10mm auto

Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa BTV »

Frano ma Hornady XTP priblizne po +/- 0,9-1,0€
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3699
Registered for: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Hunterpro kosice - PPU FMJ aj JHP za cca 24€ / 50 ks
inspiring_wiles

Príspevok od používateľa inspiring_wiles »

fotograf napísal::?: Neviete niekto čerstvú informáciu, ako to vyzerá s dostupnosťou tohto kalibru - (avizovanými dodávkami) od SB - po nedávnom incidente vo výrobnej fabrike?
Vyzerá to zle. Písal som tam email, 23.09. mi odpísal pán Kratochvíl, vedúci vývoja munície. Tu je jeho odvpoveď k vývoju a k výkonu pripravovaného 10 mm Auto:

"Uvedení tohoto náboje na trh se nám velmi zpozdilo z důvodů problémů s testovacími bal. hlavněmi.V současné době je situace tady u nás složitá a skutečně nejsem schopen říci, kdy se náboje dostanou až na slovenský trh.
Co se týká výkonu náboje : počáteční ( úsťová ) rychlost 355m/s z bal. hlavně 150mm ( 6inch ), což při hmotnosti střely FMJ 11,7g dává úsťovou energii cca 737 J"

Takže žiadnych 1000 J sa nekoná...
Používateľov profilový obrázok
fotograf
častý prispievateľ
Príspevky: 800
Registered for: 9 years 4 months

Príspevok od používateľa fotograf »

1000 J je len zbožné želanie utopistov... :cry:
V súčasnosti by boli aj také (730 joulové) prínosom pre slovenský trh, ale samozrejme - aj cena hrá nezanedbateľnú rolu. :shock:
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3699
Registered for: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Treba si prebit a mas kolko chces :-)

Ked sa dostanem ku hradlam, premeriam Hornady, tie su zatial najnadupanejsie.
Používateľov profilový obrázok
romen3
častý prispievateľ
Príspevky: 809
Registered for: 9 years 9 months

Príspevok od používateľa romen3 »

da sa tolko dosiahnut aj s prachmi dostupnymi na SR?
Používateľov profilový obrázok
fotograf
častý prispievateľ
Príspevky: 800
Registered for: 9 years 4 months

Príspevok od používateľa fotograf »

Mesi áno, ale nie každý má časové a priestorové možnosti na prebíjanie... :?
A pritom zrovna mne (takmer profesionálovi :mrgreen: ) by to technický problém nerobilo. :P
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3699
Registered for: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa Mesi »

kto chce, cestu si najde. prebijat sa da aj minimalisticky, ale to sme uz mimo temy.

Ano, prachy an slovensku sa daju zohnat aj rychle, aj pomale...
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa theplaky »

Romen: ja si 10A robim este zo zasob Accurate 7micky - cesky ekvivalent je Lovex D-037,1 (Explosia este par rokov dozadu vyrabala pre europsky trh prachy Accurate v licencii - po tom co z dohody zislo distribuujue vlastny sortiment o ktorom netaji ze ide o ekvivalenty).

Mam g29 (relativne kratka hlaven), ten Accurate no.7 / Lovex D-037,1 mi funguje ale myslim si ze rychlejsi prach (D-036) by bol v pripade g29 vhodnejsi.

O tom ze SB sa chysta vyrabat strelivo v tejto razi som nevedel, ale ak je pravda ze to ma chodit 737J z 6 palcovej hlavne tak si od nich vazne kupim len tie nabojnice.
inspiring_wiles

Príspevok od používateľa inspiring_wiles »

Takže pán Kratochvíl nekecal, je to tak:

http://www.sellier-bellot.cz/produkty/p ... etail/485/

Nuž ale čo sa dalo čakať od SB? Výkon asi nie...aspoň sa zlacní strieľanie pre tých, ktorí majú 10 Auto.
Používateľov profilový obrázok
fotograf
častý prispievateľ
Príspevky: 800
Registered for: 9 years 4 months

Príspevok od používateľa fotograf »

A vieš niečo bližšie aj o cene? :?:
inspiring_wiles

Príspevok od používateľa inspiring_wiles »

Bohužiaľ nie, o cene neviem nič. Dá sa však predpokladať, že bude začínať mierne nad cenou ich 357 sig. Čo máš v 10 Auto, Glock, či GP, či niečo iné?
Používateľov profilový obrázok
fotograf
častý prispievateľ
Príspevky: 800
Registered for: 9 years 4 months

Príspevok od používateľa fotograf »

Keď začal GP vyrábať ten svoj "centimeter", tak uvažujem o tomto kalibri. A dúfam, že sa zlepší aj dostupnosť takéhoto streliva.
Používateľov profilový obrázok
pitlo
prispievateľ
Príspevky: 311
Registered for: 12 years 2 months

Príspevok od používateľa pitlo »

Kup neolutujes.
inspiring_wiles

Príspevok od používateľa inspiring_wiles »

fotograf napísal:Keď začal GP vyrábať ten svoj "centimeter", tak uvažujem o tomto kalibri. A dúfam, že sa zlepší aj dostupnosť takéhoto streliva.
Dostupnosť streliva 10 mm Auto je už dnes celkom dobrá, okrem Sellier&Bellot máš PPU (Prvi Partizan), v prevedení celoplášť a JHP. Konečne niečo má aj BWARMS (http://www.zbraneastrelivo.sk/naboj-fed ... -shok-jhp/), no a potom samozrejme Hornady, v prevedení XTP 155, 180 grainov a Critical Duty 175 grainov.

Takže máš z čoho vyberať. Vtip je len ten, že všetko je drahé a veľmi slabé, hlboko pod plnou laboráciou je dokonca aj Hornady. Ale ak chceš len na obranu pred dvojnohými (ľudia, opice...) nem problém, aj "čajíčky" postačia, ale to je potom oveľa lepšie ísť do 9 L, alebo 45 ACP, kde je lepšia využiteľnosť a hlavne priepastný rozdiel v cene.
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje - kde a za koľko"