10mm auto

Používateľov profilový obrázok
MisoTN
prispievateľ
Príspevky: 116
Registered for: 11 years 10 months

10mm auto

Príspevok od používateľa MisoTN »

viete niekto kde ich maju a za kolko? Vdaka
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Tuším v Hermese v BA som ich videl pred časom. Výrobca Prvi Partizan. Ale cenu ani aktuálnu dostupnosť netuším. Treba tam zavolať. Vôbec najlepšie je obvolať predajne v okolí, budeš to mať z prvej ruky...
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Cenu si pamätám 40 centov za kus, ale podľa toho čo vravel známy, tak 10 mm auto prestali držať :cry:
inspiring_swanson

Príspevok od používateľa inspiring_swanson »

minuly tyzden som videl v hermes blazery 10 mm auto ale boli zabalene v gumicke a s dakou cedulou - asi objednavka. Videl som u nich aj hornady 10 auto, ale tie su ti na moc neni
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Lukee, prečo mu podľa teba Hornady na moc nie sú? Nechápem...
:?:
Ja Hornady (.40 SW) rád a aj mi na niečo sú, tak neviem, ako si to myslel.
:lol:
Oblúkom sa vraciam k tomu, čo som už napísal, že najlepšie je brnknúť rovno predajcom. Lebo tu sa budú len množiť dohady a tipy "tam som ich videl, ale neviem, či ich ešte majú".
inspiring_swanson

Príspevok od používateľa inspiring_swanson »

Jack, myslim ze to su tie co nemaju plast v spicke a maju priamo odkrytu dutinu, takze ak to chce niekto kupit a pukat na strelnici tak nech sa paci ale nosit sa to nesmie.
Samozrejme ak najdes tie co maju v spicke plast, (critical defense tusim?), tak cela vec je inak :)
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Lukee, ale Mišo nepísal, načo ich chce/potrebuje. Len sa pýtal, kde ich majú.
:wink:
inspiring_swanson

Príspevok od používateľa inspiring_swanson »

maju ich v hermese :wink: na 10 auto sa tam pytam vzdy ked tam idem aj ked nemam zbran v tomto kalibri. PP dlhodobo k nim nic nevozi. Ked som sa rozhodoval aku prvu zbran kupim, tak mali este celkom slusnu zasobu blazer 10 mm auto (september 2011)
Používateľov profilový obrázok
MisoTN
prispievateľ
Príspevky: 116
Registered for: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa MisoTN »

Zvazujem g20, preto sa pytam. Ak ale bude problem s nakupom streliva ... Kazdopadne vdaka za info a odporucania :-)
friendly_mestorf

Príspevok od používateľa friendly_mestorf »

MisoTN po mojej skúsenosti zháňania streliva 10mm AUTO viem že, Nieje vôbec problém zohnať :
Hornady 180gr XTP 1180 fps/ 359,7mps-754,3J
Hornady 200gr XTP 1050 fps/ 320mps-663,5J
no a čo sa týka legalneho streliva (lebo tie hornady su HP) na nosenie tak tiež v predajni Hermes v BA majú celo plášťové
CCI BLAZER 200gr TMJ 1050fps/ 320mps-663,5J _ hliník 33€ / 50ks
ako píšem tieto náboje nieje problém zohnať ale skôr je problém zohnať náboje kde je plne vyžitý potenciál G20 ky , myslím náboje kde je úsťová rýchlosť min 1476fps/450mps s energiu strely 983J Ak by niekto vedel kde na slovensku sa dá také strelivo zohnať tak poradte prosím :?:
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

RiP: kedysi mávali v Hermese 190gr. FMJ od Prvého Partizánu, ale aj keby to ešte mali, tak podľa výrobcu nie sú hodnoty nijako závratné (okolo 630 J) čo sa čudujem, pretože PP býva vo väčšine kalibrov dosť našlapaný.
friendly_mestorf

Príspevok od používateľa friendly_mestorf »

:( človeka to riadne naštve keď je takýto problém zohnať plnohodnotné strelivom do svojej G20 a musí si pufkať nábojmi čo majú výkon na úrovni .40S&W , vôbec nechápem prečo slovenský predajcovia neobjednávajú výkonnejšie strelivo u tých istých amerických dodávateľov ktorý im posielajú tieto pomalé a ťažké strely. či sa im to neoplatí alebo čo neviem :?:
niko
častý prispievateľ
Príspevky: 2741
Registered for: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa niko »

Ja zase nechapem naco vam je 10 Auto. Tu istu robotu spravi aj .40 S&W a za podstatne dostupnejsich podmienok.
Mas moznost variovat strely od 150 grs do 220 grs. Teda dostanes sa az na spodny okraj .45 Auto. Mas tam mensi spätny raz a lepsiu pohodu pri strelbe. Teda na obranu, alebo IPSC idealne. Nie nadarmo sa 10 auto zbavila aj FBI a presla na .40 S&W. Nehovoriac o dostupnosti streliva. Pokial nejdes na diviaky, tak nevidim dovod pre 110 auto.
Používateľov profilový obrázok
MisoTN
prispievateľ
Príspevky: 116
Registered for: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa MisoTN »

tiez nad tym akurat uvazujem, ak nie je dostupny full 10auto vykon, tu istu a lacnejsiu pracu urobi aj 40sw
Používateľov profilový obrázok
MisoTN
prispievateľ
Príspevky: 116
Registered for: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa MisoTN »

btw http://www.youtube.com/watch?v=Df4YQevQFYY

zaujimalo by ma, co by sa stalo keby pravidelne v 10auto pouziva 40sw. Ale myslim, ze tam povedal ,,in case of emergency,,
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje - kde a za koľko"