Naboj do mausera

friendly_mendel

Naboj do mausera

Príspevok od používateľa friendly_mendel »

Zdravim ,mal by som taku otazku asi hlavne na majitelov mauser 71/84 s cim strielate ?.
Viem ze je dost problem a aj som hladal ale zatial nenasiel ,kde by sa daly kupit naboje cele alebo aj na prebijanie . dakujem
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

Čo tam máš za kaliber?
friendly_mendel

Príspevok od používateľa friendly_mendel »

no podla vsetkeho ked je pravda tak 11x60r
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

hilzne: http://www.midwaygermany.com/epages/Mid ... 14141BFDA1

matrice: http://www.midwaygermany.com/epages/Mid ... 14141BFDB1

gule: 45-70Gov/405 FP SBB-459 od aresa

Obrázok

prekalibrované na .445 by mohli fungovať.

Len tá investícia :?
friendly_mendel

Príspevok od používateľa friendly_mendel »

noo pekna cena...ale z nemecka je to trosku daleko :-/ a tusim neviem ci som dobre pochopil ze mimo neposielaju...pocul som ze je aj niekde vo wiedni ale zatial som nenasiel kde to moze byt :-(
erebos
expert
Príspevky: 2130
Dátum registrácie: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Skus :

http://www.schwandnerwaffen.com/

Napis majitelovi "Hartwig Kaplan", alebo chod osobne. Zober par sto ks., budes mat pokoj a on ti to zozenie. Tam zozenies aj strely. Mozno aj hotove naboje. Moze ich robit Fiocchi.

Mongel ti strely prekalibruje a z tej pusky to pojde pekne pokial zoberes do uvahy mensiu presnost aresackych striel vseobecne. Na trening to staci
friendly_mendel

Príspevok od používateľa friendly_mendel »

dik za typ , skusim najst nejakeho znameho co vie nemecky a skusim sa mu ozvat...
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

áno, mimo D nezasielajú ale je o dosť jednoduchšie nájsť známeho v nemecku jak sa pokúšať to doviezť z júesej.
erebos
expert
Príspevky: 2130
Dátum registrácie: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

MI77 : Kaplan vie perfektne anglicky...
friendly_mendel

Príspevok od používateľa friendly_mendel »

no napisal som im ale nasiel som len klasicky mail tak pockam ci sa podari nieco..
friendly_mendel

Príspevok od používateľa friendly_mendel »

no takze naboje maju vo waffen dorfen a ze vraj predajne od 18rokov ...aj ke su riadne mastne tak pod stromcek si asi pojdem pre balik ;-)
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

novovýroba alebo nejaké staré zásoby ? Lebo ak staré a chystáš sa prebíjať tak si dopredu vyzisti typ a rozmer zápalky čo je v nich osadená, inak môžeš byť sklamaný. Ak je tam nejaká neštandardná berdana tak sú na jedno použitie, alebo budeš musieť zohnať niekoho čo ti vystruží lôžka na nové brokovnicové zápalky.
friendly_mendel

Príspevok od používateľa friendly_mendel »

no to zistim ked to budem mat doma ale stoji to za zvazenie ci chce clovek vela strielat alebo len obcas a ci sa oplati kupit prebijaciu aparaturu co je uz nemala investicia alebo kupit si 20nabojov za 128 eur....
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

128evri za 20 ks je masochizmus, duplom ak sa hilzne nebudú dať prebiť, matrice vie GDU za 120,-€, k tomu jednooperák za 150,-
friendly_mendel

Príspevok od používateľa friendly_mendel »

no ved to spytam sa ako je to s ich nabojnicami ci sa daju pouzit na prebijanie a co k tomu maju lebo na slovensku ani zapalku nechce predat bez zbrojaku...
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje - kde a za koľko"