rozdiel sa mi zdal značný,

väčšina z vás tu píše že ten rozdiel by mal byť malý,
neviem kde kupuje tieto tvrdšie ale rozdiel mal byť cca 1sk tak som si povedal že ten konfort oželiem,
bolo mi povedané že ak zabrúsim trochu úderník malo by to problém vyriešiť, tak som oslovil dodávateľa a vraj mi jeden repasovaný kus pošlú zadarmo.

určite potom napíšem ako to dopadlo,
už to muselo niekoho napadnúť ale prečo by nemohol byť zabrúsený na tvar ako na Glocku?
http://www.rockyourglock.com/custom/Fir ... p04557.htm
toto je orig na G 21
neskúšal to niekedy niekto na 1911tke?
môže to fungovať?, či?
Naposledy upravil/-a polucias v 20 Júl 2012, 20:10, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Registered for: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

Ehm, kto je vyrobca tej 1911 ? P.R.C. ?
polucias
častý prispievateľ
Príspevky: 612
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa polucias »

je to TAURUS PT 1911
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Pises, ze odtlacok je na zapalke vzdy... Ak je rovnako hlboky ako na tovarenskych nabojoch tak problem neni ani tak v tvrdej zapalke ako v tom, ze zapalky su proste nekvalitne. Prvy uder traskavu zloz stlaci a v tomto stave ju druhy odpali - vyzera to na nedostatok traskavej zloze v zapalke. Nemyslim si ze zabrusenie nieco vyriesi, naj ten tvoj Taurus rozhodne nepatri medzi zbrane ktore "slabo biju".
polucias
častý prispievateľ
Príspevky: 612
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa polucias »

tiež si myslím, otlačok je tam vždy riadny

ja len tlmočím čo mi bolo povedané, že by to malo pomôcť, tak sa pýtam tu
či to niekto skúšal
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

len tak na okraj
zabrusenim zapalnika (zmenou zaoblenia na ostrejsi uhol) mozes dosiahnut leda to, ze sa ti casom z toho zabruseneho konca odlupi (je to tepelne upravovane) a nebude to odpalovat ani standartne zapalky. Potom budes musiet kupit novy a to urcite nebude tebou pozadovane riesenie "zadarmo". Takze bud vymen pruzinu, alebo co je realnejsie, povedz kolegovi nech pouziva normalne zapalky.

Nie je normalne upravovat zbran na nepodarene strelivo. Robi sa to opacne, kupuje sa dobre strelivo.
polucias
častý prispievateľ
Príspevky: 612
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa polucias »

ano ano,
rozumno vravíš , súvislo :wink:

je to tak , chcel som len počuť názor na túto úpravu,
pravdepodobne si ale nabudúce priplatím tú lepšiu zápalku
Napísať odpoveď

Návrat na "Colt 1911 a jeho klony"